Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

bzuco
autor
12. aug 2009

idem het...MM ma robotu s pc...vcera nam cely padol ....nejaky virus, tak ho musi dat dokopy, lebo windows absolutne odisiel 🙄

ivca82
12. aug 2009

Čaute ženy automechanikov 😀 a stavbárov samozrejme tiež 😀 aspoň že robia a nechodia po krčmách 😀 MM tiež zje všetko a čo nezje to nevarím 😀 si aspoň nervy ušetrím 😝
Andy koláčik vyšiel? Minule dala Kasis presne na tento koláč recept som ho aj ja piekla a bol supééééér 😵 😵 len som zistila že treba trošku viacej posýpky ako je na recepte, ale to ti je už teraz asi na dve veci 😝 😀

andy271
12. aug 2009

Ahojte..\
Tak kolacik je super...
Akurat je taky sladko/kysli
Odporucujem..
A posypku som robila tak od oka..

mirka
12. aug 2009

ahojte, mňa ide švihnúť, včera som jednej posielala sveter, čo si odo mňa kúpila, poslala som 1.triedou a dnes jej nič neprišlo 😠 😠 😠
okrem toho mi volali, že kočík čo mám v oprave mi neopravia, len vymeniť ks za ks, čo neni možné, lebo bloček nemám, aj keď je kočík v záruke, mňa dnes asi porazí
AKO mám myslieť pozitívne, keď myslím a aj tak sa to posere?

alami
12. aug 2009

a nemyslíš pozitívne s tým že v kútiku duše a mysle máš - aj tak sa to posere? 😅

nám sa posralo auto, začalo za jazdy v aute dymiť 😅 takže sme bez...čo tam nejaký nedoručený sveter 😅 😀 😔

leyuska
12. aug 2009

Ženičky, v noci budú padať meteority, treba si niečo priať 🙂 🙂 🙂

kasis
12. aug 2009

Caute,
sme des boli na chate, fajne bolo, Janka sa vyspinkala a Mato vysalel 🙂 , huby ziadne,iba cervive v Korytnici ale zato malin a cucoriedok sme sa objedli 😝
Gretke prajeme ku 2.rocikom vela vsetkeho krasneho 🙂 🙂
Leyuska, no klobuk dole, krasne torty a foto tiez krasne z Bojnic,pridam aj ja, mame podobne zabery 😉
Automechanika mam aj ja,tiez pred par rokmi chcel zacat sam podnikat, no nejak mu to nevyslo a nasiel si zamestnanie, momentalne oddychuje konecne i ked musi.

alami
12. aug 2009

heeej? ako vieš?tak budeme kukať celú noc, Oli strašne chce vidieť, otravuje s tým už rok minimálne

alami
12. aug 2009

kurnik baby, toľko automechanikov a ja auto v prdeli, to čo? 🙄

kasis
12. aug 2009

Aha, tak to preto susedovci vecer montovali dalekohlad na balkone, ja, ze koho idu spehovat 😀 😀

leyuska
12. aug 2009

V počasí hovorili, že za hodinu by ich malo padnúť cca 50. Malo by to byť niekedy pred pol nocou, ak bude vyjasnené. Ale u nás je zamračené.

leyuska
12. aug 2009

Ali, ja mám doma automechanika a naše auto 😒 , veď si videla. Vyklepané z každej strany. Na naše nemá čas. Ale darmo, krajčír chodí deraví. Automechanik na obúchanom aute. Ale neviem, neviem, keď Lejka pôjde do školy, čo z nej bude 😒 😒

kasis
12. aug 2009

Ley u nas to iste, tachometer nam nesiel pol roka 😕 a nejaky remen pistal tiez pomaly rok, tak som sa ani neodvazila za volant sadnut, ked je doma, tak to dal konecne dokopy

natalschen
12. aug 2009

ahojte, konecne som vas trocha pocitala

leyuska...... aj ja som bola dnes za nasom pani riaditelkou a povedala som jej ze zoberem cca. 10 hod, takze o par tyzdnov nastupujem do roboty - uz sa tesim, doma mi uz z toho vsecieho hrabe... a v penazenke strasne suchoty, takze sa tesim duplom 😀 😀 😀 , no aj ja sa budem musiet trochu zahryznut do planov 😅 , robis na plny uvazok? malu das do skolky?

leyuska
12. aug 2009

Lejka mi chodí do škôlky od februára, keď som začala robiť. Mala som polovičný úväzok, lebo ma zastupovala jedna dochodkyňa, ale aj tak som bola v škole do druhej. Od septembra idem na plný. Uvidím, ako to budem stíhať. Máme nového riadeteľa, ten má iné požiadavky. Žiadne prázdniny, školenia, a tak.

