Sú tu mamičky do 25 rokov?

hanculka
8. apr 2008

ahojte nájdu sa tu aj taketo mlade mamičky?

martina48
10. aug 2008

Ahojte baby...len dnes som náhodne objavila túto super tému..Tak sa k vám pripájam"ovšem,ak môžem 😀 "srandujem",pretože aj ja patrím do téjto kategórie 😵 ...mám 23 r... a 6 aj pol mesačného drobčeka...strašne sa z neho tešíme 🙂 veľmy som šťastná že ho mám a že som sa rozhodla správne ...píšem to kvôli tomu že drobec ból neplánovaný a ako som zistila,že som tehotná prvý dojem ból šok..veľmy som váhala,či si ho nechať...pretože ja som prvé dieťa plánovala po tridsiatke 😵 "chcela som si užiť mladosť a najmä sa zabezpečiť pred tým než otehotniem" 😖 ...bolo to pre mňa dosť skoro ...no,ale osud to chcel inak 😅 ...teraz som veľmy vďačná všetkým ktorý ma od tej hlúposti"zobrať si dieťa"odhovorili,najmä nášmu tatinovy 😀 ...niekedy si to vyčítam a trápy ma to 😔 ...ale vynahrádzam to drobčekovy najlepšie ako viem 😀

renika
10. aug 2008

No teda Bejbypd, tak ty ideš na to zhurta - hneď škola aj práca. Pre dieťa to podľa mňa nebude jednoduché, práve som v novom čísle Mama a ja čítala príbeh ako mamička chcela stihnúť školu, domácnosť, prácu a ako to potom skončilo ☹

martina48, vitaj 🙂 My sme Maxa plánovali a stále si hovorím, že neviem, čo by som bez neho robila do 30tky ako ty píšeš, že vtedy si plánovala mimčo. Ja som veeeeľmi rada, že tie roky, ktoré mi zostávajú do 30tky prežijem s Maxom 😵 😵 😵 A určite si rada aj ty 😉

bejbypd
11. aug 2008

Ahojte reni kedze som ked sa mala narodila chodila dennodenne do skoly bo som bola v maturitnom rocniku malicka je zlata ke zvyknuta aj na inych ludi...to ako som chodila do skoly to bolo narocne bo skola zo skoly utekat kojit a to som kojila pol roka viac mi nebolo dopriate...ale mala je napriek tomu na mna strasne zvyknuta vzdy som jej venovala vsetok svoj volny cas,a skolu budem mat iba soboty a robotka iba 4 az 5 hodiniek denne tak hadam to nejak zvladneme 😉 aj ked to bude aj pre mna tazke ale to sa dajzvladnut 😀

icerna
11. aug 2008

ahojte 😀
mirinka tak to som rada ,ze to dopadlo super,mi sme vikendovali tak normal,sobota bola upršana ale nie cela..

bejby aj ja som chodila na sama chalupku ale 2 😉 a na strednu na kalinu,ako predavacka rozlicneho tovaru a na gymply sme praxovali rok 🙂 drzim palce zo skolou aj pracou,aby ste to zvladli. ozaj mi sme 2 roky byvali v podnajme na malookruznej,mozno vies kde to je

renika a ty si z ktoreho mesta?ako maly zvladal dovolenku?

renika
11. aug 2008

bejbypd, klobúk dole pred tebou 😎 Tak to si neviem predstaviť byť v maturitnom ročníku, keď sa malý narodil. Mne úplne stačilo, že sa narodil v novembri a keď mal 5 týždňov, tak som išla na prvú skúšku v zimnom semestri. A nie ešte chodiť dennodenne do školy. Uf, a ešte si aj kojila 😲 Akú prácu budeš mať? Ja zostanem doma 3 roky určite. Teda, ak ma neporazí, lebo občas mám aj teraz chuť vypadnúť do práce 😅

renika
11. aug 2008

icerna, bývam v okrese KN. Maxim miluje vodu, to sa nedá opísať čo on robí, keď ho dám do vody, či už ho kúpem doma alebo to je jedno, len nech to je voda 🙂 Veľmi dobre zvládol všetko, aj cestu, išli sme v noci. Bála som sa ako bude riagovať, keď nebude spinkať vo svojej postieľke, lebo od narodenia inde nespal, len tam. No bol taký unavený každý deň sa vybláznil, vyjašil, že večer odkvecol raz dva. A myslím, že aj na fotkách to je vidieť, že si to užíval a my s ním 🙂

