Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

leyuska
27. júl 2009

Žeby zas prívalová vlna kiahní? Len, aby to neschytala aj Janulka. Ja som bola dnes s Lejkou brať krv. Moja herečka, ani nepípla. Žiadna žilka, normálne jej krv masírovaním museli vytláčať. Bože, ja že odpadnem a Lejuška chúďa, v nemom úžase.
Ali, dnes som aj ja super "nakúpila". Prišli mi s MMB super šatočky pre Lejku na svadbu. Celá je z nich vytešená, lebo ich má až po zem. Dúfam, že bude do soboty zdravá.

alami
27. júl 2009

kasis ☹
ty sa lieč 😒 inak, kde si k tomu mohla prísť? 😕
Maťko - tak to musel chytiť predtým inde, to by tak chytro nedostal - teda sa nevysypal, ak budeš chcieť dobré rady okolo našich kiahní - strana 4,5 v téme ovčie kiahne - tam sú aj homeo čo som dávala, aj všetky rady od papúchovej aj z infekčného - čitni si. Dúfam, že Janka nechytí, to by som ti fakt nepriala 😔

pinocio - ja som si na seba nič nekupovala ani nepamatám, teda ti neporadím

alami
27. júl 2009

ley - tak bude ako princezná 😵

leyuska
27. júl 2009

Ali, tá chce len dlhé šaty. Po dome pobehuje v tých, čo mala na karnevale. Ale tie vtipné jej rečičky okolo toho 😀 😀 😀 .

kasis
27. júl 2009

Alami uz citam, a myslis k tomu zapalu? netusim, som sa pytala, ze aj z porodu este daco mohlo byt(neviem co a po 3.mesiacoch??), alebo z tej cysty, bo bola tiez na tom istom mieste a velka ☹
Leyuska,tak to malu riadne vytrapili, statocna je a je chora?.ked pises, ze ma byt do soboty zdrava. Potom hod dake foto malej princezny 😉

bzuco
autor
27. júl 2009

kasis...malú čo najviac koj - bude mať veľa protilátok....neboj...ak aj dostane, bude ich mať pár ako martinko 😉

pinocio
27. júl 2009

to čo za lazaret, ked nie deti aj my ideme marodovať ,ved nestrašte

leyuska
27. júl 2009

Kasis, vieš Leyka začína pokašliavať. Dúfam, že k tomu nepribudnú soplíky. To je pre nás zabiják. Lebo hneď začne vracať. Prihodím nejaké fotky. No, najlepšie by bolo aj video, lebo tie jej tanečné kreácie stoja za to 😀 😀 😀 . Asi ju idem zapísať na tanečnú od septembra. Ak otvoria jednu triedu aj pre takéto malé detičky na Satelitoch.

alami
27. júl 2009

moje dieťa je spevák a tanečník v jednom. MM s ním bol na prechádzke a ten išiel kde išli všetci, až ho doviedol na tanečnú zábavu v mtčk, nik ešte netancoval, tak to tam Lukáš roztočil - som sa narehotala keď som video pozerala 😀 😀 😀 😀 včetci sa na ňom smiali a pridali sa k nemu...tak to tu roztočil 😀 😀 😀 😀

leyuska
27. júl 2009

Tak ho bereme do partie. Pred rokom, čo sme boli na svadbe. Som si myslela, že sa Leyka bude báť medzi toľkými ľuďmi. A si to predstav. Cez restávku medzi tanečnými kolami, keď len tak hudba ledva hrá a všetci sa napchávajú 😀 😀 😀 , tá "Dora" v strede rytkou krútila. Ak by ozaj otvorili tú triedu, chodila by si s Lukáškom? Hovorila mi o tom švagriná tvojej segry.

geegee
27. júl 2009

tak som precitala, co sa tu deje...same choroby ☹

Mirka k alergii na BKM - Tominovi brali krv, ked zvracal z UM, vysli mu slabo pozitivne vysledky, boli sme aj na gastre a tam nam povedal Dr., ze to alergia nie je, a ze treba len skusat co mu sadne a co nie. Tak dupni si, nech malej vezmu krv a riadne vysetria 😉 Teraz papa normalne mliecne kase, ale mlieko toleruje len HA.

