Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

palculienka19
24. aug 2009

ahojte,
dnes už viem dg., máme mononukleózu. ☹ ☹ nati má aj menej imonoglobulínov, takže budeme chodiť do alergo poradne a hádam sa to napraví, preto je zrejme aj tak často chorá.som mala vtedy dobrý tušák, ked sa mi pýtala dva krát za den spinkať,že ide byť chorá, a vtedy to aj začalo, slinkaním z pusky a boľavými kútikmi.

bzučo, držím palce, myslím, že si písala od 24 nahor, že to máš, tak tfuj, tfuj,dobrý ťah.
ak máš čas napíš mi, čo vám pomohlo na tie aftičky v puse, máme teraz kútiky aj z vonku už, tak by som skúsila, zatiaľ jej len kalciovou mastičkou potieram.inak je už bez teplotky a spapala zemiak. pyré dnes, tak aspon to, pije dosť, a aj mliečko v noci stiahla, to ma utešuje.

bzuco
autor
24. aug 2009

palci...no fialová vodička a dobrý je mundisal gel - stojí cca 5 eur

mirka
24. aug 2009

palci ☹ natke skoré uzdravenie, ale aspoň viete, čo Natke je

alami
24. aug 2009

jéj, dnes sú Rafťáci - som práve zistila....som to ešte nevidela. Pekný večer vospolok 😀

baileysa
24. aug 2009

ahojte

palci, drzkajte sa ☹ sa na vas teda kvalitne lepi... odkial to mohla dostat? 😕

ivca82
24. aug 2009

Palci nech sa s toho Natálka rýchlo dostane a bude dobre, hlavne že už vedia, na čo ju treba liečiť 😲 a pre dolačenie, niekde som čítala, že sa prenáša aj bozkávaním, nemá nááááhodu malá frajera? 😉 😉
Bai na teba som dnes myslela, že ako sa ti darí keď sa nestíhaš ozvať. Stále pracuješ na diplomovke?
Ali ja som tiež až teraz zistila, už som to videla ale dávnejšie 😉

baileysa
24. aug 2009

ivca, no mala by som na tom pracovat, aj teraz som si k tomu sadla a aha 😒 vidim to na perny oktober 😅
a vy ako sa mate?

ivca82
24. aug 2009

No aj voľný večer si sem tam treba urobiť 😀 my v celku fajn, keby sa malá ešte pýtala na nočník a nechcela už dudu, bolo by úplne fajn 😅 ale aj to bude, však každé dieťa sa odučilo, tak prečo by sa zrovna moje nemalo 😀 A bruško ako? Som zvedavá ako rastie, už nám začne "škola" tak budem podrobne sledovať 🙂

baileysa
24. aug 2009

aha, si mi pripomenula k tomu nocnikovaniu... ja som sice zly radic, lebo my sme zacali dost skoro, takze mala rychlo vedela, co sa robi na nocnik, ale mala take obdbia, ze ho odmietala, tak sme presli na zachod a potom za kazde kakanie a cikanie na zachod alebo nocnik dostala lentilku 😉 a teraz kedze nechce chodit kakat, ked ma tu zapchu chronicku, tak chodi najprv babika na zachod a potom aj ona chce 😉 niekedy 😅

ivca82
24. aug 2009

Mna najviac prekvapuje to, že ona presne vie, že čo sa robí na nočníku, a aj sa pýtala už pekne, ale zo dňa na deň ako keď utneš, už naň nesadne. Aj dostala nočník u našich k narodkám, že vyskúšame tam, raz sadla a tiež koniec 😒 a viem že mi presne rozumie čo jej vysvetlujem a s tými lentilkami som to od teba odkukala a aj to fungovalo 😀 A s tým záchodom ideme aj my, len nemám tú redukciu a dnes som v meste nič nenašla, tak budem musieť párať ďalej, mám taký pocit, že práve to bude fungovať 🙂

baileysa
24. aug 2009

redukciu ja som fajnu kupila v tom kik pri kauflande, co su tie obchody, taku fajnu makku 😉

baileysa
24. aug 2009

mne tiez jeden cas chodila iba na zachod, potom ani tam nechcela, a teraz si hocikedy vymysli, ze chce na nocnik...

