Stíhate doma udržiavať poriadok stále dookola?

terkaa
27. júl 2008

niekedy mam pocit, ze asi nikdy nestihnem vsetko popratat ako by som chcela 😢 . ak pozehlim, zistim, ze mam znovu nieco na pranie, alebo uz na susiaku - dalsiu varku! Treba aj navarit atd. Som stastna, ze mam manzela, co mi pomaha, fajne navari, alebo sa venuje babatku. No niekedy sa povazujem za total neschopnu, ze to vsetko nestiham a som z toho trochu nervozna, pretoze milujem poriadoook ☹
Ako ste na tom vy mamicky? Aky mate u vas doma postup prace ???

spathiger
30. júl 2008

Vraj je taky vysavac, inteligentny! malicky, zlaty.. co sam beha po byte, vie sa vyhnut prekazkam, sam dobit v zasuvke a pokracuje z izby do izby.. Ale asi mu musite nechat otvorene, skriabat po stenach sa tusim nevie :o). Taku hracku CHCEM !!! Ale u nas by ho asi po 2 metroch upchalo..

duskaf
30. júl 2008

Aj u nás by ho upchalo, obzvlášť dnes. 😀 😀 😀

froschka
30. júl 2008

ahojte, tak u nas sa to tiez neblisti a neligoce, ale neviem si predstavit ze by som 2 tyzdne neumyla podlahu 😅
nejdem sa od domacich prac pretrhnut ale "upratujem"

a to mam dvojicky a este k tomu je u nas casto priatelova dcerka 5r....

doobeda navarim, alebo az ked deti spia, vysavam priebezne hlavne obyvacku kazdy den lebo tu mi najviac behaju a trusia deti

kupelnu umyvam ked sa deti kupu, po nich dokoncim uz len vanu,

a take velke upratovanie, umyvanie okien, skryne, policky, raz za mesiac
myslim ze sa to len tazko da popri detoch mat doma vybliskane...urcite ked budu starsie to bude pohoda, ale zase my maminy budeme chodit do prace, po praci deti a kedy domacnost?

spathiger
30. júl 2008

Okna? Na Vianoce ;o) .. A ak je nalada, tak este niekedy medzi nimi..

cartmanko
30. júl 2008

ten vysavac sa vola trilobit a nie je az taky super.... malo si pamata a dlho mu to trva.

spathiger
30. júl 2008

Cartmanko..si mi pokazila radost..uz som zacinala setrit.. Ale co, neva.. Vsak aj ja zabudam a tiez mi to obcas trva,kym sa priberiem nieco upratat.. :o)

cartmanko
30. júl 2008

ja som samcek. hehe. su aj lacnejsie a rovnako neucinne alternativy. kamaratke sa najvias osvedcili deticky v dvojrocnych intervaloch. O vysavanie ma postarane na desatrocia.... 😀

spathiger
30. júl 2008

Ups! :o) Pisem cez mobil a tam si strasne 'malicky'.. tak som si to nevsimla. Apropo, aj ja mam prve 2 deti s takym intervalom ako tvoja kamoska, no asi 'zle' vychovane :o)

spathiger
30. júl 2008

Hm.. Ved vravim.. Som ako ten trilobit..

petrulla
31. júl 2008

Froscha - my chces tvrdit, ze umyvas okna raz za mesiac? Pri dvojickach??? Uff 😝
To si asi myslela, ze raz za rok - nie 😀 😀 😀

froschka
31. júl 2008

petrula my mame taky blby balkon ze ked prsi tak frka z dvenej podlahy na okna, keby som ich mesiac neumyla tak neni cez ne vidiet...cize musim

deti sa vedia pekne aj same zahrat a mozem ich nechat same, nemame v obyvacke vela nabytku cize enmaju kam sa stverat a vystrajat

fakt nie som maniak na poriadok ale ked maju deti sive ponozky od chodenia po zemi tak uz mam krizu, a neumyt zem 2 tyzdne tak to by teda vyzeralo 😅

petrulla
31. júl 2008

Froscha, ja vysavam par krat do tyzdna to nastie aj maleho bavi 🙂 Ale okna to uz je vyssi stupen "uklidu".
My mame normalny byt, ale tych okien je na umyvanie strrrsane vela 😒
Ale po tvojom infe, ze kazdy mesiac .... cez vikend vylestim aspon jedno 😉 😝 😀 Slubujem (sama sebe 😔 )

petrushka
31. júl 2008

Joj, u nas to tiez ide s poriadkom z kopca. Aj ja sa snazim pozehlit, ked kopa este nie je taka, ze pada. Vtedy sa aj viac chce, vysavat a utierat podlahy mozem akurat tak v sobotu alebo v nedelu. Manzel je dlho v praci a este k tomu staviame dom, takze je fakt malo doma. Da sa to vtedy, ked vezme malu v nedelu von, vtedy oddychuje prechadzkou s malou. Ja varim a upratujem spolu. Po veceroch popratam take drobnosti, porozhadzovane veci, umyt a utriet riady, pozehlit. No, neligoce sa to u nas tak ako to byvalo, ale ked je uz velmi bordel, a nestiham, tak sa snazim si to tak nevsimat a pripominam si priority. A ked sa da, tak aspon zametiem pri dverach a utriem suchou utierkou parkety, nech nedychame ten prach.