Kasis, kiahne su pre muzov a chlapcov v puberte nebezpecne, maju vplyv na plodnost. A zeby to chytil maly cez plot? Ked si pisala ze sa rozpraval s dievcatkom co islo s kiahnami od doktorky? Som nevedela, ze to az tak "lieta" :-O

Na buduci rok od septembra zrejme otvaram skolku, teda opatrovatelske centrum. Uz som zistila ako obist predpisy okolo hajzlikov a umyvadielok a m2 pieskoviska 🙂

kasis
27. júl 2009

GG nelieta to tak, nastastie, Matko to niekde skor chytil, to od piatku by museli byt super rychle kiahne. S tou skolkou super, ze sa ti to podarilo 😉
A netusim co bude s MM. Sice mi svokra svatosvate tvrdi, ze mal kiahne, ale ze boli za 2 dni fuc 😕 a zdr.kartu mu citam uz 3x a nic take tam nie je ☹ mal det.Dr, co pekne pisala.
Alami,Leyuska, tak vy mate takto pohybovo nadane deticky,moje budu zrejme obe z dreva, tot po rodicoch aj starych rodicoch 😀

alami
27. júl 2009

GG tak gratko ku škôlke 😵 a čo si mala s hajzlíkami za problém? 😕
cez ten plot to nemohol chytiť a inkubačná doba by bola príliš krátka, to musel niekde inde - napr v čakárni u dr keď ste boli nedávno

ley - tak pozisťuj, alebo ak vieš viac info, napíš, by som ho aj dala. tancuje a spieva od rána do večera 😀

alami
27. júl 2009

kasis - to len mladšie, Oli nie je zrovna tanečník, ani športovec, aj keď teraz sa rozbehal na bicykli a jazdí o dušu, chce byť cyklista - od min.týždňa 😅

leyuska
27. júl 2009

Ali, dnes som stretla Denisu, keď som šla z Banična, že sa spýta ešte na tú tanečnú. Keď sa prihlási aspoň 5 detičiek, tak by to mali otvoriť. Ja dúfam, že budem všetko stíhať cez šk. rok, lebo u nás v škole sa niečo kuje. Hlavne nový šéfko vymýšľa.

geegee
27. júl 2009

alami, ani nie konkretne s hajzlikmi, ale so vsetkymi predpismi 😠 - na 2 deti 1 zachodik, 1 umyvadlo na 4 deti, 2 m2 pieskoviska na 1 dieta, X m2 spalne a herne na 1 dieta a podobne. Urcene je aj kolko musia mat postielky od seba rozostupy 🙄 To by som splnila leeeeen tazko. Resp. radsej spravim vacsiu hernu na ukor zachodikov a tak...

leyuska
27. júl 2009

GG, sú v Rk takéto škôlky, čo to spĺňajú? 😨 😨

geegee
27. júl 2009

leyuska, statne asi vsetky musia...alebo mozno statne nemusia a sukromne ano 😉 😀

leyuska
27. júl 2009

Možno tak, lebo mne chodí Leyuška do štátnej a škôlka má ďaleko od týchto noriem, najmä záchodíky a pieskovisko a možno aj postielky, lebo sú natlačené vedľa seba ako sardinky 😀 😀 😀 .

