Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

karkulka1
4. sep 2012

@siska07 v porodnici sa uz neockuje, vakcina proti TBC sa uz nedava. Prve ockovanie, co babo absolvuje, je ockovanie v 3 mesiaci a to hexa + proti pneumokokom.

andy271
4. sep 2012

Ahojte baby..
Prisla som kuknut po 100 rokoch..
Vidim ze tu pribudlo dost novych maminiek.. 🙂

@ivca82
Ahoj Tetuska Ivka..
AKo sa mate.. Babatko a Barborka posluchaju?..
Mohli by sme hodit nejake stretko co povies.. ?.. 😉

ivca82
4. sep 2012

@andy271 ahoj tetuša, no ja už nikam nemôžem, tak až po pôrode, mám nejaké komplikácie, tak musím ležať a variť tak akurát kávu, ani na vychádzku nesmiem - no nieže by sa mi dalo, a nejdem ja už riskovať, aby sa miminko príliš skoro nenarodilo, ešte musí zosilnieť... a ty ako? Alex sa má ako? TM poslúcha? A VŠ ako, darí sa?

andy271
4. sep 2012

Jaaj teta Ivka.. tak skoda no to budes dva mesiace este sediet doma.. Chudatko.. Tak len nech je babatko zdrave.. A kedy uz budete v Banicnom?
No my sme sami doma lebo Marek robi v Nemecku no chodi domov raz do mesiaca.. Alino rad chodi do skolky a este aj do Liptacika, dnes mame prvu hodinu.. 🙂
No a ja ak Boh da v maji budem Bc. 😀

adulik76
11. sep 2012

ahojte maminy, ak by Vás táto ponuka zaujala, kliknite: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=53679795...

odbornicka
12. sep 2012

AHojte maminy z RUzomberka, najde sa medzi vami nejaka maminka z Rk, ktora sa chce zoznamit a chodit spolu na prechadzky, ci na ihriska? My sme s dcerkou 1,8 r. same a rady si urobime s vami spolocny program.

malinkaaninka
13. sep 2012

neviem si spomenúť kde som videla pančucháče tatrasvit.v niektorom obchode,v takom stojane s košíkmi.poraďteeeeeeee 😉

bzuco
autor
13. sep 2012

@malinkaaninka
ja som kúpila v KIKu - sú presne ako tatrasvit, a lacnejšie 😉

jancap25
13. sep 2012

@zlatanka ahoj sestre tiež hrozil dawnow syndrom pri bábätku, tiež mala podstúpiť vyšetrenie, ale odmietla a radšej išla na 3D ultrazvuk do Martina a tam to mala istejšie. Pri vyšetrení tuším je to amniocentézou hrozí potrat, tak radšej neriskuj. čítala som o tom článok je že dosť neskoro kým budeš mať výsledky zo zákroku a bábätko je už dosť veľké na akékoľvek rozhodnutia. Jediné v čom ti to môže pomôcť že sa môžeš na to pripraviť dopredu. Inak sestra teraz porodila, síce predčasne, ale sú v poriadku a malý je zdravý ako buk, akurát trošku mrňavučký....

zlatanka
14. sep 2012

@jancap25 ahoj dakujem za odpoved 🙂 mne akoze zatial nic nehrozi tie NT merania vysli ok a len sa ma pytal ci chchem zobrat krv na tie testy.a pritom su povinne neviem preco starsi z takou otazkou ma krv zobrat a pokoj 🙂 20.9.idem k doktorovi a mam mu povedat ci si chhcem dat zobrat krv ale predtym idem este do toho martina a uvidim.ved babetko je asi zdrave len tie testy ze niekedy klamu a je zbytocne sa strachovat.v pondelok idem do martina.uz sa tesim a sestra bola v ktorom tt v martine?