bambulkaj
24. aug 2009

Palci, nám poradili v 3 lekárňach zhodne na afty vodičku Tantum Verde- len potierať,neprehltnúť...lebo utlmí, dezinfikuje,má cekom fajn chuť a hlavne neštípe...a to i napriek tomu,že sa tam píše, že nie je vhodný pre deti do 4 rokov.(aj niekde na fore ho MUDr.odporúčala malému dieťatku).Nám zabral najlepšie - a to malá nemohla skoro nič papať, dokonca aj od cumlika sa "vďaka" aftám odučila zo hodiny na hodinu 🙂

bzuco
autor
24. aug 2009

kočky, myslíte, že sú veľmi dievčenské?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5563742
potrebujem malému niečo na vonku, na behačku, nové máme baťovky - ale na odrážadlo, do piesku a tak na bežné ničenie 😅 nemáme, už ide jeseň, tak by sa využili
mám ich odskúšané, mala ich aj barborka a boli super

majussa21
24. aug 2009

Ahojte.
Juj Kasis ako ti je fajne ked ti Matka vzala svokrusa aj ja by som brala ale mm ju este nechce dat nikomu na noc. 😕
Palci my tantum verde davame aj polrocnym detickam ked maju afty im s tym povytierame a fakt je to dobre.A ked ma kutiky tak aj herpesin k tomu aj tabletkovy aj masticku skus dat.
Bzuco vobec niesu dievcenske ved su oranzove a za tu cenu su super a este ked mas s nimi skusenost ja by som ich brala.
Juj ja som vcera robila do 18h.a vecer sme sli na dni matky na zabavu a prisli sme az o 3tej rano co bolo tak dobre az na tu kosu.A teraz som v nocnej a mam od zajtra do pondelka buduceho volno tak sa tesim na velke upratovanie, umyvanie okien, rajbanie kobercov bléé.MM ide v stredu na operaciu kolena tak budeme trosku same a to som sa tesila ze pojdeme na tie slavnsti ale nemame s kym kedze on bude po operacii no skoda lebo som pozerala ten program a vypada to super. 😲

bzuco
autor
24. aug 2009

ahoj maji..kde to ty presne robíš? na detskom?

ivca82
25. aug 2009

Ránko tetušky 🙂 nejako je chladno vonku, malá kýcha, tak ideme čakať, kým sa nezodvihne hmla radšej, ma asi zničíííí 😖
Bai ďakujem, asi tam skočím, a minule som tam behala, čo som sponky pre malú zhánala a aj som to tam tuším videla, keď tak rozmýšlam 😅

kasis
25. aug 2009

Pekne ranko
Palci, Natke skore uzdravenie, nech je ta hnusoba choroba cim skor prec
Ivi, nechces tie schodiky pozicat?, Matkovi je to uz jedno kde, uz aj travicku zvladne 😀 a okolo 9tej idem ku nasim, tak by som ti doniesla 😉
Majusa ani ja som moc este nechcela,ale ked som bola s bruskom, mi to pomohlo a teraz castesie davame MAtka obom starkym 🙂

ivca82
25. aug 2009

Kasis ahoj, no aj by som zobrala požičať, aspoń vyskúšame, či to pomôže 🙂

kasis
25. aug 2009

Ok, donesieme 😉 a prezvonim ti, vcera som mala mobil v muzovej robote si ho omylom vzal 😀

ivca82
25. aug 2009

Dobre prezvoň, TM sa asi tak tešil do roboty, že brala všetko čo vidí, aby sa nemusel domov pre niečo vracať 😀

palculienka19
25. aug 2009

ahojte, ste zlatučké, dakujeme, skúsime čo sa dá, skúsim ten herpesin ako prvý, dakujem majussa.
ivca,neviem o žiadnom tom frajerovi 😀
vraj podľa toho, čo som všetko počítala včera má človek, ktorý to prekonal už doživotnú prenášaciu schopnosť a ja som to prekonala v puberte, tak môhla aj odo mna, ale ja som ok, neozvalo sa mi nič, tak možno aj nie.
len nech sa jej nič nekomplikuje, a budem šťastná ako nik, a spapala práve špagetky a včera aj celú aktiviu vypila, tak v tomto robíme pokrok.

