Sú tu mamičky do 25 rokov?

hanculka
8. apr 2008

ahojte nájdu sa tu aj taketo mlade mamičky?

misicka85
30. mar 2010

Dobré ránko a děkuju za přivítání 😉

HELIK - no teď pracovat nepůjdu,to fakt nehrozí,jsem ráda že si užívám klidu 😀 Až tak za rok nejspíš,až bude malý trošku větší a ne úplné miminko. Taky si těch našich dětiček chci užít... 😉

VICHY - Adélce vlásky postupně vypadaly,ale plešounek nebyla nikdy.Když se narodila měla úplně černé vlásky,teď je má o dost světlejší. A očka měla modré a měnit se jí začaly až kolem roku, tajně jsem doufala že zůstane modroočka po manželovi,ale ne,bude je mít hnědé po mě 🙂

gabinka1012
30. mar 2010

Ahoj,tak jak se dnes máte?
Já mám oči hnědé,manžel,modré a Gabča zelené 😀 😀
Na nás leze nějaká choroba,opět 😒 manžel včera večer přijel z práce z horečkou,Gábinka pokašlává a já se taky zrovna necítím nejlíp.Doufám že s toho nic nebude....
zítra mě čeká ten utz tak jsem zvědavá jestli bude něco vidět 😉 😉

vichy77
30. mar 2010

no ahojte baby. ako sa dnes mate?
Ano heliik, myslela som to koliesko vzadu vypadane. uz som sa bala, ze si to vysucha aj s korienkami. A ako si nam dopadla?
Inak aj vam po porode zacali vypadavat vlasy? dnes bezim do lekarne, lebo mne nenormalne a tiez chcem skocit do hrackarstva nieco kupit, som rozmyslala nad hracou dekou s hrazdickou, len neviem ci ju to bude zaujimat, nech nevyhodim do luftu penieze. Inak je to dost drahe..

misicka85
30. mar 2010

GABI - vy ještě nevíte co čekáte??Mimčo je stydlín jo??? Tak to bude holčička určitě 😀 Ten náš frajer se na utz vystavoval jak exhibicionista 😀 😀

VICHY - mi začaly vlasy padat asi 3 měsíce po porodu,ale úplně brutálně, měla jsem plně hrstě vlasů.Vitamíny ti na to nepomůžou,je to škoda peněz, tohle je způsobeno změnou hormonů v těle a nic s tím neuděláš. U mě to trvalo asi 5 měsíců,pak se to upravilo a vlásky padat přestaly. Se divím že mi na té hlavě vůbec něco zůstalo 😝

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maryanna
30. mar 2010

ahojte, no tak my sme sa pred dvoma hodinami vratili z ockovania..maly konecne zaspal lebo stale len plakal...asi ho bolia nozky......ale uz spi....uvidime vecer ci budu nejake teploty alebo co.....inak aj mne vypadavaju vlasy ....uz mi to lezie na nervy lebo vsade su moje vlasy....a vichhy...my mame hradzicku s hrackami a malemu s aneskutocne paci....sice este chytat a natahovat za hrackami nevie ale stale pozera na tie visacie hracky a sa vytesuje...podla mna je to dobra investicia....dam maleho pod hrazdu a mozem nieco spravit lebo viem ze je zamestnany...dnes mi pod nou aj zaspal.....

heliik
30. mar 2010

ahojte dámy. Tk dnej jsem s Kikčou moc nebyla, hlídal tatínek, a všchno zvládly na výbornou 🙂 .

Jinak byly jsme dnes kůli tý práci, a potřebuju zase radu, jestli do toho jít, nebo co, byste udělaly vy??? 😕
Jedná se prakticky o to, že já uzavřu s jednou pojišťovnou, smlouvu, životní spoření(takže by to byly peníze pro mě, k dispozici je můžu mít za 2roky), no a když jim najdu dalšího člena, tak já za to dostanu na účet 12 000Kč. Tudíž, to pojištění je prakticky zdarma. Jde jen o to sehnat lidi..A ještě to má nějaké výhody, různé poukazy na nákupy, a tak. Co vy na to??? Já o tom hodně přemýšlím 😀

tynushqa
30. mar 2010

heliik, radsej by som do toho nesla. Toto mi robili kamarati a teda nic moc. Po prve vsetkych nas len otravovali aby sme uzavreli smluvu, po druhe ked uz uzavreli nejaku zmluvu tak peniaze dostane /co ani nedostal/ az ked budu mat to zivotne sporenie nejaky cas. Podla mna je to podvod. Ja by som do toho urcite nesla. Tiez som hladala nejaku praci popri MD ale vzdy som narazila na taketo pyramidovky a "financne poradenstvo".

