Sú tu mamičky do 25 rokov?

hanculka
8. apr 2008

ahojte nájdu sa tu aj taketo mlade mamičky?

citroenka
15. sep 2010

Ahoj můžu se přidat je mi 20 a dcera má 5 měsíců. 🙂

zabga88
15. sep 2010

@citroenka ahoooj! vitaj medzi nami 🙂 som rada že nás je stále viac 🙂

gabinka1012
15. sep 2010

Ahojky holky 🙂
@citroenka vítej mezi námi
@zabga88 tak co Vikinka?
Jinak už jsem přišla na to proč Nikolka pořád tak pláče 😒 rostou jí zoubky 😒

gabinka1012
15. sep 2010

@zabga88 tak pak dej vědět jak to malá ve školce zvládla a určitě to bude chtít promluvit si s učitelkou. 🙂

lucadra
15. sep 2010

Ahojte mamičky. Môžem sa k vám pridať aj ja? Je mi 18 a mam 4 mesačnú dcérku🙂

gabinka1012
15. sep 2010

@lucadra vítej jasně že se můžeš přidat. 🙂 a co malá jak ti spinká v noci a co zoubky už rostou?

lucadra
15. sep 2010

@gabinka1012 no ďakujem. V noci mi spinka asi od tej ôsmej večera až do tej štvrtej, piatej rána, ako kedy🙂 cez deň skoro vôbec nespí, no a zubky jej este nejdú, ale teraz začína vsetko strkať do pusinky. Neviem si predstaviť mať dve deti. Ako to zvládas?

gabinka1012
15. sep 2010

@lucadra zvládám to celkem dobře,manžel se mi snaží co nejvíce pomáhat ale je dost pracovně vytížen tak že jsem na to pomalu sama.Já si pořád říkala že to není možné aby mojí malé rostly takhle brzo zoubky ale dnes mi to potvrdila doktorka.Přes noc mi spí dobře usíná kolem osmé a vstává až kolem sedme.Ale přes den to není žádná sláva pomalu nespí a pořád pláče.Kojíš nebo ne?

lucadra
15. sep 2010

@gabinka1012 no tak to ti krásne spinka. Ani raz sa nezbudi na papanie? Je aj nervózna koli tým zubkom? Nie ja nekojim, narodila sa mi o mesiac skôr, v pôrodnici si zvykla na fľašu a prsník nechcela:( no aj môj muž je dosť v práci. Vlastne chodí na 4,5 dni preč a spolu sme cez víkend alebo ak sa dá tak aj cez tyzden. A ty kojiš?

gabinka1012
15. sep 2010

@lucadra já taky nekojím dostali jsme příkrm už v porodnici a ani né měsíc a neměla jsem mléko vůbec.Určitě pláče kuli těm zoubkum.Koupila jsem jí v lékárně na to gel ale když jsem si přečetla příbaloví leták tak v něm píšou že je to od 5měsíců.Tak já nevím jestli by bylo dobrý jí to dát.Hlavně že tý lékarnici říkám že jí sou 3m. 😠

lucadra
15. sep 2010

@gabinka1012 no neviem, ci by ten gel bol vhodný, radšej si skús zavolať na nejakú infolinku, alebo si cez google pozri, ci náhodou niečo viac nebudú o nom písať,alebo nejaké diskusie okolo toho. A nejaké hrýzatka, teda kousatka, nebo něco iné do pusy nechce? Byl drahý ten gel? Možná i ja bych ho pak koupila. A to je nějaký chladicí, nebo jaký? Nechápem prečo píšu ze od piateho mesiaca🙂

gabinka1012
15. sep 2010

Je to Calgel v létáku píší že je to lokální anestetikum na zmírnění bolesti.Ale raději to používat nebudu.Uvidím či nenajdu na netu něco vhodnějšího.Ty chladící kousátka sice mám ale malá to ještě neumí pořádně držet a jak se to snaží nacpat do pusy tak se začne vztekat že jí to nejde.

oriesok
16. sep 2010

ahojte.. nám to tiež nevyšlo s kojením.. tiež som malinkú kojila len mesiac.. potom som dostala zápaly.. vysoké horúčky.. antibiotíká.. a "vďaka" nim som prišla o mliečko.. 😔 čo dávate drobcom papať?

danciacik
16. sep 2010

ahojte, tak ja som sa neozývala lebo sme mali problémy. Včera ráno bolel Larku zubček tak veľmi, že sme utekali na pohotovosť, tam jej dali injekciu a vyvŕtali zubček. Všetko bolo ok, ale Larka začala puchnúť, hrozne sme sa báli lebo ani 3 hodiny po návšteve zubára injekcia nevyprchala, práve naopak, stŕpla jej polovička úst a celé líce. Po 4 hodinách som už bola tak na nervy že som zavolala našej dr. tá mi kázala postaviť sa pred Larku a kázať jej zažmúriť očká, to našťastie zvládla, potom aby vycerila zúbky - to nám nešlo vôbec, skontrolovať ryhu medzi noštekom a ústami - žiadna tam nebola aj keď mala byť. Tak mi kázala okamžite utekať na pohotovosť, pýtať aby jej urobili zápalové testy a že si nás asi nechajú v nemocnici na neurologii. Lebo všetko nasvedčovalo tomu, že jej poškodil zubár lícny nerv. Tak sme utekali, samozrejme, že sme natrafili na jednu nemenovanú doktorku, ktorá tak figu borovú vie, ani Larku neprezrela poriadne a podľa nej to nič nie je, nič sa nestalo dala nám antibiotiká a dovidenia. Hneď som volala našej dr. nadiktovala som aké antibiotiká nám dali a čo nám povedali, tak povedala, že aspoň na antibiotiká sa trafila na také aké zaberajú aj na neurologické veci, tak sme utekali po nich, hneď som ich Larke dala a asi po 3 hodinách začala trošku hýbať pusinkou. Ešte nikdy som sa takto nebála. Ráno keď sme vstali tak líčko má stále spuchnuté ale mimika nám ako tak už funguje síce nie na 100 % ale aspoň tak na 50%. Išli sme k našej dr. a tá keď ju prezrela tak sme si vydýchli lebo mi vysvetlila, že sa bála, že jej mohol poškodiť hlavný nerv v líčku a to by dobre neskončilo a ak by sme nemali antibiotiká tak dnes ráno mohlo byť neskoro. . Za polhodinku mám volať o výsledky krvi a uvidíme čo bude ďalej ale hlavná vec, že nerv poškodený nie je. Ale poviem vám, už nikdy toto nechcem zažiť. Keď som ju včera tak videla, tak som musela vyjsť vonku aspoň do obchodu a cestou si poplakať lebo to bola hrozná beznádej. Aj teraz sa bojím, ale už nie tak veľmi.

