Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

ivca82
4. nov 2011

@pinocio ahoj 🙂 tak ty musíš riešiť škôlku čisto len v Baničnom, alebo ešte tú pri Bille? To bude asi fakt nemožné, keby si ho mala aspoň ako voziť, to by si ho kľudne mohla dať k GG, lebo by si s rodičáku zaplatila takmer celú škôlku.. Nemáš niekoho, kto by ti s vozením mohol pomôcť? skúsiť sa s niekým dohodnúť? A pracovnú dobu by si mala akú?

pinocio
4. nov 2011

riešila som školky všetky od domu smerom do roboty všade som sa stretla s neochtou a to jednanie

pinocio
4. nov 2011

a ešte jedna perla poznam kočku čo je dcera ma v maji 3 roky tak ju zoberu lebo neviem ako sa im podarilo plati za školku dieta doma aby v maji mala miesto a mojho dam na ulicu tak ma ...

sympa1
4. nov 2011

@pinocio no tak sa to aj robi..dieta sa dopredu prihlasi aj ked ma len 2 roky na dalsi skol.rok a pre istotou si od septembra platis skolku aj ked mas doma dieta a tak ti drzia miesto. mne tiez mala nastupila v decembry, tak ma riaditelka upozornila ze ak chcem mat miesto iste tak sa normlane plati, inak neruči.. 😖

pinocio
4. nov 2011

viem ,že sa to robí no mna klamali a pozerali po mneako na blbu, že to sa nadá ablala takže podla sympatie ja nemam dobre skusenosti a v marci nemam chuť zasa obiehať školky a vidieť tie nechutne riaditelky

geegee
6. nov 2011

@pinocio a preco si ho nezapisala do triedy 2.5 rocnych deti hned od septembra? VTedy by nerobili problem s tym, ze nema 3 roky. Teraz uz neviem ozaj, ci nieco vybrechas od januara 😒

pinocio
6. nov 2011

prosim ťa ja som asi iny pripad všate my tvrdili,že sa to nadá oni deti neberu rok 2009 všade som vystala hod. radu ,vypočula si komentare a znechutená odišla

geegee
7. nov 2011

@pinocio v Hrabovskej skolke su dokonca 2 triedy takychto malych deti - teda aspon mali byt. Ale verim, ze ta odvsadial vyhnali - mna tak hnali ked som Matuska chcela dat do skolky. Ze ked som doma s druhym, nemozu mi ho zobrat. Potom svagor pomohol a zrazu som zistila, ze v skolke su 2/3 deti, co maju mamu na materskej s druhym dietatom.

sympa1
7. nov 2011

no v prvom rade beru deticky mamiciek ktore chodia do prace az potom ked ostane miesto tak beru aj ostatne deticky. je to fer nie? a jasle si neskusala? myslim ze na rovni su

pinocio
7. nov 2011

@sympa1 no neberu tak oko si napisa ja mam inu skusenosť

pinocio
7. nov 2011

dnes som sa dozvedela prac dobu 1tyž.5.00-11.00 2tyž. od 11.00- 16.30 kde dam maleho a ak bude školky kto ho tam da a vybere na všetko som sama

geegee
7. nov 2011

@sympa1 nie je to tak, ze beru najskor deti mamiciek ktore su zamestnane. Maju to v podmienkach, ale nedodrziava sa to uplne. Jasle su plne, maju dokonca cakaciu listinu, ani protekcne deti sa tam nedostali / ako som pisala minulz tyzden 😉

@pinocio s touto pracovnou dobou ti ani jasle nic neporiesia - o 16:00 tam padla a basta. K nam odtial prehlasovali kvoli tomu deti, ze my sme dlhsie otvoreni. Ale nejaka opatrovatelka by ti mozno stacila, ked robis len takto po 6 hodin, hm? A nemusela by si maleho nikde vodit, ak by bola ochotna prist k tebe.

