Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

ivca82
14. feb 2010

Palci, no u nás mm tradične zabudne, ale to je už bežné, takže sa nad tým ani nepozastavujem 😀 a tiež prajem pekného valentína všetkým 😉
V tom Kauflande no úžas, by som sa tam išla normálne opýtať, že či to je normálne 🙄

kasis
14. feb 2010

Ahojte
Pekneho Valentina aj ja praem.
My moc Valentina neoslavujeme, ale kyticu som dostala, ale skor asi preto, ze vcera dosiel MM v noci a dnes mu bolo zle 😝. Oslavoval posledny den v terajsej robote, od zajtra ma D, myslel, ze ma iba 5 dni, ale tolko sobôt tohoto roku odrobil, ze bude doma uz od zajtra 🙂
Palci, vsak to je riadny podvod, ze kvitnuce kaktusy, tusim som aj ja raz taky mala a po case bol aj kaktus suseny 😀

alami
14. feb 2010

čaute, Oli vylyžovaný, ešte chce ísť korčulovať...takže sa ideme chystať.... 😉
pekného Valentína všetkýýýýým 😉 🙂 😵

natalschen
14. feb 2010

ahojte, aj ja vam prajem prijemneho valentina 😉 , ja nedostavam kytice od MM - bo uz vie, ze mam radsej praktikus darceky - no a tento rok mi spravil domace bailyes (ci ako sa to pise) - skoro som odpadla 😕 , ani som nevedla, kedy to moj alchymista miesal 😕 , ale je to fantasticke....mnam

baby.... prosim o radu, musim ist s emkou na alergo..... neviete ci je tu este ina alergo pre deti okrem omarovej? dakujem vopred za tipy a peknucky vecer prajem 🙂

palculienka19
14. feb 2010

ahojte

natali,
ty nás už moc nestíhaš, však??možno aj ja zachvíľu na tom budem tak, aj ked baby tu už skoro všetky sú dvojdetné 😉 🙂 a ťahajú to tu statočne 😀 😉
alergo vraj robí len dr. javorková a dr.šušolíková, tá však už údajne neberie nových pacientov, ale skús jej zavolať, možno ťa vezme.my chodíme do martina-ku dr.rosslerovej, mám stopercentný dojem z nej a teda dobrý pocit, počula som, že už neberie mimomartinčanov, ale môžeš tiež skúsiť zavolať, ak chceš číslo, daj vedieť, pošlem ti do IP.
ten domáci baileys by som chcela ochutnať, no super darček, že ti ho tm sám pripravil. 😉

máme za sebou karneval, na začiatku malá trošku smutne postávala, ale potom sa roztancovala, vyskákala, pobehala, až sme odišli len preto, že bola totálne spotená 😀 😀 ...super bolo, aj tombola, aj balóny lietali zvrchného poschodia, aj program 🙂 pre deti

geegee
14. feb 2010

My sme dnes isli do BB a spod Donovalov nas vratili, Donovaly uplne uzavrete...a co si ja pamatam, tak vzdy boli priechodne...tak som MM ukecala a isli sme ces Sturec. Deti skoro sablili, Tomo nervozny, pokakany a mna ani nenapadlo, ze plienka plna, no des... ale nakoniec v BB bolo uz fajn. Idem precitat dozadu co sa tu dialo 🙂

Ali aj sa nieco zas Oli ucil na lyziach?

Nemate nejaky dobry odskusany recept na musle? Kupila som v akcii v Tescu, ze na oslavu narodeninovu, tak zhanam recepty 😉

bzuco
autor
14. feb 2010

😉 aj ja pridávam
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

palci - no fajne ste sa zabavili 😉
GG - tak super cesta za vami 😅

alami
15. feb 2010

GG - učil ho s paličkami + ho trénuje oblúčiky, lebo tie Oli fláka.jazdili stredný vlek a 2x zjazdovku.

bola som s Olim na klzisku, teraz chodieva so školou na 2hodinovku týždenne a nestíhali sme v nedelu ešte klzisko, tak som netušila ako mu to ide. Tak som zostala v pozitívnom šoku, síce to stále vyzerá ako kačka 😅 ale ide rýchlo, takže si normálne spolu zakorčušujeme. ľudí bolo málo, prišli sme nesklôr, tak nás ujo pustil spolu za 1 lístok 😵 to netušil, že tam zostaneme aj na ďalší "turnus" 😅 Oli pozeral rolbu a keď bol ľad čistý tak, že on ide....a korčuľoval sám ešte ďalšiu 3/4hod v kuse - som nechápala. takže 2x po 3/4hod bez prestávky- - len tá jedna na rolbu v strede 😵

Leyuska - mám pre teba správy od Dr Puskeilerovej 😉

natali - odporúčam JEDNOZNAČNE Šušolíkovú, alebo skús do MT, my máme úplne úžasnú dr v DK, ale už neberie, ale skúsiť môžeš, číslo by som ti dala.

