Sú tu mamičky do 25 rokov?

hanculka
8. apr 2008

ahojte nájdu sa tu aj taketo mlade mamičky?

mirrinka
11. aug 2008

ja mám tiež celkom "pekné" spomienky na tehotenstvo - keďže už v 6.mesiaci mi primár povedal,že buď predčasne porodím alebo potratím...tak som z toho bola úplne hotová.aj som si trochu tiež poležala v nemocke- 3Xpo týždni - takže tri týždne dokopy - nie až také strašné v konečnom dôsledku....no ale keď už prišiel deň termínu,tak som začala mať také úplne slabučké bolesti - a manžel že podme do nemocnice,ved za to nič nedáme,aj keby sme sa vrátili naspäť.tak sme šli a znova mal službu primár - a mi vraví,že čo tu chcem,že ja by som mohla byť kľudne ešte aj dva mesiace doma - no chápete? a ja na to,že to mám byť ako slonica tehotná 22 mesiacov či čo? tak som sa nas...a povedala som mu,že chcem, rodiť dnes a hotovo....o 4 hodinky už bola malá na svete 🙂
takže z toho mi vychádza asi to,že od doktorov sa dá očakávať čokoľvek - ale najdôležitejšia je viera - ja som verila tomu,že určite nepotratím a že porodím nádherné bábätko...a ono sa to stalo 🙂

renika
11. aug 2008

bejby, vieš čo mňa vždy zaujímalo? - či to zašívanie krčka boli... Doteraz som nemala možnosť sa to niekoho spýtať. Nezávidím to ležanie v nemocnici, to muselo byť riadne na nervy 😖 Ja som bola pred pôrodom v nemocnici 2 týždne a bohate mi to stačilo.

diskotéky mne nechýbajú, dosť som si užila ešte keď som nemala Maxa. Takto je to dobre ako to je. A presne ako píšete, kamošky, ktoré nemajú deti nikdy nebudú tak s nadšením počúvať také tie mamičkovské debaty, lebo si myslia, že sa ich to netýka, tak na čo. Tiež som bola taká 🤐

bejby, medzi našimi deťmi nie je veľký rozdiel - my máme o dva dni 9m 🙂

icerna
11. aug 2008

no ja neviem,ked som bola ja na diske naposledy v pd,tak som sa tam citila ako stara koza,same ožrate 15ky sa vešali po chlapoch a podobne. bola som v caribiku,v jantari len kuk a potom v roco clube. To je fajn ze takto chodite sa pozabavat. Vanesska tiez zacala od 10 mesiacou sama chodit. Super musela si byt šťastna 😀

icerna
11. aug 2008

deti vam uz buvaju?ja uz budem musiet ist,mala tu pri mne sedi a kuka dvd(rozpravku) dako sa jej nechce buvat,ale mne hej 😀 😔 tak pekne sničky babule,vyspinkajte sa do krasy aj do dobrej nalady 😝

renika
11. aug 2008

bejby jeeej, gratulujem k prvým krôčikom, ja by som sa určite rozplakala od štastia 😵

mirrinka, koľko si mala rokov, keď si rodila? Krásne dcérku máš 😉

icerna, podobne som sa cítila aj ja, keď som si bola nedávno sadnúť s kamarátkou do "nášho" podniku, kde sme veľmi radi chodili - no boli sme ako staré korytnačky 😔

renika
11. aug 2008

icerna, Maxim chodí spať medzi 20tou až 20:30. Tak už pekne spinká. Dobrú noc, daj pusinku Vanesske

renika
12. aug 2008

dobré ráno mladuchy, vstávame 😀

bejbypd
12. aug 2008

Dobre rano...no na tych diskotekach to je ozaj tak minule sme sa s drahym dokonca smiali ako tie 14-tky a 15-tky nahodia tricko co ani nie je tricko ale skor podprsenka a vesaju sa tam po starych chlapoch...a zasivanie krcka maternice vobec neboli bo to robia pod celkovou narkozou ale len kratkou aby sa neublizilo babatku ani po prebudeni to neboli...reni no medzi nasimi babatkami su len dva mesiaciky...ja normalne neverim ze za mesiac mame rok to strasne rychlo ubehol...reni a maximo je krasny chlapcek ja som chcela chlapceka strasne ze bude matusko no podarilo sa dievcatko tak druhe uz musi byt chlapcek 😎 renika a ako maly v noci spinka?prespi celu noc?

renika
12. aug 2008

bejby, ďakujem 😵 Aj Misulka je krásna ako jej mamička 😵 Aj ja som chcela chlapčeka, ani neviem prečo.

