Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

kasis
15. okt 2009

Pekne zasnezene ranko,
Alami, teda u vas bohata snehova nadielka, tu je tiez dost, no nie az tak.
Mato mi od rana vykrikuje,ze ideme stavat snehuliaka,ale musi pockat,kym sa nam Janka zobudi 😀

ivca82
15. okt 2009

Dobrá ránko 😵 😵 ak ste si nevšimli snežíííííííííí 🙂 😵 😀 juj, nech je malá už zdravá.
Ali písať môžeme 😝 😀 malá je v celku ok, spala celú noc dobre, včera obedňajší spánok až 3,5 hod. Len večer, keď som ju išla dať spať mala trošku zvýšenú teplotu, ale len tak že 37,2 čo je a si normálne, keď má zápal, len ju prehnalo včera a si s atb, takto si sadla na nočník, vykakala sa, a kým som sa vrátila s prázdnym tak už kričala, že cikáááá a pokakala sa znovu. A normálne sa rozplakala, že ona povedala cikať 😅
No v Mtčk je kráááááásne, aj u nás, ale ešte keby tak zem zamrzla, nech to aj vydrží 🙂
Sonnya no veru zvykaj si 😉 😀
Terezke tiež všetko najlepšie a najkrajšie k meninkám, nech sa jej v škole darí a nech s nej majú rodičia len radosť 😵 🙂

andy271
15. okt 2009

Ahojte..
Prajem dobre ranko..
Nesli sme na hudobu, kedze ale zase sopli, kycha, kasle no a nemame prsiplast na kocik... 😖
Hm...

Alami...
Ty lenivec, kde si vcera bola? 😀
Nejde mi otvorit tu fotku...

kasisi..
Materinske puto...

andy271
15. okt 2009

Poradte mi nieco na podporu imunity..
A co myslite ist vonku s nim ci ani nie?... 😒

alami
15. okt 2009

andy - ani ti už nepôjde, VYMAZALI mi ich, lebo nespĺňajú pravidlá. To je sila, ja už nemôžem nikde mimo Rk ani pozrieťna MK, lebo potom sa len vadím, ma tu serú už maximálne. No fakt, aby sa neposr. že som mala v albume fotku zasneženej krajiny!!!ty kokos....akože - len ide o princíp, že ma takéto vie nasr.

ivca82
15. okt 2009

Ali no a sa čuduješ? Veď si si "dovolila" kritizovať prácu adminov, tak ťa majú hádam v oblúbených na mazanie a podobne 🤐 🙄 to si mala asi napísať, tak tu sa pôjdu moje deti hrať, aby spĺnalo pravidlá 😀
Andy ak kašle "len" zo soplíkov, na chvílu by som išla von, ale ak má zapálené hrdlo, radšej by som dala pozor, strašne vela detí je teraz chorých.
Inak zdá sa mi to alebo Prevenar má byť očkovanie ja proti zápalu str. ucha?

alami
15. okt 2009

ivi - inak ma to napadlo, že ma majú asi na muške a sledujú čo kde poruším, lebo žeby ju práve nejaký sneh zaujal na vymazanie....nech sa poserú! 😠
(sorry)

boli sme kúpiť topánočky - no...katastrofa. na stanici už nemali naše číslo, dostali len 2 páry v 24 a už sa predali, tak sme pobehali všetko, v Leveli mali pre neho len syntetické a ešte k tomu za vyše 700Sk 😝 inde nejak ništ....

nakoniec protetiky v lekárni sme. Mali tam - palci - aj tie tvoje rodžerky 😉 cez 300Sk vychádzali - len

andy271
15. okt 2009

Alami...
A co na tej fotkee akoze nesplnalo pravidla?..
V lekarni za 300 sk topanky?..
A to ake?...

Ivi...
Hneva ma, ze stale sa na neho nieco lepi...
Dala som mu 8 kv. Cebionu tak aspon nieco...
Poobede sa pojdeme trochu prejist ak najdem prsiplast a opytam sa v lekarni..

alami
15. okt 2009

baby? a počuli ste o tom, že sú z predaja stiahnuté klasické ortiťové teplomery?????? mám doma na čelo - otras - nepresný, nedá sa spoliehať - to len tak orientačne...ale nemyslím tú nálepku či čo, ale poriadny digi teplomer...
no a digitálny obyč do ritky...len ja rada aj klasiku, lebo niekdey ke´d sa mi nezdalo - tak som sa bála či nie sú slabé baterky a premerala klasikou....

