Sú tu mamičky do 25 rokov?

hanculka
8. apr 2008

ahojte nájdu sa tu aj taketo mlade mamičky?

zuziiiicek17
1. apr 2010

Ahojky,mozem sa k vam pridat ? 🙂

petikd
1. apr 2010

Aho zuzicek,jasné že môžeš 😉

gabinka1012
1. apr 2010

Ahojky...
vítej zuzicek 🙂

maryanna
1. apr 2010

ahojte, vitaj zuzicek, ako sa dnes mate?

zuziiiicek17
1. apr 2010

My sme sa akurat vratili z prechadzky.Mam polrocneho chlapceka,tak sa momentalne velmi vytesujem z toho ,co vsetko uz dokaze 😉

alexa21
1. apr 2010

ahojte babule..ako sa mavate?
ja uz super, na dnes mam free..popratane, navarene, uz len pradlo vyvesit..dufam, ze samulo skoro vstane, ze stihneme vyliest este trosku von kym slniecko nadobro neschovaju mraky☹
zuzicek ahojky, pozerala som si albumecek,ake je misko rozkosne babatko🙂joj, kde su casy ked aj nas drobec bo taky malinky🙂

vichy77
1. apr 2010

Ahoj zuzicek.
Pravda, krasneho chlapceka mas.
Baby, kedy sa zacali vase babiky k vam tulit? Ja by som moju tak laskala, stiskala, ale ona este moc nechce 😔
Inak krasne mame vonku, som myslela, ze mi pospi v kociku, ale nezbednica ma oklamala a oci do koran. Esteze bola dobrucka, ale mohla by uz ist do hajan.

lenusiknr
1. apr 2010

ahojte babule...

tu odstanovu mast som ja dala priamo na miesto vpichu a neprelepila nicim... zabralo 🙂

vichy no moj kubik dnes to iste... konecne sme sa vychystali von a ja ze on pospi... hahaha... 20 min a potom uz len pokukoval kde sa dalo.. ale aspon ze sa vie zahrat s hrackami co mu vysia na kocari a neplacka 🙂 teraz bol uz chuda taky unaveny ze konecne zabuval... tvoja romanka ma nejaky rezim?
hehe a s tym tulenim ani nevrav.. ja kubka stale bozkavam, pritlacam k sebe... 😀 ale jemu akoby to niekedy vadilo... sice ja to mozno prehanam ale tak prve dieta je prve.. uz sa neviem dockat toho kedy sa zacne somnou mojkat 🙂
a tiez som natom rovnako, ze nic nestiham... varim na dva krat, riady, pranie, zehlenie to iste... ja som taka, ze ked je kubko hore tak sa mu stale venujem.. nenechavam ho moc sameho sa hrat... ale asi by som mala 😔 lebo takto nic nestiham 😔

lenusiknr
1. apr 2010

este som sa Vas chcela opytat.. moj jakubko ma od narodenia problemy s pokozkou... boli sme velmi suchy, potom nam zacali zapareniny uplne vsade okrem zadocku a asi pred troma tyzdnami sa nam do toho pridal podla mna ekzem... ma na brusku cervene suche flaky ako mapa... zacalo mu to aj na chrbatiku a krcik ma taky cerveny ako keby spaleny... ☹ ☹ ☹ kozna nam dala milion masti ale nejak nic nezabera... nemali nieco podobne vase deticky? v com ich kupete a potom natierate? ja som ho natierala excipialom ale to nam pomohlo len aby nebol suchy... cervene fliaciky sa mu trosku zmiernili od sudocremu ale z toho je zasa hrozne suchy... ako zacorovany kruh.... uz som zufala.. ... ☹

vichy77
1. apr 2010

taaak moja romanka konecne po 7 hodinach zaspala 🙂 , uvidime do kedy je to vydrzi 😕 Vecer ju musim takmer vzdy uspavat na 2 x. Ako vy uspavate vase deti? Moja len na prsniku zaspi.
Tak Romanka ma taky rezim, ze vstavame cca o 7, doobedu pospi zo 2x, poobede vonku 1 a cca od 17 sme hore a ideme spat okolo 20, 21. V noci vstavame asi 3x, ale len na papanie.
Mne Romanka tak taha a vytrhava vlasy, dost ze mi same padaju, asi oplesiviem. Som si vcera kupila tabletky HAIR, uz som ich pred tehotenstvom uzivala a pomahali, tak dufem, ze aj teraz.
No ja doma nic poriadne neurobim, iba ked je manzel doma. Lebo ked mala nespi, tak vyzaduje moju plnu pozornost a ked spi, musim byt ako muska ticjo, bo by sa zobudila. 😠
No ja romanku kupem len v cistej vode a detske mydielko, nejake nemecke uz nemam obal pouzijem na ritku, pozusky, pod krk, teda tam kde su zahyby a nenatierm nicim, len tvaricku. Raz mala aj ona exzem, sa jej vyhodila tvaricka a krk drobnymi pupencekami, dr. nam dala akysi mast obsahujuci kortikoidy a o 2 dni ani znamka. A to mala veru hrozne az sa jej to zapalovalo. Ten krem jej to vysusil a po vysuseni nam dala este krem lipobase, na zvlacnenie pleti, kt. dodnem pouzivam.
Tiez spominala sudocrem, ze je dobry, ale pomalsi ucinok. Lenusik boli ste s tym aj u kozneho? Asi vyliec sudokremom a potom excipialom, ale to asi robis, co? 🤐

vichy77
1. apr 2010

Jaj, uz sme hore 😠

lenusiknr
1. apr 2010

mne kubko donedavna zaspaval len na rukach ale chvalabohu si sam odvykol ani neviem ako 🙂 teraz ked je unaveny cez den spi v kociku a v noci spava s nami 🙂 ale kedze sa uz velmi mrvi a cestuje nam po posteli tak ho musim naucit na 😢 postielku, vcera mi v nej uz cez noc aj prespal... jakubko tiez papa dva, tri krat.. ked ma horsiu noc tak aj 4 krat.. vichy aj tebe sa romanka v noci mrvi? jakubko zaspi ,tak dve hodky spi tvrdo a potom sa zacne mrvit a to ho niekedy preberie..
my tiez chodime spavat okolo 20, 21 no dnes je este dost culy, sa mi tu vyskiera 😀 tak som zvedava kedy zaspime... to si ho dam vecer k nam do postele, trochu sa porozpravame, posmejeme dam ho na bocik{ on mi asi dva tyzdne zaspi len tak} plienocku do rucicky a zaspinka.. jeho dost ukludni ked ma nieco v rucke... a o 7 rano uz cvirika 😀
jakubko sa tiez na kazdy hluk zobudi... takze u nas funguje tiez ticho ako musky... a kedze byvame u rodicov tak aj telku mame casto pustenu tak, ze ju ledva pocut...
mne dala tiez krem s kortikoidmi ale ja som mu ho nedala.. mne pov. ze len ked to bude moc vazne, kvoli latkam co to obsahuje.. vraj je to navykove a kedze kubko to nema jednorazovu zalezitost nechcem to riskovat...
bola som u koznej dala nam milion masti a povedala ze mu to prejde a zasa sa vrati.. len ja si myslim, ze to ma atopicky ekzem no podla nej je nato este skoro...
ja mu to vyliecim sudocremom lenze akonahle nam to pomoze tak nas to zaroven aj vysusi a ked dam excipial tak sa nam objavia zasa cervene flaky.. zacarovany kruh... a uz sa bojim aj skusat nech mu to znova nezhorsim...

no ficim ja ulozit moje radio do postele nech sa uz skludni 🙂
pekny vecer Vam prajem

petikd
1. apr 2010

Ahojte
Lenusiknr,Damián mal problém z kožou,začalo mu to pod krkom,mali sme tiež veeeľa mastí,mal atopický,potom kožný nám dal masť po ktorej mu to hned zmizlo,aj ked sa potom objavilo zas tak sme namastili a zmizlo.Ale už máme pokoj,vyrástol z toho 😉
No a so spaním sme si tiež užili,hocikedy sme v noci vtrapali do izby kočiar a som ho hojdala 😒 Ale zaspával sám.Ked mal 3 mesiace tak sme nastúpili na pevný režim a pomaly sa naučil spať pekne celú noc,ale to som už nekojila.Prespal celú noc le ráno už o 5 buntošil 😀 to mu sem tam drží aj teraz 😀

vichy77
1. apr 2010

Lenusik, skus aspon 2x dat tu mast s kortik. mozno to prelieci a nevrati sa. Zas tolko mu neuskodi. Ak sa vtrati al. ziedny efekt, tak nedavaj uz vobec. To ako ho das nabok, niecim podopres? Nasa este nevie sa otacat, ale snazi sa poriadne a certi sa, bo jej to dobre nejde. Romanka spava tiez s nami, viem, ze to asi nieje dobre, bo sa bude tazko odvykat, ale takto ked sa v noci zobudi, ja sa len natiahnem dam jej papat, ona ani oci neotvori, nemanipulujem s nou a zaspi opat. A tiez sa zacne mrvit, ale to je znak, ze chce papat, teda aspon u nasej, al. si ide s prepacenim uprdnut 😀
A to mi hovor, ja dokonca ani tv nesmiem mat zapnutu, bo ju rusi svetlo. A cez den mam sluchutka 😝
Petik a na dalsie baby nepomyslate? Vy uz byvate vo svojom?
Ozaj a kolko to mate vobec rokov? Ja 25, nieco som postudovala, nieco porobila a prislo narad dieta. netvrdim, ze hned a zaraz planovane, ale urcite velmi chcene. Ale zas keby som planovala, ze najprv si uzit to, potom zabezpecit sa a pod. tak by to asi 40.