Maxim ani zďaleka neprespí celú noc 😒 Večer mu dám kašu, pred pol deviatou zaspinká a okolo jednej v noci je už hore na kojenie, potom okolo pol šiestej a vstáva o ôsmej. Ale sú noci, keď nekojím 2x, ale aj 5x 😔 Ale nejako mi to nevadí, lebo cez deň mlieka veľa nevypije, potiahne si 3x, pretočí sa na bruško a zdrhá 🙂 Tak aspoň cez noc to dobehne, lebo toľko, koľko vypije v polospánku cez noc, by cez deň nevypil ani za tri dni. Miška prespí celú noc?

bambule1151
12. aug 2008

AHOJ RENIKA POZERALI SME SI VASEHO DROBCEKA A JE NADHERNY JA NEKOJIM STRATILA SOM MLIECKO MALA MA 18MESIACOV A KOJILA SOM JU LEN 3MESIACE. JE MI TO VELMI LUTO NAJMA KED VIDIM ZE INE DETICKY SU STALE KOJENE. CHCELA SOM SA TA OPYTAT, AKO STE VYTVORILI NA FOTKACH TAKE KRASNE POZADIA CHCELI SME TO VYSKUSAT AJ MI ALE NEVIEM AKO.AK BY SI MI MOHLA PREZRADIT NEJAKY POSTUP ALEBO NEJAKY PROGRAM KDE BY SME ICH VYTVORILI BOLA BY SOM TI VELMI VDACNA. PRAJEME VAM PEKNY DNIK

mirrinka
12. aug 2008

renika,ja som mala 21 rokov,ked som rodila....na začiatku júla som porodila a na konci septembra som mala 22 😀

bejbypd
12. aug 2008

No Miska kym som ju kojila pol roka stavala v noci jeden az dva krat od siedmich mesiacov o osmej zalahne a o siedmej rano vstava ona je maly spachtos...teraz sa drzi gauca a beha popri nom no sranda a maximko sa este nestavia na nozicky?

icerna
12. aug 2008

ahojte 😎
no ani mne mala nespi do teraz celu noc,stale sa budi minimalne 2x ☹ a cuca čaj,lebo ja som kojila len 2 mesiace 😢 dostala som zapal...a teraz mi pije mliečko len v noci,cez den vobec nechce.
čo ste dnes robili?mne prisla sestra na prazdniny(ma 12 rokov) tak nam je veselšie 😀

renika
12. aug 2008

ahojte baby, ja som dnes mala kooopec práce...

bambule, veľmi pekne ti ďakujem za pochvalu malého, to je ako pohľadenie na duši. Jasné, že ti pomôžem s tými fotkami. V prvom rade si musíš stiahnuť program tu: http://www.wondershare.com/digitalphoto/pcs/pcs...
ak to urobíš, je to len TRIAL verzia, to znamená, že v programe vieš pracovať, naučiť sa robiť koláže, ale nevieš ich použiť, napr. dať na MK alebo vytlačiť, lebo cez fotku máš napísané PHOTO COLLAGE STUDIO. Aby si tam nemala ten ich názov, musíš si program kúpiť. Keď sme ho my kupovali vyšiel na 700,-Sk, platili sme v Euro. Teraz je Euro nižšie, tak vyjde program lacnejšie. To sa ťa tam potom opýta, v akej mene to chceš platiť. Platíš len raz a program máš navždy v pc 🙂 Ak sa rozhodneš ho kúpiť, poviem ti ako sa v tom robí, je to veeeeľmi jednoduché naozaj, aj ja som to zvládla. Je to super program, neľutujeme, že ho máme, len času by sme potrebovali viacej, lebo pri kolážach potom stráviš hodiny a hodiny, keď ťa to začne baviť a budeš tvoriť a vymýšľať 😉

renika
12. aug 2008

bejby, Maxim sa v postieľke začal stavať, keď mal 7m a jeden týždeň. Loziť začal tak skutočne na dovolenke, to je pred dvoma týždňami. Dovtedy to boli len také pokusy..Teraz ho je celý byt, je veľmi rýchly, lozí a lozí a keď k niečomu príde, tak je hneď na nohách, to je jedno čo je to, aj o moje nohavice sa postaví, keď som napr. pri sporáku 🙂

