Susedove dievčatko hryzie. Ako sa brániť?

mirka414
15. feb 2008

ahoj mam taky problem vedla nas byva jedno dievcatko v maji bude mat 2roky.je to zive striebro,mame ju radi ale kuse.najprv pokusala jedno dievcatko v centre kde sme boli s mamickami,to som este netusila aka je to bolest,kym nepokusala aj mna a potom aj moju Leonie a na dalsom stretku jedneho chlapceka a vcera znovu Leonie na prstek az do krvi 😢 mamina jej na tom stretku len pohrozila a nejak inak to neriesila...ako sa mam zachovat?a este moja leonie nikdy nehadzala hracky o zem a ona to robi a moja potom opakuje a par kusov je uz dolamanych a tiez balkoneste nemame zabranu chceme tam dat drevenu stenu a vcera uz susedka bola na prvej latke a nasa sup opakovat to 😠 .viem je starsia vie vela veci a nasa opakuje to je normalne ale ako sa branit voci kusaniu,a hadzaniu hraciek o zem???poradte mam ju naozaj rada a nechcem leonie zobrat kamosku...ako by ste to riesili???dakujem.

sara2
15. feb 2008

ahoj mirka.
nieje to nič príjemné.A je prirodzené,že máš o svoje dieťatko strach.Podobný problém sme tiež riešili aj my doma.Naša dcérka má 2roky a 3 mesiace.Donedávna to bolo pohodové dievčatko,pokojné,kľudné,"bez problémov",posluchala na slovíčko,rozumela všetkému...až prišiel jeden deň a s ním tzv.obdobie vzdoru.Nechápala som čo sa deje.Mnohokrát "bojujeme" v tom zmysle,že ja nepopustím dokiaľ jej nevysvetlím a ak urobí niečo zlé,tak jej vysvetľujeme,že to nieje správne a musí sa ospravedlniť.Dokonca sa mi podarilo kupiť aj knižku,kde sa o týchto problémoch píše detskou formou.A aj u nás sa stalo,že naša malá uhrýzla do líčka kamaratkynho synčeka.Nemusím ti vravieť ako som sa cítila trápne.Ale nestratila som duchaprítomnosť a vysvetľovali sme jej obe aj s kámoškou v tu chvíľu hneď potom.Videla ,že to chlapčeka bolelo a tak bola z toho dosť v strese.Nekričala som na ňu ani ju nebila ale denne jej opakujem aj doteraz,že sa to nesmie nikomu robiť.A odkiaľ to nabrala?Fakt neviem.Žijeme si v pohode,harmonii,z domáceho prostredia niečo také nemá...proste jej to napadlo tak konala.
Ja si myslím,že by si mala mamičku toho dievčatka požiadať nech jej to vysvetlí.A najlepšie pred vami.Na moju to zabralo.Určite mi do bolo nepríjemné,ale bola som neoblomná.A kámoška mi fakt pomohla v tom,že v tu chvíľu držala pri mne a obe sme ju "karhali". 😒

magg
15. feb 2008

no ja mam taku pohromu neter a uz sa ani netesim, ked sa mame stretnut, ma tri a pol roka a je strasne rozmaznana. Lujka sa z nej tesi, ale neter na nu ziarli, pretoze bola zvyknuta byt stredobodom pozornosti a teraz je pre nu problem Lujza. Jej mama ju na nic neupozorni a ked povieme nieco my tak sme zli, urazi sa a odide. Minule uz nevedela, co so sebou tak som jej dala dve vychovne po zadku, mozno ma niektore za to odsudite, ale ked mi v mojom byte cudzie dieta trha zaluzie, hadze sa do dveri, vypina a zhasina svetlo tak, ze az buchne ziarovka, to je na mna vela. Ale aspon sa skludnila. Bohuzial, jej mame nemozem nic povedat, lebo je odo mna takmer o 15 rokov starsia a manzel (aj ked v jej nepritomnosti tie nadava) by sa zastal jej. Jej rodicia maju rovnaky nazor ako my s manzelom , ale ked sa jej aj snazili dohovorit tiez sa len urazila. Je to tazke.
mirka ak mas moznost a dobry vztah z jej mamou, skus jej dohovorit a ak si na tom podobne ako ja, tak to musis len pretrpiet. Mozno si to uvedomi, ked sa s nou ostatne mamicky nebudu chciet stretavat

paolin
15. feb 2008

mala od kamaradky mela taky kousaci obdobi. tak s ni zasli k psycholozce a ta jim poradila: jakmile dite kousne, okamzite mu to vratit stejnou mirou. deti si pry neuvedomuji, ze to boli a ze ublizuji. od te doby to mala neudelala 😉 s hazenim hracek na zem a agresivitou nevim...

mirka414
autor
15. feb 2008

dakujem skusim sa poradit s mamickou,uvidime.

balsiger
15. feb 2008

ahoj mirka! neni hezke,ze maminka tu holcicku necha delat,co se ji zlibi...byla bych opatrna,az s ni budu mluvit, nejspis se ji to nebude libit...

to prece eni normalni,kdyz dite kouse vsechno,na co prijde!!!to ta maminka asi neco propasla,ne? 😖

mirka414
autor
15. feb 2008

ahoj balsingen,vies kde je problem?system vo svajciarsku,ked matky idu pracovat a nevenuju sa detom 😠 😠 😠 co ti budem hovorit...

