Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

kasis
13. jan 2010

Ahojte,
my sme sa d Dr. vratili, obaja mi ochrchlaveli, v noci sa iba jeden druheho budili kaslom, nemaju teplotu, ale radsej som ich isla dat aspon popocuvat, nastastie maju dychanie aj hrdielka ciste, tak len kvapky a sirup od kasla nam predpisala. Nikoho tam ani nebolo, teda okrem jednej dilerky, ale ta nas pustila 🙂
Matko uz zas tara, mozno ho aj hrdlo bolelo, tak sa mu nechcelo rozpravat
Veru vela sa teraz rodi a same baby 😉 , teda aspon co ja poznam

geegee
13. jan 2010

Alami, dik..prilbu mame, ale ten opasok by bodol...som myslela, ze budem vyrabat, ale ak poziciate, tak berieme 😉 Problem je akurat ten, ze v skolke o ziadnom karnevale este nikto nevie 😀 Len Matusko 😀 😀 Tak budeme cakat 🙂

Daju sa pisat projekty na Hodinu detom, ak sa niekto nudite 🙂 Ja som to pozerala, ale nejako ma nic nenapadlo, tak uvidim co riaditelka v skolke, ci nieco vymyslia. Dnes maju akurat schvalovat projekty co sa dostanu do druheho kola - som pisala do skolky na ihrisko a zahradu /stromy a kvety/ Tak trrrpnem. Prislo im 500 projektov za 1 500 000€ a maju tusim na rozdavanie len 90 000€ 😀

palculienka19
13. jan 2010

ahojte,
pridávam sa k držaniu pästí, domček nech ste zdravé a v poriadku, snád to už budeš mať skoro za sebou...možno už máš
bai, držím tiež ...nech to každopádne stihnete, budeme na vás myslieť, ked máš dobrú skúsenosť v bs tak sa neboj, prinajhoršom zavoláte z diaľnice rýchlovku
😉
ivca, pôrodnica v dk nie je tiež ideál, novorodenecké sestričky sú skvelé, aspon ja som mala dobrú, až veľmi dobrú skúsenosť, ale na oddelení sa nenašlo pomoci, myslím šestonedelie, hrozné sestry, otvorene, asi len dve, ktoré dokázali byť milé a ochotné.......jednej som sa nešla zbaviť, čo by mi len prsia tlačila, ☹ 😒 ☹ a to v každej službe prišla a ideme, rad radom, každú ...pritom vždy je to príjemnejšie, ak si žena sama skúša, stačí raz ukázať
ako som sa posledne dozvedela, tak dr. tholt je uprednostnovaní už aj žilinčankami, čo tam si môžu ozaj vyberať, ešte je skvelý aj dr. hruda, z mojej vlastnej skúsenosti potvrdzujem, on priviedol na svet natku, s maxim.apgarom a pupočníkom kolo krku dvakrát
kasis, hádam tento víkend nám vyjdú tie sane, čo myslíš??natálka je na tom tiež tak ako tvoje hubky, tiež kašeľ v noci, ale taký suchý, tak berieme trifed, teraz spinká už vyše hodinky a nekašľe, tak snád pomáha, tiež je úplne bez teploty, boli sme vonku na pol hodiny, chceli sme isť na čítanie do nevedka, zase nevyšlo, aspon sa pošikovali s kamarátom adamkom za ručičky 🙂

geegee
13. jan 2010

baby, Tomko spadol...na rovnej dlazke, zaplietli sa mu nozicky. NIjako pad nestlmil, aspon sa mi teda nezdalo a na cielku ma teraz hrcu aj s modrinou. To sa mu urobilo hned ako som ho zdvihla. Utisila som ho, zjedol kasu, vypil mliecko a zvracal. A ja teraz neviem, ci z toho padu, alebo co....Hm? Nejake rady do zivota? Otras mozgu som si uz nastudovala, tak ma to plasi ☹

ivca82
13. jan 2010

GG na tú hrču heparoid krém ak máš, pekne mu to stiahne opuch a modrinu. Ale ak zvracal išla by som na pohotovosť, či naozaj nemá otras mozgu, a zreničky má rozšírené? Vracať mohol aj s toho, že sa zlakol-potom plač, ale radšej by som skočila na pohotovosť, nech ho pozrú. Nech mu rýchlo dobre drobčekovi 🙂

ivca82
13. jan 2010

Nech mu je rýchlo dobre tam malo byť 😉

geegee
13. jan 2010

no on to mliecko pil uz v postielke, v pyzamku a ked zvracal tak uz skoro spal. Od padu po zvracanie preslo 3/4 hodiny. 5sekund po tom, ako som ho poprezliekala zase zaspal ☹ 😖 Spraval sa normalne, este behal okolo tata, ked prisiel domov, poukazoval co sme sa hrali a tak...nebyt tej hrce, tak ani nic nevidno - spraval sa normalne.

