Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

kasis
26. jan 2010

Ahojte,
Ali, to si si teda riadne narazila, nech sa ti to rychlo hoji
Andy tebe skore uzdravenie 😉
Ivca, mne MM bol 3 vikendy po sebe prechorety, vsak ked sa lieci pracou 😒 a Bzucka ti pekne saty pre malu nasla 😉
Bzuco, to ti predala tu bundu pre Matka? To je koza riadna 😠
Ponize nas v noci horelo, 3 hasicske auta, cela drevenica zhorela

bzuco
autor
26. jan 2010

kasis nie pre maťka - ja som chcela pre seba, tú mi predala 😠 😠

baileysa
26. jan 2010

Ahojky,

ešte som sa neodstahovala, sa mi nechce z domu, predsa len tu mi je najlepšie...)))

dnes som bola na kontrole, ale nič nové pod slnkom, v pondelok ďalšia, ale tak hádam najneskôr cez víkend tonu bude...

ivi, už máš hviezdu na hudobku? ja ju budem nakoniec ešte v noci na štvrtok vyrábať...)))
tie satky sa mi najviac páčia tie fialove, neviem kolky link to je...

pata a mata by sme aj my išli kuk, ale asi nič nebude z toho...)))

Andy, vylieč sa rýchlo, ja mám tiež pocit, že daco na mna lezie, tak si neviem predstaviť rodiť chora...

ivca82
26. jan 2010

Bai no zase by som zabudla, dnes ju urobíme, teda ja urobím, lebo malá by to isto-iste zničila 😀 tie fialové sú tie tretie čo by som chcela, len sa mi neozvala ešte tá baby, asi je v robote, ale som 2. záujemca tak uvidím 😒 no a potom ak náhodu budú voľné, tak si budem ja hladať podobnú farbu, a mm kravatu 😀 nechceš si dať oscilococcinum? Mne to pomáhalo keď som bola chorá, raz dva prešlo ešte na začiatku 🙂
Kasis to ste mali poriadne pernú noc. Nikomu sa nič nestalo? 😕

alami
26. jan 2010

sme si práve 3x zahrali s Olim Carcassonne- sme to 1.x hrali - super hra, poznáte to niekto?

alami
26. jan 2010

brrr, zajtra sa dobre oblečte - hlavne deti do školy -škôlky http://www.topky.sk/cl/10/661694/SHMU-varuje-V-... klesnu-teploty na--21°C

geegee
26. jan 2010

alami, ja to poznam....sme dakedy s MM aj do polnoci hravali....kym neboli deti 😀

bai, ma klesat tlak, tak sa chystaj 🙂 😉

bzuco
autor
27. jan 2010

ahojte

ali - my sme mali "len" -12st.

alami
27. jan 2010

aj my tak 😉

palculienka19
27. jan 2010

ahojte,
ivi, máš odo mna IP
bai, ty si ešte celká??kto by išiel do takej tuhej zimy,len nech je tam drobček, aj ked mamina by už isto brala mať to za sebou, aj s ocinom, však?
my máme za sebou dve ťažké noci, malá má opaľ šarlachovú angínu, teplota jej po zábaloch stále lietala nad 39, tak som už sa len modlila, nech to skončí, dr.nám povedal, že tt nezlezie, kým nedostane tretiu dávku atb, ozaj plná pravda, o tretej sme jej znížili tt pod 38, a teraz už nemá, dúfam, že to najhoršie máme za sebou
ešte mi pred mesiacom volala kamoška, že ako mali febrilné krče, tak som po poriadnom strese, dnes to budem celý den odbúravať
bai, čítam celestínske proroctvo, mi prišla pod ruku v knižnici, som si na teba spomla, super kniha, dobre sa to číta, tak dúfam, že mi pomôže trochen sa odreagovať dnes
teraz tuho spinká poklad náš, aj s tatkom, sú zničený totalne

ivca82
27. jan 2010

Dobré ránko tetušky 😉
Palci ☹ len nech to maličkej čoskoro prejde, tiež sa na vás tie choroby nejako lepia 😔
Baby no čo by ste povedali, dnes mi MM len tak medzi rečou povedal, že je pod papučou, ale nie akože priamo, ale vraj jeden jeho známy je pri bratovi tak ako on so mnou, že je pod papučou ten chlap 😅 😀 😒 tak teraz akože čo? Sa aj rehocem aj rozmýšlam, že či fakt 😅 😔 😀 😀
Ali hru nepoznám, len názov mi je známy, ale to som isto od teba niekedy počula 😀 čo to je za hru?

domcek
27. jan 2010

Cafte, ako sa mate. My si s malou uzivame ranny spanok teda skor ona. Ja konecne ranajkujem. 😝
Inac uz aby bolo lepsie pocasie zacina mi harasit stoho ze som v kuse zavreta doma... 🙄
Bay drzim palce uz aby si to mala za sebou.

