Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

ivca82
8. mar 2010

Ten chlieb nech si sám natiera a asi by som mu aj palacinky dala piecť, samozrejme s nejakým krémom na popáleniny za ním 😀 😀 😀 Napr. Barborka už zvládne chlieb vo vajci spraviť 😀 😀 aj zemiaky čistiť, máme potom také vzorované 😀 😀 😀 aj chlieb si natrie spolu zo stolom ale potom zje ako nič 😀 😀

alami
8. mar 2010

on by si natrel, sem tam aj natiera, ale to zje popri tom celú nutelu palcom.Granko si tiež robí sám, alepopro tom vyjedá tien prášok grankový a popri tom posype celú linku aj zem 😝

domcek
8. mar 2010

Cafte, bzucko, ze 140 na 10-11rkov Simonko to nosi teraz ma vysku 135cm. 😅

bzuco
autor
8. mar 2010

ali...ja mám doma nejedáčku už skoro 8 rokov...neviem z čoho tá žije - tiež jej je všetko fuuuuj 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

domo ahoj
no ale ty máš chlapa...ja mám drobnú babu - najmenšia z triedy je - má 124-125cm 😅

bzuco
autor
8. mar 2010

ali...u nás zasa mäso u malej ide na odbyt 😅

geegee
8. mar 2010

Pridavam nejedaka do skupinky - Matuska. Zahada mi je, ze v skolke sa mu obcas pritrafi, ze zje prvy 😀 Mna uz chytaju nervy ked ma jest...vsetko ho zaujima, len nie to, co ma pred nosom. A najnovsie presne zacina - toto nemam rad, hento nemam rad...mrkvicku nechcem...masko nechcem...atd. Ale ked mu dam nieco na tanier, tak to musi zjest...nedavam mu na vyber, nemenim jedla...Ak nechce, tak dovidenia, chod spat hladny...ved od hladu nezomrie 😀

Bzucko, mozes mi tie veci doniest na stretko? Alebo pomerat gate ake su dlhe - ved staci jedny, ak su rovnake a ja zmeriam tie, co su Tomovi dobre a potom by som ti rovno doniesla prachy 😉

bzuco
autor
8. mar 2010

GG - ok, donesiem 😉 ...aspoň si to okukneš a €ráčov si zober viac, ak by kúpila 😉

kasis
8. mar 2010

Ali, to akoby si o mne pisla s tym Oliho nejedenim, som natrapila nasich hadam celu ZS 😨 , aj tanier na hlave si pamatam, maso som chodila na WC vypluvat, vsetko som iba rozbabrala. Nic nepomohlo, ale u susedov by som aj klince pojedla, tam mi chutilo, aj chleba s maslom. Do skoly ho hladneho nemozes poslat, tak mu das, co chce a tak to zneuziva a vyvadza. A v skole daco zje?
No ak budu v tomto obe po mne, mam sa na co tesit 😝 . Ale teraz by som aspon na 1 den take nechutenstvo brala 😀

palculienka19
8. mar 2010

čauky,
ali, ved to oliho s tou nutelou prejde, ako ho to chytilo, neboj, nič sa mu nestane 😉
ja mám kamošku, jedno tehotenstvo sa prebojovala na nutelle, a druhé na mentolových cukríkoch, bohovské to bolo, hlavne bola v pohode vdaka týmto dvom požívatinám 😀 😀 😀 😉
my sa vieme práve teraz zase napapať, tiež sme papali pod hrozbami, a to ma už tak hnevalo, že len otvorím dvere, tam je teta doktorka, alebo iné....ale ovocie nám jedla len takto...konečne to prešlo, malá by jedla hlavne rezancovú polievku a to každý den , mäso málo, ale zje teraz, ked si môže vybrať vyberie si termix, alebo miláčik, ale aj jogurty papáme aj dva denne, palacinky mi odmietla, pritom ich vypytovala, nutelu nespapá, ani kyslú uhorku, tak jej to nenúkam, však sa to po čase zase zmení.párky, praženičku, chlebík na striedačku, teraz kolieska salámky-tých je veľa a štvrť rožku, už od štvrtku, každý den ráno 😀 😀 😀 , aj štiplavú si minule popýtala 😀 😀 😀
a mrkvu tiež povie nescem, ani hrozno nezje, mrkvu jej šuchneme tak, že nevidí, alebo nastrúhanú, no a hrozno neriešim.fahčíme na jablkách a pomarančoch, mandarinky už ani nekupujeme, už nemajú ani chuť.