geegee
27. júl 2009

no to je mozne...ale keby som to nesplnala, tak mi nedovolia ziadnu skolku otvorit. Akurat zistujem kolko tak zarobia ucitelky v MS a teda dost, na to, ze pracuju pol dna, tak maju od 12 000 😕

alami
27. júl 2009

tak na riadku myslím 18detí v triede a max5záchodov tam mali, myslím že 1 mimo prevádzky, postieľky - dvojposchodové všetky v kope - v dvojstupe - teda 2 rady, myslím že neboli žiadne medzery, ani neviem ako vlastne vyliezali deti hore 🙄
pieskoviská 2 na celú škôlku čo má 6 či 7 tried

geegee
27. júl 2009

alami poschodove? :-O

alami
27. júl 2009

ley - toto som si robila ja, skús mrk, bolo to v pohodičke, to by mohlo Bohuškovi stačiť 😅
http://www.ematik.sk/, ja mám z toho 3 rôzne kurzy, keby si si dala čo som mala ja, tak by som ti mohla posunúť vypracované moje práce - týždenné a nebudeš mať robotu takmer žiadnu 😉

alami
27. júl 2009

gg - jo, poschodové 😖 ale to asi len starší mali, maličký nie...no ale aj tak

alami
27. júl 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
len mne toto príde že niekomu total šibe? akože mám psiska hebedo roky a potom dieťa a nechcem sa ho zbaviť lebo už mám vzťah,.....no...dobre - možno...ale mám 5mes. dieťa a nemám čo iné na robote, len si zriadiť superzver a potom budem jojkať, že mi dieťa dohrýzlo...no ja neviem....mne to príde že niekomu to dobre pere, alebo má rebríček hodnôt nejak divne usporiadaný 😠
a tie fotky tam - no comment

andy271
27. júl 2009

Ahojte..
Dakujem vam za linky..
poslala som im e/mail tak hadam nieco bude..

Akurat te osusky este skusim pozriet dnes v meste..

kasis
27. júl 2009

Ali tam skor ide podla mna o image 😠 , bo inac to neviem pochopit.Ja som tiez od malicka so psami ale mam respekt aj z toho nasho orecha 30cm.
Nieco na zasmiatie, ak ste necitali, netreba sa ockovat proti chipke 😀
:
Slečna Žofka, organistka v kostole, je osemdesiatnička.
Nikdy nebola vydatá, no každý ju ma rad pre jej milotu a
dobrotu.
Jedno popoludnie ju navštívil farár.
Pozvala ho do obývačky, v ktorej stal organ (pro neznalé
slovenského jazyka jsou to varhany).
Slečna Žofka šla pripraviť čaj.
Farár sa posadil oproti organu a hned si všimol sklenenú misku
s vodou položenu na ňom.
Plával v nej totiž kondom.
V tom sa vrátila slečna Žofka s čajom a koláčikmi.
Farár sa najprv snažil neprejaviť, že si všimol kuriozny obsah nádoby,
ale napokon neodolal.....
"Slečna Žofka, som zvedavý čo mi poviete o tomto....(a ukázal na nádobu)

Ona na to: "Ach áno, nie je to úžasne?
Pred par mesiacmi som šla cez park a na tráve som našla ten
malý milý balíček.
Pokyny na ňom uvádzali, že obsah balička třeba umiestniť na organ,
udržiavať vlhký a že ochraňuje pred prenosnými ochoreniami...
A viete, že som celu zimu nedostala chrípku?"

Andy osusky s kapucou mali v Kauflande 😉

leyuska
27. júl 2009

Ali, on chce vyučovanie podľa Montessori, a taká škola je v Blave. Alebo pôjdem najlepšie na druhú MD, a budem mať pohodičku. A keď sa to utrasie, tak uvidím, čo ďalej. MM nechce, aby som ostala v školstve. Najradšej, by som bola v škôlke, aj ten plat, čo píše GG, by som brala. Len viem, že treba na to si niečo dorobiť, nestačí štátnice z pedag. a psych., čo máme.

ivca82
27. júl 2009

Ahojte, GG na budúci školský či budúci-budúci? 😅
Kasis 😀 😀

andy271
27. júl 2009

Ahojte..tak som napisala..
A uvidim..
cez vikend ma zase riadne svietit oskar tak asi pojdeme do Lipt. Jana ako je vonkajsie termalne kupko..
Boli sme tam vcera ale v kritej plavarni a odporucam krasne a aj maly bazen je tam..
A celkom super ceny.

kasis
dakujem pojdeme kuknut..