• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Sú tu maminy z Ružomberka?

27. júna 2017 
sa nezdáš!!!! krásne ! :dizzy_face:
12. aug 2009 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vieš, to u nás jedna kolegyňa robí nádherné marcipánové torty, tak som to na materskej skúsila aj ja. Už teraz sa ma Lejka pýta, akú jej urobím nabudúce :wink: . Napíšem ti recept na marcipán, je super. Len je to na obaľovanie torty, ale ja z toho robím aj kvietky a figúrky, deti to zjedia.
12. aug 2009 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
napíš :dizzy_face:
12. aug 2009 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a napíš mi aj čím prifarbuješ.

už to mám tu - polievka zo zelenej fazuľky - mamiiii, ale ja nechcem tie fazuľky :confounded: :angry:
12. aug 2009 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
K tým naším malým papkáčom. Lejka má 3roky a 4mesiace, váži okolo 12kg aj s oblečením. Tiež veľmi málo papá, ale keď chodila do škôlky, učiteľky tvrdili, že všetko poje. No samozrejme, keď ju napchávali tak, že ešte mala chúďa plné ústa a už jeje do nich narvali ďalšiu lyžku. Ale aspoň je ovocie a zeleninu, polievočky, špagety, ... Ja mojej párky ani nedávam jesť.
12. aug 2009 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marcipán: 250g cery, 250g pr. cukru, 150g suš. mlieka, mandľová aróma.
Postup: tuk postrúhať na strúhadle, cukor a mlieko preosiať cez sitko, všetko zamiesiť + aróma, nie dlho, len pokiaľ sa to nespojí( lebo sa prehreje a musí sa to dať do chladničky).
Ja to potom vaľkám na doske, kde som si prilepila potravinársku fóliu, a potom to aj s fóliou capnem na toru a popritláčam, a až potom dám preč fóliu. Inak sa mi to trhalo.
Potravinárske farbivá (tekuté) si kupujem v tých potravinách na rohu pri čechovom vajci.
12. aug 2009 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bože to je nádhera tie torty :slight_smile: keď budem mať niekedy viac času tak sa to naučím, do dôchodku to hádam stihnem :sweat_smile:
12. aug 2009 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivi, to stihneš oveľa skôr :wink: :slight_smile: :slight_smile:
12. aug 2009 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky,
ale popísali ste nestihačka , vitam nových členov :wink:
ley- super torty dík za recept
alami - aj ja som čítala o tých látkových vložkách no nemusím byť až taká eko a pranie tirž žaťažuje prostredie
natalschen - na tému tej bielizne v kozme glosovali v 7sro

musím zapísať rady čo na čo pomáha

natali - koľko bereš za zdravotnú poradňu :grinning:
12. aug 2009 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a keď z toho niečo vytvaruješ tak potom čo, drží to? nie je to makké, nedeformuje sa? či to zaschne a drží, či ako?
12. aug 2009 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivi - sa ti treba naučiť, aby si potom také tortičky sama robila ako si dostala :wink: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. aug 2009 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ali, to všetko dám do chladničky a drží to, ale nie je to také tvrdé ako kvietky, čo máš na kúpených tortách.
12. aug 2009 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak teta ivca este ze byva vedla doniesla mi kompotik..
12. aug 2009 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ali aj ten marcipán na tej torte bol tvrdý ako betón keď som krájala, potom keď bol na teple, už trochu zmäkkol :grinning: :grinning: baby aby ste boli v obraze a nečítali, že nám asi šibe keď sa rehoceme, ale dostala som v predstihu k narodkám tortu v tvare, no napíšem to nejako slušne, nech ma nezmažú, dajme tomu "vtáčika",ktorý aby sa zmestil, musel byť krížom cez plech položený :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. aug 2009 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Andy, len ťa upozornujem ešte raz, potom budeš mať horko v ústach, nech sa nedivíš, zajedz čokoládou :grinning: :grinning:
12. aug 2009 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Idem zase knihu čítať, nech sa má MM čo rozčulovať, že či to nemôžem pomalšie :grinning:
12. aug 2009 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved akurat som to ochutnala a no az take sladke to nije... :grinning:
Ale da sa to..
12. aug 2009 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a čo to čítaš?

no takže ivča dostala "vtášika" aj s "vajíčkami" krížom na plech veľkého a jej M nám svato svate tvrdil, že on naňho dával odliatok :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a ivca potvrdila, takže máme jej čo závidieť :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. aug 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ley - a tie farby treba miešať či majú odtieňov dosť.... :sweat_smile:
12. aug 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: tak už chápe prečo stvrdol ten marcipán :grinning:
12. aug 2009 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ali, ty si kozáááá a ešte v jednej minúte dva také dolišné príspevky hodíš, že až :grinning: :grinning:
Andy a čoko radšej potom nejedz, daj si žuvačku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Idem a čítam opäť Eragona od Paoliniho, pred rokom som to mala požičané a teraz už ich mám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a už fakt čítam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. aug 2009 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dostať kúpiť len základné farby (červená, žltá, oranžová, modrá, zelená). Tento marcipán netvrdne, torta sa super krája, lepšie ako keď je poliata čokoládou :grinning: :grinning: :grinning: .
12. aug 2009 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak vieš, ale keby jej ten penis nmestvrdol, tak načo by jej bol :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to bol špeciálny recept na penisy
12. aug 2009 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivi..
ked dychnem na MM tak ho odvali.. :grinning:
12. aug 2009 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivi - a čo som mala v jednej minúte dva o tom istom....vašom? :confused: :grinning: :grinning: :grinning: idem prádlo vešať, nech sa mi Lukáš nezobudí... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. aug 2009 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja idem vešať prádlo a kosiť trávnik. MM nestíha a ja musím stihnúť všetko :angry:
12. aug 2009 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby neviete nejaky dobry recept na pripravu kapra?
12. aug 2009 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja osobne mám najradšej nakrájať ho na podkovičky, pokvapkať citrónom posoliť, trojobal a vypražiť :wink:
12. aug 2009 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alami...
to akoze kapra?
12. aug 2009 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pečený obložený kapor

Očisteného kapra posolíme, rozrežeme na polovicu, v strede narežeme a do každej polovice vložíme plátok citróna. Pečieme na masle 10 - 15 minút. 3 vajcia varíme na tvrdo, posekáme ich aj s pažítkou a posypeme porcie kapra.
Podávame so zemiakovou kašou a cviklou.

Nasla som toto co poviete?
12. aug 2009 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok