Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

natalschen
31. dec 2009

pekny posledny tohorocny den vsetkym 😀 😀 😀 a vsetko najlepsie do noveho roku, nech su nam detvaky zdrave, maminky spokojne a ockovia nech sa kazdy den s radostou vracuju domov k nam 😀 😀 😀

natalschen
31. dec 2009

alami.... vcera som urbila ten fantasticky zamatovy krem, je fakt super, mozes na ten krem naukladat banany alebo len posypat kokosom alebo cokoladou, tu je recept:

Krem sa vola " zamatovy krem" lebo ho treba vymiesat uplne do hladka ako zamat, ma 2 casti:

1.) Krem: uvarit 2 dcl mlieka,
2 poliev. lyzice hladkej vyberovej !!! muky
1 cele vajce
--------------------------- spolu vsetko vymiesat a uvarit na hustu
kasu - ale treba stale miesat aj po vychladnuti, az kym sa nerozpustia
vsetky hrudky, potom krem nechame dobre vychladnut

2.) v miexeri rozmixovat 1 cele maslo (alebo pol masla a pol hery)
1 vanilkovy cukor
5 polievk. lyzic praskoveho cukru
------------------------------------------------ vsetko spolu zmixovat
dlho!!! az do uplne hladkej hmoty, potom pridame 3-4 polievkove lyzice lyzice kakaa a znovu riadne zmixujeme, a potom pridame tu prvu vychladnutu hmotu a zmixujeme vsetko dokopy - uplne do hladka

vyskusaj - neoulutujes, my tymto kremom plnime vsetky narodeninove torty (+ tie banany- je to fakt skvele)

bzuco
autor
31. dec 2009

ahojte

aj od nás všetko naj, naj, naj, do nového roku a neprežeňte to s alkoholom 😀 😀 😀 ...lebo hlavybôľ na nový rok - ved viete ako sa vraví - ako na nový rok, tak po celý rok 😀 😀 😀

pinocio...no pekné od teba, že si sa ukázala 😉

baileysa
31. dec 2009

ahojky 🙂

prajeme krasneho silvestra aj cely novy rok 🙂

my sme mali krasne vianoce, som dostala najkrajsi darcek, mm pripravil celu stedru veceru sam, mna vyhanal z kuchyne, ze si mam ist nohy vylozit 😵 tak som mala krasne vianoce 🙂

gretka dostala kopu darcekov, najvacsi z nich bicykel, ten si najskor ani nevsimla, zacala rozbalovat, daky malicky darcek, co nasla pod stromcekom az potom zaregistrovala bike, ale potom sa uz tesila moc, tak sme sa tesili, ze sme sa trafili 😀

k nam dnes dojde segra s manzelom, tak vecer si robime raclette ci ako sa to pise a zajtra na obed sushi 😉 sme chceli piect kacku, ale tusim sa nema na novy rok hydina, tak sme to takto poriesili...

mne sa inak nic, nic nechce 😔

bzucko, dojdite dakedy po novom roku, ae radsej skor ako neskor 😅 lebo co chvila budeme indisponovani na navstevy 😀

ivca82
31. dec 2009

Ahojte tetušky 🙂
Aj my prajeme všetko dobré v novom roku a dnes veselý silvestovský deň 😉
U nás tiež kapustnica a rezne s kašou, ráno som spravila tiramisu, ale recept nedám, lebo ho neviem, to mi sestra priniesla takú múdru škatuľku, čo bolo všetko pripravené, len som tam smotanu pridala a piškótky do kávy namáčala 😀 tiež spravím očká, ale cesnakové s orieškom a chlebíčky, a u nás bude nový rok už okolo ôsmej, nech si s malou užijeme, boli si spolu nakúpiť všeliaké "búchačky", len nech neprší a nieje hmla, nech s toho aj niečo máme 😀
Bai ak sa ráta že MM spravil dnes raňajky, tak aj ja mám super veget dnes 😀 a nebojíš sa jesť sushi v tehu? Ja som sa aj tatarák bála, a ten zbožňujem 😵
Natali receptík super, len kto to bude miešať 😀 ale v januári vyskúšam, bude mať teta narodky 😉
Juj a som zabudla, predvčerom sa nám narodila naša prvá neterka Terezka 😵 😲 🙂

baileysa
31. dec 2009

ivi, bala som sa, uz ho idem jest asi treti krat, tatarak sme mali predvcerom 😅 snazim sa dat pozor na suroviny, teda ze z overenych zdrojov,... neviem, ci to s tym suvisi, ale mam ukazkovy krvny obraz a nejem ziadne vitaminy ani zelezo ani nic, sestricka uplne vyvalena, ze ake mam hodnoty zeleza v krvi, ze musim isto brat zelezo a ja ze nie, a ona, ze teda mam urcite vyvazeny jedalnicek, a ja si prave na to vobec nedavam pozor... pri gretke som si davala pozor, a aj zelezo aj vitaminy som musela brat a nemala som dobry krvny obraz 😕

bzuco
autor
31. dec 2009

Do nového roku Vám prajeme 12 mesiacov bez nemoci, 53 týždňov šťastia, 365 dní bez starostí, 8 760 hodín lásky, 525 600 minút pohody a 31 536 000 sekúnd jedinečných okamžikov...

bai...čo tak hned v sobotu alebo v nedeľu?..nie na dlho, neboj 😉

ivca82
31. dec 2009

Bai tak v tataráku máš železa až až 😀 😀 a ja sa priznám, na začiatku tehu sme boli s kamoškomi sa najesť a všetky sme si ho dali ako predjedlo, siahli sme flašu vína a mali sme vážnu debatu o tom, kedy je ten správny čas na dieťa, to som bola tehu, ale som o tom ešte nevedela 😀

bzuco
autor
31. dec 2009

ivi..ja som tiež tak na posedení, čo sme mali ku dňu učiteľov 😅 😅 ...nikdy nepijem tvrdý alkohol a vtedy som si dala 2 poháriky...a tiež som ani len netušila, že som tehu 😔 ...žeby to bola predzvesť tehu chutí???? 😀 😀

alami
31. dec 2009

ja som nakoniec robila kapustnicu s udeným, čersvým maskom a s 2 druhmi klobás - mňam a ako druhé pečené udené koleno a pečené bravčové - nakladané upečené na kapuste a zemiakoch + grilované klobásky - tak sme sa nažerkalíííííííííííííí a teraz ešte dokončievam MM tortu k narodkám

k novému roku prajem všetkýýýým xx aby bol o kus lepší, krajší a úspešnejší ako ten predchádzajúci 😵 ale nesmie byť zas celkom dokonalý, aby mohol byť od neho zas lepší rok 2011 atď 😀 😅 😵

natali dík za recept, určite vyskúšam

kasis
31. dec 2009

Ružičky,všetko dobré do nového roku, veľa pohodičky 🙂

My sme sa najedli, deti spia, MM tiež 😀 a ja čakám na našich, maju dojsť.
Bai, tebe to teda ubehlo a veru železo máš z maska 😉
Alami, vy ste teda mali hostinu,mnam 😉

palculienka19
31. dec 2009

ahojte babule,
všetkým vám prajeme super večer a všetko dobré do nového roku, nech je naplnený šťastím, zdravím a obrovskou kopou radosti.
my sme dnes domka, zajtra si chceme čas spríjemniť nejakým výletom na sneh, včera sme zišli malino, natka išla úplne celú cestu sama,bola úžasná, sánkovala sa, ťahala elma, blbla, guľovala, totálne hotová bola z lanovky, zbadala ju z veľkej diaľky sama prvá, ešte sme len vychádzali hore na kopec v hrabove 🙂, mala som aj dosť, svalovica dnes statočná, o to lepší pocit z prechádzky, objedáme sa nadalej, drží nás to ,najmä mna, tak dúfam, že náš atlétik v brušku má dobrý prísun všetkého 😀 😀 ....inak strašne sa teší pri každom papkaní, prežíva eufóriu so mnou 😀 😀 😀
tak ešte raz krásny večer

bzuco
autor
31. dec 2009

tak ešte raz všeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeetko naj v roku 2010 😵 😵 😵 😵

my sme oslávili všetci 4 - malý sa zobudil akurát, ked začali silnejšie búchať petardy, tak sme pozerali z balkona, zapálil aj prskavku, MM s B. vyhadzovali delobuchy - no strašne sa to drobcovi páčilo...potom si s nami ešte aj štrngol s detským šampítkom 😀, obvolal rodinu a môžeme ísť spať 😀 😀 😀

a kristiánkovi všetko naj k 2. narodeninám 😵 😵

natalschen
1. jan 2010

vsetky priania uz boli povedane, tak len zopakujem...... po cely rok vela zdravia, lasky a rodinej pohodicky , nech sa nam aj nadalej rodia krasne deticky.... 😀 😀 😀 😀 , a tym , ktorym druhe este chyba sup sup na to 😀 😀 😀 nech sa nam ta slovenska republikova rodinka pekne rozrasta, aby sme my ucitelnice mali koho ucit a neprisli o roboty 😕 😀 😀

baileysa
1. jan 2010

Ahojky,

este raz krásny štart do tohto roku.