maryanna
30. mar 2010

heliik.....ja som mala tiez take ponuky od roznych firiem poistovni a tak podobne....je to proste isty system fungovania niektorych organizacii...kedy za to ze ty najdes niekoho mas vyhody..proste je to pyramidovy system.....neviem sice presne ake ti dali podmienky..ale viem ze je to dost narocne zhladuvat ludi....presviedcat a tak..proste..vymyslat nieco aby siichzaujala ze preco si maju uzavriet sporenie a tak.....neviem ale vyzaduje to dost casu a nie vzdy na tomzarobis lebo niekedy sa dari inokedy nie...neviem..ja mam pred takymi pyramidovymi systemami dost odstup lebo tam su paky dost take ze clovek nikdy nevie do coho ide vlastne...bola som na viacerych akoby skoleniach kde typek prednasal a snazil sa nas presvedcit aby sme to vzali cize aby on z toho nieco mal a tak....mne sa to nepozdava ale je tisic ludi ktori to robia cize ide o to co koho bavi.....len si musis uvedomit ci to budes pri malej zvladat ci ti to nebude brat prislis energie,,..ze stale budes rozmyslat ze koho a kde..a nebudes sa aztak venovat kristynke......musis zvazit ty uz...

heliik
30. mar 2010

asi máte pravdu 🙂 , normálně jsem se bála, že mi admin, ten příspěvek vymaže 🙂 .
i když jde jen o to, že to spoření je uzavřený na mě, tudíž o nic nepřicházím, ale ba naopak, když tam někoho seženu, tak za to mám taky něco 🙂
no do zítřka si to nechám projít hlavou 🙂

ale jináknázory pište, fakt jsem ráda, že si o tom s někým můžu pokecat 🙂

gabinka1012
31. mar 2010

Ahojky,hellik za zkoušku nic nedáš.I když já osobně si nedokážu představit jak sháním nějaké lidi a snažím se je přesvědčit.Tak pak dej vědět jak si se rozhodla.
Jinak jsem byla u doktora a s největší pravděpodobností čekáme holčičku. 🙂
maryanna co malý,měl nějakou reakci na to očkování?

lenusiknr
31. mar 2010

ahojte baby...
helik ak ti mozem poradit tak do toho nechod.. ja som robila v zdravotnej poistovni a ked bol nabor museli sme povinne zhanat ludi kt. by sa u nas poistili... poviem ti ze to nie je bohvieco presviedcat ludi a hlavne v dnesnej dobe.. a to sa jednalo o zdravotne poistenie.. myslim, ze so zivotnym sa nadres a hlavne nanervujes este viac...

maryanna prepac som tu nebola.. za ockovania sa neplati nic, akurat za rotavirusy.. ja som mu ich dala, prvu davku mame za sebou... sakra ale je to poriadne draha zalezitost... ja som si najskor myslela, ze vakcina stoji okolo 50 eur ale to len jedna davka... takze teraz sa chystam cvakat druhu...
malinky ako zvladal ockovanie? nemal teploty? jakubko to zvladol super, nemal teploty ani nebol nervozny tak som bola rada.. dufam, ze aj na druhu vakcinu tak zareaguje... ja som mu to hned natrela octanovou mastou tak mozno preto sme nameli problemy...
🙂
vichy my mame tiez hrazdicku a je to super vec.. ja som ju kupila uz pouzivanu za par korun, daju sa zohnat fakt lacne na nete... a maly je tam velmi spokojny.. stale chyta hracky, smeje sa na nich a hlavne sa jeduje ked si ich nevie dat do pusinky 🙂