petrushka
31. júl 2008

INak baby, a kedy si umyvate vlasy a tak? Ja aj to planujem na vecer, ale dakedy aj zehlit treba aj riady umyvat aj vlasy umyvat aj pospratavat veci. Slak ma ide trafit.

levon
31. júl 2008

kristinka_tvb, petrulla - tak môj muž sa zapája do upratovania, ale len čiastočne. on má totiž akúsi divnú úchylku a je zaťažený len na kuchyňu a čiastočne obývačku, zvyšok mu je fuk. teda ak príde domov z práce, naje sa a ide: umyť riad lebo ja ho tak dobre neviem, umyť pracovnú dosku lebo stále smrdí, vyleštiť keramickú varnú dosku, spratať ten bordel z obyvačky - rozumej hračky..., poliať kvety lebo ja som nezodpovedná
no ale že v skrini vo svojej časti má bordel, že si nechá hodené tričko, ponožky na zemi, wc ani kúpeľka ho netrápi, prach utrieť a umyť dlážky to určite nieeee 😠 oni to majú fakt v rodine smiešne...svokor je zaťažený na vysávanie, stále vysáva, svokra zasa umýva dlážky a hádajú sa,že čo je lepšie či povysávať alebo poumývať 😅 😨 a sestra môjho manžela - u nich je takyyyyyyyyy poriadok, že sa tam bojím aj niečoho chytiť..v skrini veci uložené v komínikoch a tak...ale teda nemajú zatiaľ deti..tak sa im aj poriadok ľahšie udržiava 😉

petrulla
31. júl 2008

Levon - mala by si tu uchylku celej rodiny vyuzit a mazelovi sa zdover, ze jedine on tu kuchynu luxuje najlepsie a mal by v tom pokracovat, svokrovi povedz, ze on je najlepsi vo vysavani, ze by to teda mohol uplatnit aj u vas a svokusa nech to teda dokonele povytiera ....
A ty si mozes zatial umyt vlasy, manikura, pedikura .... 😉
Inak mna by asi .....
Drzim palce a vela nervov 😝 😀
Inak poznam takych ludi. Kamoska mala tiez takeho muza. Ona je na cistotu ako drak a jemu sa to stale zdalo malo ...
A dalsie kamoska ma taky poriadok, ze este aj mobil ma v skrinke na to urcenej. a je s malym cely den vonku, len aby nenatrusil ... 😒
Vselijaky sme 😉

spathiger
31. júl 2008

Ja si vlasy umyvam, ked sa uz nemozem na seba pozerat. Napr. dnes. A zvacsa uchytkom, cez den, ked spinka. Parkrat som skusila vziat ho k sebe do kupelne v sedacke. Ak som rychla, vydrzi. No ak planujem vacsiu 'udrzbu', tak bez sanci. Vsetci dolu stupackou maju o zabavu postarane..

froschka
1. aug 2008

petrulla ja mam na okna dobry rychly system

na cele okno nastriekat cistic na okna, s vlhkou hubkou na riad umyt cele okno a potom so sterkou na okna pekne od hora nadol zmyt a okraje uz len utriet kuchynskou utierkou jednym tahom a len tak sa blistia
cize mne trva 30 min maximalne 40 a mam hotove vsetky 🙂

podlahu riesim tak ze ked deti v stolickach natrusia hned to zmetiem aby to neponosili po celom byte a vysavam poobede,a zmyvam vecer ked spia alebo na obed ked spia,inak by mi to hned pobehali
nabytku vela nemame koli detom a tak nie je vela roboty na utieranie prachu ale ja myslim ze to nemoze byt az take tazke chytit sa upratovania..ved prave koli detom by sa mala udrziavat cistota
no ale toto je tema skor pre neporiadnicky xi a taka "mudra" poriadnicka vam asi pojde na nervy

ja sa zas tazko dostavam k zehleniu, drahy nosi casto kosele do prace a to je moja smrt
bud ozehlim hned rano alebo sa k tomu vobec nedostanem 😀

sasenka
2. aug 2008

My máme práve prieskumnícke obdobie, takže mame permanentne vypúratané aspon 2.-3 šuflíky 😀 Mne taký "bordel" z hračiek nevadí, ani ked niečo povyberá... mne vadí prach a dopackané všetko od malych ručičiek.
Upratujem zvyčajne ráno - od 10-13 spinká, takže v tom čase stíham navariť a čo to poupratovať, požehliť ... aj ked to má efekt tak na hodinku 😖
Okná umývam švédskou utierkou, ale originál ACT Natrural, to su take po skoro 400-500,- ale fungujú na 100%, nie ako tie 30,-korunové. No a to sa umýva len čistou vodou a je to super-rýchle. No väčšinou mi s oknami pomáha manžel.
Velké upratovanie robím v piatok poobede, alebo v sobotu ráno, vysávame ešte v stredu, alebo ak sa výnimočne natrúsi. Malého však mam zvyknutého papať v sedačke, takže s jedlom (ani s piškotami) po byte nechodí 🙂