kasis, a čo ideš vypekať, čo oslavujete?????

alami
8. mar 2010

no presne - pred školou ráno nutella, lebo kto má nervy...a hladného ho poslať nechcem, desiata o ničom, lebo ju aj tak donesie domov, takže dávam sladké pečivo nejaké alebo jogurt. Bohviekde ho vykydne 😒

v škole nezje nič - na obede, vychoška mi vždy hlási, že zase nič nezjedol ☹

palci, len - toto je už dlhodobý stav, nemôže jesť len sladké a bielkoviny žiadne 😢 zahájila som výkrmovňu, tv a pc zakázané kým nebude jesť ako sa má, poslúchať a pomáhať - som ráno zavelila 😀 😀 😀 no...uvidíme, ak zase nič...tak to už budem asi riešiť s dr.

kasis
8. mar 2010

Palci Matkovi tortu idem piect, aj dake mnamky n tomu, v sobotu oslavujeme 🙂 , Palci a ani hrozno teraz nema chut 😠
Uhorky aj u nas letia, to ho iba brzdim 😀 , aj stiplave Matko ma rad a najnovsie mi polievku bez cibule uvarenej ani nezje, do kazdej pcham celu cibulu

bzuco
autor
8. mar 2010

ali...ja to momentálne riešim tak, že jej dám koruny a ona si kupuje desiatu v škole - väčšinou pizza rožok...ale aspoň viem že zje a nedonesie mi plný box s desiatou domov

u nás na raňajky väčšinou čokoguličky v mlieku, to zje rýchlo, lebo koľko sa tá s chlebom bude babrať 🙄 a aj tak nezje viac ako polovičku z polovičky 🙄

ja som to aj s dr. riešila, a povedala, že proste sú deti ktoré nejedia a hotovo - ved nech neje, ale potom nech nie je madam nervná z hladu 🙄
vtedy sme aj na tú krv chodili - čo som písala, ak sa pamätáte, že jej z rožka cukor vyskočil 😒
má svoje obľúbené jedlá, ale nebude predsa každý deň jesť praženicu 😝 😅

a uhorky aj u nás fičia, malý sa len tak pučí nimi 😅 a cibuľa celá v polievke musí byť - to tiež láduje do seba

palculienka19
8. mar 2010

tak je to veru tak, s tými deťmi
ali to verím, že ťa to štve, ked je to dlhodobo

kasis, maťko ide mať tri ročky, jááááj, to bude super den 😉

majussa21
8. mar 2010

Kasis a co mu nakoniec idete kupit.Ja som pred mamou spomenula tu kolobezku a dnes pridem do obchodu a kolobezka uz tam tak ju mala zbadala a uz aj na nej sla domov sranda ako hned vedela na nej ist som jej ukazala a uz sa len tak odrazala len zadok ma tak cudne vypuceny dozadu.
A ja som nakoniec dala piect tortu lienku taku si madam priala a neviem co idem chystat porad daco co ides ty..
MM volam ze kde tolko trci tak ze este bol s jeho mamou kupovat pokladnu malej no my sa uz fakt nezmestime s tymi hrackami asi ich zacnem odnasat do prace lebo okrem deckej mame zapratanu aj obyvacku a to ma decku velku nie prdlienec..
Ja som aj dnes zabudla ze je MDZ mna mm prekvapil a v sobotu po celodenke po mna prisiel sam ze ideme na pizzu k talianovi ked uz ide byt to mdz tak ja taka hocijaka neupravena nenanahodena som ho este zbabrila ze ma mal upozornit tak ze ma chcel prekvapit no potesil ma..
Ali boze to je strasne ja som strasny nervak a tiez si len granko pyta liter mlieka vypije ale tak pozobe aj ine ale tiez tomu moc neublizi ze jablko stipe presne to cierne to co je tam a ym frcime na ryzzy tu by jedla kazdy den, zemiaky nie a palacinky vyhradne suche s lekvarom sa ich ani nedotkne a my nutelu nemame radi..
Ja uz som v nocnej uz som sa aj s mm stihla povadit dnes mam take nervy neviem z coho ale som nervozna ako pes..