maryanna
31. mar 2010

ahojte, tak vcera ked sme prisli z ockovania tak taky bol ze kludny skoro az zaspaval lebo bol vysileny z tolkeho placu u doktorky..a potom sa strhol a zacal plakat..asi ho boleli nozky..tak som mu davala obklady ako mi povedali a celkom sa dobre citil s nimi na nozkach.....napapal sa vykakal a zaspal🙂 az do vecera...no vecer mu troschu vybehla teplota na 37,5, tak sme dali cipok a spal....rano teraz mal znova 37,5, tak znova pospal a zatial nema ma tesne pod 37.......ale on aj ked mal teplotu tak bol zivy kopal si nozkami rozpraval smial....ale dost rychlo sa unavil oproti normalnemu dnu a zaspal na 4 hodiny....tak uvidime.....ale mylsim ze ta reakcia e v pohde...som cakala aj nieco horsie.....

maryanna
31. mar 2010

inak o tej octanovej masti som nepocula ale uz budem pre buducnost vediet aspon.......a je pravda ze niektore deti zvladaju tak ze nemaju rekacie niektore maju horucky atak...tak lenusik mozes byt rada ze to jakubko zvladol super....zrejme to tak bude aj potom v piatom mesiaci ci kedy.....my sme rotavirusy zvazovali ale nakoniec sme sa rozhodli ze nedame...to su nejake dva typy ze bud je to tak ze dve davky po 50 eur alebo tri davky po 33 eur.......takze je to dost no....

maryanna
31. mar 2010

este chcela by som sa nieco opytat...mozno si poviete za taka somarina..ale ja uz si fakt nevem rady...chcem sa opytat ze v com alebo ako prevarate vodu na mlieko, caj a pod.....pretoze ja ked pouzijem Lucku alebo filtrovanu a prevarim v takom malom hrnci tak je to ok..ale chcela by som pomaly prejst na vodu z vodovodu a tu ked prevarim tak akykolvek druh (material) hrnca pouzijem tak vzdy nevem ciposobenim tej vody chlorovanej z vodovodu alebo cim tak stale sami akoby odlupuju z hrnca take male bodky...ako to nevidno ale ked prelejem vodu do cireho pohara alebo flasky tak je cela taka ako keby som do vody dala trosku muky.......a ja neviem ci to mozem aj take dat alebo ako.....ako to robite vy? ci myslite ze je este skoro na vodu z vodovodu alebo aku davate vy...

petikd
31. mar 2010

Maryanna ja som prevárala,ale používali sme iba obyčajnú z vodovodu.A tie malé bodky nemôžu byť vodný kamen?
Damián tiež nemal po očkovaní teploty zvládal to v pohode 😉 Mali sme ísť na besiedku do škôlky,ale nič z toho,lebo má teplotu 37,7 ☹ Nedávam mu nič,na teplotu zatial.Joj ma to hnevá,týžden chodil do škôlky ☹
Maryanna moja neter,ked mala 38,5 tak lietala po dome a ked mala nižšiu tak ležala ako lazar 😀
Môem potrvdiť,že hrázdička je super vec,dieťatko zabaví 😉
Gabi juuj takže dievčatko 🙂
Heliik asi by som do toho nešla,ako baby píšu,tak záleží aj od toho,či na to budeš mať čas a chuť.

maryanna
31. mar 2010

peti...asi ano je to vodny kamen alebo chlor neviem..ja len proste neviem ci to zalezi od hrnca alebo od vody.....ci sa to odlupuje od krnca ...mne sa vidi zehej...lebo ked hrniec uschne od vody tak je taky biely prasok na nom..

vichy77
31. mar 2010

Caute baby.
Tak hrazdicka s hracou dekou objednana, dufam, ze sa Romanke bude pacit.
My ideme ockovat o 2 tt. sa tiez toho bojim, hlavne toho placu a moznej teploty. Tu octanovu mast davate priamo na miesto pichnutia, aj to previazete?
Maryanna tak ja ti s tou vodou neporadim, my cisto len kojime. Raz som skusala aj caj, ale nechce a dala som vodu z vodovodu, ale mali sme ju ciru.
Inak tie co mate mensie babiky, este balite na siroko?
A este nieco, ako nosite babo na rukach? Lebo stale citam, ze dieta neposadzovat a ja ho nosim jeho tvarickou odo mna, teda je trosicku v polosede. Vsak ho nemozem nechat stale len lezat. Ja som uz z toho akosi osprostena.
Aha a heliik, tak ja ti neviem. Ja osobne na to nemam, oslovovat a presviedcat ludi, ale ak mas talent reci? Ak nic nestratis, mozno ziskas.

