Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

ivca82
27. jan 2010

No to keby som vedla, dakde to musela počuť alebo vidieť, neviem. Ale ruksačik do škôlky už má, ale to nieje taška do školy, ako mi pekne krásne vysvetlila 😀 Idem ja spať, mi oči zatvára. A ty čo, ešte robíš?

alami
27. jan 2010

balím balíky ,19 som už dnes poslala , ešte balím na zajtra nejakých 8 😝 a som teraz zistila, žemi zabudli poslať časť objednaného tovaru -celá jedna objednávka im vypadla, tak ma poráža 😖
dobrú noc 😉

bzuco
autor
28. jan 2010

huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
sneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh

bai...ak ťa to chytí, tak želám, nech sa v šťastí a načas dostavíte do pôrodnice

baileysa
28. jan 2010

ahojky,

bzucko, dik, ale keď to vonku vidím, tak prekrizujem nohy do vikendu...)))

ivca, ja by som ju ešte písať ani citát neucila, iba ak sa sama naučí...

alami
28. jan 2010

pozerám koľko ti to má Bouka -no nejak v takomto veku Oli poznal abecedu, ale vzniklo to tak nejak, že som ani netušila ako, že sme čítali a on sa vypytoval - a toto je aké písmenko, a toto? a toto? a zrazu vedel prečítať po písmenkách celé slová
a to mi to prišlo včera "smiešne" - akože nie v zlom, len tak, že taký drobec - Bouka, čo to o čítaní vôbec "splieta" 😅 😀

ivca82
28. jan 2010

Veru Bai, nech si drobček ešte trošku počká, povedz mu, že najlepšie bude ak sa narodí v nedeľu 😉 😀
Ali, no veď to, ešte je krpatá, poriadne ani rozprávať nevie a už by čítala 😀
Tešííííím sa aj ja zo snehu 😵 na tom mraze sme sa s malou mohli akurát tak prechádzať, aj keď ona si už posledné dni začala vyhrabávať diery do zeme, že sú tam smeti 😀 čo ju z nudy nenapadne 😀

palculienka19
28. jan 2010

ahojky,
ale padá poriadne, my sme práve došli z dolného kubína, a dobrá kolóna sa robila, v oboch smeroch zaviaznutý kamión
túto noc som myslela, že porodím ja, sa mi nedala poriadne dýchať, som to nejaká meteosenzitívnejšia čoraz viac
ivi, že by malú nudila škôlka už v predčase? jej túžbu podľa mna môžeš nejakým zábavným spôsobom využiť, môžte sa učiť to čo je pre menšie deti, básničky, čísielka do 5, ako predškoláčikovia farby, tvary a tak, možno ti je vnímavejšia a niektoré činnosti ju ozaj 😉 nudia







😉

kasis
28. jan 2010

Ahojte,
no super, konecne sneh 😎 , lebo von sa Matko tiez nudil a iba somariny na zahrade vymyslal 😒

Ja som Matka iba cez pismenka dostala ku kresleniu este pred rokom. Jedine, co bol ochotny obsediet, boli pismenka, to ho zaujimalo, ked som mu pisala, domceky ani nic podobne ho nebavilo, tak sa naucil pol abecedy precitat tiez podobne ako Ali pisala,ze sa na ne pytal. Teraz ked ideme kreslit, tak cosi pocarbe, potom mi vrazi ceruzku do ruky a maminka nakresli mi kompresor, zbijacku, zvaracku a pod a mam dost.
Bai, tak kriz nohy, ese ma napadat, nech si este troska von na snieziku uzijete 😉
Palci a ty si sa setri ty mas este kopu casu

ivca82
28. jan 2010

Palci, mne sa s nou ťažko hrá, ona sa hneď po chvílke začne nudiť a chce niečo iné, má také 5-10 min. intervali,sem tam aj dlhšie keď má niečo nové, trošku sa aj obávam, či nemá nejakú poruchu sústredenia, ale dúfam, že to je naozaj len tým, že potrebuje veľmi veľa aktivít, lebo sa chce niečo iné naučiť.
Kasis pôjdete sa aj na strážnik sánkovať? Ja som tam s malou ešte nebola, MM mi hovorí, že to je dosť strmé.
Ja iba teraz varím 😅

andy271
28. jan 2010

Ivi..
Nebude sa vam chciet ist poobede von?
Mne je uz dobre tak nech si alex uzije trochu snehu..