alami
8. mar 2010

Oli palacinky len -hádajte s čím????? no s nutelouuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 😀 😀

mňa ani nenapadlo, že je MDŽ, ale MM s ružou prišiel 😅
maji - pokojnú nočnú prajem 😉

bzuco
autor
8. mar 2010

baby...dali sme malého spať k B. do detskej, tak som zvedavá, ako to zvládne
spí dole na poschodovej posteli, dali sme na zem perinu, keby náhodou pacol dole 😝 , MM musí cez víkend nejakú zábranu vyrobiť
síce mu trvalo kým zaspal, lebo všetko ho zaujímalo okolo, ale nakoniec zaspinkal

bzuco
autor
8. mar 2010

a dala som ponuku na ebay na tie 3. šaty 😉 ..páčili sa aj malej
dala som 2 eurá - ak nik neprihodí viac, to sa oplatí 😀

majussa21
8. mar 2010

Bzuco tak to super ze za 2 eura ved to je zadarmo..A kedy konci ta aukcia ci ako to tam prebieha?

pinocio
8. mar 2010

no zasa som prišla zavčasu tak aspoň zavriem, dobrú noc všetkým

bzuco
autor
9. mar 2010

ahojte

tak - noc máme úspešne za sebou, malý dokonca ani nepacol z postele 😎

maji - aukcia končí 14.3. - normálne to tam sledujem kto a koľko prihodil € a ja môžem alebo nemusím cenu zvýšiť - ale kto prihodí viac ten berie

pinocio
9. mar 2010

Dobré ránko,
ja idem zas pre zmenu na kožné s Mirkom tie líčka sú opäť tam kde boli, no palček super zahojený 🙂

bzuco
autor
9. mar 2010

pinocio - no z jedného do druhého idete 😒

a dnes je kožné vo vojenskej do večera - ti bude lepšie ísť poobede, potom tam už nie je toľko ľudí

bzuco
autor
9. mar 2010

neviete o niekom kto by predal zábranu na posteľ?
MM sľúbil že to urobí, ale boh vie, kedy sa ten do toho dokope, tak nech kľudnejšie spím 😀 a nie celú noc ako túto na 1 ucho počúvať, či z detskej nejde buchot 😀

alami
9. mar 2010

som bola V bille reklamovať smradlavé mäso. som kupovala v nedeľu večer 15minút pred zavretím obchodu - som si blbá nevšimla, že spotreba len do toho dňa. samozrejme, že mi to nechceli vziať, že som si to mala všimnúť, ale hneď som im vysvetlila, že už som písala na SOIku, či nemalo byťoznačené, že mu končí spotreba atď...
a druhé malo spotrebu až do dnes, ale už včera smrdelo -tiež mi, že som ho možno zle skladovala, že som mala včera prísť....bla bla....a ja mám behať 6km s 2 deťmi, z toho jedno choré....