heliik
1. apr 2010

Ahojík 🙂
Také vítám Zuzi 😀 😀
vichy s tím tulením - Týna ano, ráda se tulí, mazlí, hlavičku mi dává na tvář, když jí chovám, ale nemá ráda pusu na pusu, to ne. ale jinak hlazení a mazlení ano. Někdy když spí u mě v posteli(občas ji nechávám spát u sebe, pže v postýlce se mi budí každou chvilku, a to se vůbec nevyspím), tak se ke mě přitulí, chytně mě za prst a spí.. 😀
Jinak s tou vyrážko neporadím, bohužel.. My žádné takové problémy nemáme. (Já mám teda Lupénku, je dědičná, ale zatím nevypadá, že to má i Týnka 😀 )

zuziiiicek17
1. apr 2010

Lenusiknr ,skus v teme babske recepty na atopicky ekzem 😉 tam ti urcite pomozu.
Inac ,dakujem za pochvalu mojho maleho.Lubim ho najviac na svete,len je to narocne dietatko.A hlavne ,je strasne mamin ,takze mam co robit 😀 ma sest a pol mesiacaa stale nevie zaspinkat sam,jedine na prsniku ...

zuziiiicek17
1. apr 2010

a pokial ide o to tulenie,ku mne sa malicky zacal tulit asi ked mal 5 mesiacov,do vtedy mu vadilo,ked som ho pusinkovala 😀

heliik
1. apr 2010

Zuzi, Týna když byla menší také měla ráda pusinky, ale nám se to obrátilo, teď je prostě nemusí. 😉

petikd
2. apr 2010

Ahojte
Vichy no druhé zatial nie,ja som doma na opatrovatelsko so starkou a treba ich dvíhať,tak by som sa bála,síce je už aj môj otec doma,ale zatial je na marodke,tak neviem či ešte pôjde do práce 😉 Nebývame vo svojom,ja som najmladšia,sestra má svoje,brat je v Trnave a ja som s rodičmi.Máme veľký dom so záhradou,tak keby ostali sami,bolo by to na nich veľa 😉
Jooj no Damián sa rád túli a bozkal by ma ajajaj 😀 Ale neviem presne kedy sa začal 😉 A tiež len samé mama 😀
Teraz je chorý,už v pondelok mal soplík,tak som ho nechala doma,nech sa prelieči,lebo v stredu mali v škôlke esiedku.Lenže v stredumal zvýšenú teplotu,včera sme boli u doktora,tak nám dal ATB,ale ked nebude mať tak mu nemám dávať.No dnes o už mal 38,3 tak už má 😉

lenusiknr
2. apr 2010

ahojte,
petikd prosim ta nevies ako sa ta mast volala co pomohla tvojmu Damiankovi?

vichy ja sa bojim mu dat tie kortikoidy.. ma kazdy strasil ze ako to skodi.. ale ked bude velmi zle tak skusim.. zatial je to fajn zo sudocremom akurat ze sme suchy.. hehe inac nase deti su uplne rovnake... 🙂 jakubko tiez ked buva pri mne a mrvi sa hned mu dam cicik a ani ocka neotvori.. ale uz dve noci sme sa snazili, ze ho zacneme davat do svojej postielky no po vcerajsej noci som to vzdala.. chudacik od 3 mi do pol 5 nevedel zaspat lebo na papanie som ho prekladala z jeho postielky k nam... plakal maly a nakoniec aj ja.. tak muz povedal a povolil zasa nase stare dobre spavanie v manzelskej posteli. 🙂 .. pre mna je to prakticke, nemusim ho budit, ja nemusim vstavat a maly je kludnejsi... on je uz aj tak dost naviazany na mna a ja nanho ale hovorim si mam ho len jedneho a je prvy 🙂 🙂 🙂
na tom bociku sa udrzi skoro sam, trochu ho zalozim dekou a je to... ale cez den spi pekne na chrbatiku to len vecer a v noci musi takto zaspat.. sama tomu nechapem..
my tv zapnutu mame ale danu na ticho a ked sa zacne mrvit tak sa hned vypina... a v noci ked ho kojim tak si svietim mobilom, lebo ho casto zastriekam tak aby som ho vedela utriet 😀
tvoja mala si tiez papa stale rucku a dava vsetko do pusy? kubko stale.. akonahle sa napapa si tam strka pasticku a vsetky hracky sa tam snazi dostat... si myslim, ze mu idu zubky.. este k tomu je uz treti den dost nekludny.. ale nie je to skoro na zubky???