alami
14. sep 2012

@malinkaaninka hore v jednote v galantérke bývali a na mostovej hore schodami taký malý obchodík s takými dvoma tetušami, nejaké klobúky vždy majú vo výklade (cca oproti pekárni na Mostovej), tak tam majú vždy a naisto a všetky veľkosti 😉

jancap25
15. sep 2012

@zlatanka netuším kedy presne, ale v 16 sa zisťuje AFP, takže možno okolo 20tého, možno neskôr????

jajka78
21. sep 2012

baby, prosim Vas, chodia dajake spoje z vlak.stanice do nemocnice vojenskej-neurochirurgia, a kolko asi trva cesta? dakujem

malinkaaninka
1. okt 2012

@jajka78 chodí tam 2,4 a 5.zastavka sa vola roveň vojenska nemocnica.cesta trva 5 minut a stoji 55 centov.ale teraz pozerám na dátum otázky,asi už je po termíne,hm 😀

alubinka
7. okt 2012

ahojte maminy.
mate prosim vas niektora skusenosti so zubarom Jánom Preislerom? neviete mi povedat ci robi aj strojceky na zuby?
v dk je iba Straka, a na neho nemam moc dobre odporucania..

alami
10. okt 2012

@alubinka Preisler robil strojček mojej sestre tak pred 100 rokmi, takže strojčeky robí a má bohatú 100 ročnú skúsenosť 😅 - teda presne je to 25 rokov. Neviem, aký je, ale na strojčeky s tou jeho praxou isto dobrý 😉 🙂

malinkaaninka
18. okt 2012

kde chodíte k logopédovi? 😒

juliam
22. okt 2012

@malinkaaninka u nás v škôlke je oznam, že v prípade potreby máme osloviť nejakú pani logopedičku z LM. neviem, či v RK žiadni logopédi nie sú, alebo majú všetko plné 😒

geegee
22. okt 2012

@juliam maju strasne dlhe cakacie doby, co ja viem

sisaadam
24. okt 2012

@karkulka1 no ja čo som rodila teraz v máji, tak mi malého zaočkovali v pôrodnici - bolo to dobrovoľné, len si treba dohodnúť termín - robia to tak nárazovo pre viacero detičiek

sisaadam
24. okt 2012

@odbornicka no ja by som uvítala spoločnosť. v rk okrem rodiny nikoho nepoznám lebo som z martina a tu som sa vydala a teraz chodím hore dole po ružomberku s kočíkom - mám 6-mesačného synčeka🙂

sisaadam
24. okt 2012

@vladka07 ahoj xi dopadlo to tak, že13.mája sa nám narodil Jakubko. Píšem trochu neskôr...trochu dosť...nejako som zabudla sa sem chodiť pozerať:( no času nebolo nazvyš, mám malého nespavca....;)

sanca2
24. okt 2012

sonnya
8. nov 2012

@sisaadam aj ja som pôvodne z MT, v RK sme 4 roky - my máme 17 mesačného drobca

alami
17. nov 2012

baby, kde teraz chodíte na nefro, keď v RK nie je?

sonnya
18. nov 2012

viete mi poradiť ako to je so zápisom do jaslí alebo škôlky? Musím to riešiť dopredu, alebo sa to dá aj v priebehu roka - teda som si vedomá že len ak by bolo náhodou miesto. Ale vôbec neviem ako to funguje. Rozmýšľame, že ak by si muž našiel prácu tak by malý išiel od septembra 2013 do škôlky - jaslí - to bude mať 2roky a 3mesiace. Ale čo ak by sa práca náhodou podarila skôr??? Ďakujem za postrehy 😉

nasta197
16. dec 2012

ahoj pripajam sa k vasmu klubu 🙂

sanca2
7. jan 2013

PF 2013 🙂

sisaadam
8. jan 2013
odbornicka
10. jan 2013

@sisaadam ahoj, píšem hodne hodne opozdene, no ja keď som v Rk, tak som u rodičov ktorí bývajú pri zimnom štadióne. Ale teraz som s mužom zasa v BA. Na sever chodíme teraz len občas na víkendy na lyže a to je take blaznovstvo, že nič iné nestíham .