maryanna
31. mar 2010

vichy..ja balim aj ked nemusim lebo pouzivam latkove plienky...obcas aj pampers a vtedy nebalim....ale ortoped povedal ze nemusim....ja nosim maleho tak zema tvaricku na mojom hrudniku okoby..respektive pravou rukou pod zadkom ale tak aby na ruke nesedel a pravou len istim hlavicku....on sa uz sam posklada potom bud sa o mna oprie niekedy tak aj zaspi alebo sa pozera okolo.....tvarou odo mna drzim len ked sedim a on je na mne .....ale myslim ze to neries pretoze tu chvilu co ho podrzis zmenis mu polohu mumoze len prospiet...ved ho nenosis tak cely den .......jedine co viem je ze kym dieta ako tak nesedi nedviha sa tak netreba ho davat sediet ani dotakej sedavej polohy aj ked s oporou

petikd
31. mar 2010

Vichy jy som nosila aj tvárou od seba,bol nezbedný,málo spal,tak sa nosil raz tak a raz tak 😉
Maryanna ja ked som fľašu prevárala tak ostal hrniec taký biely 😉

vichy77
31. mar 2010

maryanna, preco si zvolila pouzivat latkove plienky? A ked sedis mas ho posadeneho? Nasa nechce ziadnu inu polohu, bo sa rozkrici. Juj musim nieco pospekulovat.
Inak ked je Romanka hore ja nic nestiham, verim na 3 x, riad pocka ked pride manzel.. este aj ked spi musim byt potichu, bo ma lahky spanok. Teda zatial sme v prenajme v 1izbovom byte, tak to nie je bohvieco.

maryanna
31. mar 2010

no presne...ja mam tiez biely...ale teraz nevem comam robit lebo vodu prevarim a na povrchu ostanu tie biele flaky...ked ju zlejem doflase je taka pomutena jemne....ale zase...nechcem stale kupovat vodu resp nosit od svokrovcov prefiltrovanu....:( rozmyslala som ze si kupim v lekarni filtrcni papierik a vodu prelejem cez neho do flase......to jmi len tak napadlo...ale nevem ci je to spravne to asi len somarina bude nejaka moja zase....:D

maryanna
31. mar 2010

vichy...tak pred porodom som lustila tie novodobe latkove plienky....a tak mam take co sa zapinaju ako pampers aj obycajne stvroce......sami to vidi lepsie pre take male mimi koli pokozke...aj kedz emam chlapceka aby samu neparili vajka.....chvilku som po prichode z porodnice pouzivala pampers maly sa zaparil...vyliecila som to latkovkami aj kremami.....ale uz tak okolo toho 4tehomesiaca skoncim....mozno aj skor...lebo maly je zivy a niekedy mu vadi plienka ze nemoze hybat nohami az tak....nebalim velmi nasiroko len tak trosku viacej ako pampers..ale je to celkovo mohutnejsie....len ich hodim potom do pracky povesam vyschnu a je to....aj z financeho hladiska..snad........nie je posadeny je sice trosku mierne ohnuty ako do sedu ale nie velmi...on viac menej ako keby stal na mne...ja sedim tak ze trosku som viac aj na lezatoaby sa pohodlne oprel...a to mu vyhovuje.....ak nechce ziadnu polohu neufaj ....niekedy deti neradi tomaju...trosku podrastie a zmeni sa to....skus ju brat na ruky vtedy ked ma dobru naladu..napapana spokojnucka....aby si ti nezapametala ako nieco neprijemne....a postupne pomaly....aspon ja by sm to tak robila......zas moj maly je spachtos cez den vela spi aj v noci....cize ja mam furu casu...aj ked je hore tak vie sa aj sam pod hrazdou alebo tak zabavit...ale jasne ze sa mu aj vela venujem....my mame aj vyhodu tu ze on spi tvrdo ..pri nom aj pracka zmyka a nevadi...

petikd
31. mar 2010

Ja som tiež používala látkové a bola som veeeľmi spokojná.Pampers sme mali na prechádzky a na noc,tak nám balík vydržal aj mesiac,malý nemal zapareniny,možno raz 😉 ja som ich používala až kým nezačal na nočník chodiť.