bejbypd
11. aug 2008

Ahojte...Icerna jasne ze viem kde je malookruznaa...ja som byvala na zabniku potom s drahym na zapotockoch u svokrovcov a teraz dnes je mesiac co byvame sami..takze teraz sa uz mame super svokrovci pomohli ale no ved to niektore urcite pozate...svokrovci 😎 reni aj ja som chcela byt doma tri roky ked ja som taky akcny clovek dcerku milujem nadovsetko ale viem ze jej budem moct dat vsetko aj ked budem par hodiniek v robotke budem robit v jednej firme v kancelarii,s grafmi a tak...celkom sa tesim aj ked mi malicka bude velmi chybat no viem ze bude v dobrych rukach...nasla som jej opatrovanie moja svagrina totizto maju s bratom jedno dieta dvojrocneho chlapceka a ako profesionalny rodicia si zobrali do pestunskej starostlivosti patmesacneho chlapceka dnes uz ma osem mesiacov a povedala mi ze malu jej mam rano priniest ze sa zahra pekne s chlapcami ze ona sa o nich postara ze ked uz ma dve male deti dalsie jej vadit nebude...ona mi je ako sestra aj moja malicka ma rada chlapcov urcite sa s nimi zahra samozrejme ze jej budem davat aj nejake peniaze aj ked nechcela ale za tolku opateru jej predsa nemozem nedat nic...teraz uz len musim dufat ze to bude klapat...

bejbypd
11. aug 2008

Baby kedze som sa na tuto temu prihlasila neskor tak ani neviem ake ste mali porody kolko mate vlastne rokov som tu najmladsia?ked som otehotnela tie pohlady ludi boli priserne,taka mlada a podobne kecy,ved to urcite poznate...ja som stastna dietatko uz bude velke a ja si budem s drahym uzivat zivot ked moje kamaratky budu este len cerstvymi maminkami... 😀 ma to svoje vyhody

icerna
11. aug 2008

renika,tak to je super,ano na fotkach je to vidiet 😀 aky je maly stastny. Ja sa bojim toho ,ze mala chyti niekde v cudzine horučky,alebo nieco ine,tak este pockame aspon do buduceho leta 😉

bejby,aj teraz ste na zapotockach?ale ta praca ti prospeje,aj ja by som chcela ist aspon na par hodin ale nema mi kto malu strazit ☹ aj ked mala je moje vsetko. Ja mam 22 od maja,otehotnela som v 19. Jasne ze sa vela ludi čudovalo preco som sa tak poponahlala,ale mala som ich na haku 😀 prievidzania radi ohovaraju a odcudzuju 😕

claudinka
11. aug 2008

bejbypd 😀 velke babenko? juuuj myslis? len nech ho v zdravi a poriadku vytlacim 😉 potom mi to vadit nebude.. a snad vynosi aj nieco z veciciek, co mam doma 😀 nieze porodim valibuka a do nicoho sa mi nezmesti 😀

icerna rastieme ako zadarmo 😀

bejbypd ja tiez chodim na vysoku 😉

martina21
11. aug 2008

to ahojte to je presne, radi ohovaraju je to ak o velka dedina este ze som odisla ale ked som prisla na navstevu knasim pamatam si tie hnusne pohlady na brucho na ulici 😒

bejby jasne ze jje to vyhoda!ja si to vravim furt, ty porozpravaj o porode ja som uz pisala asi o stranku vzadu

claudinka
11. aug 2008

renika ten clanocek som citala aj ja 😉 no dufam, ze tak nedopadnem..

martina48 vyborna volba, ze si sa rozhodla si male nechat 😉 ja by som si to cely zivot neodpustila, keby som isla na interupciu..

ja mam sice len 20 😀 ale babatko bolo planovane 😉 i ked zo dna na den 😀

icerna
11. aug 2008

claudi nemusis mat vobec velke babo,mozes mat aj viac plodovej vody. ja som mala tiez velke brusko,nie az moc velke a vanesska mala 2800g pri narodeni.