alami
12. aug 2009

zaváram výživky práve. Keď budete chcieť recept na fakt fantastické jabĺčkovo-mrkvičkové výživky - kričte. Je to ľahké urobiť a fakt dobré. Hlavne ak vás zasýpajú jablká - ako nás. Tento rok ich síce nie je moc, len na 2 stromoch sú, preto idem využiť už tieto prvé čo padajú. vlani som mala jabĺk, čo som nevedela absoluto čo s nimi

alami
12. aug 2009
kasis
12. aug 2009

Ali kricim 😎 , sice vlani som robila iba jablkove, Matovi nechutili, tak som si povedala, ze uz ziadne nebudem robit, ale vyskusam. Nasi maju plno, ale neskorych odrod.

natalschen
12. aug 2009

leyuska...... to s tou koprovou ma potesilo, tiez sa velmo vytesujem z podobnych situacii 😀 😀 😀 , a potom mam 2 dni dobru naaldu

leyuska
12. aug 2009

Natali, ale mňa!!! ako to potešilo. Hneď som bola o 5 centimetrov vyššia 😎 😎 😎 .
Ali, aj ja chcem receptík. Alebo, nechce sa ti prísť ku mne zavárať??? 😀 😀 😀

alami
12. aug 2009

s akou koprovou?

leyuska
12. aug 2009

Natali, tebe to už ide. Ako mám poslať link? Tiež mám VŠ, ale najako ma nechce osvietiť 😀 😀 😀 😀

alami
12. aug 2009

kasis - urob si z pol dávky na skúšku a uvidíš. pol dávku som aj teraz robila, vyšlo mi 10 flaštičiek.

alami
12. aug 2009

ley - to čo nám chceš poslať - označ si hore adresu - aby bola modrá stlač ctrl a klávesu c, potom klikni sem kde píšeš a stlač ctrl a klávesu v - naraz myslím

leyuska
12. aug 2009

Vieš Ali, ja dávam kôpor všade tam, kde to MM nemá rád. Napr. do zaváraných uhoriek. Vždy hvoril, že také nemá rád, ale zje ich. Ani nefrfle. A s tou kôprovou. Za slobodna ju nejedol, keď mu mama navarila. A teraz moju zje. Vieš svokra bola prekvapená, neviem, či si myslela, že som omáčku do neho pchala, či čo. Miro jej povedal, že robím inú ako ona. Lahodnejšiu, že kôpor tam necítiť. Vieš si predstaviť ako sa musela zatváriť 😀 😀 😀 😀

natalschen
12. aug 2009

ozaj kde mame pinociho..... 😕

alami
12. aug 2009

JABLKOVO - MRKVOVÁ PRESNIDÁVKA
3kg načistených na kúsky nakrájaných jablk+300g cukru+vraj pol litra vody povariť - podľa mňa je to strašne málo vody, takže si dám podľa potreby

osobitne uvariť mrkvu - 1kg očistenej nakrájanej na tenké plátky

po uvarení jabĺk, ja si ich scedím šťavu si nechám, zmiešame s mrkvou a pomixujeme, potom si dolejem šľavu z mrkvi a jabĺk podľa potreby - aby to bolo tak akurát - zmixované koštnem 😀 ak treba pridám cukor

nalejeme do flaštičiek na vrch každej flaštičky môžeme dať trolinku kyseliny citrónovej - aby sa nekazili, dám na plech nalejem do neho vodu - tak 2cm a na 160°C v rúre sterilizujem 30-45min (bacha nech nevyvrie voda na plechu)

inak, flašky keď si umyjem strčím tak na 2min do mikropvlnky - sa pekne vysušia a vysterilizujú, len sú potom horúce nechytať hneď 😉

natalschen
12. aug 2009

leyus... u mna to iste so spenatovym pripravkom, kapustovym metenikom 😀 😀 😀

a ked pride synovec zo ziliny a povie svokre (cize starkej) ze on sa ide najest radsej k natalii lebo ta nedava do vsetkeho kosti a este par argumentov... 😀 😀 .... joooj, tot balzam na moju dusu 😀 😀 😀

a pred 3 tyzdnami som svagrovi daval jest knedlo vepro zelo, lebo prisiel k svokre a ona nemala nic navarene, tak sa pritom oblizoval az za usami a ked dojedol povedal, teda ty vies varit..... by si sa mohla tym aj zivit a pol hodinu na to prisla svokricka, ze naberies mi trocha, chcem skusit ked im to tak chutilo 😀 😀 😀 , som bola o 2 metre vyssia

alami
12. aug 2009

😝 moja svokra vlani nazavárala uhorky a natrepala tam toľko kôpru.... 😝 inak si od nej beriem keď nám dôjdu, ale vlani ich mala 😝