majussa, a čo dávate na ritku, ked je taká červená, ani vysušiť ju moc, ani nepremastiť, len niečo medzi, skúsila som nechtíkovú masť, sudokrém, aviril kréem, harmanček, repík, pitiol, a nič, vôbec nič nereaguje,teraz dávam kalciovku, tak tá to tak neutralizuje, nevysuší, ani nepodráždi.porad mi ak vieš ešte niečo. 😉

bzuco
autor
25. aug 2009

ahojte

palci...nám najlepšie zaberá nivea proti zapareninám.....ked mu na noc dám, tak do rána má ritku krásne zahojenú

majussa21
25. aug 2009

Palci to je dobre ze ti aspon papa mne nic nechcela len nasilu striekackou tak nech je aj od vas ta pliaga cim skor prec.My davame na vysusenie novikov ritky to je ta zelena vodicka len na zaciatku ked sa s nou potre trochu stipe ale je dobra aj na porodnici sme s tym potierali ked uz pytiol nezaberal aj na chire s tym potieraju len to inak volaju ale teraz si nespomeniem stitnu zlazu po vybrati stichov napr.
Ivca hej rano bola fakt hnusna hmla ked som sla z nocnej ani na krok nebolo vidno uz ako v jeseni. 😝
Kasis ale ja by som ju dala len mm nechce no co uz. 🙂
Ale dnes je este pekne ideme akurat k testinej mm ide bielit a ja rajbat koberc a vecer chceme grilovat s kmotrovcami ked je tak dobre.
Tak pekny den. 😉

palculienka19
25. aug 2009

dakujem
majussa, viem čo myslíš,my sme asi z jedného fachu 😉 , tiež som zabudla, ty koky,ako sa to volá, to sa neteším naspať do roboty, budem ako tuko, skúsim si to zohnať, ono to tak stuhne, že??
trosku sa jej to dnes lepší, urobila som jej to s harmančekom, tak sa upokojilo, a teraz má na ritke kalciovku

bai, a prečo si zlý radca??mne si vždy dobre poradila. 😉

bzučo, kedy to teda máš??inak oranžová farba sa mi páči na chlapcoch, tie topky by som brala.

palculienka19
25. aug 2009

ozaj maji, a užite si grilovačku, inak šikovný tvoj mm, že také domáce práce ti pomáha, aj ja pochválim môjho mm, že včera okno umyl na kuchyni, lebo sme ho mali samí pavúk. 🙂 🙂

natalschen
25. aug 2009

ahojte....

palci.... neskusala si rybaciu masticku ? ja to pouzivam uz 3 roky a nedam na nu dopostut - je fakt super a stoji len 40 SK, davaju ju aj strarym ludom na moc skarede prelezaniny a aj im to pomaha, takze je to osvedcene a hlavne - lacne 😉

majussa21
25. aug 2009

Ano?Tiez si ZS?NOrmalne mi to neda a stale nad tym rozmyslam a nemozem si spomenut nevola sa to na c alebo k?Ano skor zaschne.Aj v lekarni to tusim maju a ni to nieje drahe ak si dobre pamatam.Tak nech ste cim skor fit vam prajem.A ake domace myslis?Ved hadam nemam ja bielit? 😀 Koberec urcite neorajbe on 😀 Ale hej je sikovny a sem tam aj pomoze.Coo?Okno?No tak to nie to mas sikovnejsieho ten moj aj keby sme cezen nevideli by ho neumyl skor otvoril aby videl 😀
Natali a na co ju tak dlho pouzivas?Ci to myslis len obcas?

palculienka19
25. aug 2009

jaj, ja že ide on rajbať koberce, som si to zle prečitla...a volá sa to kolodium, už som si spomla 😉 , to len aby ti nevrtalo v hlave 😉
alami, tak dnes som konečne začalo aj trošku do secret zabrdať, aspon trošku som prečítala 😉 , aj my sme včera zaparkovali pri rafťakoch s mm, no super film, videla som to dávno, už som nevedela, že je to také dobré na zasmiatie 😉 , najkrajšia bola scéna v tej sprche s tou babkou, to sme nemohli, nám slzy tiekli, dobre padlo 😉

bzuco
autor
25. aug 2009

ahojte

no nastupuje stav krízy....zajtra už sa nechcem učiť, ale neviem, či robím dobre 😝 😝 ...ale myslím, že to bude najlepšie - čo viem to viem a čo nie, to sa už nedoučím 😔
ale poviem vám, taký mišung v hlave som ešte za pomaly 30 rokov nemala 😖