no veru taka vacsia dedina 😀 ale nasa dedina 😉

claudinka
11. aug 2008

icerna vsak uvidime 🙂 nechame sa prekvapit.. ale s tou plodovou mas asi pravdu, aj doky hovoril davnejsie, ze jej mam dost.. 😉 mne sa furt zda to moje brusko malee 😀

martina21
11. aug 2008

presne doma je doma 😀 😀 😀

renika
11. aug 2008

icerna tiež som sa bála, že malý niečo dostane, nechci vedieť akú lekárničku sme ťahali do zahraničia 😅 Našťastie som ani jeden liek nemusela použiť. Keby niečo dostal, asi by som dobre hysterčila čo robiť...

vidím, že sú tu skoro samé vysokoškoláčky 😎

icerna, Maxim mal pri narodení 3100g a pripadal mi veeeeľmi drobulinký, tak Vanesska bola ešte väčšie drobátko 😵 😵

ja som mala 23 v apríli, otehotnela som ako 21 ročná

renika
11. aug 2008

claudinka, boli ste na 4D? Kde budeš rodiť?

icerna
11. aug 2008

claudi uz sa nemozes dočkat,ze?ten posledny mesiac je najdlhsi 😀 je to 9 mesiacov,ale mne osobne to uslo rychlo. tehotenstvo mas v pohode od zaciatku?mna bolievalo brucho od zaciatku,ale nekrvacala som no zato som vracala do 6.mesiaca ☹

martinka no veru mas pravdu,aj ked domov uz mam tam kde je priatel a mala,ale je to ine...

renika
11. aug 2008

a s tým bruškom, že ľudia zazerali, tak to ma vôbec netrápilo, teda ja som ani nemala pocit, že nejako na mňa zazerali. Bývam na dedine, takže vaša PD je oproti tomu obrovské veľkomesto. Každý tu vedel, že máme s mužom 5 ročný vzťah, tak to viac menej aj čakali, že bude svadba, bábo a tak...

icerna
11. aug 2008

renika,no to teda bola drobnucka,aj to najmensie čislo jej bolo velke 😀 ale tak rychlo vyrastla 😒

renika
11. aug 2008

icerna, presne ako ty, aj ja som vracala do 6m 😖 😝 🙄 🤐

renika
11. aug 2008

tak ešte také mrňavého bračeka jej musíte dať 🙂

renika
11. aug 2008

musím ísť, zaváram uhorky 😝 potom sa tu ešte ukážem 😉

claudinka
11. aug 2008

tehotenstvo mam bezproblemove, priam ukazkove 😀 okrem vacsieho bruska ani neviem, ze som tehotna..
mne sa to ani velmi nevlecie, stale robim a predtym som mala skolu, tak mi to strasne rychlo cele uletelo..
a chystam sa ist rodit do ruzinova, kedze to mam najblizsie 🙂 boli sme dvakrat na 3D a krasne to bolo

icerna
11. aug 2008

reni mnam,ja som taky uhorkovy maniak,aj dnes som mala k obediku 😉 a nad tim bratcekom aj rozmyslam,no uvidime 😝

claudi a neskodi to 3d?lebo som uz par krat citala tu od bab na koniku,ze to skodi miminku,ale zase ine tvrdili opak

claudinka
11. aug 2008

neskodi 🙂 neni to o nic ine ako normalny utrazvuk a v niektorych centrach ho robia pravidelne na kazdej mesacnej poradni, tak asi by im to nerobili, keby to babatku skodilo..

renika
11. aug 2008

dr. u ktorého som ja bola na 4D ultrazvuku bol na veľkom školení niekde v Japonsku, odkiaľ aj kúpil stroj a tam tiež povedali, že je to ako normálny ultrazvuk, len vidieť lepšie bábätko. Claudinka, tak si ešte uži posledný mesiac a poriadne sa vyspi, lebo potom to už bude horšie so spánkom 😅 Dokedy plánuješ pracovať?