bzucko,my sme este návštevne vyťažení tento víkend,ale budúci uz by sme mali mať voľný,tak sa radšej dohodnime na ten,ak sa vam dá.)

bzuco
autor
1. jan 2010

bai...ok, v pohode...tak budúci 😉

geegee
2. jan 2010

Ahojte 🙂

My sme nakoniec oslavili Silvester doma - v BB je 3.svetova vzdy na Silvestra, tak sme to radsej vzdali...decka by toho vela nepospali 😀

Alami, ja som pri lyzovani vymyslela, ze aspon stat Matuska naucim ja a plus take zakladne veci ako postavit sa v kopci na hrany, alebo pluh a pod., no a potom tiez lyziarska skola - na Malinom Brde som sa uz bola pytat, odporucaju po hodine vycvik, vychadza to okolo 11€ na hodinu - fujtajbl, ale co uz. Lyze ma z pozicovne, na celu sezonu, kupovat sa neoplati.

Ja zacinam seriozne cvicit 😀 To je moj novorocny zavazok 🙂 Idem skusit za Billou tu posilnovnu.

Vcera sme boli podvecer v Besenovej, bolo narvano, ale supeeeer...decka vytesene 🙂

alami
2. jan 2010

GG - a ideš na Malino s malým, či im ho odovzdáš v Hrabove či ako to prebieha? Sa bojím nechať ho tam samého, ale zas zakaždým lanovka - tak to by nás inak stálo...a zas - ak bude s nejakým inštruktorom, bude mať rešpekt, nám by sa hneď zdul a zdrhol

geegee
2. jan 2010

Ja to planujem tak robit, ze pojdem s nim a budem tam postavat 😀 Aj inych som tam tak videla.

ivca82
2. jan 2010

Ahojte, GG ste prišli o ľadové sochy 😀
My chodíme voláko stále von s malou, len sa chce prechádzať, sem tam si zájde niekam na návštevu a ja s ňou 😀 teraz si odchytila deti poobede a gulovali sa 😵

geegee
2. jan 2010

co? Ake ladove sochy? 😲 😕 🙂

ivca82
2. jan 2010

Veď v BB ich na Silvestra robili 😉 Nepozeráš správy? 😀

alami
2. jan 2010

my sme práve dorazili s klziska, super bolo,len Oli sa uči na novo korčuľovať, vlani som po operácii sním nechodila, tak zabudol aj to málo čo vedel.
ale mňa táááák vyplieskalo, som si asi niečo s kolenom spravila, som zabudla po 20 rokoch od posledného pádu aký je ľad tvrdý 😅 😀

GG žeby som chodila s tebou postávať? Oli má lyže aj lyžiarky, chcem ho dať niekde do lyž. školy na 100% len musím pozisťovať kde čo ako... Tak to by bolo super, žeby som nechodila sama. Ja mám blbý pocit, poslať ho samého,dačo sa stane a bude odkázaný na cudzých ľudí...to mi nejak nedá

ivi a vy ako???? práve si varím klobásku od teba 😵 mňam

ivca82
2. jan 2010

GG, Ali počkajte deň dva s tým zháňaním učiteľa lyžovania, švagor robí v požičovni lyží a má nejakých kamošov čo aj učia, tak by som vyzistila, či by sa nedala nejaká kamarátska zľavy vybaviť, ak by učil napr. obidvoch naraz ak chcete. 😉 Ali a ty tam ako budeš stáť keď si si niečo s kolenom spravila? 😀 Sa rehocem, lebo ja neviem korčulovať ani lyžovať, ani plávať priadne 😅 😀 ale sánky a boby ovládam 😀

ivca82
2. jan 2010

alebo bobi, neviem aké i/y tam patrí 😅

alami
2. jan 2010

koza 😀 😀 😀 😀 😀

alami
2. jan 2010

to Oli dnes, keď mu to na začiatku nešlo tak tak nariekal -ja chcem radšej sááánkováááááť 😀 😀 😀 😀

alami
2. jan 2010

ivi - tak zisťuj 😉 dík

ivca82
2. jan 2010

Už sa zisťuje, zajtra budem vedieť, inak že tých 11€ je vraj dobrá cena 😨 ťa môže aj poraziť, a výstroj a pre stojace mamičky čaj z rumom, tak výplata je málo...

geegee
2. jan 2010

ivca, super 🙂 Mne sa to zda dost, tych 11€...ako zarobok teda fajn, ale ked to mam ja platit tak ee 😀 Ale ti instruktori su super, obcas ich tam okukavam, a su sikovni 🙂

Alami, ratam s tebou do postavacej partie na Brde 😀