maryanna
31. mar 2010

jj peti suhlasim....ja osm mala jeden balikpampers new baby do porodnice a ostalo mi aj na doma a az teraz sa vyprazdnil..cize tri mesiace drzal...tiez uz teraz davam niekedy na noc, ku doktorke a tak....mne sa vtedy raz zaparil...co sme boli na pytiole a odvtedy nic...ani v pamperske....ked ju ma aj 12 hod v noci napr.. uz ma asi silnejsiu pokozku nie ako na zaciatku...

heliik
31. mar 2010

Ahojky holky🙂.
Gábi gratuluji k holčičce, a jak se bude jmenovat, už víte??

Rozhodla jsem se nepůjdu do toho... Zkoušela jsem včera přes net pár známých, a ti to odmítli, až na jednu, co to už dělá, a řikala, že si nemůže stěžovat. Tak já do toho nejdu, a hned to zruším, no teda v úterý(mě do toho navrtali rodiče), a že mi pomůžou, ale copak po nich můžu chtít aby mi něco platily, kdybych ti lidi nesehnala?? To nejde..

Maryanna: My máme teda svou studnu, ale polévky jí vařím, z normální vody. Jinak na čaje,mléko, kaše používáme kojeneckou..
Vichi : JJ hrazdička s dekou je asi dobrý nápad 😀 , já kupovala tu samotnou hrazdičku, že se mohla dát na deku,a do postýlky, a ta dopadla🙂. Dvě nohy ulomený,Jak do ní Týna kopala a opírala se oní 😉 takže je chuděrka celá zalepovaná ☹ .

gabinka1012
31. mar 2010

hellik děkuji,tak na jméně jsme se ještě neshodli.Oznámila jsem to manželovi že budeme mít další holčičku.No,nic na to neřekl ale viděla jsem na něm menší zklamání.
Vy tu probíráte pleny,to je fajn.Gábinka hrozně trpěla na opruzeniny,několikrát jsme měli od doktorky i antibiotickou mast.Tak se trochu obávám aby na to miminko taky netrpělo.Jakou používáte dětskou kosmetiku?pořád nevím co koupit...

maryanna
31. mar 2010

ahoj gabinka.....co ja som pouzivala rybilku ale maly sa zaparil...no a na zapareniny aj teraz pouzivam Niveu...bud SOS krem , alebo na zapareniny.....je super......a ked maly mal tie zapareniny take pluzgiere tak som dala tu niveu a trochu preslo...potom som dala imazol....preslo viac ale full nam to preslo az po pytiole...je to mast az pre starsie deti...ale raz som natrela a bolo po probleme.....aj v porodniciach ho zvyknu davat...zrejme aj my sme na nom odrastali je taky ten klasicky....takze to radim mat v zalohe ak sa nieco vyskytne......dobre ohlasy som pocula aj na sudocrem....ja ho davam preventivne lebo mam este vzorku z nemocnice.....ale zeby nejako extra tak nie.....mam aj rybilku aj tu niveu a striedam kedze teraz uz sa neparime......kazdemu sadne nieco ine....a inak...na zapareninky pod krkom je vyborna kalciova mast....no nam pri zaparennach pomohlo vetrat vetrat vetrat.....a latkove plienky...a maste:d

heliik
31. mar 2010

Tak mi používáme normální Pampersky(teď nevím jestli se to tak píše).Samozřejmě nic proti hadrovkám, ale já bych na to asi neměla.... A taky dělám to, že ji nechávám hodně času rozbalenou na dece bez pleny. (Podní dám takovou igelitovou podložku, koupenou v krámě, na to hadrovou plenku, přicvaknu kolíčkama, a Týna si lebedí 😀.

Jinak na zadeček,mám nejradši Bepanthen, mě se zdá, že Rybilka nám moc nepomáhá... Jednou se mi ale šíleně oprudila, doktorka, tak mi napsala infadolan, a Imazol. Infadolan se dá koupit i normálně, tak jí tím občas preventivně namažu...

heliik
31. mar 2010

A s tou kalciovou mastí jak píše maryanna taky souhlasím, je dobrá 😀