pinocio
7. nov 2011

no hej ale peniaze nepustia name len tak tak a hypoteka

sympa1
7. nov 2011

tiez si myslim ze opatrovatelka. najdu sa aj lacnejsie. svagrina tiez je sama na dieta a musela ist do roboty a nasla si medzi studentkamy opatrovatelku za 1 eur/hod. to sa da hm? a chodi jej po malu aj do skolky aj ju vezme domov ku svagrinej a dokonca s nou byva aj do 23-tej hodiny kedze svagrina robi dlhe dni. napis si inzerat mozno sa dobra dusa najde

pinocio
8. nov 2011

baby zazrak uvolnilo sa miesto na riadku od 1.12. sme v školke 😵

bzuco
autor
8. nov 2011

@pinocio
no super správa 😵 😵 😵 😵 😵 😵
som rada, že sa to takto vyriešilo...isto ťa to ukľudnilo 🙂 ked už máš istotu, že škôlka je istá
tak sa tam budeme stretávať 🙂

pinocio
8. nov 2011

no to som rada, ešte doriešiť zanašanie a vyberanie zo školky každy tyžden inač no doko to zvadneme ,ked kolegyna musi mať k 11 a 15 roč. deťom zmenu pracovnej doby aby neboli samé

geegee
8. nov 2011

@pinocio supeeer 🙂 😵

anika11
6. jan 2012

ahoj.neviete poradit,ktora skolka v RK je dobra? ake mate skusenosti?dik 🙂

sympa1
7. jan 2012

@anika11 asi ides na zapis na dalsi skol.rok co? podla bydliska mate ktoru skolku? my chodime na š.moyzesa, velka spokojnost. strasia dcerka 4 roky chodila a teraz chodi mladsia. hlavne predskolaci maju bohaty program na cely skol.rok 🙂 casto chodili na vylety, aj v skolke v prirode boli tyzden, je to inak šachova skolka, velmi dobry sposob naucenia premyslania . deti chodia aj na turnaje v sachu. inak mile pani ucitelky vo vsetkych triedach. ale mozem povedat ze nova skolka cirkevna na hlinkovom namesti je tiez super. svagrinej tam chodi dcerka a nevie si vynachvalit...ale to len keby ti nevadilo ze ma pani ucitelky mnisky 😀

anika11
8. jan 2012

noo ideme na zapis,len sa este neviem rozhodnut kam.podla bydliska mame blizko tu skolku na riadku,alebo pri tehelni a celkom aj tu cirkevnu.no keby bola aj ina fakt dobra skolka,dala by som ho asi aj inde.zatial som pocula celkom dobre ohlasy aj na tu skolku pri tehelni a celkom aj na tu s mniskami 🙂 tak sa asi rozhodnem medzi tymito dvomi.polohou by mi najviac vyhovovala ta nariadku,ale zatial som moc o nej nezistila a ked tak nic moc.vraj v mensich skolkach sa viac zaujimaju o deticky ako tu,tak neviem..

anika11
8. jan 2012

@sympa1 noo ideme na zapis,len sa este neviem rozhodnut kam.podla bydliska mame blizko tu skolku na riadku,alebo pri tehelni a celkom aj tu cirkevnu.no keby bola aj ina fakt dobra skolka,dala by som ho asi aj inde.zatial som pocula celkom dobre ohlasy aj na tu skolku pri tehelni a celkom aj na tu s mniskami tak sa asi rozhodnem medzi tymito dvomi.polohou by mi najviac vyhovovala ta nariadku,ale zatial som moc o nej nezistila a ked tak nic moc.vraj v mensich skolkach sa viac zaujimaju o deticky ako tu,tak neviem..

bzuco
autor
8. jan 2012

@anika11
mne malý chodí na riadok....aj dcérka tam chodila...učiteľky sú milé a malý je tam veľmi spokojný, tak som rada

jasné, že sú veci, čo mi vadia...no ale treba sa nad to trocha povzniesť a bude to

kamarátke chodí malý do martinčeka - predtým na riadok - a nevie si vynachváliť....ona sa na tú škôlku na riadku stále sťažovala 😒

anika11
8. jan 2012

@bzuco ved to,ze ono niekedy mozno aj tomu dietatku nesadne prostredie,ucitelky,kolektiv..kto vie.mne by ta nariadku polohou vyhovovala najviac,ale som pocula,ze tam tie deticky nemaju az taky program.no pokial je tam to dieta spokojne,tak je fajn.asi to urobim tak,ze ho pojdem zapisat do vsetkych troch skolok a uvidim,kde ho zoberu.lebo ja som este na materskej s druhym babom,tak mozno mi ho ani nikam nebudu chciet zobrat :/ len ja by som bola rada,aby bol uz v kolektive s inymi detmi.
a na co konkretne sa stazovala kamoska na tu skolku na riadku?

