• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Sú tu maminy z Ružomberka?

5. októbra 2017 
nati, ja mam manducu a s nou som spokojna. V klasickych klokankach je babo ako parasutista. A to nehovorim o takom malom ako mala ta baba - ved to je tam poskrucane, chuda :frowning2:
14. aug 2009 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
natali - uvariť osobitne karfiol na ružičky, mrkvu a kaleráb nakrájané na kúsky - každé zvlášť, keď to bude skoro makké- nie celkom do makka, zmiešať, dať do fliaš a zaliať nálevom na uhorky. Sterilizovať nejakých 5 min. ja som to ešte nerobila, sme to doma voľakedy dávno robievali, takže budem len skúšať :wink:

rovnako som urobila aj mrkvu s kapustou - nastrúhané - surové do fliaš + nálev na uhorky.

ja nálev robím takhle :grinning: : 3l vody,1l octu , 60dkg kr cukru, 16dkg soli 50 guličiek nového korenia, 25 čierneho korenia, 10klinčekov, 5bobkových listov - pomiešať, nechať zovrieť, 5min povariť a nálev je hotový
GG - a do kedy sa moze babo nosit v manduce?
14. aug 2009 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ali...diky, tak teda vyskusam, a papa sa to ako salaty k jedlu- ako napr. calamadky a tak?, alebo to mozem vyuzit aj inak?
14. aug 2009 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
k jedlu, alebo ako chuťovka...ja neviem zabudnúť na klobásku na sucho na kolieska, čersvý chlieb a toto...spomínam na to roky aká to bola super kombinácia. potom to mama nejak prestala robiť a ja na to spomínam, tak si to teraz idem urobiť.
14. aug 2009 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
boze ty mi kazdy den narobis take chute :wink: , len to citam a uz mi slinky tecu, keby som byvala vedla vas, asi som u vas kazdy den na obed a na veceru - ako ten maly prisavnik od susedov, co je u vas skoro ako doma :grinning: :grinning: :grinning: , ozaj este stale chodi?
14. aug 2009 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
do 20 kg od narodenia. Matuska v tom este odnesiem :slight_smile:
14. aug 2009 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
GG - teda technicky sa to da, ale to vladzes?
14. aug 2009 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
natali - ako mi pokazila ten rozstrekovač na hadicu za 400Sk, som sa vtedy tak nasr, že som povedala - zákaz ku nám chodiť! tak už nechodí, potom ešte raz prišla po Oliho, ona chodí klopať na balkón, nie na dvere, takže nám čumí rovno do obývačky, ja si v podprde behám a ona tam - ma skoro vystrelo, tak som trochen nakričala - že tam sú dvere, tam sa klope :angry: viac nebola :sweat_smile: iba ak sa stretnú na ulici, tak sa pohrajú. už toho bolo moc. prišla, ani sa neozvala a hrala sa u nás sama v záhrade, trhala si hrášky, maliny, jahody....bez opýtania...to sa nerobí :angry:
14. aug 2009 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
natali, ešte ti urobím chute, chceeeeš?
14. aug 2009 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vladzem, ved to je ako ruksak na chrbate :slight_smile:
14. aug 2009 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
k tej podprde- podla mna mas super postavicku - ani by som neverila ze mas 2 deti :wink: , takze sa nemas za co hnabit :slight_smile:

ale to ostatne..... :angry: , to by nasr. aj greckeho bozika trpezlivosti, prizivnictvo je podla mna neznestitelne aj u malych "nevinnych" deti :angry:
14. aug 2009 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, nám nešiel večer net ani ráno :stuck_out_tongue_closed_eyes: Lenivá som ako voš a upratovať mi treba a večer by som mala aj na stretko so strednej (opakované) ísť, sa mi nechce a MM že či som sprostá neísť :sweat_smile:
Ste toho tolko popísali, že nám šancu čítať, tak ak bolo niečo na mňa treba kričať :grinning:
14. aug 2009 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
laalmi... uz dooooost, ved priberem uz len z tych myslienok na tie tvoje dobroty :grinning: :grinning: , ale ak mas este nejake sikovne receptiky, sem s nimi, nech soknem aj naskusenejsiu kucharku na celom svete" :confused: - to ako moju svokru :grinning: :grinning: - uz sme to vcera ci kedy rozoberali :grinning: :grinning:
14. aug 2009 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivi - ja ti to potom zhrniem do jednej vety :grinning: :grinning: :grinning:
14. aug 2009 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sorry... malo to byt alami....nie laalmi - ale vsak mas tu postavicku ako lan :wink: , tak sa hadam neurazis ze som ti skomolila meno :grinning:
14. aug 2009 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
natali, kuk sem http://www.pekaren.salem.sk/index.php, pod obrázkom je vyber fotoalbum, preklikni na -ostatné slané a všimni si 2.obrázok. To sú moje hamburgery. Tak to je žrádlo :wink:
14. aug 2009 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivka.... urcite choooood ! :wink: , mozno zaflirtujes s nejakym podobnym robovi dubravcovi a svet bude hned krajsi :grinning:
Ali dík, a zase padám, malá je už hore a vykrikuje maminka tu som ocko skovkal (akože sa skryl keď ho nevidí, on je v robote :grinning: )
Nedá mi nereagovať, aj keď už tu niesom, mi ho niekde odfoťte toho vášho dúbravca, nech viem ak vyzerá chlapík čo o ňom pol koňa snívalo :grinning:
14. aug 2009 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moje dieťa spalo dnes hodinu, teraz popri koňovi stíham variť hubový paprikáš tatinkovi a na druhej mi Luky visí :confounded: :cry:
14. aug 2009 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
boooze, to vyzera neodolatelne, ale receptik tam nevidim - z coho robis tu maskove futro?
pol koňa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: mám fotky z mládí, donesiem niekedy :wink:
ivca...som sa fajne zasmiala, tesime sa na pikosky - hlavne tie najpikantnejsie :grinning:
14. aug 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
recept je tu, od lusil2005 - prvý príspevok. ja robím žemle domáce, ak sa ti nechce, kúp si hotové. nebude to taká dobrota na umretie, ale dobrota to bude furt, len neumrieš :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=24332&vGroupOffset=0&vOffset=930
14. aug 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. aug 2009 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivca... tak sa uz s nami nezdrzuj, nahod kokteilove satocky 30 cm nad kolena, sexi frizír a najkrvavejsi ruz, co najdes doma - ak nenajdes, pouzi osvedceny kecup :grinning: :grinning:
14. aug 2009 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
natali - :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ty si veselá kopa :grinning: :grinning: :grinning:
14. aug 2009 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivi urcite chod, ja som bola minuly piatok, sice ja len na chvilku a bolo fajne sme pokvakali a narehotali ako davno nie:grinning: , upratovat mozes aj bud. tyzden :grinning:
Manducu mam aj ja pozicanu, Janka sa v nej jeduje asi ju tlaci moja pneumatika :unamused: ,zato Mato by sa v nej nosil aj od rana do vecera, len kto by vladal.
14. aug 2009 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok