Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

vladka07
11. máj 2012

@sisaadam pockaj ako to myslis ?? ty to babatko neces?? ci ako??

geegee
11. máj 2012

@vladka07 sisaadam to asi myslela tak, ze uz kazdu chvilu by mala rodit 😉

sisaadam
11. máj 2012

@vladka07 prosím ťa na to si ako prišla??? však už sa neviem dočkať až bude konečne pri mne....dnes máme termín ale malému to je asi jedno, sestra mi vravela, že malý bude po otcovi - všade chodí na poslednú chvíľu...tak som naozaj zvedavá, kedy sa rozhodne vyjsť von..

sisaadam
11. máj 2012

@geegee veru tak, ja by som už chcela rodiť, aby som svojho drobčeka mohla konečne držať v náručí, ale telo sa tak netvári....ako mu dohovoriť,aby tiež chcelo rodiť...?

gaby21
21. máj 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat, kedze nie som z Rk, ale budem tam rodit, potrebujem si spravit predoperacne vysetrenia na cisarsky, na internom a anesteziologickom oddeleni, no a moja otazka znie, je to v tej istej budove ako porodnica, alebo niekde inde? alebo je v rk aj ina nemocnica, v ktorej su taketo oddelenia? alebo, kto uz toto absolvoval mozte mi napisat kde presne sa tieto oddelenia nachadzju? Dakujem 😎

alami
23. máj 2012

@gaby21 je to v vo vojenskej nemocnici. teda aj pôrodnica už teraz patrí pod vojenskú, ale budovu má inde a tieto oddelenia, čo potrebuješ na predoperačné sú vo vojenskej .

vladka07
28. máj 2012

@sisaadam a tak super tak ako to vsetko dopadlo?? 🙂

mita9
7. jún 2012

prosiiim poradte mi , ako sa vola kozmeticky salon v centrume???

aamonka
19. jún 2012

@mita9 myslis glamour?

mita9
19. jún 2012

@aamonka nie nie ten som nemyslela, ale uz ho mam uz viem ktory 😀

vladka07
19. jún 2012

ahojte chcela by som vediet ci tu nieje daka maminka alebo buduca ktora strikuje vecicky pre babetko 🙂 a nie moc draho ze to predava 🙂 dakujeem cela by som pre moju malinku daky svetrik alebo tak 😀

endycko
19. jún 2012

@vladka07 ahoj, moja maminka strikuje aj hackuje - ciapocky svetriky, satocky, papucky. Ma peknu robotu. Ak by si chcela, napis mi. Ona byva v RK.

tinkaaa
22. jún 2012

ahojte maminky ,prepáčte že sa vám vtriem do vašej témy,ale potrebovala by som jedno info- je niekde v okolí Ružomberka nejaká zoo alebo ranč,kde by sa dalo ísť pozrieť s detičkami len tak na jednodňový výlet - nie na dovolenku,pozerala som na nete ale väčšinou mi vyhlľadalo len ubytovanie,keďže ste z okolia myslím,že to tam lepšie poznáte - budem vďačná za každé odporúačanie 😵

geegee
22. jún 2012

@tinkaaa asi myslis Salas Krajinka...skus pogooglovat...alebo Villa Betula? 😅

bzuco
autor
22. jún 2012

@tinkaaa
aj penzion Gejdák - agroturistika
kúpele Lúčky - diviačia obora

karkulka1
22. jún 2012

Ak budete mat cestu, tak aj toto je celkom zaujimave http://kozivrsok.sk/web/sk/home
Da sa tam dobre najest, je tam taka minizoo- somariky, kozicky, ovecky, kacky a ine vtaky + celkom dobre take mensie ihrisko a oplati sa vyjst aj hore na taku quasi terasu, tam vidite tie zvieratka aj zhora a tam su take drevene ovce, kde deti mozu skusat rozne interaktivne veci ako prevliekanie spagatikov, posuvanie zvoncov.

opicaskorica
28. jún 2012

ahojte, poradili by ste mi prosim, kde v RK mozem dat dcerke nastrelit nausnicky?

ivca82
28. jún 2012

@opicaskorica ja som dávala malej pri vojenskej nemocnici v salóne Svetla 🙂

opicaskorica
28. jún 2012

@ivca82 Ivca, kde to je presne? Spravia to aj babatku pod 6 mesiacov?

ivca82
29. jún 2012

@opicaskorica ako sa pred takou nízkou bytovkou parkuje pred vojenskou tak z druhej strany (od koľajníc) je vchod. a ak je čislo ešte platné tak 044 432 81 40 🙂 ja myslím, že spravia, ale pre istotu sa opýtaj, my sme boli až keď už mala myslím niečo vyše roka.

opicaskorica
29. jún 2012

@ivca82 super dik

lia23
30. júl 2012

AHojte kočky, chcela by som vás veeeeeeeeeľmi poprosiť, keby tse si našlii chvílinku čas a vyplnili mi prosím vás moje 4 otázočky....veľmi by ste mi pomohli .....ďakujem a prajem krásny večer🙂

www.iankety.sk/dotaznik/273032315/

geegee
31. júl 2012

@lia23 ohladom zalozenia jasli ti mozem napisat svoju skusenost z nasej skolky/jasli, kde mame deti od 1,5 roka. Mamy maju zaujem o jasle, v ktorych sa nieco deje. teda o take, ktore nie su len na odlozenie deti. Ale nie je v RK vela mamiciek, ktore idu do prace pred ukoncenim materskej. Je to najma kvoli nizkej zamestnanosti v Ruzomberku. Do 3 rokov veku im jasle preplaca stat, takze cely plat im ostava. No aj napriek tomu je prvou volbou opatera starych rodicov, ktora ich nic nestoji a navyse dieta nie je stresovane starostlivostou od cudzej osoby - co je pochopitelne. U nas je cca 60% deti v tom veku od 1.5 do 2 rokov, ostatne mame skolkarov. Za nieco vyse roka, co fungujeme, som mala len 2 mamy, ktore hladali opateru pre deti mladsie ako 1,5 roka. A to sa u nas premlelo cca 70 rodicov.

lia23
1. aug 2012

@geegee jeej dakujem za tvoj prispevok....🙂 a dobre som pochopila ze ty robis v jasliach???ale teraz neivem ci na rovni aebo tam v malych tatracch..??🙂 chcela by som si ich otvorit..le neivem ako by na to mamičky zareagovali... ..preto som si stale nie tym az tak ista...

geegee
1. aug 2012

@lia23 ja mam tu skolku v malych tatrach 😉

lia23
13. aug 2012

@geegee hehe a nenaslo by sa tam nieco pre mna??:D :D :D len tak cisto nahodou ?:D :D :D

zlatanka
2. sep 2012

ahojte maminky chodi tu este niekto?ja som z Partizánskej Ľupče,doktora mam v RK-Javorka.chodi niektora z vas k nemu?

ivca82
3. sep 2012

@zlatanka ahoj, aj ja odtiaľ s časti pochádzam, brat a rodičia tam bývajú 🙂 ja chodím k Luníčkovi, sestra chodí k Javorkovi 🙂

zlatanka
3. sep 2012

@ivca82 ahoj sestra je tiez tehotna?chcela som vediet ci ste si dali robit tie testy na downov syndrom a rastep? Niektore pisu ze im to robilo automaticky ale javorka nie.on sa ma spytal ci chcem a ja neviem ci chcem.

siska07
3. sep 2012

maminy ruzombercanky, odmietli ste niekto povinne ockovanie v porodnici, alebo aj u pediatricky vasich deticiek? ako to prebiehalo? reakcie dr, celkovy priebeh atd.?