bambulka026
2. aug 2008

Ahoj, tak toto je super tema.
Aspon vidim ze nie som sama co nema taky poriadok ako by som chcela... 😀
Maly prave zacal chodit, takze ma tiez take prieskumnicke obdobie ako pisala sasenka.
Od rana iba vytahuje zo suplikov, alebo roztahuje hracky, a kym ja stihnem upratat neporiadok v jednej miestnosti, uz je bordel v druhej.
Vysavam doobedu s nim, to beha za vysavacom a stale mi ho vypina 😖 , cize mi to trva 2x tak dlho.
Podlahu zotriem vzdy ked zaspi a varim tiez len vtedy.
Okna umyjem vtedy, ked sa uz na take upackane nemozem pozerat.
Zehlim len to co treba zehlit, lebo on vie uzasne zapackat nielen seba ale i nas, takze pradla je neurekom.
Pracku pustim hocikedy a pradllo vesiame spolu.
Ma uzasnu radost ked mi moze vytahovat oprate pradlo z kosa.
Takze ked to zhrniem, cely den robim poriadok a aj tak to u nas nevidno... 😀 😀 😀 😀

sasenka
2. aug 2008

Tak náškho ohrome baví voziť sa na vysávači počas vysávania... Včera som to zakázala, a spustil tááááky nárek, že mi ho prišlo lúto, ale nepopustila som, ma 14kg, tak si viete predstaviť 😒
No a čo sa týka prádla, prezliekam ho minimálne 3x denne - rano, hned po papaní na obed (uplne nutné) a poobede navonok a vždy dostane aj čisté pyžamko 😉

vinka
3. aug 2008

Pridám sa k vám.Lebo konečne som zistila,že niesom sama čo má neporiadok.Moja mama mi povedala,že kto má deti nemôže mat poriadok tak toho sa držím 🙂

zajo510
3. aug 2008

super téma. inak beriem trochu s rezervou maminy, ktoré tvrdia, že majú doma vypucované do lesku a súčasne je o dieťatko riadne postarané. u nás pracem len to najnevyhnutnejšie. hlavne podlahu kôli malej. ostatné postupne. chdime s malou veľa von do prírody, na výlety a veľa práce mi stojí, ale aspoň raz, ked budem stará si nebudem vyčítať, že som celý život len pratala a robila domácu puťku a nik sa mi za to nepoďakoval. to akurát vidím a počúvam od svojej mamky.....stále bolo popratané, navarené, čisto, vyžehlené, celá rodina z toho vystresovaná (lebo bolo stále treba pomáhať a udržiavať superporiadok) a na čo jej to bolo, ked to šlo na úkor ich manželstva a zážitkov, trávenia spoločných chvíľ....manželstvo v čudu.

mywiel
3. aug 2008

Terka ja som na MD a hovorim si ze som doma hlavne kvoli babatku a nie kvoli domacnosti, to pocka, na zehlenie si platim jednu pani, lebo to zaberie vela casu a zatial vari manzel, lebo ja nic ine nerobim cele dni len vymienam plienky a kojim, ale aj to si treba vychutnat lebo deticky rastu rychlo... 😉 😵

abetka
3. aug 2008

ja uz ani neviem co je poriadok. Lebo len upracem a otocim sa a nejdem muzove ponozky, Betkine knihy a kresby, ktore nesmiem vyhodit a Tomasove letaky,ktore si so zaujmom pozrel, ale nevladal upratat. 😀 😀 😀 .Ide ma porazit

vinka
3. aug 2008

Abetka tak to aj moja dcéra zo záujmom pozerá a nevládze upratat letáky.Potrhaných letákov mám celý byt. 😀 😀 a také krezby mám aj ja čo sa nesmú vyhadzovat.Zvyčajne sa dávajú na chladničku ale tie magnety dobre nedržia takže ked otvorím chladničku všetky krezby sú na zemi.2 krát ich zdvyhnem 3 krát sa mi už nechce. 😀

livka299
3. aug 2008

Juj baby ja som poriadkomaniacka manzel sa mi smeje ze som ako MONK 😅 niekedy uz tak nevladzem, chodim spat po polnoci, kym dam byt do lusku...takze poriadok nejde na ukor deti, ale mojho spanku... 🙄
Ale rano je to taky uzasny pocit ze mam cisto 🙂 🙂 lepsie sa vstava

vinka
3. aug 2008

Livka taká otázka.To upratuješ takto každý den?Lebo to svokra mojej sestri tak stále upratovala a druhá nevesta sa jej raz opítala či aj spí sprachovkou. 😀 Nestalo sa ti,že si zaspala s prachovkou? 😀

livka299
3. aug 2008

xixi vinka nie nie lebo posledne co urobim pred spankom detom cerstvy cajik a malemu mliecko 😀 😀 😀 no ale cez den ju poriadne zoderiem 🙂 no ale mam noveho pomocnika -cistiace obrusky take vlhcene to je vam taka super vec 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anjika42
16. jún 2016

@jujka chytí, s malým, poumývam