Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

alami
12. aug 2009

sa nezdáš!!!! krásne ! 😵

leyuska
12. aug 2009

Vieš, to u nás jedna kolegyňa robí nádherné marcipánové torty, tak som to na materskej skúsila aj ja. Už teraz sa ma Lejka pýta, akú jej urobím nabudúce 😉 . Napíšem ti recept na marcipán, je super. Len je to na obaľovanie torty, ale ja z toho robím aj kvietky a figúrky, deti to zjedia.

alami
12. aug 2009

napíš 😵

alami
12. aug 2009

a napíš mi aj čím prifarbuješ.

už to mám tu - polievka zo zelenej fazuľky - mamiiii, ale ja nechcem tie fazuľky 😖 😠

leyuska
12. aug 2009

K tým naším malým papkáčom. Lejka má 3roky a 4mesiace, váži okolo 12kg aj s oblečením. Tiež veľmi málo papá, ale keď chodila do škôlky, učiteľky tvrdili, že všetko poje. No samozrejme, keď ju napchávali tak, že ešte mala chúďa plné ústa a už jeje do nich narvali ďalšiu lyžku. Ale aspoň je ovocie a zeleninu, polievočky, špagety, ... Ja mojej párky ani nedávam jesť.

leyuska
12. aug 2009

Marcipán: 250g cery, 250g pr. cukru, 150g suš. mlieka, mandľová aróma.
Postup: tuk postrúhať na strúhadle, cukor a mlieko preosiať cez sitko, všetko zamiesiť + aróma, nie dlho, len pokiaľ sa to nespojí( lebo sa prehreje a musí sa to dať do chladničky).
Ja to potom vaľkám na doske, kde som si prilepila potravinársku fóliu, a potom to aj s fóliou capnem na toru a popritláčam, a až potom dám preč fóliu. Inak sa mi to trhalo.
Potravinárske farbivá (tekuté) si kupujem v tých potravinách na rohu pri čechovom vajci.

ivca82
12. aug 2009

Bože to je nádhera tie torty 🙂 keď budem mať niekedy viac času tak sa to naučím, do dôchodku to hádam stihnem 😅

leyuska
12. aug 2009

Ivi, to stihneš oveľa skôr 😉 🙂 🙂

pinocio
12. aug 2009

ahojky,
ale popísali ste nestihačka , vitam nových členov 😉
ley- super torty dík za recept
alami - aj ja som čítala o tých látkových vložkách no nemusím byť až taká eko a pranie tirž žaťažuje prostredie
natalschen - na tému tej bielizne v kozme glosovali v 7sro

musím zapísať rady čo na čo pomáha

natali - koľko bereš za zdravotnú poradňu 😀

alami
12. aug 2009

a keď z toho niečo vytvaruješ tak potom čo, drží to? nie je to makké, nedeformuje sa? či to zaschne a drží, či ako?

alami
12. aug 2009

ivi - sa ti treba naučiť, aby si potom také tortičky sama robila ako si dostala 😉 😅 😀 😀 😀 😀

leyuska
12. aug 2009

Ali, to všetko dám do chladničky a drží to, ale nie je to také tvrdé ako kvietky, čo máš na kúpených tortách.

andy271
12. aug 2009

tak teta ivca este ze byva vedla doniesla mi kompotik..

ivca82
12. aug 2009

Ali aj ten marcipán na tej torte bol tvrdý ako betón keď som krájala, potom keď bol na teple, už trochu zmäkkol 😀 😀 baby aby ste boli v obraze a nečítali, že nám asi šibe keď sa rehoceme, ale dostala som v predstihu k narodkám tortu v tvare, no napíšem to nejako slušne, nech ma nezmažú, dajme tomu "vtáčika",ktorý aby sa zmestil, musel byť krížom cez plech položený 😀 😝

ivca82
12. aug 2009

Andy, len ťa upozornujem ešte raz, potom budeš mať horko v ústach, nech sa nedivíš, zajedz čokoládou 😀 😀

ivca82
12. aug 2009

Idem zase knihu čítať, nech sa má MM čo rozčulovať, že či to nemôžem pomalšie 😀

andy271
12. aug 2009

ved akurat som to ochutnala a no az take sladke to nije... 😀
Ale da sa to..

alami
12. aug 2009

a čo to čítaš?

no takže ivča dostala "vtášika" aj s "vajíčkami" krížom na plech veľkého a jej M nám svato svate tvrdil, že on naňho dával odliatok 😀 😀 😀 😀 😀 a ivca potvrdila, takže máme jej čo závidieť 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alami
12. aug 2009

ley - a tie farby treba miešať či majú odtieňov dosť.... 😅

pinocio
12. aug 2009

😀 tak už chápe prečo stvrdol ten marcipán 😀

ivca82
12. aug 2009

Ali, ty si kozáááá a ešte v jednej minúte dva také dolišné príspevky hodíš, že až 😀 😀
Andy a čoko radšej potom nejedz, daj si žuvačku 😝
Idem a čítam opäť Eragona od Paoliniho, pred rokom som to mala požičané a teraz už ich mám 😵 😵 😵 a už fakt čítam 😝

leyuska
12. aug 2009

Dostať kúpiť len základné farby (červená, žltá, oranžová, modrá, zelená). Tento marcipán netvrdne, torta sa super krája, lepšie ako keď je poliata čokoládou 😀 😀 😀 .

alami
12. aug 2009

tak vieš, ale keby jej ten penis nmestvrdol, tak načo by jej bol 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to bol špeciálny recept na penisy

andy271
12. aug 2009

ivi..
ked dychnem na MM tak ho odvali.. 😀

alami
12. aug 2009

ivi - a čo som mala v jednej minúte dva o tom istom....vašom? 😕 😀 😀 😀 idem prádlo vešať, nech sa mi Lukáš nezobudí... 😀 😀 😀 😀 😀

leyuska
12. aug 2009

Aj ja idem vešať prádlo a kosiť trávnik. MM nestíha a ja musím stihnúť všetko 😠

andy271
12. aug 2009

baby neviete nejaky dobry recept na pripravu kapra?

alami
12. aug 2009

ja osobne mám najradšej nakrájať ho na podkovičky, pokvapkať citrónom posoliť, trojobal a vypražiť 😉

andy271
12. aug 2009

alami...
to akoze kapra?

andy271
12. aug 2009

Pečený obložený kapor

Očisteného kapra posolíme, rozrežeme na polovicu, v strede narežeme a do každej polovice vložíme plátok citróna. Pečieme na masle 10 - 15 minút. 3 vajcia varíme na tvrdo, posekáme ich aj s pažítkou a posypeme porcie kapra.
Podávame so zemiakovou kašou a cviklou.

Nasla som toto co poviete?