tak klasika sa už nepredáva...aby ste vedeli 😖

andy - ja som včera makala viac ako vy, ver tomu, ešte o pol 11 som piekla Olimu na desiatu škoricovníky a kuchyňu som pratala asi do 23.30 😝 a moc sa mi nechcelo do tej kosy von, to priznám, doma sme mali pohodlíčko...no a roboty nejak...s Olim som ešte nemala prečítanú úlohu, muškáty deň pred tým vykopané čakali na zasadenie atď atď 😲

alami
15. okt 2009

andy - to ti nejaké snehule boli, nie topánky

v pravidlách je myslím, že len deti môžu byť na foto...ale ti vravím...nech sa poserú celé adminky!však tu nájdeš aj zvieratá pofotené, aj kadečo, ale ja už som sa tu párkrát nahlas vyjadrila, tak som asi ostro sledovaná

alami
15. okt 2009

k imunite - od našej super imunologičky - vraj na slov. trhu je najlepší imunoglukán. dávam ho deťom teraz aj sebe.
a teraz som kupila Olimu Preventan akut - to mu super zaberalo pri prechladnutí, to je s tým medvéďom na vrchu - v reklame - vylieči vás silou medveďa...ak vieš
tak to u nás bola bomba, nasadila som a príznaky hneď preč. len tentop akut je od 3 rokov, ale ja ho asi v prípade potreby dám aj Lukáškovi 😅 po pol tabletke. ale majú aj bez toho akut..ten je aj pre deti, ale nie je asi taký silný...neviem či nie skôr preventývny, nie už pri zač.ochorenia

kasis
15. okt 2009

Ali, dik za link, konecne nieco, co by som mohla aj ja, ked ma nieco zdrapne, bo to mozu aj dojciace zeny. Ortutove teplomery koncia vdaka EU, ale sklenene liehove ostavaju,horsie, ze koncia aj ortutove tlakomery, tie digi tiez nie su 3x spolahlive 😒
My sme von stavali snehuliaka, som bola prekvapena MAto si to z vlani pamatal, vedel postup a uz aj spolupracoval krasne, nie ako vlani, ja som stavala a on si robil ine 😀
Mylsim, ze teraz zim.topanky pojdu riadne na odby, nebudu stihat ani objednavat a hadam sa konecne aj v nasich obchodoch spamataju, ze zimny tovar sa nepredava od novembra 😠

ivca82
15. okt 2009

Ali v ktorej lekárni mali tie rodžery? Pri vajci či pri centrume?

alami
15. okt 2009

pri vajci
rozmýšľam, že aj ja asi by som mala ešte kúpiť - už len mu na konci a maďar jak hrom 😀 😀 😀 😀

pozerám bloček, 28,65Euro za tie topky...no...dosť, čo? som sa nejak pri kúpe zabudla opýtať 😀 😀 😀 😀 😀

ale asi mu treba aj nejaké snehule, to tie gumáčiky otepletné...to nie sú nejak moc teplé, to som myslela na jeseň, nie na zimu 😝 a vetrovky čo máme doma a som myslela že mu budú sú mu krátke... 😝 😝 😝 sa mi niečo stane asi 😔

geegee
15. okt 2009

kasis, je, nam take ponukal, este aj zlavu ze mame ked sme 4 a platilo sa 10 000 rocne...som to vysmarila do krbu hned ako odisiel. Ale ak chces, mozem ti poslat info...

alami, tie plienkove torty su uuuzasneeee...aj ja by som chcela byt taka sikovna ako ta baba 😅 O teplomeroch som pocula, aj ja mam radsej ortutovy - vsetky co som skusala boli nepresne strasne...neviem cim budem merat ked sa mi rozbije ortutovy posledny ☹ Asi lepsie odhadnem rukou 😀

aj ja davam Imunoglukan, ale nejak efekt este nevidno - soplia statocne obaja ☹

Ak by ste o niekom vedeli, predavam drevenu ohradku 105x130cm 🙂

andy271
15. okt 2009

Alami...
Takze ak by som kupila ten preventan Junior mozem ho davat alexovi aj ked este nema 3 roky?,,, 😨
A este kolko to stoji?
A ci by som mu to mohla rozdrvit a s cajom dat vypit?.. 😕

