Susedove dievčatko hryzie. Ako sa brániť?

mirka414
15. feb 2008

ahoj mam taky problem vedla nas byva jedno dievcatko v maji bude mat 2roky.je to zive striebro,mame ju radi ale kuse.najprv pokusala jedno dievcatko v centre kde sme boli s mamickami,to som este netusila aka je to bolest,kym nepokusala aj mna a potom aj moju Leonie a na dalsom stretku jedneho chlapceka a vcera znovu Leonie na prstek az do krvi 😢 mamina jej na tom stretku len pohrozila a nejak inak to neriesila...ako sa mam zachovat?a este moja leonie nikdy nehadzala hracky o zem a ona to robi a moja potom opakuje a par kusov je uz dolamanych a tiez balkoneste nemame zabranu chceme tam dat drevenu stenu a vcera uz susedka bola na prvej latke a nasa sup opakovat to 😠 .viem je starsia vie vela veci a nasa opakuje to je normalne ale ako sa branit voci kusaniu,a hadzaniu hraciek o zem???poradte mam ju naozaj rada a nechcem leonie zobrat kamosku...ako by ste to riesili???dakujem.

mirka414
autor
4. aug 2008

boze ta luise tak strasne zacala aj stipat,ja uz vazne neviem uz sa od nich izolovali 2ja susedia s detmi..

bambusko
4. aug 2008

moja sesternica hryzla deti aj psov, nic na nu nezaberalo, vyrastla z toho okolo 4 rokov

mirka414
autor
4. aug 2008

tak to sa mame na co tesit.. 😠

danu
10. aug 2009

veva1 • 1d • Dnes o 14:32
ahojte
mam 20 mes. synceka a neustale hryzie. Nie len zo zlosti,ale aj len tak hocikedy.
napr. mam ho na rukach a z celej sily sa mi zahryzne do pleca.Najradsej to robi ked ho nesiem na schodoch,tak ho nemozem ani hned pustit. Alebo stojim v kuchyni a od zadu sa prituli a zahryzne do stehna.
deti vonku tiez uhryzne ked mu nieco tahaju z ruky a nechcu pustit tak sekne.
inac je uzasne citlive,vnimave sikovne dietatko,da sa s nim na vsetkom dohodnut po dobrotky. Vsetko co doteraz nemohol pochopil hned a uz to nerobi.

giovannajana • 1d, snž • Dnes o 14:36
aj moja dcérka hrýzla 🙂 Susedovie Jožku raz mal od nej hryzanec dokonca na čele (doteraz sme nepochopili, ako sa jej to podarilo 😀 ) Teraz má 5 rokov a už ju to ani nenapadne. Keď niekomu neúmyselne ublíži, strášne sa ospravedlňuje. 😉

veva1 • 1d • Dnes o 14:37
super tak uz len 3 roky??? 😀

giovannajana • 1d, snž • Dnes o 14:48
neboj, prešlo ju to oveľa skôr 😉 Keď uhryzla iné dieťa, vyhrešila som ju a poľutovala som to pohryzené. Niekedy, keď sme boli medzi deťmi a urobila to, tak som ju vyniesla von z miestnosti. Keď pohrýzla mňa, vyhrešila som ju a odniesla som ju do detskej. To našťastie pochopila veľmi rýchlo. Asi to chce len trpezlivosť, určite ho to prejde, len musí pochopiť, že to nie je sranda, ale že tým niekomu ubližuje. 😵

veva1 • 1d • Dnes o 14:55
do detskej ho davame aj my,aj to s tym lutovanim pohryzeneho dietata zabera.Jemu je to luto potom ,hovori prepac,fuka ,bozkava,ale v zapati to spravi zasa. Ruku mam uz riadne modru ,tusim kto nas menej pozna upodozrieva uz aj manzela ci ma nebije 😀
verim ze to prejde,len je to velky stres.Ked je pri detoch tak musim striehnut,lebo tie hryzance cu fakt strasne az do krvy.Ked sa mi prituli,tak namiesto sladkemu pocitu mozem cakat kedy zautoci.Sekne tak silno ze sa niekedy nezdrzim a vytriesknu mi aj slzy no a potom place aj on a je to este horsie.

leniciatko
10. aug 2009

aj môj malý hryzie. to je asi taký sprostý vek -3 roky. našťastie len svoju sestru.

veva1
10. aug 2009

skoda ze nemame sestru 😀

leniciatko
10. aug 2009

veva: dnes tak pokúsal Katku -skoro do rozkroku,až sa zosunula na zem. ale potom nasledovala výplata....-a na mňa príde sociálka! 😀

mirka414
autor
10. aug 2009

tu susedku to uz preslo ale stale treba byt v strehu,teraz im pribudli dvojicky a jedno malo uz modrinu,mamina sa vyhovarala,ale viem si domyslit od coho bola. ☹

veva1
10. aug 2009

lenciatko no ani kusat sestru nie je sranda,no aspon nemusis pozerat sokovanej mamicke do oci.Aj ked teraz trpis dva krat,Koli hryziacemu milacikovi a pohryzenej dcerke.
mirka ja mam ruku sama modrina a noha tiez nezaostava ,no verejne priznam ze ma pohryzol syn. Venujem sa mu 24 hodin denne. je mily citlivy,hladka kvietky,chrobaciky. Stiska,bozkava deticky,posiela pusky na kazdu stranu sam od seba. A hryzie 😅

renka9
10. aug 2009

ked som mala 2 roky, tiez som pohryzla jedno dievca v mojom veku do zadku 😀 . Asi to bol velky kusanec, lebo mi to pripominali straaasne dlho, az som sa za to hanbila 😝 . Ale tu babu nemam rada dodnes 😀

nobody
7. sep 2009

malá vampírka

některým to vydrželo až do dospělosti

kubaka
7. sep 2009

uháčkovat náhubek a zkusit , jak se bude tvářit. 😀
sranda.... ale musí to být nepříjemné , znám z pískoviště jednu holčičku, kdysi, která se vrhala a rafala všechny. Maminka se ovšem chovala podobně ... naši naštěstí nebyli kousaví ani kousnutí. 😵 , před holčičkou jsem je uchránila . Recept ovšem neznám ☹
😅

audri
5. nov 2009

Dobrý večer, asi už se tady všechno probralo, ale .. snad existuje nějaký recept? Mám holčičku, docela hodnou, jak na co, asi trochu rozmazlenou, je jedináček, 18 měsíců. Chodím na částečný úvazek do práce, asi 3 - 4 hodiny denně, nic dlouhého. Malá chodí k tetě, teta má chlapečka stejně starého. Už k ní chodí dlouho, asi od půl roku, vždycky se k ní moc těší a jejího malého má moc ráda, to vidím, když je třeba pár dní nevidíme, tak se pořád ptá"Teta? Maty?" A když jí řeknu, že tam jdeme, tak bere schody po dvou.. Ale ti dva ..když se někdy tahají o stejnou hračku, tak malá ve snaze vyhrát, kouše..(malý má otisky i modřiny, malá kouše třeba i 3x za dopoledne).Už jsem vyzkoušela všechny dostupné rady - domluvy.. malá říká Kous - nene, zkusila jsem ji kousnout (trochu), po tom, co kousla.. Zlobit se na ni, izolovat ( a malý, kterého kousla, tluče do dveří, aby ji ze samoty zachránil), trochu baci baci na zádek... Už fakt nevím co dál.. Je to velmi nemilé. A všichni jsme z toho nešťastní.. Není nějaká rada ? Děkuji...