s tým nočným spinkaním to máš teda parádne, brala by som to hneď, len mne by do rána praskli prsia, tak dlho v jednom kuse som spala naposledy, keď som bola tehu

renika
12. aug 2008

icerna, no teraz si ma šokovala, že ani tvoja malá neprespí noc 😲 Ja som myslela, že od 1. roka, maximálne od 1,5 roka každé dieťa prespí noc. Nedá sa od toho nejako odnaučiť? Ozaj, kedy si ju začala dávať na nočník? Bejby, ty už dávaš na nočník?

icerna
12. aug 2008

reni maly musi byt zlaty,teraz musis davat riadny pozor 😀 ona mi neprespi,ale kazde dieta je ine,ona bola stale hore koli zubkom,ked jej isli tak velmi plakavala a dako jej to ostalo,neviem ci to je zo zvyku,ale nieco na tom bude 😠
na nocnik od roka a od roka a pol nema plienku 😉

martina48
12. aug 2008

Čaute kočky...troška sa zapletiem do témy....renika čo sa týka toho nočníka-práve dnes som začala dávať mimi na nočník 😀 ..chvílu sa mu páčilo,ale potom sa začal jedovať..tak uvidím,ako to bude prebiehať...dúfam,že v poho 😅 ..ps:už sa my z neho stihol aj jemne prekoprcnúť na bok 😅 ,troška si pomrnčal a bolo dobre 😀 .dúfam,že nebude mať fóbie z nočníka 😀 😀 😀 😒

renika
12. aug 2008

ja som objednala nočník z netu, má prísť asi zajtra a tiež ho už chcem začať dávať. Uvidíme, čo to spraví. Pochybujem, že ho tam udržím, hneď bude na zemi a ujde mi s holou riťou 😝

martina, aký nočník máte? Ja som objednala spievajúci 🙂

bejbypd
12. aug 2008

Ahojte babule my sme sa dnes s malickou trosicku otrapili boleli ju zubenky pred dvoma dnami jej vysiel pravy horny lavy vychadza a dnes jej vysiel lavy ocny takue nam vychadzaju v priebehu tyzdna styri horne co je teda dost 😲 ale malicka statocne bojuje s bolestou 😀 a nasa miska je na nocnik zvyknutaiba rano vzdy rano ju posadim a pekne sa vycika ale cez den sa moc s nocnickom nekamarati 😠 my sme dnes boli u prastarkej na dedine a mala presla cez polku zahrady sama tak a vytesujeme 😀 dufam ze ste mali pekny dnik sak urcite napisete,co noe deticky a tak...mna nejak boli hlava asi si idem lahnut tak bru nocku vsetkym maminkam a aj detickam 😉

renika
13. aug 2008

dobré ráno babulky. Tak my máme na očku jačmeň ☹ Volala som dr. Zatiaľ k nej nemusíme ísť, mám dávať teplé repíkové obklady a framykoinovú mastičku. Ak to praskne, tak bude dobre a ak tam zostane hrčka, tak musíme ísť na očné a asi operačne sa to bude riešiť 😢 Držte palce, nech to prejde!!! Vaše deti to nemali? Ja ešte nikdy

evuliki
13. aug 2008

Ahoj zienky,aj ked uz som "starena"-mam 25 aj nejaky tyzden,ale rodila som ako 24,takze sa sem mozem vtriet.Mam 10mes.Jasminku,sme z PD,ale o tri tyz.sa stahujeme do Francuzska,tak mam veeela vybavovaciek....Chodit sa malej este nechce,ved na mojich rukach prejde viac 😀

icerna
13. aug 2008

ahojte babule 😎
bejby,ach tie zubky kakane,mi sme si tiez riadne vytrpeli. Chudatko miška ☹ mali sme aj take noci čo nespala v kuse ani pol hod,strasne plakavala ☹

renika ten nočnik je sice pekny,ale spieva to az pokial nevyschne 😠 a ten jačmen mala moja sestra uz viac krat,vratilo sa jej to po čase a na to iste miesto...tiez jej to repikovali a mastili,takze sa nebojkajte,ze to bude vazne,určite to prejde. Drzime palce

vitaj evulik,si mi strasne povedoma,mate krasnu dcerenku 🙂 a čo tak do francuzska?či tam mate pracu?teda manzel?na kolko tam planujete ostat?

