Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

bzuco
autor
7. feb 2010

ali...nie kolibrík? 😕

alami
7. feb 2010

kolibrík je najmenší vták,
GG to som presne vygooglila, ale nie súnejaké tie jednobunkovce? čo sú to meňavky, či čo? to sa neráta ako zviera? čo ja viem? 😖 😀

alami
7. feb 2010

inak - tá čo mi dala to negat hodnotenie - tak už sa zbadala, ona totiž netušila, že MMA a MMB spolu súvisia 😲 😀 😀 😀 a moju poštu jej označilo ako spam, takže sa jej v mailoch neukázala. No ty koky, rozum môj, neopúšťaj ma...vraj? no ja už na MMB nechodím od kedyys sa mi zapáčilo na MMa, ja som nevedela že to súvisí 😀 😀 😀 😀 😀

alami
7. feb 2010

tak jednobunkovce asi nie, ako tu pozerám
http://sk.wikipedia.org/wiki/Živočíchy

no ale kto vie ktorý minichrobáčik je najmenší 😀

geegee
7. feb 2010

ali, take pavuciky cervene ja poznam malinke 😀 ...mozno nejake doktorske osoby by vedeli, ci napriklad virus alebo nejaka bakteria nie je najmensia...?

alami
7. feb 2010

už som volala - segre 😀 baktérie sa vraj neradia medzi živočíchy, tiež som si myslela

nooo, červeného pavúčika poznám, čo mám googliť - červený pavúčik? 😀 😀 😀 😀 😀

alami
7. feb 2010

ja som našla http://www.uvm.sk/pages/juraj.toporcak/Zoologia... HEXAPODA 0,2mm 😅 😀

alami
7. feb 2010

ale celkom nerozumiem čo všetko to tam patrí, tam má "ujo"toho rozdelenia na konci 😅

geegee
7. feb 2010

pockaj, ja som nasla ze sviluska, teda cerveny pavucik ma od 0,4 mm, este mi napadol kliest, ti su od 0,2mm

alami
7. feb 2010

no vidíš...kliešľa ideme kuk

alami
7. feb 2010

...kliešť je veľkýýýý má až 2mm
čo to za link, idem kuk

geegee
7. feb 2010

ali, bingoooooooooooooooooo ... ROZTOC....mensie uz nenajdes 😀
Roztoče sú po väčšine drobné pavúkovce o veľkosti tela spravidla od 100 µm do 4 mm

alami
7. feb 2010

veľké sú tie minizvieratká 😀 😀 😀

geegee
7. feb 2010

dobra DU 😀 sa mi paci 🙂

alami
7. feb 2010

blchu som pozrela- až 1,5mm 😅

no ništ, budeme my zajtra s olim googliť o dušu....ďakujem za pomoc....ak niekto niečo nájdete kričte 😵 😅 😀

alami
7. feb 2010

no - to ako sa naučili čítať, tak nám začali pátračské úlohy, majú na to normálne zošit s týmto názvom 😵 sranda, né? 😅 😀

geegee
7. feb 2010

no myslis ze je este nieco mensie ako roztoc? ved 100 mikrometrov je miniminimini 😀

alami
7. feb 2010

minule mali zistiť niečo zaujímavé o zvieratách a ja frajerka, že sme dali kolibríka, že vie lietať dozadu a jeho spolužiačka mala, že polárny zajac si vie sám postaviť iglu 😒 to sa mi videla lepšia info...aj keď v podstate ako každé zviera - vie si postaviť "dom".Ale sranda fakt, normálne popri synovi zmúdriem 😀 😀 😀 😀 😀
dobrú....

pinoci...potom nezabudni za nami zamknúť 😉 😀

alami
7. feb 2010

no vidííííš....roztoče, dííííííííííík

geegee
7. feb 2010

jaj aka som mudra...teda ujo gugel 😀

Inak moje dieta si dnes zmyslelo, ze nebude fotbalista /co bola super maska nenarocna na kadejake paksamety ktore treba k nej zohnat/vyrobit/kupit/ a zije tym, ze bude TIGER, co videl kostym v Tescu, tusim za 500 korun!!! No ma ide urvat 😠 😀 A ja som uz isla cislo na tricko prisivat 😠

ivca82
8. feb 2010

Dobré ránko pátračky 😀
Ja som tiež mala včera úspešný pátrací večer, hladala som jeden papier, až som sa dopracovala do škatule s malej drobnosťami. A tak si obzerám rôzne blahoželania a tak a jedno také malé krásne som našla, zabudla som od koho to dostala, tak pozriem do vnútra a hladám venovanie a namiesto toho som tam našla 100€ 😕 😅 😀 ale stále neviem od koho 😕

alami
8. feb 2010

ivi - to nevadííííííííííííííííííí 😀 hlavne že máš 😉

Lukáško si včera zaškrabol očko, som myslela, že si len namrvil,lebo jedol keksík práve, ale musel si zaškrabnúť, lebo dnes ráno ho15min!!! nemohol otvoriť - len šúchal, snažil sa a nič - chúďatko. rozmýšľam či ísť na očné, MM domov nabehol pozrieť, ale usúdil že netreba 😅 tak teraz neviem 😒

ivca82
8. feb 2010

Ali aj by som počkala do poobedia a potom na pohotovosť očnú rovno do vojenskej. Teda ak sa ti to nebude stále zdať, ale keď to od včera bolo a dnes mal ešte problém s očkom, tak radšej zavolaj Papúchovej, či mu aspoň nejaké kvapky nemáš dať alebo niečo.

alami
8. feb 2010

už máme vybavené - pojdeme do uvn. budem spokojnejšia

majussa21
8. feb 2010

Ahojky.
Ali len chodte radsej ked nevies ci si to nahodou nezaskrabol, my sme boli vcera na navsteve a na wc som jej isla umyt ruky a drzala rucku pod davkovacom a ten jej strekol mydlo rovno do oka tak chuda plakala sme jej to hned vyplachli vodou a vravim jej nech ho ma zatvorene a ona zavrela a zaspala a boli sme bez auta tak sme je 1 km niesli na rukach no mali sme co robit s mm 16 kg a este som jej doma nakvapala optalmo-septonex kvapky a v noci som jej aj masticku framykoin dala lebo mi ho ani otvorit nechcela a rano mi vravi aha uz pozeram 😎

Ivca tak to potesi taka suma,inak aj mne sa to stalo ale vedela som ze jej to dala testina a ked som jej to oblecenie isla obliect asi v roku vypadlo z nohavic 1000sk tak som jej hned volala ze co mi nepovedala ze tam nieco dala, horsie je ked ides na iste a uz tam nic nieje to u nas tak mm ma predbehne 😀

My sme mali ist dnes na 3 rocnu ale som si volala ze maju plnu amb.chorych tak si radsej zavolame inokedy..
Ideme do obchodu ale dnes uz cakame mm vyplatu tak mam poslednych 6 eur no zato moc nekupim uz aby bola 😀

Inak mame cd canaky, podhradska-nasim detom ak by ste niektora chceli napalit su tam zname pesnicky medvedku, kolo mlynske zo 40 ich je..

bzuco
autor
8. feb 2010

majuska...prosím rad - malému sa vyhodil - no neviem či kútik alebo herpes, ale má to dosť veľké a robia sa mu chrasty, ktoré následne mokvajú a hnisajú ☹ ...kamistad nejako nezaberá a drobec odmieta jesť, lebo ho to bolí a štípe....
dnu v ústach nemá nič - myslím afty alebo niečo podobné - len toto - jednu boľačku v kútiku a druhú na spodnej pere