Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

alami
14. okt 2009

k chorobám - Oliho ráno bolelo hrdlo 😒 dala som mu len tantum verde cmúľať, dúfam, že sa mu to nezhorší 😔

andy271
14. okt 2009
kasis
14. okt 2009

Ahojte,
Ivca Brborke skore vyliecenie uska, nech sa moc netrapi, sneh este bude padat 🙂
My sme tiez boli doobedu von, Mato v zimnej kombineze, jabka mame este na strome,ale my mame tr urodu, 2 jablka na jednom a asi 6 na druhom 😀.

kasis
14. okt 2009

Matko tiez obuje jedny topanky z vlani, co som mu koncom zimy kupovala, ale to tak nafest, rezerva skoro ziadna a iba pancucha, tak dnes bol v nich von, ale nozky mal teple 🙂 . Takze, ak by som aj hned nekupila,aspon tento mesiac by mu boli.

ivca82
14. okt 2009

Andy ja robievam niečo podobné, len všetko zmiešam spolu okrem múky, (ešte pridám olej a nedávam sój. omáčku) naložím do toho mäso večer a ráno len do múky a vyprážam 🙂
MM prišiel domov skôr, že keď je malá chorá 😵 🙂 inak ho volala, keď mala bolesti, že ocko pomoooc, ocko pomôž mi prosí ťa 😔 teraz spinká, asi je jej lepšie 🙂

palculienka19
14. okt 2009

ahojte,
bouke skoré uzdravenie uška, jáj tie ušká vedia tak moc bolieť, kvapkajte pre istotu aj do zdravého, nech jej to neprejde do druhého, poradili vám??
ja som bola v tej búde na stanici, asi jediná 🙂 , ale nemusí vám byť ľúto, lebo nemala žiadne rodžery alias snehulky, dostáva ich až v novembri mi povedala, a čižmičky mala na výber, bambino hodne, pekné, viac pre chlapcov, pre dievčatká asi len dvoje, aj to jedny dosť nizučké, asi škoda kupovať 😉 také na sneh, takže v podstate len jedny poriadne, tie mala aj v leveli,veľký výbe rčižiem bol v sinuhe, my sme tam niekedy dva týždne dozadu kupovali, ešte skúsim deichman,či nedostali rodžerky, možno dnes, ked sa malkáčka vyspí.

ja dnes varím perkelt a z toho odoberiem masko aj na zajtrajšie rizoto, polievka vyšla na obed ltt, už nieje, takže ešte ma aj to čaká, ale to až večer hodím, a na piatok neviem, čo , poradte čo

chcete rýchly jablčník??mi susedka dala, taký fajný bol, možno to poznáte, idem po recept

palculienka19
14. okt 2009

tak tu je to-50 dkg jablk nastrúhať, 30 dkg polohr.múky, 20 dkg cukru, 2 vajcia, 1 lyž.sódy bikarbóny, 2 dcl oleja, 1 dcl mlieka, kakao, hrozienka, orechy, trušku prášku do pečiva na hrot noža, všetko spolu vymiešať, stačí metličkou, dať na vymastený a vysypaný plech a po upečení natrieť lekvárom a poliať čoko-polevou.
fajný na takéto zimné dni,do pohody 😉

ivca82
14. okt 2009

Palci keď sa vrátiš s tým receptom, tak mi ho napíš 😉 😀 a neporadila mi, som sa ešte opýtala, či jej mám aj do druhého, ona, že netreba, ale keď viem, tak aj tam kvapnem trošku.Ďakujem 🙂 A aj Ali, ona vie za čo, to je môj žolík na telefóne vždy keď potrebujem 😵 😅 😉 🙂

palculienka19
14. okt 2009

andy, tie rezne môžu byť fajn, len an piatok dačo bezmäsité by som potrebovala

ivca82
14. okt 2009

Taký robievala aj moja starká 😵 keď prestanem byť lenivá, tak si upečieme 😀

ivca82
14. okt 2009

Palci ja idem asi pangasa spraviť, v piatky inak robievam halušky s bryndzou, s kapustou, syr+hranolky, karfiol, zeleninové karbonátky a inak nič, ešte palacinky, ale to len ako dezert, MM s len s palaciniek nenaje a to môže byť polievka aká chce hustá 😅

ivca82
14. okt 2009

joj a ešte špagety s cesnakom a tuniakom 🙂

palculienka19
14. okt 2009

taký žolík je fakt skvelý 😉 ,len si ho stráž 😉 , nám to tiež jedny neporadili, druhí poradili, ale natka mala dva krát uško, tak mi môžeš veriť 😉 že je to lepšie, moj mm jej kvapkal vždy v tvrdom spánku, on to proste vie, a nezobudil ju 😉

palculienka19
14. okt 2009

jéj špagety to spravím, dobrý nápad....d,d,d 🙂

geegee
14. okt 2009

palci, ja som kupovala snehule minuly rok v sporte na fizelke. Stali 1 200, ale uz som bola zufala, co nikde nemali...a su celkom dobre. Skus aj tam pozriet.

