Sú tu nejaké mamičky z Vlčiniec?

dzidzuska
19. sep 2007

Ahojte...takže už som presťahovaná u manžela na Vlčincoch len ma napadlo,že tu vlastne nikoho nepoznam.Takže ak sú tu nejaké mamičky alebo budúce mamičky,ktoré majú chuť niekedy skočiť na kávu alebo tak nejak tak napíšte budem rada 😀

saskarisko
21. sep 2007

dzidzuska k mrazovi?

svantica intenzivnejsie ich budes asi citit od 60. ja som 50 citila len ako tvrdnutie brucha bez bolesti. a 100 je vrchol. 😉

saskarisko
21. sep 2007

100 som mala len 3x, bo som si dala pichnut epi. ale nabuduce pojdem uz bez nej, bo koniec som citila tak ci tak. mne po epi napr. prestali kontrakcie na 1 hod, a dovtedy som ich uz mala kazde 2 min.

svantica
21. sep 2007

no tak to si teda uzijem 🙂 ja len ich nechcem mat stale na sebe.ale kedze nam kazali prist az ked budu kontrakcie kazde tri minuty,tak neviem ako vydrzim v aute. asi pojdeme skor 😀 a to o dost.pocula som,ze pomahaju fit lopty, tak potom vyskusam. ved aj teraz som na nej poskakovala 😀

svantica
21. sep 2007

tak to je sila,ze iba na tak malo to zapisalo.ja stale verim,ze to zvladneme aj bez nej. len to sa mi hovori,ked neviem co to vlastne je.

saskarisko
21. sep 2007

Zistis uvidis, a mas moznost sa rozhodnut na mieste. aj tak ti ju pichnu, len ak tam bude anesteziologicka.

no, aj ked ti prepichnu vodu, tak ti povedia, ze mozes hopkat na lopte - dost to pomaha.

my sme prisli do nemocky, ked som mala kontrakcie uz hodinu kazdych 5 min, ale otvorena som bola len na 1 cm ! takze som si vypocula - to bude dlhe, to bude dlhe a porodila som tam ako druha v poradi v ten den, a baby co prisli predo mnou sa tam este trapili.

svantica
21. sep 2007

necham sa prekvapit 🙂

adelav
21. sep 2007

Ahojte,aj ja byvam na Vlkoch, teda narodila som sa tu, potom som sa odstahovala a pred rokom pristahovala. Dudasik, tiez byvam na Timravy, prvy panelak od plechacu - Centrumu. Nemam moc casu sa tu hlasit, aj na Ziline som uz dlllho nebola. ☹ Trochu som to spatne citala, co ste tu preberali. Ja som rodila v ZA a veru s pristupom lekarov a sestriciek som bola spokojna,nejaka "vynimka" sa vsade najde, ale inac uplne v pohode. Volnost pohybu je tam, aj fit lopta aj sprcha kedykolvek k dispozicii. Vsetkym drzim palce, drzte sa 🙂 🙂 🙂

dudasik
22. sep 2007

Dobre ranko vlcinciarky.
Este pekne spinkate, smrk a ja uz pracujem.
Tak sa ozvite,nech mam do 16 co robit.

dzidzuska
autor
22. sep 2007

ahoj a o prosim ta robis dnes? 🙂

dzidzuska
autor
22. sep 2007

halooo vlcince kde ste vsetky asi vonku ked je tak pekne vsak?

svantica
22. sep 2007

ahojte,tak to bol dnes uspesny den.sama pracovistost a dokonalost, teda skoro, uz len ten nas maly tu chyba 😀

saskarisko
22. sep 2007

ahojte,
tak my mame za sebou oslavovaci den - straveny cely vonku. a teraz sa idem ja vyspat, bo mam nejaky spankovy deficit. 😒

svantica - takze este nic, ked si tu.

babenky a coze ste robili cely den?

