Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

kasis
24. sep 2009

teraz by nemusel, som nedokoncila a poslala.
Mato mi vcera cez den nespal,salel po spalni, o 18 ho uz lomilo, ale vydrzal do 20, ale zaspal ako ked luskne. Nastastie dnes spinka 🙂

alami
24. sep 2009

kasis nejaký taký názov to malo, že - krúžok atleticko-gymnastických zručností....či také dačo 😅
ale MM sa ráno pýtal v škole, tak že to ich príde učiteľka zobrať do školičky, pojde s nimi do telocvične, a potom ich zase dovedie naspať do družiny - tak to nech ide keď chce 😵
inak - bohužel všetko ostatné - nemá ho kto ani zo škoy brávať, nieto ešte vodiť na krúžky 😖 😒

kasis
24. sep 2009

Ali tak to budu mat fajn,ze sa o nich takto postara ucitelka, aspon sa nemusi motat po meste a bude mataj daku aktivitu navyse.
Boze zas rozhlas, ja ho pojdem odtrhnut, to iba cez obed vyhravaju 😠

andy271
24. sep 2009

kasisi..
A ku ktoremu Dr. to chodis?..
Ten rozlas asi aj ja pojdem.. 😠
No co ked sme na dzedzine.. 😉

kasis
24. sep 2009

Andy, my ho mame este k tomu na nasej streche namontovany, tak reve ako o dusu 😠 . Bola som u Dr.Lunicka 😉

geegee
24. sep 2009

Ahojte, my sme sa poobede vyviezli do Hrabova, lebo mlady panko si chrapal do pol 12, tak reku aj tak nebude spat - no a lanovka uz nechodi. Tak sme splasli ako balony...aspon sme sa po trave vyvalali a decka zaspali ako babatka 😵 A mne sa nic nechce...a mala by som...zajtra sa sem dovalia na sobotnajsi Matuskovsky gulas ludia a to nezostane kamen na kameni v tomto dome...tak aspon trochu by som mala zosystematizovat nase veci 😀

U nas rozhlas nastastie nepocut 🙂 Ale zase nikdy nie sme v obraze ked hlasia nieco 🙂

andy271
24. sep 2009

kasis..
No tak to ti nezavidim..
Asi by som si od nich pytala poplatok, ze to tam mas.. 😉

pytala som sa mojich chlapov, ze co chcu zajtra papat a alex, ze halusky.. 😀
Moj milacik malinky..

alami
25. sep 2009

Dobré ránko
ivi - už vkladáme o dušu 😵 😵 😵 😵 😵

bzuco
autor
25. sep 2009

ahojte

🙂

ivca82
25. sep 2009

Ránko tetušky 🙂
Ali no to som rada ak sa mu páči.
Malá mi tu vykrikuje z nočníka, že Aleeeeesk, pomoooooc a rehoce sa. 😀

andy271
25. sep 2009

Dobre ranko...
ivi..
No pekne na neho mysli.. 😀

andy271
25. sep 2009

Vcera mi prisla domov tie nechty robit a celkom sa mi pacia..

kasis
25. sep 2009

Pekny den,
my sa na postu chystame, uz asi hodinu, furt nieco, no hadam sa do obeda vystuchame 😀

andy271
25. sep 2009

Tak teda ja idem dnes haluskovat..
S nechtami sa mi bude teda dobre struhat zemiaky... 😉

Rano alex vstal a povedal, ze rozpravky...
Tak zase cely den pojde minimax...

alami
25. sep 2009

babky, čo dnes varíte?????????

alami
25. sep 2009

kasis - mne s balíkmi behá muž, už sa smeje že je ako pošťák Pat, na každej pošte ho už poznajú a kolega sa už len rehoce keď mu vidí v aute balíky

ivca82
25. sep 2009

Ja robím len hranolky a syr a vajíčkovú, zajtra ideme preč, tak nech mi to tu neostane 😝
Ali zajtra ako, mám brať aj postielku pre Lukáška? 😕
Kasis no tak aby vám pred nosom nezavreli, že obedňajšia prestávka 😀
Andy no tak to teda áno, to som ti vravela, pre toto ja ich nechcem, lebo by som za 2 dni mala všetky polámané 😅
Bzučka a ty čo robíš celé dni keď nestíhaš koňa? 😕

andy271
25. sep 2009

ale je teda zima...
Idem ho uz aj zobrat dnu.. 😒

alami
25. sep 2009

ivi - postieľku neber, on spí aj tak na veľkej, - a čo sa toho týka - uvidíme čo dohodnú chlapi, jo?

máme problém s jedením, doteraz doslova žral ako kyselina, ale teraz už sa chce kŕmiť len sám a potom to je tak kadejak až prešiel na to, že sa k tomu nejak nedostane, lebo má vždy niečo súrnejšie, ako sadnúť k obedu....tak dnes trochen dostal, aby si sadol a mohla som ho nakŕmiť - chudáčik 😢 no ale čo - ako sme včera - ivi, vraveli, poobede chcem ísť konečne do mesta, ak budem potom čakať kým zje obed, tak sa tam dostanem o 17tej a pred nosom mi všetko zavrú

inak - už je všetko jedine sám - aj polievku aj druhé.

ka77ka
25. sep 2009

cafte zienky. 😉
tak ako sa mate?..obdivujem vas, ze stihate kazdy den na vsetko reagovat...ja mam cas len cez obed, ked eli spi...aj to len v pondelok a piatok, lebo ostatne dni chodi terezka uz o 12-tej domov.a pred nou pocitac nechcem zapinat, lebo sa hned ku nemu usalasi a je problem dostat ju prec. 😀

ali, ako sa dari olimu v skole?