claudinka
13. aug 2008

renika uz som asi dopracovala.. som mala uz len dnes a zajtra robit, ale akosi nam odislo auto vcera.. 😒

bejbypd v albumiku mas krasne urobene tie digiscrapbooky ci ako sa to vola.. svetove to je, strasne sa mi to paci.. sa tesim, ked sa to aj ja zacnem ucit 🙂

evuliki nepisal tu niekto o tebe, tusim bejbypd? 😀 a preco idete do Francuzska, uz nastalo?

juuj sa tesim, ked ja uz budem riesit nocniky a podobne "cisto mamickovske" zalezitosti 😀

evuliki
13. aug 2008

Ano,pisala o mne babyd,my sme good friends a veru uz teraz mi je za nimi smutno 😖 No ideme do FRA ,pretoze muzik je profesion.sportovec a podpisal tam kontrakt,ale okrem toho tam ma este aj robotu.Bytik mame od klubu zadarmicko v centre mesta(Reims-Champagne),no tak nechod tam 😀 Mala pojde asi od noveho roku tam do skolky a mozno si aj ja najdem nejaky job na par hod.
Planujeme tam ostat co najdlhsie,ako to len pojde.Dokonca aj druhe babo by sme chceli,aby sa tam narodilo.No to bude ale najskor za 5 rokov jeje 😅

bejbypd
13. aug 2008

Caute baby...tak v prvom rade reni to mi jeluto s tym jacmenom no hadam vam to rychlo prejde budeme drzat palceky...claudi ja tie digiscrapbook neviem roobit to som len nasla na nejakej stranke tie ramiky a do nich len pridas foto 😀 😀a samozrejme velmi pozdravujem najstarsiu z najstarsich ze evik...baby fakt ze s evuliki byvame 300m od seba a v poslednom case sa nie a nie dohodnut na stretku...a baby?nehovorte jej to ale ja s drahym ju do toho francuzska nepustime 😎 a viete co?no musim vam napisat konecne som draheho prehovorila na svadbu no on sa do toho moc nemal tak som si musela pomoct sama 😀 😀 takze pravdepodobny daum je 30.5.2009 alebo 6.6.2009,hosti asi 80...mame vela kamaratov a musim to napisat teraz aby si to evuliki zapamatala bo su tam ocakavani 😉

evuliki
13. aug 2008

Cooooo kika,to sa ja musim dozvediet takto cez net hmmm???!!! Blahozelaaaam,pockaj,ked ta stretnem!!! 😀 Takze ale este pred svadbou si urobite "predsvadobku" u nas vo fra ok?!! To fakt som tu najstarsia???No hanbim sa jeje 😅 sakra musim skocit aj do temy "stare vrazdy" 😀

bejbypd
13. aug 2008

sak som ti ja chcela napisat ze skor k tym starym vrazdam patris 😀 ale este ma akoze nepoziadal ale dnes sam povedal ze uz sa pytal otca ze ako kto co financuje na svadbe a tak ze povedal jeho otcovi ze tedabuduci rok sa chceme brat a zhodli sme sa na tychto datumoch...dobre nie som tak v duchu pomyslela ze no konecne ale nepovedala som nahlas 😉 no jasne ze vo francuzsku chlapi budu doma s detmi a my pojdeme zurovat 😎

claudinka
13. aug 2008

evuliki a co robi? to musi pekne zarabat 🙂 ale ked to je za takychto super podmienok, tak to chapem.. nemas preco vahat 🙂 a planujete sa niekedy aj vratit po rokoch ci to je este v oblakoch?

bejbypd heeej? tak to aj ja cem.. nepamatas si tu stranku?
si ho prehovorila??? 😀 😀 😀 supeeeeer.. pekny terminik ste si dali.. ale blahozelam 😉 je to krasne..

bejbypd
13. aug 2008

Ta stranka je asi www.caption.it ale nie som si ista ci tam je aj com...este to skusim zistit...a claudi ty cakas tiez septembrove ze?to je super aj misula je v septembri 😀 a termin som mala 19. no narodila sa 16....a jasne ze som ho prehovorila ani nie tak prehovorila ako k tomu dohnala ale tym sposobom aby si myslel ze na to prisiel sam 😎