Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

juliam
4. apr 2012

Milé mamičky a tehuľky. Chcela by som vás pozvať na besedu o látkových plienkach spojenú s ukážkou, ktorá sa bude konať 16.4.2012 (pondelok) o 16:00 hod. v MC Nevedko (Bjorsonov dom).

Prečo práve látkové plienky?
- príjemné prírodné materiály na pokožke vášho dieťatka
- chránia zadoček bábätka proti chladu a pri páde na zem
- šetria peniaze a čas
- priateľské k životnému prostrediu
- jednoduchá údržba (pranie na 60°C, netreba žehliť)
- väčšina detí sa skôr odplienkuje
- využijete aj pre ďalšie svoje detičky
- bábätko netreba krémovať
- oblečenie detí zostáva čisté
- veľký výber materiálov, druhov, farieb a vzorov

Ak vás to zaujalo a chcete sa o látkových plienkach dozvedieť viac, uvidieť ich na vlastné oči a vyskúšať si ich, budem rada, ak sa zúčastníte besedy 🙂

natty07
7. apr 2012

Zdravím vás mamičky z RK. Chcem vás poprosiť o info, ohľadom dobrého kožného lekára v Ružomberku. Ďakujem za info.

alami
7. apr 2012

@natty07 ak hľadáš detského kožiara, tak taký tu nie je, ale ja mám dobrú skúsenosť so všetkými z Vojenskej, chodili sme tam pravidelne každý týždeň so synom, vždy bol teda niekto iný a na nikoho by som sa nemohla sťažovať. V utorky sú tam do neskorého poobedia, vtedy je dobre ísť, máš prázdnu čakáreň a hneď ťa berú. My sme chodili okolo 15tej a nikdy sme nečakali 🙂

natty07
7. apr 2012

@alami my sme z Oravy, syncek ma iba 5 mesiacov, ma seboroicku dermatitidu a nasa koziarka mu stale predpisuje kortikoidy a ja sa mu ich bojim stale davat, lebo akonahne ich prestanem davat, vsetko sa mu vrati.

alami
7. apr 2012

@natty07 tak to sa skús popýtať martinčaniek, v martine je vraj detská kožiarka

alami
7. apr 2012

@natty07 a má ti ju len vo vláskoch, či aj inde?

natty07
7. apr 2012

@alami ma to po celom tele, ako keby to kolovalo, najprv tvaricka, potom ruky, nohy, chrbatik, vlaskoch ma malicko

geegee
8. apr 2012

@natty07 ja som bola teraz som synom tiez vo vojenskej, ale nebola som spokojna. V Martine v nemocnici je kazdy pondelok a stvrtok detska kozna ambulancia - poradila mi to svagrina, co robi v nemocnici v Ziari. Netreba sa v tom Martine objednavat, staci prist.

natty07
8. apr 2012

@geegee a mozem sa opytat, ci vas tiez liecia kortikoidmi? Lebo ja sa tomu velmi branim a ak aj tam mi ich maju dat, tak mi je tam skoda chodit:(

geegee
8. apr 2012

@natty07 mladsi syn ma atopicky ekzem, ale ja mu davam kortikoidy len ked to ma velmi zle - to nam predpisala Dobrikova z polikliniky. A v Martine sme boli kvoli niecomu inemu, nikto nevie co to je a tam nas rovno poslali na biopsiu v celkovej narkoze 😀

katkaag
11. apr 2012

ahojte, viete mi maminky poradit dobreho detskeho lekára v Ruzomberku, ktory ma aj CRP prístroj??? dakujem

juliam
11. apr 2012

@katkaag v RK neviem, ale Mudr. Nosková ho má. robí pre Liskovú, Lipt. Teplú a Lúčky

geegee
12. apr 2012

@katkaag aj Papuchova ho ma

zirka
12. apr 2012

Puskeilerova :D

jancap25
18. apr 2012

sú tu nejaké maminy z Plaviska? Jedná sa o detské ihrisko, ktoré sa plánuje robiť. Ak ste tu nejaké a chcete k tomuto detskému ihrisku niečo pripomienkovať tak sa ozvite. Nezostáva veľa času na prípadne zmeny.

denisekkk
18. apr 2012

@katkaag Dr Puskeilerova na Bystrickej ceste- najlepsia🙂

katkaag
19. apr 2012

@denisekkk ahoj, a kde tam na bystrickej? Je nejaka mlada? Ma aj ten crp pristroj? hladam lekara, ktorý ma naozaj záujem o dietatko, nie ako ten ktoreho mame momentalne, a na rocnej prehliadke sa na maleho ani nekukol 😠 😕 dakujem

denisekkk
19. apr 2012

@katkaag
blizko skoly je taka budova kde sidlia dve lekarky Puskeilerova a druhej meno si nepamatam🙂 Mne puskeilerova uplne vyhovuje. Ma crp ak myslis to na meranie zapalu🙂 ...a akeho mate momentalne? alebo nemusis pisat tipnem si🙂 starsi pan sidliaci niekde okolo Bjorsonoveho domu? 🙂

katkaag
19. apr 2012

@denisekkk no tak my mame zatial v turčianskych tepliciach...ale mm mam v rk a aj tam bývame, teda blízko rk, takže tam chcem uz aj lekára pre maleho, inak keby ten nas v tr nebol tak zlý tak nemením , ale kedze spokojnost s ním je nulová tak rovno si dam uz maleho v rk..tak dakujem za dobý tip,isto sa tam pojdeme kuknut

sisaadam
1. máj 2012

Ahojte baby!
V RK bývam len krátko a potrebovala by som súrne navštíviť hematológiu kvoli blbým výsledkom krvi. Neviete kde tu v RK sa to robí, či sa objednáva a ktoré dni? Moc ďakujem za info🙂

bzuco
autor
1. máj 2012

@sisaadam
ahoj
v tomto ti žiaľ neviem poradiť 😒

ivca82
1. máj 2012

@sisaadam skús zavolať priamo na hematológiu vo vojenskej nemocnici, tam by ti mohli poradiť.

ravena891
4. máj 2012

ahojte maminky nenajde sa tu niektora na pokec na ihrysku kym sa deti budu hrat? teraz sme sa pristahovali na roven a v rk tu nikoho nepoznam a uz mi z toho zacina sibat 🙂

sisaadam
7. máj 2012

@ravena891 Joooj, ja budem o chvíľu prechádzať ulicami a ihriskami Ružomberka, my sme ale z Banična🙂

ravena891
9. máj 2012

@sisaadam tak to budete mat co chodit 🙂 ale babo vela spinka tak pochodis cely ruzomberok :D

vladka07
9. máj 2012

ahojtee su tu aj nejake buduce mamicky?? ako ja 😉

sisaadam
9. máj 2012

@vladka07 ahoj🙂 no ja buduca som ale velmi dufam, ze sa tento moj stav kazdym dnom zmeni xi;)

sisaadam
9. máj 2012

@ravena891 no bodaj by nebol taky nervak po mne;)

sisaadam
9. máj 2012

@bzuco inac nasla som to tam, ale su to uplne zastrcene dvere uplne ze v ......Maju tam ale velmi mile sestricky🙂

ravena891
10. máj 2012

@sisaadam ked nahodou bude po tebe tak to sa prejavi az trosku neskor tak po 3 mesiacoch :D :D :D takze dovtedy stihas nejaku tu dlhsiu prechadzku 🙂