bzuco
autor
8. jan 2012

@anika11
že skoro vždy ked prišla po malého, pozerali video, na prechádzky nechodia, deti len vypustia na dvor a hrajte sa ako chcete a viete a učiteľky kvákajú...toto aj mne vadí...no ale vravím, treba sa povzniesť nad niektoré veci

alami
8. jan 2012

@anika11 bzuco píše očividne o mne, tu som písala o rozdieloch na riadku a v martinčeku https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/ake-su-skolky-na-dedine/
ale Riadok je inak v pohode, starší mi tam vychodil a nemali sme problém, ale je pravda, že som tam nechodila doobedu a nevidela tie veci, čo pri mladšom. ale to môže byťaj v každej inej škôlke. je ale pravda, že von ich len vypustia na dvor a hrajte sa, na prechádzky moc nechodia a často pozerajú dvd. Popýtaj sa, ako je to v týchto veciach v iných mestských škôlkach - ak ti na tom, záleží. Ale ak ti vyhovuje poloha, kľudne si na Riadok dieťa daj 😉
ale určite odporúčam ísť sa zapísať všade a uvidíš a hlavne, na zápis treba ísť vééééľmi zavčasu, už pred 6 tou som tam čakala, aby sa mi dieťa dostalo a to ke´d si doma s ďalším, treba tam byť naozaj zavčasu, aby si sa dostala, lebo prvé vezmú deti zamestnaných matiek - aj tých, čo budú v rade za tebou, až potom zas od začiatku poradia deti matiek na materskej. Takže si vyber prioritnú a tam cho´d na zápis veľmi skoro, prípadne pošli manžela či starkú do ďalšej škôlky tiež vystáť rad na zápis.

anika11
8. jan 2012

@alami aha,tak to cela rodina pojde na zapis 🙂 som nevedela,ze to funguje tak,ze kto prv pride.. 🙂 dik za info

sympa1
8. jan 2012

@anika11 no ano treba prist co najskor na zapis, lebo su navali a ked beru trebars 22 deti a pride 50 ...hmmm....sa divim ze inde sa úpozera video ci dvd v skolke 😕 u nas veru TV nemaju v ziadnej triede. vonka chodia skoro kazdy den, ci na prechadzky alebo do dvora. ale proadim ti si ist na kazdu web stranku skolky o ktoru mas zaujme. ja som si tiez takto dopredu poprezerala..aj fotky z tried aj nejake kcie a tak. aby som mala prehlad. na mestskej stranke najdes web stranky skolok. je tam aj ta sv.lujzy...tam veru tiez TV nehrozi, maju vsetko krasne nove, lebo je len rok otvorena skolka. aj dvor vzadu paradny. a tie mnisky maju nieco do seba...venuju sa na 100 % 🙂

evica01
24. jan 2012

Baby poradíte mi logopedičku? Naša v poliklinike už nerobí. Tam v Baničnom to ako funguje? Chodíte tam niektorá? Chodí sa tam napr. 1x do týždňa, alebo podľa potreby, alebo každý napr. 1x mesačne... 😕 Ráno, poobede... Kde to tam je? Tam kde je psycholog. poradňa? Pri obchode? Ďakujem, ahojte 😉 🙂

geegee
24. jan 2012

@evica01 ja som logopeda potrebovala pred 2-3 rokmi pre Matuska. Zavolala som do PPP, nahlasila udaje a oni ze ma daju do poradovnika a tak o pol roka ze pridem na rad. Zacala som s Matuskom cvicit doma, ze mozno s anam podari naucit sa to, co potreboval. A na PPP aj zabudli. Ozvali sa mi o rok a 1 mesiac, ze uz mozem prist 😀
Este je v RBK sukromna poradna, tak mozno tam by to slo rychlejsie...