3 boli na mňa, ale mi vrátili za obidva kusy mäsa 😀 😀 😀 😀 😀

inak, ja už neviem, kde mám mäso kupovať, hypermarkety - humus, ale kde sa ja dostanem do mesta kdesi k mäsiarovi, som rada ak niekedy večer skočím do hypermarketu na nákup no a hydinu chladenú v mäsiarstvach asi ani nemávajú, nie? už ma nebaví všetko mäso len mačke dávať, čo sa mi nezdá dobré... 😝

bzuco
autor
9. mar 2010

ali..ja kupujem bud tu u nás v potravinách alebo pri Revúcej tu máme mäsiareň a tam je fajn výber aj ked niečo možno drahšie majú ale viem, že čerstvé

majú hydinu chladenú - v tom mäsiarstve ako bola akropola - pri ruži - tam som ja kupovať zvykla
teraz si nechávam nosiť z PL ked idú svokrovci

bzuco
autor
9. mar 2010

ináč Billa bola ohľadne tohoto minule aj v TV že neviem v akom meste prebalovali mäso a dávali nové dátumy spotreby, staré pomleli a miešali s čerstvým...aj v novom čase bola "spoved" mäsiara čo dostal vyhadzov lebo odmietol toto robiť - je to svinstvo, že to vôbec ich len napadne - by som tomu debilovi dala zjesť za kýbel smradľavého mäsa, nech vie čo je to 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

domcek
9. mar 2010

Cafte tak ja mam jedakov oboch. Simonko ten neje len ked spi a nasa kraska ta ma vyciciava riadne.. 😅 😝 😀

kasis
9. mar 2010

Ahojte,
Ali ja zvyknem v masiarstve na Mostovej, tam aj chladenu hydinu, aj super droby 🙂 , mlete maso tiez fajn. To mas aj blizko, ked pojdes po Oliho do skoly, len podchodom prebehnes 😉 . V Bille sa aj mne podarilo pokazene kupit a tiez bolo pred zarukou 😠 , odvtedy som tam ani nebola.
Bzuco, tak Matko velky chlap vo velkej posteli 🙂 , zabranu my ani nemame, spadol asi 2x na zaciatku, mal matrac z postielky na zemi, som ho iba rano na zemi nasla aj s perinou 😀 ale postel m u nas v spalni.
Pinocio, aspon ten palec uz je OK, s lickamin nech dobre pochodite.
Janke idu asi po 4 mesiacoch kludu zuby, hadam jej zas nevyjde 6 naraz ako minule 😀, spi v pohode, len cez den len na rukach.
Majussa, idem est muffiny, tie Matko lubi 😵 a nejake slane syrove, alebo pizzove z listkoveho cesta. Tiez bude mat kolobezku, ale od krstnej, som spomenula, tak hned kupila a ja mozem zas rozmyslat 😀 😀

ivca82
9. mar 2010

Ahojte,
tak k tomu mäsu nemám slov 🤐 🤐

palculienka19
9. mar 2010

ali, super mäsko kúpiš tu v baničnom, v tom malom obchodíku pri revúcej, nechcem propagovať, ale možno si aj zaslúžia, chodí tam veľa ľudí,má aj zľavy, vždy čerstvé mäso, vždy ku nákupu prihodia čo to, a výrobky sú mnam, mnam....rovnako aj masko namelú, ja nekupujem zmesi z hypermarketu, taký humus neplatím, a hlavne nejem,radšej si dám u jánošíka namlieť dva kilá bravčového pleca a vyjde na tri obedy, fašírky, lazane, špagetky, alebo niečo iné.....tiež tam chodím len raz za mesiac...vyskúšaj, snád budeš rada, spokojná

v bille sa to aj mne stalo, dvakrát

a najnovšie mám smolu na jogurty aktivia, ked je trebárs tri, štyri dni do záruky, tak otvorím a plesen navrchu

😠

activia tvarohová mala 20 trestných bodov podľa tých testov čo teraz robili, najlepšie bol na tom jogurt vian smotanový, čo majú v kauflande, a to pri tom aktivia stojí cez pol eura, a vian nejakých 29 centov
v novom čase písali, dosť ma to zarazilo 😒