baileysa
27. jan 2010

ahojky,

gg na tlakovu níž tuším čakám, aj gretka sa tak narodila, kedy to má prísť? do zajtra? .....))))

palci, nechbsa už natalke polepsi, držím palce, to kde ste mohli chytiť? cinuz keď to raz mala, tak je na to nachylnejsia? držím palce, aby si to ty od nej tiež nechytila... celestinske proroctvo je super, ja mám k tomu aj takú pracovnú knihu s cviceniami do života, ale tu som nedocitala, to už ma nebavilo...

carcassone poznám, ale tiež už nehravame, teraz nám jezisko doniesol super hru dix it, ale ani to sme ešte nehrali...

ivca, ako to myslel tm? osobne si myslím, že chlap môže byt pod papucou, len by o tom nemal vedieť...))))) ale nie, záleží podľa toho, že čo mysli tým pod papucou, podľa mna to že mysli na rodinu a prispôsobuje tomu svoje konanie nie je pod papucou....

ivca82
27. jan 2010

Bai sam neviem, asi ho k tomu viedlo momentálne to, že mal ísť dnes do Hanoveru, ale nemôže, lebo idem ku kaderníčke(to by som samozrejme mohla preložiť) ale aj na zápis na jeden kurz do LM poobede a on musí byť sa malou samozrejme 😅 a si presne to tým myslí ako píšeš, že sa prispôdobuje rodine to sa u neho pravdepodobne rovná byť pod papučou 😀 a tiež mu nedovolím kúpiť auto dalšie, ešte stále nevie to tom, že niesme milionári a podobne, jooooooooj týto chlapi 😅 😀
Domček, no aspoň si sa dostala k raňajkám 😀 ja som stíhala piť len mlieko, lebo mi veľa plakala a ja som bola s toho v takom strese, že až 😅 😔 ale zase pri druhom to už asi bude iné si myslím.

andy271
27. jan 2010

Ahojte babky...
Dakujem,choroba je uz pomaly prec..

Ivi..
Aj ja sa uz tesim na cvicenie..
A uz aj zacalo, ci nie..
Lebo nic som nepocula z rozhlasu..
Ides ty davat malu do skolky uz od septembra..?
A vy ostatne babky co mate deti skoro troj rocne..?

alami
27. jan 2010

čaute, poobiehali sme mesto...sme dnes toho mali dosť čo obehať 😝 ale už sme sa aj naobedovali a Luky išiel spať - ak zaspí. Robí mi teraz strašné cirkusy okolo spania - na obed aj večer 😢

Andy - ja už som tiež rozmýšľala, že za chvíľu je zápis do škôlky, zvažovala som, kde ho mám zapísať, či do mtčk, či do mesta. Ešte neviem čo kde budem robiť po materskej, ak budem robiť z domu, lepší by mi bol mtčk...Ale som sa rozhodla že hopekne do mesta zapíšem a keď by som si premyslela, že bude lepšie tu, tak tu mi ho vždy vezmú - takže my na Riadok (pre andy - pri Bille 😉 ) - tam bol aj Oli

ivi - http://www.carcassonne.cz/view.php?cisloclanku=... - strategická hra - vykladáš karty a figúrky a umiestňuješ ich tak, aby si na tom získala čonajviac bodov - staviaš mestá, cesty, kláštory atď...zaujímavé. Som bola na to zvedavá, čo to je za hra, lebo je to známa vec a ja som to nepoznala.

kasis
27. jan 2010

Ahojte
Bai u nas az navecer sa ma zmenit pocasie 😉 , nech to mas rychlo za sebou a samozrejme aj prekvapenie v brusku. A mena ake mate vybrae, ci to je tiez prekvapenie?
Ivca, to je len tym, ze sa nasi muzi musia rodine prisposobovat, to nie je pod papucou, to je asi uplne ine
Andy, fajn, ze je lepsie 😉
Ja tiez idem dat Matka zapisat do skolky teraz, tak na to doobedie by ho mohli zobrat.
Domcek, to ti verim, ze ta taha von, na vikend uz ma byt teplejsie, tak hadam pomaly uz budete moct s malou von cez obed.
Tu hru nepoznam, ale ako citam Ali, tak je to asi Monopolom a pod hram poobne.
Ja som vcera Janku trosku pristrihla, zapinut sa jej to moc nedalo, lebo si vsetko trhala, no ma troska nakrivo, ale vsak teraz je to moderne 😀

