Maminky s náročnými detmi v Bratislave

djamilia
11. jan 2018

Ahojte maminky, mam krasneho synceka Davidka (28 mes) ktory je neposedny, energicky, neustale v pohybe. A s diagnostikovanym oneskorenym vyvinom reci. A podozreniami na vselico. Kolotoc sa rozkruca a nas cakaju vysetrenia: psycholog, logoped, neurolog, ORL...evidentne je trochu mimon, evidentne zije vo svojom svete a nechape (asi), ked mu nieco vysvetlujem. Zachytit jeho pozornost je extra narocne, je ako velka voda. Chodievali sme medzi deti, aj chceme chodit, ale on sa vobec nezapaja, a mne sa tam chce akurat tak plakat nad tou bezmocnostou. Nevieme co to je. Dufame. Vidime odlisnosti, ale odlisnosti su fajn, ze? Takze mile maminky, ak by ste mali podobny problem, stretnime sa s nasimi slnieckami, vymenme si skusenosti, ponadavajme na nase zdravotnictvo a na dlhe cakacie doby. Dakujem.

evita_g
11. jan 2018

Ja napatrím k cieľovej skupine, ale dávam veľké plus za takúto iniciatívu a obrovský palec hore za krásny príspevok! 👏👏 Čisto, jasne, výstižne, pútavo napísaný a navyše bez gramatických chýb 🙂 Malému "tak trochu mimoňovi" prajem všetko dobré! ❤

luna379
11. jan 2018

Aj ja držím palce hoci sa ma to netýka 🙂

kleopatra114
11. jan 2018

Doma mám 20 mesačnú mimonku, bohužiaľ nie sme z Ba. Ak sa bude treba vyrozprávať( vypísať) , sme tu pre vas ❤️

juliet86
11. jan 2018

Ahoj. Ja este nemam deticky ale mam pre teba par tipov ;)

Skupina inak obdareni na fb
Skupina mamy s velkym m na fb

Mudrehranie.sk uvodna lekcia zadarmo a v ba maju aj speci program duhova terapia hrou
Dalej skolka na hrdlickovej
Dalej pogugli centra vcasnej intervencie. Vsade v sr.
Pripadne skolka na mokrohajskej
Mozno o.z. andreas?
Syncek ma stastie na mamicku co sa onho stara ako ty.
Plus ak mate peniazky tak kvalitny fyzioterapeut tiez vie pomoct ;) napis ip ak chces.

marteenka
19. jan 2018

Ahoj, aj moj starsi je iny, mimon a to doslova. Odkedy sa narodil bol iny, vecne uplakany, malo sa usmieval, zle spaval, 80% casu prerycal... od 1.5roka sme si uvedomovali, ze je iny. Neopakoval po nas, neblabotal, hral sa tak divno, ze uz nam to prislo divne. Od dvoch rokov sme to zacali riesit, ocne, orl, klinicka psychologicka, neurolog, logopedia a on ma chudak len zo vsetkych vysetreni traumu. Kludne napis IP. No a v 2 rokoch mu diagnostikovali oneskoreny vyvin reci, povodne sme mysleli, ze je autista, teraz by sme mali ist na kontrolu, aby autizmus potvrdili alebo vyvratili. Ale je to kazdodenny boj. 🙂

jkadankova
19. jan 2018

Tiež sme si mysleli, že čo máme za dieťa doma. Tiež začal neskoro rozprávať (do 3 rokov len 10 slov). Tiež sme riešili psychiatričku detskú, tiež sme sa báli, že bude autistický. Dnes má 8 rokov. Keď začal hovoriť, odvtedy sme ho nevedeli zastaviť. Stále má okolo seba bublinu. Mierne má poruchu pozornosti, ale nepotrebujem to diagnostikovať. Zvládame to. Je nesmierne šikovný, zaujíma sa o kopec vecí, niektoré témy ho držia už naozaj dlho. Nie je štandardný, ale vo svete sa nestratí.
Mimoni sú tu, aby sme sa my rodičia niekam posunuli a niečo naučili ;)
Bude dobre.