ivca82
28. jan 2010

Andy pôjdeme isto, malá ešte spí, ale keď sa zobudí a trošku napapá pôjdeme aj so sánkami 😉 potom ti cink 🙂

andy271
28. jan 2010

ivi..
Dobre..
Aj alex este spi..
Tak aj mi vezmeme sanky.. 😉

kasis
28. jan 2010

Ivca na straznik nie, to tak za par rokov, tam je to ozaj dost strme. Isli by sme aj my von, no Janka mi akurat zaspala, Matko tiez este spinka.

andy271
28. jan 2010

kasis..
Tak sa pridaj k nam..

andy271
28. jan 2010

Inak dnes mi oznamili dve kamosky, ze cakaju bocjana..
Tak som v prijemnom soku..

palculienka19
28. jan 2010

ivi, natka je podobná, ona tiež nevydrží pri jednej hre, činnosti dlhšie ako desať minút, ale som čítala, že je to v poriadku, ono postupne si vytriedia deti, čo im je bližšie a budú sa sústrediť na to viac, ...teda verím a dúfam v to, my sme teraz trochu viac na kreslenie, a konečne nám vonajú knižky, do doteraz nebolo, máličko, iba jednu knižku o vláčiku gordonovi, a tú už vie hocikde vo vete doplnať sme zistili pred pár dnami, celý text pozná od slova do slova, detský svet je úžasný
ked si tak uvedomím teraz majú skutočne deti sto krát viac impulzov už len vonku ked sa ide, a v hračkárstve, to čo si ja pamätám, sme my nemali, si pamatám dva tri druhy puzzle v škôlke aj doma rovnaké, kdeže knižka s klaávesami, alebo mikrofónikom a pod., alebo kúpiť postavičku z nejakej rozprávky, sme vískali, ked nám doniesli z čiech spejbla a hurvínka 🙂 dnes sme sa v čakárni bavili z jednou maminou, pedagogičkou a ona ževraj jej prváčik musí už urobiť projekt, tak mi skoro sánka padla, že taký drobec, ešte ani čítať nevie, tak to je ako moc, a vraj starší syn, štvrták, už bežne projekty robí, musí hladať na internete články, a spracovávať, si myslím, že je to jednak strašne veľa na také deti, jednak si ničia zdravie, ked musia sedieť pri pc, a ešte, že sa už učia ľudské telo štvrtáčikovia, no my sme to niekedy v šiestej triede začali, takže skok o dva roky
máme sa na čo tešiť
😔

alami
28. jan 2010

palci - aj my už makáme na ročníkovej práci - s Olim 😉 musia sa naučiť ako sa predať - to im v tomto svete treba,prezentovať prácu budú pred rodičmi - všetkými. Dosť čo povedať 😅

andy271
28. jan 2010

http://www.povedztosmilkou.sk/index.php?hash=a3...

HLASUJTE ZA MOJ ODKAZ...
DAKUJEM...

bzuco
autor
28. jan 2010

neviem či si ešte pamätáte...niekedy sem chodila moja spolužiačka - siskav - bai sa s ňou pozná
tak pred týždňom sa jej narodila 2. dcérka - alica 🙂

alami
29. jan 2010

čoooooooo? ja som ani nevedela, že je tehu 😨 aj my sme sa poznali už predtým, naši muži spolu hrávali futbal

baby u nás toooolko snehu 😵

....a Oli má dnes 1. vysvedčenie 😎

bzuco
autor
29. jan 2010

ali...aj tu sme zasypaníííííííííííííííííííííí...ja sa tak teším 😵 😵 😵 toto je riadna zima 😵 😵