ja mam 23, tiez som pracovala a do toho nam prisiel jakubko 🙂nebol sice planovy ale nemenila by som za nic na svete... je to to najkrajsie a najvacsie stastie v mojom zivote.. a som aj rada, ze som ho mala takto skoro..

heliik
2. apr 2010

Ahojík. 🙂
Mě je 22. A taky jsem pracovala, takže, Týna je nečekané mimi, ale vím, i tenkrát, jsem to věděla, že ji nedám, za nic na světě. 😀 😀

maryanna
2. apr 2010

ahojte, no takuz sme tri....moj maly sa v noci tiez zacne mrvit, popripade cmulat prstek a viem ze je hladny...tiez sa napapa po spiacky a spi dalej.....on vsak spi od narodenia vo svojej postielke....uz je nauceny ze postielka je na hajanie..aj cez den ked ho tam dam tak chvilu sa pohra a zaspi...aspon mam vecer klud lebo sa okupe napapa dam ho do postielky, zapnem kolotoc, pomojkam a odidem ...a do desiatich minut spi.....cize ja mozem odychnut a vklude pozriet telku....napr co sa tyka toho hluku co spominate tak my sme maleho od porodnice ucili pri hluku...kym bol maly tak s nami v obyvacke bol sa napapal...isla telka vsetko a teraz spi cez den aj ked zmyka pracka......:D:D

heliik
2. apr 2010

maryanna:S tím baštěním, mi spíme celou noc, maximálně jednou za noc je vzhůru(teda pokud je u mě v posteli).
Týna byla taky naučená, usínat jen v postýlce, jenže teď ja rotuje, tak tam moc nevydrží a většinou spí se mnou. A když spí se mnou, tak to se taky moc nevyspím, ale pořád lepčí, než každých 10.minut vstávat k postýlce..
A s tím kolotočem, mi měli opak, zapl se kolotoč, Týna oči otevřený, a koukala a smalá se.. 🙂

petikd
2. apr 2010

Lenusiknr,neviem ako sa volá,ale mala by som ju ešte mať tak pozriem,ale teraz som uložila Damča,tak aby som ho nerušila 😉
No ja som mala Damča vždy v postielke,teda takú kolísku čo bola vo výške našej postele.On jedol veľakrát,čo som si plno ani nepamätala,ale nespal ani ked bol s nami v posteli.Ale zase som ho nemusela odnaúčať 😉 Aj ked mám rada ked leží s nami v posteli,ked sa pritúli,ale keby spal celé noci s nami,tak sa nevyspíme 😀 a s mojou migrénou,je lepšie ked spal v postielke 😉
Joj a k tomu tichu,no my sme tiež po špičkách,ale raz sme prerábali kúpelnu a bol vedla v kuchyni v kočíku a vrtali a zbíjali a on spaaal 😀

danciacik
2. apr 2010

Ahojte, môžem sa k vám pridať? Čítam vás už dlhšie a vekovo sa sem ešte snáď zmestím.

maryanna
2. apr 2010

helik moj maly tiez sa na kolotoc vyskiera strasne sa tesi ked ho pustim ale potom zaspi...kedze kolotoc hra hudbu taku prijemnu...a kedze ja zhasnem svetlo uz teraz najnovsie tak uz ani nic nevidi...

ahoj danciacik, vitaj medzi nami...

danciacik
2. apr 2010

ďakujem Maryanna, to ti vážne malý zaspí pri kolotoči? Ja musím nášho drobca uspávať a to je už veľký. A v noci je aj 100-krát hore.

maryanna
2. apr 2010

ahoj, no ano zaspi......a zas ja som sa chcela vyhnut nejakemu extra dlhemu uspavaniu tak preto som ho vlastne od narodenia ucila sameho zaspavat v postielke....a zatial to funguje....asi od mesiaca a pol bez mrncania a obcasneho placu ktory bol predtym zaspi teraz krasne sam....ono ten kolotoc je u nas aj taky symbol ze sa ide spat...zrejme...lebo ked ho pustim cez den tak sa vytesuje pozera nanho ale nakoniec aj tak zaspi....:D

maryanna
2. apr 2010

moj zasa je hore len dvakrat pricom to druhe je uz nadranom ale velmi by som chcela aby mi uz prespal celu noc....ale nevem ako tomam zariadit no....:(

petikd
2. apr 2010

Maryanna bud rada,že len 2 krát 😉 mne Damián aj 100 krát 😀