Inak MM sa pokazilo nieco na aute tak som zvedava kedy dojde domov kedze je v BA.. 😢

kasis
15. okt 2009

GG,dakujem, nemusis, ja ak by som dala, tak az o 3 roky, ked bude € dufam cosi aj nazvys
Ja som Imunoglukan uz dodavala, 3 mesacnu kuru mal a teraz ma Pikovit,a to len preto, lebo som ho neviem kedy kupila a ma sa spotrebovat do konca roka

alami
15. okt 2009

ten akut je od troch, toto je aj pre deti, je to ako cukrík - pocmúľať a má ovocnú chuť, takže daj mu ho ako cukrík a vyriešené. Pri vajci to majú v strednom regály hore, je to len taký pasiček, ani nie krabička,len ten plátok s tabletkami zasunutý v obale ako je na tom linku čo som ti poslala- také tenké, je tam 10tabliet a stojí 1.66Euro

kasis
15. okt 2009

Jaj a furt zabudnem
aj my gratulujeme Terezke k meninam 🙂 😉

geegee
15. okt 2009

kasis, ja sa na to nenecham ukecat ani po MD 😀 ...ked som zratala vsetky poistky - tam dom, tam deti, tam MM, tak som prisla na take cislo, ze sa mi oci pretocili 😀

palculienka19
15. okt 2009

ahojte,
sme radi, že barborke sa zlepšuje, dúfam, že aj maťkovi
pripájame sa aj my ku gratulantkám a gratulantom a želáme všetko najsamkrajšie
ali, moje rodžerky 😀, som sa dnes ešte nedostala von, ale zachvíľu mm prifrčí a ideme do stop sh.pozrieť, ak ništ, tak pôjdem ešte do lekárne, len to naše číslo 23 mali jediné a dosť poznačené nejakým čiernym fľakom, tak to nescem..ale cena ok, aj mne sa videla, na to behanie po snehu, v pohode, ...včera mi kamoška ukazovala ich z čináku, z vlani, a vraj boli na nezaplatenie, vôbec nepremokli ani raz za zimu, a stáli dvesto, tak nestresujem sa, hádam sa trafím do dobrých 😉

a vraj dobrá na imunitu je aj bio gaya tuším tak sa to píše, je drahšia, ale treba pozrieť v cenovo lepších lekárnach, niekomu pomáha

s tými teplomermi, na detskom už dávno nesmú používať ortuťové, ale aj tak sú najpresnejšie, ked malej merali čelovým tak to strielalo hodnoty kadejako , my sme kúpili digi,ako prvý, bol úplne od veci, potom taký cumeľ, a to isté, meral si ako chcel 😠

ivca82
15. okt 2009

Kasis sú aj tie rodinné poistky, všetko ti spravia, prispôsobia,ale tie drobné písmenká keď človek začne čítať, tak to hneď odradí, presne ako Ali písala, napr. pobyt v nemocnini až po 10 dnoch hradia, aj tie oslobodenia od platenia sú čudné, napr. zaplatia to za teba v prípade pn a pod, ale neskôr to aj tak musíš vrátiť a pod. 🙄 🤐
My máme len pre seba poistky, pre malú nič. Len naše nás vyjdu ročne neskutočne veľa, len sme ich uzatvárali ešte keď sme boli v It a veľa sme cestovali a teraz sa nám to vôbec neoplatí zrušiť, by sme prišli o poriadny balík vďaka drobným písmenám, ktoré sme poriadne neprečítali 😔
U nás na imunitu sme mali chvílu cebion kvapky, to sa ešte dalo, sirupové formy nezje ani zanič. Jedine s čím nemáme problém je Oscillococcinum, to si myslí, že sú cukríky a papá o dušu 😀

andy271
15. okt 2009

Alex uz lezi v postielke, kedze dnes nespal..
Teraz mal 37.4 tak hadam mu to nestupne... 😒
MM este stale nieje doma.. 😖

andy271
15. okt 2009

uz som doma hehe
😎

ivca82
16. okt 2009

Dobré ránko tetušky 🙂
Andy ako je Alexovi? A Bzučka ako je Maťkovi?

ivca82
16. okt 2009

Ali ešte stále chceš ten nekonečný príbeh? Na tej stránke, čo som ti dala link je dnes všetko bez poštovného ak by náhodou 😉

bzuco
autor
16. okt 2009

ahojte

ivi...už sa to lepší 😉

dnes poobede idem s B. do mesta - pôjdeme kuknúť nejaké snehulky, čižmičky a treba jej aj pančuchy a tričká s dl. rukávom
a maťkovi klasické prstové rukavičky, tie s palcom nechce 😝, tak obehneme mesto

kasis
16. okt 2009

Pekne ranko,
fajn, ze sa chorobkam lepsi 😉
Mne MAtko od rana, ako vstal trucuje v posteli, na vsetko reaguje eee, nekomunikuje a iba tam uz vyse hodiny lezi, som zvedava, kedy vylezie 😖 .