kasis
27. jan 2010

Alami a tebe sa uz da lepsie hybat? Viem, ze to dost dlho boli 😒

palculienka19
27. jan 2010

jaj tak som vyhladla, kým malá zaspala, že som myslela, že odpadnem, som sa slaninou natlačila ako taký valach
sme bez teploty od tretej v noci, tak sa mi uľavilo
bai, ja netuším, kde sa to nachytalo, už to mala v lete, mával to aj mm, tak asi je náchylnejšia, a je to zase jedna z tých chorob, čo sa opakuje aj 5 krát, tak smola, len tie teploty sú strašné, nešli zbiť dole, ani zábalmi sa nám nedarilo, ale dr. nám povedala, že sme prišli úplne na začiatku, tak natka ani nekašle, ani sa zatiaľ našťastie nevysypala ako predtým....dnes dobehla už čo včera zameškala, pesničky išli dookola, potancovala, pomaľovala, a vyšetrila všetky plyšáky aj báby, aj kone 🙂

bzuco
autor
27. jan 2010

ahojte

no ali...ja mám veľké obavy, že mi malého nevezmú do školky- predsa len nebude mať 3 roky a oni majú dosť starších detí, čo sa nedostanú všetky, je strašný nadbytok škôlkárov 😒

a na zápis stáli mamy min. rok už o 5tej ráno pred škôlkou, pred siedmou už boli všetky miesta plné...takže neviem ako čo....už to neni tak ako ked sme mali starších malých - zápis priebežne celý marec...teraz len 1 deň aj to sa ti neujde miesto

takže ja fakt neviem ako to idem poriešiť 😒 ...úplne posledná možnosť je, že mi s ním bude mamina, už je na dôchodku, ale to už len naozaj v krajnom prípade, nechcem ...aj kvôli nej, predsa len - staraj sa o vnúča celý rok, kým sú rodičia v práci

geegee
27. jan 2010

bzuco, aj minuly rok to tak bolo...a nakoniec Matuska zobrali v septembri...oni maju miesta, len asi treba tlacit 😠

bzuco
autor
27. jan 2010

GG...lenže už ti mal 3 roky vtedy...ale mne malý nebude mať a oni si môžu dať podmienku že dieťa mladšie ako 3 roky nevezmú - max. až ked dovrši 3. rok - aj známej tak malú zobrali teraz na riadok - ale to mala tiež po známosti - jej dcérka je koncom septembra, tak až vtedy mohla nastúp iť

baileysa
27. jan 2010

ja tiež chcem dať gretku do škôlky od septembra, síce už bude mat tri, ale zas ja ostavam na md, ale snáď sa to bude dať, tu pri nás by nemal byt taký natresk... pôjde potom mm vybavovať...))))

kasis
27. jan 2010

Jaj Palci, si mi nejak vypadla z prispevku 😕
Natka nech sa rychlo vylieci, dobre, ze ste to tak zavcasu podchytili, ked to uz poznate, nech sa jej to nezhorsi a nevysype sa vam 🙂

S tymi skolkami to je kazdym rokom tusim horsie a horsie, som zvedava co bude, ked pojdem ja do roboty, starke ani jedna este na dochodku nebudu. Ale to je este daleko, tak este neriesim

bzuco
autor
27. jan 2010

ja som dnes - teraz pred chvíľou skoro zinfarktovaLA 🙄 🙄
Krpec mi v nestráženej chvíli počarbal koberec v obyvačke čiernou centrofixou - ale že brutálne 🙄 🙄 🙄 ...našťastie sa nám to podarilo vyčistiť - vdaka bohu za lieh 😅 - inak by koberec šiel rovno na smetisko

geegee
27. jan 2010

aaaaaaaaa.....zasluzila by som si po zadku...nechala som sa vytocit tak, ze som Matovi capla po holom zadku /niezeby som ho vyzliekla, ale vyliezal akurat z vane/ 🙄 🙄 🙄 Racio uplne vypnute a bola zo mna hnusna hystericka matka s hysterickym deckom...idem to rozdychat 😠 😠 😠

palculienka19
27. jan 2010

bzučo, ešte že to zišlo, stenu človek rozdýcha v ophode, ale toto veru ťažko
kasis, ved dúfam tuho, že sa nevysype, zatiaľ nič, tak snád už nie
čo sa týka škôlky,aj ja by som rada dala natáliu do kolektívu,
tiež sa bojím tej kapacity, čo rbk ponúka

bzuco
autor
27. jan 2010

palci...a našťastie koberec je takej tmavej tehlovej farby, takže nevidno nič, keby bol svetlý, pozostatky by isto ostali 😝

ivca82
27. jan 2010

Ja tiež dúfam, že mi malú zoberú sem do Likavky, ale ak nie, tak ju asi dám do Mtčka, len neviem ako budeme po nu chodiť zo škôlky, MM ťažko a ja keď budem chodiť do roboty som zvedavá ako by som to stíhala 😒
Malá mi posledné dni stále chce ísť do školy, že do škôlky nie hrať sa, ona sa ide učiť, a robí tu krik, že nemá ešte tašku, chce čítať a písať a neviem čo všetko. Mám ju to skúšať učiť? Či radšej ešte nie? Poraďte..

alami
27. jan 2010

😀 😀 😀 to kde vzala? 😀 😀 😀