ivca82
15. feb 2010

Dobré ránko tetušky 🙂
Palci no krásne fotky, sa malá musela teda poriadne zabaviť 😉
GG a tak to dobre, že sme si rozmysleli, sme chceli ísť na Donovali na výlet 😒
Včera sme sa boli kúpať na Lúčkach, malá sa vytešovala, a chcela skákať ako druhé detičky, tak ju MM postavil na kraj a že skoč, ona skočila a ponoril ju celkom do vody, potom prskala o dušu a sa jej pýtame, či ešte ide skočiť a ona: stačilo mi 😀 😀
Bzučka máš veľkého pomocníka teda 🙂

Baby sestra sa pýta na dr. Javorku, tak prosím za a proti, viem že niektoré tu chodili s niekým a podobne, takže nech ste objektívne 😀 😀 😀 ďakujem.

natalschen
15. feb 2010

ahojte...... dakujem za alergo info......
palci.... posli mi prosim to cislo do MT

alami....... posli mi prosim to cislo do kubina, skusim obvolat a potom sa uvid..... dakujem vam 🙂

ps...... fakt nic nestiham, dve deti, do roboty, po doktoroch.... emku som musela staihnut zo skolky ☹ od spetembra do februara brala 6 x ATB 😠 , taka som nasrata, vela mam tam nosi chore deti a moje je potom stale chore.... a este tei mamy maju tu drzost doniest lieky a kvapky do skolky a povedfat ucitelkam, nech im to aj vs kolke davaju 😕 😠 to akoze co?

ivca82
15. feb 2010

Natali ja viem o jednej v BB, Dr. Rajčanová, tiež len dobré skúsenosti, ale neviem či ešte berie. A teraz sa o Emku stará starká či ako?

natalschen
15. feb 2010

ahoj ivca.... ano, pomaha starka-svokra, obcas moja mamina (len ta este robi)..... no a MM tiez - kym je domai, platame ako sa da, krcna nas posiela na alergo, ale podla mna je to tou skolkou - nikdy predtym nemala zvysenu chorobnost ani ine prajavy alergii - po 3 rokoch by som si uz nejake kychania vsimla... ci nie 😕 😅

dr. mi povedla ze v MT su fanasticky, tak skusime tam, ak nas vezmu

alami
15. feb 2010

ivi 😀 😀 😀 ok, tak ja sa nevyjadrujem 😀 😀 😀 😀 leyuska k nemu chodí 😉

alami
15. feb 2010

Natali, my sme mali s Olim toto isté, v sept.nastúpil a v okt. už bol stiahnutý so škôlky, mala som opatrovateľku, inak sa nedalo, skončili sme na alergo - máme lieky na imunitu a je ako tak zdravý. Tiež ma išlo poraziť z tých chorých detí v škôlke 😠 som vtedy nadávala ako.... 😠 neskutočné

bzuco
autor
15. feb 2010

čaute

baby, ja mám od včera nervy ta tam....
tak do škôlok ešte len ide byť zápis -1.3. a oni už vraj teraz majú naplnený stav na budúci rok...to ako je možné?????!!!!!! 😠 😠 😠 😠 akože ten zápis, to je čistá fraška 😠 😠 😠 a ja kde mám dať malého od septembra?
už to je problém, že nebude mať v sept. 3 roky....už to vybavujem aj cez moju riaditeľku a cez jej kontakty na MÚ na odbore školstva, ale asi veľmi tiež neuspejem - na Riadku určite nie, lebo majú podmienku 3 roky - to už zisťovala priamo inšpektorka.....
no a auto nemáme, takže veľmi rozvážať kade tade po dedinách sa mi nebude dať...no asi ma drb.e 🙄 🙄 🙄 🙄

bzuco
autor
15. feb 2010

ivi...mne odrodil malého a max. spokojnosť 😉 ...

geegee
15. feb 2010

baby, poslali nas na krcne s Matuskom...aka je Terekova? Viete niekto? Ist k nej, ci radsej do nemocnice?

ivca82
15. feb 2010

GG ja som bola u Terekovej s malou, keď mala zápal stredného ucha. Bola som veľmi spokojná, k malej bola zlatá, žiadna nervozita, keď malá plakala, aj dudku jej vyumývala keď ju tam od hnevu hodila do koša, mne všetko vysvetlila, ja môžem odporúčať a ani sa dlho nečaká 🙂

bzuco
autor
15. feb 2010

gg - určite radšej k nej ako dostať sa vo vojenskej k bubelínymu 🙄 🙄 🙄
my sme boli raz a fajne, ešte nás aj prednostne zobrala, lebo B. mala zápal stred. ucha a vysoké horúčky, v čakárni asi ľudí - tak som poprosila sestričku, aby sa opýtala a hned nás brala...a tiež veľmi citlivý prístup