terezka ma uz za sebou A,E,I,O,M,S,L a V...co sa tyka pisania, velky prac.zosit uz vypisany, maly zosit z pisania uz tiez skoro vypisany...sa mi zda, ze akosi rychlo preberaju ucivo a aj na ulohy maju kazdy den dost pisania.vcera skoro 4 strany. 😉ale zatial zvlada, i ked ma niekedy poraza. 😀napr.pred vcerom som sa nakricala po nej, kym napisala DU, ani sa mi to moc nepacilo ako napisala...a na druhy den doniesla usmiate slniecko+napisane od ucitelky, ze pekna uprava. 😵

inak sme zdravi, sice Eliska ma trosku soplik, ale tomu sa zrejme v tomto rocnom obdobi nevyhneme.

bzucka..tebe som chcela povedat, ze marcela zacharova ma dceru mariu-narodila sa v utorok.ak este nahodou nevies. 🙂

alami
25. sep 2009

kati - to idú naozaj nejak rýchlo. Dnes som sa rozprávala s jednou pani od tiaľto, má syna prváka v Likavke a oni zatiaľ len nejaké lastovičky a neviem čo a len teraz prešli na písmenko A. Oli sa učí písať veľké a melé tlačené tvary, písané im píšu na tabuľu, alebo sledujú v knihe, ale nepíšu - spoznávajú, prepisujú ich na tlačené, ale nepíšu. - akože - vedia že je to to isté, ale nepíšu, lebo vraj zbytočne zavčasu - o polroka budú mať lepšiu motoriku a potom budú písať. spamati neviem ktoré písmená sa učili, ale odhadom o trochu viac ako vy - ale nie moc. Na úlohu mávajú vačšinou z tých písmen čo sa učili vymýšľať a napísať slová - nepíšu do riadku po písmenkách, jedine ak majú nejaké slovo napísané a napísať ho znovu, ale povačšine tvoriť slová - a to tak, že napr vymysli 3 až 5 slov a oli chce mať 6 😀 😀 😀
na a z čítanky niekedy niečo si zopakovať - napr včera bola úloha pre rodičov - že nech maminka prečíta ktoré je aké písmeno, tak som čítala - veľké tlačené M, malé písané l atď.... asi aby si to oni zopakovali a mali super zábavu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

čo robia v škole moc nevidím, len to čo má v zočite a to nie je moc, lebo robia z prac. zošitov, čo sú ich školské a nesmú sa posielať domov, lebo sa to vraj kopírovalo na iné školy.Ale to čo sem tam spomenie, tak to sú také zaujímavé - netypické úlohy...

no a mne je v škole do 16tej 😉 skôr od tiaľ nechce

ka77ka
25. sep 2009

ali, som sa zle vyjadrila 😀 tie pismenka zatial len zo slabikara...este ich nepisali.ale aj tak sa mi to zda rychlo.
inak mas super, ze mate druzinu..kiez by aj tu bola taka moznost.na luckach sa to vykriva kruzkami, ale zatial ma len v pondelok tanecnu a v piatok vytvarnu...aj to je uz pred 14-tou doma.zatial mi to nevadi, nakolko som doma, ale za 2 roky neviem, co budem robit. ☹

alami
25. sep 2009

Oli má družinu od 6.00 do 17.00, tak to je super, kto chodí skôr do roboty, má postarané...a vychovávateľka s nimi chodí aj na obed takže úplne super 😵 som sa bála , ako si on sám poradí na obede.

ka77ka
25. sep 2009

o tomto mozeme na luckach len snivat. ☹ ☹ ☹

alami
25. sep 2009

chcela som sa vás opýtať, neviete o nejakej dobrej zubárke čo berie aj deti? Oli by mal patriť k zubárke na 1.ZŠ, ale ani netuším aká tam je a nechcem aby dostal šok z nejakej, čo bude nervózna z tých x detí.... Radšej by som ho zobrala k nejakej "normálnej" 😅 😀 😀 😀 Len ja chodím k Duffkovej a tá má nenormálne veľa pacientov, tak by som ho dala niekam inam radšej. ak viete poraďte, prípadne ak poznáte tú z 1.ZŠ, lebo ja ani neviem kto tam je. DÍK

bzuco
autor
25. sep 2009

ali...barborka patrí pod ZŠ na Rovni - tam ten domček pri ceste...ale ani za pána si nespomeniem na meno 😝 😝

katka...díky...viem, prišla mi smska 😉

ivca - s malým sme furt von a ked sme doma, píšeme úlohy a v konečnom dôsledku - MM je za pc celé dni - maká - tak sa mu sem nepchám 😎

geegee
25. sep 2009

ahojte, ja som sa prave vratila zo zhanania liekov na teplotu. Matuskovi nejako paralen nezabral, ja doma nic ine a lekaren uz zavreta. Tak som skoncila na pohotovosti...no to tam bolo reciiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙄 😀 Neviem co za doktorku sluzi, ale stara struktura jak vysita. Ze nemozem striedat Nurofen a Paralen, ze zabaly davat hned ako je teplota, a bla ba bla 😝 A zajtra mame Matuskovsky gulas 😠 😒 ☹

bzuco
autor
25. sep 2009

GG...nebola to omarová? 😝 😝 😝 😝

geegee
25. sep 2009

ee, ta nie...s tou som uz mala cest 😀

alami
26. sep 2009

gg- aj mne to kdesi ktosi vravel, že po novom sa to zas nemá striedať, lebo zistili, že to veľmi zaťažuje organizmus. No ale, keď neklesne teplota, alebo zas stúpne tak čo iné mám robiť? ja to striedam - keď treba

inak, sa mi vidí, že mi to Papúchová posledne vravela...skús sa jej opýtať keď tam pojdeš, čo ti povie