Baby, mate poistene deti a seba nejako? Dnes bol u nas poistovak a normalne sa tvaril, ze ma len 2 klientov, co maju v podstate nic - smiesne sporenie a zakladne poistenie - a to su nase deti 😲

alami
14. okt 2009

ivi 😵 😵 😵 😵 a ty si potom môj čo???????????žolík s troma * 😵

alami
14. okt 2009

GG a čo ti mal povedať - jój, len sa nepoisťujte, však takmer nik nie je? 😕 😀
my poistený nie sme 😉 uznávam nejakú poistku, aby si zostala zabezpečená, ak sa stane niečo TM, prípadne deti - ak sa stane vám niečo, neuznávam - stane sa dieťaťu a dostaneš prachy- čo s nimi???? Kamarátke zomrela sestra, vyplatili im 100000Sk...tak má chúďatko pomník za 100 000 - no lebo čo s nimi???? Kúpiš si za ne auto? nábytok?

Oli mal poistku - že poistenie nemocničných nákladov - napr...boli sme tam týždeň - nepreplatili nič, lebo malým kdesi bolo, že od 10 dňa hospitalizácie...a viac vecí ma na nej nasr...tak som to zrušila

palculienka19
14. okt 2009

gg, trošku drahé tie rodžery, nie??však protetika má zá 12-15 eur 😉
my máme natku poistenú , my sme brali do úvahy lôžkoden, že ho preplatia, kdekoľvek by bolo treba

geegee
14. okt 2009

ja som kupila teraz topky tomovi protetiku za 28 euro. To kde maju take lacne? :-O Ale mozno snehulky su lacnejsie...ja som kupovala topanky zimne, aby boli pevne.

Alami, ved hej...ja len tak zistujem, nech sa necitim ako hnusna matka, co deti ani neda poistit na vsetky mozne sposoby 😀

andy271
14. okt 2009

Tak kto pride na cvicenie?...
Boli sme vonku no riadne snehuje...

alami
14. okt 2009

andy - ja s ivcou idem

kasis
14. okt 2009

Caute cvicitelky, u nas vsetko OK, Janka ako som dosla, trosku som ju pomojkala a zaspinkala do 10min 🙂

GG ani my nemame, ale poistovakom tvrdime, ze mame, bo by nam do domu vliezli.
Sporenie maju, to jasne, ale poistka urazova mi pripadala dost brutal, uz len ten predpoklad,ze by sa im malo nieco vaznejsie stat. Sebe som zruzila tiez,bo ma tiez nahnevali, akurat MM ma,ale tomu treba,ma rizikove povolanie 😀 .Ja by som skor brala,keby sa dala cela rodina v celku poistit, nie kazdy clen zvlast, ale to neviem,ci take je 😒

kasis
14. okt 2009

Topanky som dnes nestihla,ale vybavila som si rodicovsky a novu grid kartu, staru som nenasla 😒

alami
14. okt 2009

kuk sem http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6752106 😵 pozrite si celý jej album.to som ešte nevidela...

ivi - volala si si k zubárke? ( či si ani nepíšeme?) 😅 😀 😀 😀 😀

bzuco
autor
14. okt 2009

ali krásne---len či tie plienky sú potom aj použiteľné také dohužvané 😅 😅 😅

alami
15. okt 2009

Dobré ránko. Tak u nás v karkulkove je dnes ráno takto https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
tak pre toto by som sa už do paneláku nevrátila, tam by som zistila že snežilo podľa zasneženého komína 😝
inak, pod snehom mi zlomilo orgován 😕 - taký 2metrový...leží na zemi 😖

všimnite si poslednú foto v albume - tú nadstavbu na aute 😀


ivi - Barborka ako????????????????

sonnya
15. okt 2009

Dobre ranko vsetkym 😉
po vcerajsom cviceni som uplne v pohode, ked som prisla domov tak mi akurat chcel MM volat, ze kde som sa stratila 😀 musi si zvykat 😎 potom som este pozrela ten "futbal" na snehu a rano som mala problem vstat...
Prajem pekny zimny den

sonnya
15. okt 2009

ali tak to krasne vam nasnezilo... v meste tolko snehu nebolo a v MT skoro nic 🙂

alami
15. okt 2009

sonnya - no však? 😅 však preto sa chválim 😀 😀 😀 😀 😀

alami
15. okt 2009

ka77ka - Terezke prajem všetko krááásnučeké a dobručké k meninám....nech nosí zo školy samé pochvaly 😉 😵