hlásim, že uhorky sú zavarené 🙂 icerna, tiež som uhorkový maniak, ale môj drahý vôbec 😝 Tak ich buď jem len ja alebo ich dávam do zemiakového šalátu, prípadne na chlebíčky, tam ich spapá. Ja by som jedla uhorky ku všetkému 🤐

bejbypd
11. aug 2008

Caute baby...No tak v prvom rade s tou pd velka pravda 😉 ale aj tak to luuubim 😀 claudi ako som hovorila ja som zavidela kazdej mamicke brusko vleke bo ja som take nemala ☹ no moj porod a tehotenstvo...tehotenstvo super az do 30.tyzdna bola som na poradni u dr.Mifkovej-pre mna najlepsia zena na svete..a ona ze no babenko je priis hlavickou natlacene dole ze by bola rada keby som isla na par dni do nemocky si polezat na infuzky 😢 😲 totiz ja som bola od zaciatku vedena ako rizikova bo mam tzv.rozdvojenu maternicu cize malicka sa vyvijala len v jednej casti mojej maternice...tak som s placom isla do nemocnice vraj na par dni...hned prve vysetrenia,doktori zhrozeni ze sak ja porodim alebo co,no mne netvrdlo ani brucho ani som nemala bolesti...nakoniec sa po tyzdni ked som bola v 31.tyzdni rozhodli spravit mi cerklage-cize zasili mi krcok maternice a prosim pekne v nemocke som si s vylozenymi nohami polezala az do konca 38.tyzdna cize sedem tyzdnov no strasne...ale sestricky na rizikovom boli paradne 😎 v 38.tyzdni mi prestrihli to zasivanie a pustili ma domov ze sak uz mozem porodit a ja co mi hrozil nejaky strasny predcasny porod som porodila v 41.tyzdni takze tak...porod bol asi taky ze mne nic nebolo len som mala vybavenu mifkovu tak povedala ze v nedelu mam prist do nemocky ze uvidime prisla som veselaa ona ze krcok uz je opotrebovany ze ci chcem porodit dnes_ja ze jasne bo by som nesla ani do vianoc rodit tak o deviatej rano mi dali vyvolavacku,o jedenastej dalsiu,o jednej ma chytili dost slusne kontrakcie-auuuu 😲 o pol stvrtej kontrakcie hadam stale a o 17:10 ze no mamicka ideme rodit,tak som isla...malicka sa narodila17:21 s mierami 2970g a 48cm...no drobcek..teraz ma zachvilu jedenast mesiacov 8,5kg a 80cm...tot moj porod naozaj sa nemozem stazovat..baby ja som taka stastna ze tu mam s kym pisat niekedy mi uz doma preskakuje...bo vsetky moje kamaratky maju ine starosti len diskoteky a tak...tu v pd mam kamosku co ma desatmesacnu dcerku stretavame sa stale no 7.septembra odchadzaju zit do francuzska strasne mi budu chybat...esteze existuje net 😀

icerna
11. aug 2008

renika no ty si šikulka 😀
bejby tak tu doktorku nepoznam,ja som mala na poliklinike taku trubku 😠 ja som rodila v handlovej,lebo k bojniciam nemam velku doveru,ale kazda ma iny nazor. aj si si platila za doktorku,aby ti bola pri porode?aj ja som rada,ze si mam s kym pisat 😀 s kym klebetit o malej,lebo kamosky co nemaju deti tak nechapu urcite vsetko,ako ked mi sa tesime kazdej malickosti 😀 a tebe diskoteky nechybaju?ani sa tam neda kam ist,ze?

bejbypd
11. aug 2008

no reni chvalim ta a uprimne sa priznavam ze ja som na taketo veci az velmi leniva 😵 za doktorku som neplatila bo to je rodinna znama a fakt ferova a skvela zenska...a diskoteky vies co s drahym sme boli asi pred dvomi tyzdnami v oldiese a karaoke bare a fajn sme sa zabavili raz za dva tyzdne vzdy takto niekam chodime volame to nas vecer mala spala u svokrovcov oni po nej saleju aj by za nu dychali tak oni strazili a my sme mali chvilku casu len pre seba vsak vztah treba udrzovat 😀 vanesska uz je velka slecna a pekna kedy zacala chodit?bo moj drobcek mi taku radost dnes spravila tri kroky urobila sama krasne pevne stoji uz len tych krokov musi byt viac az mi slzy stastia vybehli 🙂