svantica
22. sep 2007

ahojte, este nic 🙂

dzidzuska
autor
23. sep 2007

ahoj tak este stale nic?mne je uz druhy den tak cudne

svantica
23. sep 2007

ahojte, stale nic 🙂 dzidzuska, dufam,ze to nie nic vazne 😉
cim viac som aktivnejsia,tak tym viac sa mu tam asi paci 😀

saskarisko
23. sep 2007

ahojte,
svantica kde mu bude lepsie, ako v tebe? si uziva posledne dni. 😀

dzidzuska - ty len drz, vy mate este casu a casu

svantica
23. sep 2007

to viem aj ja,aj on to vie 😀
ved zatial sa nic nedeje,uzivame si krasne slnecne dni 😀

dzidzuska
autor
23. sep 2007

ahojte ja som strasne opuchla eda mam aspon taky pocit bolia ma ruky aj nphy vlastne vsetko ma boli maly je akysi nekludny je mi desne...
zajtra musim pobehat nejake urady s materkou neviete mi niektora poradit kam vlastne musim vsade skocit?

svantica
23. sep 2007

ides vybavovat matersku?

dzidzuska
autor
23. sep 2007

no ani neviem kam vsade mam skoct 21.9.mi skoncila zmluva v praci a 22.9.07 mam nastup na matersku

svantica
23. sep 2007

ja som mala taky isty problem, 😉
tvoj dr. ti mal dat vypisany papier na matersku a s tym potom do socialnej poistovne kde patri firma,kde si pracovala.lebo mne povedali v praci,ze sa mam ist nahlasit podla miesta bydliska a tak som si odstala radu v za a potom ta pani mi povedala,ze mam ist do ca.tam das ten papier a este aj zapoctovy list z prace za predch.kal.rok kvoli vyske materskej. neviem ci by si nemala ist aj do zdravotnej poistovne, lebo ja som isla. ale skus tam zajst.ostatne co mas urobit ti povedia v poistovni, ale to az ked pride mimi 😀

dzidzuska
autor
23. sep 2007

preboha to sa budem musiet trepat do CA?ved ledva o byte prejdem

saskarisko
23. sep 2007

dzidzuska - matersku by ti mal vybavit zamestnavatel - resp. dostanes tlacivo u svojho gynekologa a ten vyplnas, a ten das svojmu zamestnavatelovi, a on to posiela na socialku. a mal by zahlasit aj na zdravotnu poistovnu, ze si na materskej.

potom ked sa babo narodi, treba vybavit rodny list, a ked ho budes mat treba ist na urad prace a rodiny, kde si vypisujes tlacivo na porodne - to ti daju tam, a zaroven ti daju dve tlaciva - 1 pre pediatra, ktory ti potvrdzuje narodenie dietata po 28. dni jeho zivota, a jedno ku gynekologovi, ze si u neho prihlasena. Ale tieto 2 tlaciva sa tykaju, len ak ide o prvo narodene dieta. to je ten 11 000 prispevok. A este dostanes papier na pridavky, ten staci len vypisat. Potom tie 2 papiere potvrdene od lekarov zase zanesies na urad prace. No a myslim do 2 tyzdnov po narodeni dietata treba zaniest na socialnu poistovnu kopiu rodneho listu dietata, lebo inak sa vyhrazaju pozastavenim materskej, a zaroven by ta mali odporucit na dochodkove, tam musis vypisat dalsi papier a dolozit to rodnym listom, aby stat za teba platil dochodkove. A pol roka by si mala mat pokoj. Skratka des, keby sa radsej spojili s porodnicou, bolo by to jednoduchsie. 😠

Tot vsjo.

dzidzuska
autor
23. sep 2007

saskarsko dakujeeeeem vycerpavajuce uz len citat

svantica
23. sep 2007

dzidzuska, ale to plati iba vtedy ak odchadzas na matersku a si v pracovnom pomere.inac vsetko sama.viem o com hovorim 😀 sama som tym presla a to som ani nevedela, ale mozno budu v tvojej praci taki akcni,ze to vybavia za teba.

svantica
23. sep 2007

a ked pojdes do cadce do socialky, tak naterska sa vybavuje vo vub banke.myslim,ze to je na druhom poschodi 😉

dzidzuska
autor
24. sep 2007

jooooj no narocny den dem mat a ty este stale nic?

svantica
24. sep 2007

ahojte,ja stale nic,ale dnes ma bolia krize a mam nejake divne pocity v podbrusku,ale tie sa objavia a zasa zmiznu. 😀
ides do ca?

dzidzuska
autor
24. sep 2007

nie chvalabohu zamestnavatel mi to tam este posle ja len dnes musim letiet na uradprace a zdravotnu joooj nechce sa mi necitm sa dobre

svantica
24. sep 2007

tak to ti verim,ze sa necitis dobre ani ja, citim sa hrozne.naco ides na urad prace?