zabga88
16. sep 2010

Ahojte! tak vikinka bola dnes v skolke rano si poplackala uz po ceste do skolky ale som potom volala do skolky a vraj bola ok 🙂 tak neviem ale vraj velmi malinko spapala a prva zaspala, prisli za mnou do prace a tam si 2x zahryzla do pizze a strasne jej zostalo spatne plakala ze bude vracat a nakoniec negrckala:( nema ok zaludok nemoze nic poriadne spapat hned jej je zle som zvedava co jej da na to doktorka :( jaaaj kolko toto ešte potrva ze jej nieco bude :(

petikd
17. sep 2010

@danciacik jooj ta čo to,dúfam,že je to už lepšie 😉
@zabga a nebud to mať z toho čo sa jej stalo v škôlke?
No my sme boli včera na predoperačných testoch,dúfam,že krv bude mať dobrú a už sa nám podarí dať tú mandlu von 😉
Aj ja vítam nové maminky 🙂

danciacik
17. sep 2010

@petikd ďakujem moja, je to trokšu lepšie trošku to odpúcha. Ale mali sme šťastie lebo Larke zároveň puchla aj uzlina.

danciacik
17. sep 2010

a na kedy ste objednaný na tú mandľu. Či ešte nie ste?

petikd
17. sep 2010

@danciacik o týžden o takomto čase by už mala byť vonku,vo štvrtok ideme do KE 😉

zabga88
19. sep 2010

kde ste vsetky?????

gabinka1012
20. sep 2010

Ahojky 🙂
@zabga88 tak co Vikinka,byli jste u doktorky?
@danciacik jaj, chudinka Larka jak jí je co ten otok už je to lepší?
tedy tento měsíc májí ty naše dětička samé úrazy a jsou nemocný 😒 i Nikolka je od pátku nemocná kašel,rýma.Dnes v noci se mi několikrát spustil monitor dechu ale malá byla v pohodě spinkala.Jestli je nějaký porouchaný nebo to bylo tím jak se jí špatně dýchá kuli té rýmě.
@lucadra a co tvoje malinká jste zdravé?

danciacik
20. sep 2010

ahojte. @gabinka1012 no už je takmer odpuchnutá ale dr. sa to stále nejak nezdá, že má stále zdurenú uzlinu a k tomu aj Paťko aj Larka majú nádchu. Práve sme prišli od dr.
@petikd moja budem vám hrozne držať palce. Už sa to s vami vlečie dlho tak nech to už máte čo najskôr za sebou.

gabinka1012
21. sep 2010

Ahojky,kde jste všechny.
@danciacik tak at se dětičky brzy uzdraví.
Nikolka už od 9 od rána spinká,jak je nemocná tak nedělá nic jiného.
Myslíte že bych měla malou nějako odnaučovat to cumlání palečku?tedy ona si ho cumlá jen když usíná jinak ne.

petikd
22. sep 2010

Ahojte
Prišla som vás pozdraviť,idem baliť,zajtra skoro ráno odchádzame do Košíc.Stále mám pocit,že sme niečo zabudli,tak dúfam,že máme všetko a mandlu nám vyberú v pohode a v pohode dôjdeme v sobotu domov.Tak sa majte a držte nám palce 😉

danciacik
22. sep 2010

@petikd držím vám palce moja, nech to ide všetko bez problémov

gabinka1012
23. sep 2010

@petikd držím palečky at vám to dobře dopadne a Damianek to má rychle za sebou. 🙂

ver_broderie
23. sep 2010

ahoj všem, jsem tu skoro nová a našla jsem tuhle diskuzi, tak se přidám 😵

gabinka1012
23. sep 2010

@ver_broderie vítej mezi námi 🙂 ty jsi přímo z Berouna?

ver_broderie
23. sep 2010

No ono je to takhle 😀 : bydlela jsem kousek od Příbrami s rodičma, pak jsem se různě stěhovala - Příbram, 2x byt v Praze a teď se budu stěhovat právě rovnou do Berouna. Chytli jsme fakt supr byt, v klidnym prostředí, ale přímo kousek od centra. Takže pro budoucí mimčo super 😉 Koukam že máš okres Kladno :D. To bylo druhý město, o kterým jsme přemýšleli, moc se mi tam líbí 😉

gabinka1012
24. sep 2010

Dobré ránko 🙂
@ver_broderie Beroun znám a není to tam špatný.A Barunka chodí do školky,to asi ještě né,že?a co jak se těší na sestřičku?