kasis
29. jan 2010

Caute,
veru napadolo snehu a snehu 😵 to co MM rano odhrabal ani nevidno mozem zas
Ivca, ze na Straznik mozme ist s detmi, strme to je iba tam hore a tam sa s nimi stverat nebudeme, ja som tam este nebola, tiez som sa iba MM pytala 😉
Potom sa pochvalte detickami, ake vysvedcka doniesli 🙂

sonnya
29. jan 2010

ahojte... pekny zasnezeny den vsetkym 😵 je to krasne a konecne je kopec snehu aj v RK 😵
Andy zahlasovala som a si zatial na 5 mieste, budem posielat hlasy kazdy den 😉

palculienka19
29. jan 2010

ahojte, aj my sa vytešujeme, je krásne, zatiaľ spoza okna, hádam vydrží sneh až do budúceho týždna

andy271
29. jan 2010

Ahojte babky...
Ale nam nasnezilo....
Poviem vam, ze tolko snehu som nevidela ani nepamatam,
ked bude snezit este dva dni a neprejde tu pluh,
tak asi budu vsade kopy a uzke cesticky na prechod.. 😀
Nas tatinko nespal doma ale v Ba kedze su taketo cesty...
Ale hadam dnes uz pride... ☹

Inak som sa vam nepochvalila, ze alex chodi bez plienky ked sme doma a uz aj sa pekne vycika, no niekedy to nestihne..
Ale ked ideme von tak neriskujem este..

Inak dakujem vam vsetkym za hlasy, kazdy den sa da dat jeden..
Ak by sa vam chcelo.. 😉

sonnya..
Dakujem.... 🤐
Inak teba tu vidiet je zazrak...
Este stale si v socialnej ci ?...

Ivi...
Poobede by sme tiez mohli ist trochu sa vyvencit... 😉
Alebo idete na ten hokej?....

sonnya
29. jan 2010

andy stale v socialne...

bzuco
autor
29. jan 2010

ahojte

hlásime samé jednotky 😵 😵 😵

vonku bolo super, malý sa brodil v tom snehu, ako taký malý snehuliak 😀

alami
29. jan 2010

bzuči - veškou gratko školáčke 😵

my sme boli s Lukynom pratať sneh - robili sme miesto na parkovanie - pre dve autá 😝

GG ako zajtra? ideš aj sTM? berieš si lyže? ja neberiem, nemusím ani uvažovať, segra išla na víkend na lyžovačku, takže si vzala 😖 takže ja pojdem radšej na ten langoš znovu do bufetu 😅 😀
stretneme sa dole pri lístkoch? o kolkej? 8.40-8.45????
musím si súrne nabiť baterku na kamere 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

geegee
29. jan 2010

Ali, ja beriem lyze...chora som ako pes, asi chripka, lebo som vcera ani oci nevladala drzat otvorene, ale dnes mi uz nedalo a bola som s Tomkom von - taaak je krasne 🙂 A zajtra ak nebudem mat teplotu tak idem 😀 MM berie lyze, mozno pojde aj jeho brat, tak sa radsej stretnime hore dako pred 9, ak by nas bolo viac 😀 . Boli sme kupit krpcovi aj okuliare, ak bude zajtra snezit...za 13 euracov sme nasli...najskor povytahovala take drahe, tak som ju zrusila 😀 Sa zajtra tesim, aj bojim na lyze...od strednej som nelyzovala 😀

Bzuckovej Barborke gratulujeme 🙂 Aj tebe Bzuco, ved to je aj tvoja zasluha...ci co? 😀

Alami, a vas ziacik ako?

A co sa tyka ucenia, alebo teda hrania sa na skolu, tak asi by som to neriesila. Matusko sa pismenka naucil sa, ale on bol cudo cudne - v 17 mesiacoch vedel tusim 3 pismena identifikovat 😀 A potom isli dalsie. Ale neucim ho spajat ich do slabik, ani nic...tak si nasiel inu zabavu a pocita 😀

baileysa
29. jan 2010

ahojas,

ja ešte straším s brusiskom...

gratulujem barborke k vysvedcku, aj idete oslavovať?

my sme sa konečne boli vytesit v snehu, konečne normalna teplota von..)))