Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

baileysa
16. feb 2010

ahojte, ruzicky,

mm isiel s gretkou na karneval, tak mam chvilku cas, tak si chcem pripravovat tu prezentaciu, tak som vas dosla pozdravit 😉

bzuco, to ako ozaj tie skolky???? ci iba ta pri savoyi???

my sa mame ok, len ja nic nestihaaaaaam 😅 teda okrem bab a domacnosti 😅 a to zatial varim mraznickovym sposobom 😅 tak sa desim toho, co nas caka 😝 😀

a uz som zabudla, co som chcela...

ivi, mame daco speci doniest na hudobku? mm ze nic nepocul, tak sa pre istotu pytam 😅

a s tym meskanim neustalym ani nehovorte, ja furt mm vravim, ze jeho isto poslem po moju smrt, on sa vie dokonale zamotat...

bzuco
autor
16. feb 2010

bai ahoj
škôlky celkovo, nie len tá 😠

baileysa
16. feb 2010

fuuuuha, a ja si tu hoviem, ze v pohodke 😅 😕 😨

bzuco
autor
16. feb 2010

no gretka ti bude mať 3 roky, ale môj nie 😒

bzuco
autor
16. feb 2010

a to ešte ked povieš, že si na MD, tak to je tiež pre nich obrovský problém 😠 😠 😠

geegee
16. feb 2010

minule to bolo v telke, ze nesmu pytat skolky potvrdenie, ci matka pracuje, ze je to diskriminacia...pekna teoria 🙄

Matusko spi od 4 😕 Ma lieky na utlmenie kasla a utlmuje to vsetko. Tak ak sa osvedcia, polejem vsetkym v dome 😀

A k skolkam...minuly rok hlasili tiez, ze plne stavy a do Matuskovej triedy este pred 2 tyzdnami brali 3 posledne deti a az teraz maju plno.

leyuska
16. feb 2010

Ja si nemyslím, že je to diskriminácia, že si škôlky pýtajú potvrdenia, či matka pracuje. Ja som mala pred rokom problém so škôlkou. Od februára som mala nastupiť do práce "školy" a nemali miesto v škôlke pre Lejku tu na Belane ani na Tehelni. Ostatné škôlky ani neviem. Na Belan mi ju nakoniec, že zoberú do 11:00, a to akože ani obed by nemala, potom nakoniec, že aj obed. Tak som bola taká NASRATÁ, že ja sa budem v škole trápiť s puberťákmi a pre moje dieťa nie je v škôlke miesto. Potom som sa dozvedela o jednej od nás, že svoju dcéru, ktorá nemala ani tri roky šupla do škôlky, keď porodila druhé dieťa. A brávala ju domov pred spaním. Tak ma šlo vystrieť, že pre moje dieťa nemali v škôlke posteľ. Si myslím, že by mali dať prednosť deťom pracujúcich matiek, výnimka sú deti v predškolskom veku.

bzuco
autor
16. feb 2010

ley - presne toto - prednosť by mali mať deti, ktorým obaja rodičia pracujú - a hlavne mama - ved tie väčšinou chodia s deťmi do škôlky

geegee
16. feb 2010

Ja s vami, baby, nesuhlasim... skolka je vychovno-vzdelavacia institucia a nie uschovna deti, kym rodicia pracuju. A deti, bez rozdielu na to, kde su ich rodicia - ci doma, ci v praci - by mali mat narok byt vzdelavane v skolke. A je chyba statu, ze toto nedokaze zariadit.

bzuco
autor
16. feb 2010

GG...ano...ale ked je mama doma a staršie dieťa jej nezoberú do škôlky, tak to nie je také strašné, ako ked ide do roboty a to dieťa nemá kde byť...a nie každý má na platenie opatrovateľky alebo na súkromnú škôlku

ty si tú škôlku pekne od septembra otvor - solventnejší rodičia si budú nosiť deti k tebe a nám "normálnym" sa tak uvoľní miesto pre naše deti v štátnej škôlke 😔

ivca82
16. feb 2010

Ja musím nesúhlasiť, ja malú chcem dať do škôlky nie preto, aby som si hovela doma ale preto, že potrebuje byť v kolektíve a učiť sa nové veci. A keď je aj matka na materskej s dalším dietaťom, tak by jej dieťa malo mať nárok do škôlky chodiť aj tak. To že to je v praxi problém, to je chyba štátu, ktorý má na všetko iné peniaze ale na vzdelávanie nie 😖 a stále neviem čo budem robiť po materskej, ale keď sa mi naskytne práca a ja ju nebudem môcť prijať, lebo mi malú nevzali do škôlky, pretože som v marci bola ešte na materskej počas zápisu či ako? 😒

bzuco
autor
16. feb 2010

a preto vravím prednostne, lebo pokiaľ sú rodičia v práci, dieťa je v škôlke a viem ako to je, ked sú maminy doma - "a dnes je vonka hnusne, ani nos nevystrčiť, ostaneš doma a do škôlky sa nejde"...a tak sú niektoré deti viac doma ako v škôlke 🙄 - tak mi nepovedz, že nebrzdia miesto 😒