majussa21
13. jan 2010

Ahojte.
GG zo skusenosti z praxe by vas z traumy kde sluzi Dr.Rigo poslal na CT, k neurologovi a na pozorovanie na detske kedze spadol na hlavu.Inak mam nocnu ale na velkych detoch.Ale ak nechces ist tak ho aspon v noci bud u nas budime kazdu 1-2 hodiny ako reaguju sa spravaju ci tam nieje nejaky otras prip.krvacanie.Ja by som asi sla radsej ako by sa malo nieco stat.U nas sluzi Letavayova.

alami
13. jan 2010

GG - keď zvracal tak by som išla, pozri mu ešte zreničky,, či nemá každú inak veľkú, ak áno, bež bez rozmýšľania, ale išla by som tak či tak. Možno ťa ukludnia a budeš spať kludne. Lukáškovi spadla škridla na hlavu v lete, bola som v strese a dr, že je tolen škrabanec, nebojte sa... a bolo.
Aj keď je to nepríjemnéa nechce sa ti, ak by sa mu niečo stalo budeš si vyčítať! radšej choď 😔

alami
13. jan 2010

ivca - teba čítam, až teraz 😀 píšem to čo ty 😀 😀 😅
GG daj vedieť či ste boli a čo ti povedali

alami
14. jan 2010

GG ako?

ivca82
14. jan 2010

Dobré ránko tetušky 🙂
GG aj ja sa chcem opýtať to isté čo Alami 😀
Dnes ideme na hudobnú, malá sa už nevie dočkať, včera sa už na prechádzke otočila a že ideme na hudobnú 🙂

alami
14. jan 2010

tak pekne spievajte 😉

palculienka19
14. jan 2010

ahojte,
gg, držíme palce, nech je tomáško v poriadku, čítam až teraz čo ste prežili včera, dúfam, že rtg, alebo ct je ok
nám kašeľ prešiel, to ešte tak rýchlo nebola natka nikdy fit, dúfam, že sa kašeľ nevráti
kasis, vy ste na tom ako??aká bola noc??

ivca82
14. jan 2010

Kasis no aj ja až teraz čítam, že ste chorí. Ako je drobcom? Bez teploty? Ja som tiež prechladnutá, ale hrdlo sa mi už polepšilo, zato sa mi nos upchal 😝 ale malá našťastie ok 🙂

geegee
14. jan 2010

Ahojte...som sa od rana chystala, ze sa zapnem, ale nejako nestiham. Beham Tominovi za zadkom, nech zase nezleti 😀 Vyzera ok, spal tak ako inokedy - nadranom Da da da ham, takze aj pytal jest normalne. Ani hrcu nema ani modrinu. Chvalabohu.
Ja som ako mechom udreta, niekde som prechladla, tak pijem urologicky caj 😝
Rano som na krizovatke dole pri Tescu stretla nejakeho blbca v nakladaku, tak este aj to 😠 Tak som hned obhanala kedy zapnu zase semafory 😠 😠 😠

kasis
14. jan 2010

Ahojte,
GG, si musela mat teda strachu celu noc, tebe skore uzdravenie
Palci a nemate sucho v byte? Mozno kaslala z toho.
Mne maju krpci vlhky kasel, Dr. im dala Solvolan sirup, ale nejak nepomaha. Nastastie su stale bez teploty, ale Janka chrci riadne, si este nevie riadne odkaslat.

No ale co nam v noci vyviedli. Zaspali o 20tej a o pol desiatej strasny rehot zo spalne, obaja. Matko sa nasackoval do Jankinej postielky a mali zurku, sa rehlili az sa im ckalo. Uspat ani nahodou, boli ako pstruhy zivi, tak do pol noci vystrajali. MM, ze ide uspat Matka, no jasne, skor zaspal a Mato mu usiel do obyvky, kde som sa ja snazila Janku ukludnit. A rano vstali, akoby spali celu noc.

alami
14. jan 2010

😀 😀 😀 museli byť rozkošní 😀 😀 😀

ivca82
14. jan 2010

Kasis 😀 😀 😀 výmyselníci sú teda poriadny 😀 a pri Janke daj pozor s tým chrčaním, naša úžasná dr. Barborke keď bola trošičku väčšia ako Janka dala tiež Solvolan, potom atb a nakoniec sme skončili v nemocinici s bronchitídou, čo už chúdatko nevládala ani dýchať. Skús ju štekliť, pri smiechu by sa jej malo podariť trošku uvolniť tie hlieny 😉
GG ešteže vám to dopadlo takto super 🙂

kasis
14. jan 2010

Ivca, ved preto so ju isla dat popocuvat, ci tam daco nema, ale v pondelok mame zas prist, ak by nepreslo, no dufam, ze prejde. A mala Barborka aj zvysenu teplotu? Cez den je to OK, dycha normalne, len ked si lahne chrci, tak som jej vyvysila hlavicku. Idem ju steklit 🙂 , dakujem

alami
14. jan 2010

ivi - včera som si na to spomenula, sme boli na prechádzke tam, kde som bola vtedy, keď si mi z nemocky volala. Odvtedy som tam asi ani nebola 😅 😀 sme boli s Lukym vláčiky pozerať...
ako bolo na hudobke? malá organizovala? či nie? 😅 😉

baileysa
14. jan 2010

Ahojte,

citam, že ste chorí, kasis držím palce, nech im to rýchlo prejde. v noci museli byt nadherni, aj keď by som aj nervy mala...

gg, super, že to tak dopadlo a tomino vyzerá ok...

my sme boli v utorok v stiavnici na kontrole, tak na pôrod to zatiaľ nevyzerá, ja stále neviem, kde chcem rodiť...

inak kto ste boli na Mikuláša v mc, tak sa dajú vybrať fotky v booft foto, ak ste ešte neboli...

ivca82
14. jan 2010

Kasis tuším mala zvýšenú, ale nie nejako moc ak si dobre pamätám. Bola taká viac unavená, u dr. sme boli 3x za týždeň a ona nič, len ten solvolan a atb. V nemocnici primára a ostatných dr. skoro porazilo, malá už naozaj nevládala dýchať, hneď jej dávali ventolin a inhalovať. Ale nejdem ťa strašiť, veď aj keď bola prechladnutá inokedy, tak chrčala, a prešlo to v pohode, len ja som ju stodalom a coryzaliou liečila a čajíkmi 😉
Ali no neviem čo sa jej robí, teší sa ako jojo na hodinu, na začiatku spieva, smeje sa a všetko a vždy keď sa dostaneme k leporelu a niečo robíme -lepíme, striháme, kreslíme tak potom už sa začne nudiť a vystrája, skáče tam na fitlopte, chce hrať na klavír, neviem či sa nudí, ale sa nevie sústrediť 😒 a kde ste boli pozerať vláčiky? 😕

ivca82
14. jan 2010

Bai, no ja som dnes nevybavila nakoniec nič, sme mohli radšej na tú pizzu ísť, aspoň by som si bola nervy ušetrila 😅 a termín si vyber samozrejme podľa toho, aké čísla sa ti budú páčiť 😀 nám to samozrejme nevyšlo a narodila sa na narodeniny MM exmanželky 😀

ivca82
14. jan 2010

Bai ešte som chcela, nevyberaj si termín budúci štvrtok, nech ešte skočíme na tú pizzu s našimi kočkami, Barborka mi v aute potom povedala, že sme Grétku zabudli, nemôžeme pizzu papať 😀 😵

ivca82
14. jan 2010

Už keď píšem, tak sa idem opýtať, máte nejaký kontakt na dobrého fotografa, čo fotí na svadbách? Sestra zháňa, len je trošku šokovaná s tých cien, čo sa zatiaľ pýtala, tak fotograf stojí viac, a to bude len v kostole a potom po sobáši fotky s rodinou a ich dvoch, ako kameraman, ktorý tam bude do rána 😖

alami
14. jan 2010

ivi - spýtam sa segrinej švagrinej, ona síce nie je origo fotograf, ale tísa môťu popri nej strčiť - musela by si vidieť 😉

vláčiky....no to sme sa išli prejsť....na taký kopec z ktorého je dolu zráz a pod ním Váh, kolajnice a trochen Liskovú vidno... - tak z boku Mníchu to pekne vidno...len on len kde je vláčik a ja - išiel do Košíc a toto kol do kola a keď skončil, tak kde je Barborka? a ja že domka spunká...a potom zas toto do kola 150x doslova 😅 😀

alami
14. jan 2010

píšem jak maďar a ospravedlňujem sa za dlhodobé písanie bez medzier ale Oli sa tak hral na PC až mi vybral von medzerovník z klávesnice aod vtedy ide nejak na h a raz zaberie a raz nie 😅

ivca82
14. jan 2010

Joj to si s toho nič nerob, aj mne sa to stáva, mne zase omrvinky hocikedy len tak pukajú pod písmenkami, niektoré chvílku nejdu, kým sa to tam celkom nerozmrví. Volala som sestre, kôli fotografke 😀 tak ak tak daj vedieť, by si dáke fotky pozrela a ... 😉 🙂 Ideme sa previesť k našim akurát, MM volal, a malá sa aj zobudila 🙂

alami
14. jan 2010

sa rehlím na omrvinkách 😀 😀 😀 hej, to poznám....
fotky by sme isto poslali, že čopovedia, ale zaručujem spokojnosť, nevidela som ešte krajšie. To naše svadobné od origo fotografa sú ako super sranda popri tom.
príjemné karkulkovo...čau 😉 ...a materiál na vašu kúpelku máme doma, tak si premyslite kedy 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