aj vo vojenskej sa dá, ale ak natrafíš na dedka B. tak koniec - to je debil na n-tú 🙄 - s deťmi už absolutne nemá trpezlivosť - vraj, čo tak reveš, ved ťa to ani nemôže bolieť - no nie!!!! prepichovanie hnisu v uchu dieťa nebolí, dement 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

bzuco
autor
15. feb 2010

a ešte k tým škôlkam - priamo z 1.ruky mám info, že každá škôlka si môže požiadať o nadstav detí v MŠ - na dedinách to bežne robia a v meste vraj ani jedna - a to je nadstav do jednej triedy až 10!!!!! detí povolený 😠

bzuco
autor
15. feb 2010

v čakárni asi 30 ľudí - nepísalo mi čísla 😝

palculienka19
15. feb 2010

aj ja len spokojnosť s dr. terekovou, sestričku má popletu, ak je tam ešte stále, ale ona je perfekcionalista 😉
gg,vo vojke ku hocikomu, len k bubovi fakt nie, to radšej odíd, super ochota dr. durík 😉
natali, idem pohľadať to čislo a posielam ti ho.

geegee
15. feb 2010

dik, tak sme zajtra k tomu Durikovi 😉 Som zvedava, podla mna nezistia nic...chory je zo skolky - moj nazor. Kazde dieta soplave, tak sa necudujem, ze je chory kazdy mesiac ☹ A tak divne, bez teplot, len sopliky a kasel... Krv mu zobrali hned dnes rano u Papuchovej, tak uvidim, co tam najdu. A vrej, ci nas po toxokaroze kontrolovali na infekcnom...reku, oni ho ani nevideli a liecili ho 😠 🙄

palculienka19
15. feb 2010

mne včera kamoška z ke vraví, že dr. ju ukľudnila, že kašel a soplíky aj 6 až 8 týždnov v týchto mesiacoch deti bežne majú, tiež sú jej chlapci furt chorí a aj ked sa antibiotikami doliečia, tak kašeľ neprejde....vravím, že parádne povzbudenie ☹ ☹ ...mne natka tiež stále má kašeľ v noci ešte, a pritom nič nevychádza, nehlienuje, len suchý, máme zvlhčovač, a furt hľadáme, čo robíme zle, či je to bežné, niekedy už tomu aj verím, že to je 😨 .....len až srdce stíska, ked ju počujem ako drhne

kasis
15. feb 2010

Ahojte
s Dr Terekovou mam aj ja osobne dobru skusenost 😉
Palci, krasne fotky, Natka zlata a ty super vyzeras 🙂 😉
Bzucko, teda Matko aky pomocnik 🙂
K tym skolkam nemam slov, sa mam na co tesit ak mi ho vezmu 😒
Ivca ak sa pojdete zajtra alebo kedy sankovat sa kric, necham Janku tatovi a pojdem s Matkom, dnes sa mi nedalo, likvidujem velhory oprateho pradla 😝 , som si prestavku spravila, nech to uz mam z krku

natalschen
15. feb 2010

alami...., palci.... dakujem za cisla, potom sa ozvem, ako sme dopadli 😉

ivca...... dr. javorka mi odrodil emku - bol fantasticky - bol pri mne celych 16 hodin - a to ani nemal sluzbu (mal ju hruska a pri tom som fakt nechcela rodit) a je fakt velmi sikovny - zasil ma 25 minut 😒 ale sestricka mi povedla ze v taktom strasnom rozsahu by ma kazdy skuseny lekar sil najmenej 1 hodinu - ze je v siti najrychlejsi a najlepsi, takze som mala fakt stastie 😉

dr. terekova - je suprova dr. - spravanim aj ako dr. - chodim k nej uz pol roka s emkou, co je furt chora zo skolky a je naozaj velmi ochotna a precizna 😉

natalschen
15. feb 2010

ivca..... ale v globale by som rodila pri ktoromkolvek z tychto: javorka, puskeiler, lunicek - vsetci su super odbornici a hlavne velmi ludski 🙂

geegee
15. feb 2010

Na Javorku som nepocula od zien zle povedat - mily, a aj odborne ho hodnotia velmi dobre. Ja som k nemu chodila pocas oboch tehu na take kontroly, ci sa nahodou moji Dr. nemylia, ked ma tak plasia 🙂

Zacinam uvazovat ako spravit od sept. skolku...baby pomahajte 😀 Nech nam deti nechoreju 😀

natalschen
15. feb 2010

bzuco...... ak ides od sept. do roboty - skus najst nejaku maminu v okoli, co je so svojim dietatkom este na materskej, taketo maminy zvyknu na financne prilepsenie brat aj cudzie dietatko a beru (pokial viem) okolo 5000 SK na mesiac za kazdodennu opateru - musim bezat, ema mi zase skoro zabila didu. 😠