ivca82
16. feb 2010

GG 😀 čítam, že si ma predbehla s názorom 😀 😀

bzuco
autor
16. feb 2010

ivi
no ked majú niektoré škôlky podmienku - berieme deti, ktoré tu už majú súrodenca, ....tak prečo by nemohla byť podmienka - berieme deti zamestnaných rodičov

ivca82
16. feb 2010

Bzučka, myslím že to má každá škôlka individuálne, tu je to tuším tak, že súrodenc, potom bydlisko a zamestanie rodičov. Vieš ale pochop aj druhú stranu. Ja som doma, neviem čo budem robiť keď mi skončí materská, resp. rodičovská. Ale ako si budem hladať robotu, keď nebudem mať kde nechať dieťa? Samozrejme chápem, že keď niekto prácu má, dieta niekam musí dať kým je v práci. Len prečo mám byť "diskriminovaná" keď si nájdem prácu napr. od októbra. budem si musieť platiť súkromnú škôlku alebo opatrovateľku? Je to asi o rovnosti šancí s môjho pohľadu.

ivca82
16. feb 2010

A idem spať, mám dnes hlavu veľkú ako balón čo som informácie hltala 😀 Dobrú 🙂

bzuco
autor
16. feb 2010

ivi...ale ty si iný prípad - ty zatiaľ nie si na MD s druhým dieťaťom

týmto nechcem nejako útočiť na nikoho, kto je na MD a dieťa chodí do škôlky, kým je mama doma

pokiaľ je miesto v škôlke, prečo nie....ale ma môže poraziť, ked bude škôlka plná detí čo majú mamy doma a moje dieťa sa už nedostane, lebo prídem na zápis neskoro a budem pod čiarou 🙄

bzuco
autor
16. feb 2010

ja som malú tiež dala do škôlky a nemala som vtedy ešte zamestnanie...no tu je vysoko pravdepodobné, že pôjdeš do roboty - ved určite si budeš hľadať miesto

bzuco
autor
17. feb 2010

dobrô ránko 🙂

alami
17. feb 2010

bzuči - uprednostňujú sa deti zamestnaných matiek -aspoň na Riadku to majú vypísané,teda naopak,môže byť matka na materskej ako prvá v zozname ale najprv poberú podľa poradia tie, ktoré sú zamestatné až potom tie, čo sú na MD.

riešim jednu kravu vychcanú od včera....kúpila si tehu tričká, a potom na drzovku - to mi vôbec nesedí a to mi je veľké, tak vám topošlem naspať a objednám si od vás termoprádlo 😠 povedala som že nehrozí atď,,,,to je dlhá story....krava mi to bez slova poslala a neskôr napísala č.ú. kde jej mám poslať peniaze 😠
tak som napísala adminom, tak odpoveď som dostala, že ak jej to nevezmem naspať, konám protizákonne, ...podla zákona do 7 dní môže vrátiť tovar bez udania dôvodu! tak aby ste vedeli....nakupujte veselo, však chudák živnostník si to potom vezme naspať a bude v tom držať peniaze - však koho to bude srať 😠 bohové....
ale ten spôsob - ja som chudinka na materskej a vy ste podnikateľka čo má kontakty, vy nemáte problém---- to mi krava napísala....lebo ja už som naozaj super podnikateľka, že nesedím a neplačem, že som bez koruny ale sa tu točím jak krava a sedím nad tým od rána do noci aby som zarobila čo to...niekto si myslí, že hneď máš milióny a samo sa ti to robí, sa jej nesníva, čo mám okolo toho roboty aona chuderka nemá čas si ani vytresnúť foto na predaj tých vecí, lebo ona má 2 deti 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

domcek
17. feb 2010

Ahojte,
alami tak to je ina krava ti poviem. 🙄

bzuco
autor
17. feb 2010

ali...no aspoň jedna dobrá správa za rána 🙂

ali...no riadna brzda 🙄

alami
17. feb 2010

krava čo má pravdu 😠 len o tom asi nevie, lebo ja som jej nasurovo, že nijaký zákon mi neukladá povinnnosť tovar jej zobraťnaspäť a nepovedala mi k tomu nič, takže nevie o tom, že má pravdu 😅

akosa držkáte, domi?

alami
17. feb 2010

bzuči a ty ideš kde Maťka zapísať?

domcek
17. feb 2010

Baby potrebujem surne info. Viete kde je nefrologia detska? Ako sa prestahovali do statnej nemam sajn a mam tam dnes ist s malou.. 😅

alami
17. feb 2010

v štátnej odvrátnice rovno, potom vľavo - taká nižšia žltá budova

bzuco
autor
17. feb 2010

ozaj ali...som sa chcela opýtať
platili ste minulý rok kým chodil Oli do škôlky školné?
lebo podľa zákona by mali mať predškoláci škôlku zadarmo - hlavne, že my sme B. veselo cvakali - to čo je za poriadok 😠

alami
17. feb 2010

je to osobitná budova - nízka, vyzerá to ako garáže alebo čo 😅 a je za tou hlavnou budovou vpredu - teda za pôrodnicou.

alami
17. feb 2010

neplatili sme

bzuco
autor
17. feb 2010

sila...takže to mám ako chápať 😠