jabber
15. feb 2008

mirka414 - to co navrhuje Paolin by mohlo zabrat, ovšem nevím jak kousneš tu holčičku, to by asi její maminka koukala 😀. Ale je pravda, že udělat jim to samé, zabírá. Když byl můj synovec malý a měl taky takové období, že byl zlý a agresivní, tak třeba jen tak zničehonic kopl našeho psa do nohy, toho to bolelo, tak se sebral a odešel. Tak jsem mu řekla, že ho to bolí, podívej jak.....a kopla jsem ho trošku do nohy taky - samozřejmě malinko, ale aby to cítil. Koukal jak vrána a už to víckrát neudělal. To samé bylo, když tahal někoho za vlasy. Měl prostě takové období, teď je mu 6 a je na to, že někoho něco bolí, dost citlivý. A myslím, že zrovna v jeho případě by pouhé vysvětlování nestačilo, potřeboval to zažít.

mirka414
autor
15. feb 2008

boze naposledy sa tam malinkej na prsteku zrazila krv a vytvorila bublinu to jej mam vratit???poviem to mame od vcera som snou nebola nech si to vysvetlia v mojej pritomnosti a uvidime.ja cudzie dieta trestat nebudem.

aponchie
15. feb 2008

deti to delaji neni to nic zaco by meli byt pred ostatnima maminkama serezany do krve tzv. 😀 znama psycholozka rikala ze je to nekolik priznaku a to:bud ma dite malo lasky a snazi si ju tzv vykousavat upozornovat na sebe za druhe to videlo mezi detma a dela to dal nikdo mu to jeste nevratil tak nevi ze to boli zatim si tim vytvari prostredek k pozornosti,za treti vi co dela a zkousi to coz bych se priklanela spise ke starsimu diteti a to je potom treba potrestat a primerene vratit

jabber
15. feb 2008

mirka414 - no však právě, s cizím dítětem to jde použít těžko 😖 . A samozřejmě kousnout až do krve ne, proboha, jen aby cítila, že kousání bolí - to stačí celkem málo, ale to by muselo vzejít z její rodiny 😉 , což jak píšeš, tak moc nevypadá. Oni ty děti opravdu nevědí, že to bolí, když jim to řekneš, tak jsou to jen slova. Tak hodně štěstí při řešení 🙂

mirka414
autor
15. feb 2008

skusim dat jej rucku do leonieckinej pusinky nech pohryzie tiez som zvedava ako zareaguje ale zasa nechcem aby sa to moja naucila.uvidime.

llenda
15. feb 2008

Tak tohle jsem si prošla už dvakrát. Nejstarší syn když mu byli 2 jednou kousl kamaráda do zad tak,že tam měl 2 týdny modráka. Dostal takovou facku že už nikdy nikoho nekousl.Protože kárání nepomohlo,vracení taky ne,tak ta facka byla jediným možným řešením.
A Ráďa kousal ještě nedávno,ale naštěstí jen staršího bráchu.A ten mu to vždycky vracel.
A s tím házením hraček máme taky problém.Když s nějakou hračkou hodí tak ji vemu a bouchnu ho s ní a říkám mu že tu hračku to taky bolelo a ona mu to teď vrací.Samozřejmě s mírou! Sice už to trvá delší dobu,ale už snima tolik neháže.
Ale u Radka to bylo už tím žárlením,že chtěl získat větší pozornost 🙂

mirka414:určitě si promluv s její maminkou,ale nevím jestli to někam povede,podle toho co píšeš. A pokud by to nepomohlo po dobrým tak bych ji asi něco řekla přímo od plic.Bohužel s některýma maminkama to jinak nejde.

U nás je jeden chlapeček (5 let)spíš ''malej grázlík'' a ten každýho mlátil,a jeho maminka byla celou dobu k němu zády a pak když ho viděla jak surově tahá jinýho chlapečka za tvář tak na něj jen zakřičela a pohrozila mu že se to nedělá. Tak jsem si neodpustila poznámku,že by na něj měla mít zbrojní průkaz a že celých 20 minut co se vybavovala tak ten její synáček votravoval úplně každý dítě co tam bylo.
Nebo si vzal klacek a začal tam děti na kolotoči píchat,tak jsem mu ho vytrhla z ruky a řekla jsem mu že jestli to udělá ještě jednou tak ho seřežu sama.
Toto mě strašně vytáčí když si maminy nevšímají svých dětí na hřišti. 😒

cairka
15. feb 2008

sara, ako sa volá tá knižka? u nás sa nehryzie, za to sa do každého bezdôvodne sáca 🤐

tilly
15. feb 2008

mirka, my sme mali tiež takú susedu, tiež strašne hrýzla, všetkých naokolo, prešlo ju to... neviem, v akom vzťahu si s maminkou a tým dievčatkom, ale ja som malej pohrozila, že ju tiež kusnem, síce to ani nezabralo, ale dávali sme na ňu väčší pozor... jej mamina z toho bola dosť zúfalá, lebo malá bola strašne živá a divoká, ale prešlo ju to hneď ako jej vyliezli všetky zuby...

kacenqa
15. feb 2008

cairka - to jak moja neter, ta ma uz 2 roky a tiez sace a ked cudzie dieta ide dostatocne daleko, ze nanho nedociahne, aspon ten sacavy pohyb rukou MUSI spravit 🙂

cairka
15. feb 2008

kacenqa, tak ten pohyb som si zatiaľ nevšimla, že by naznačovala. ale čo nie je, môže byť. 😒 dám si na to pozor 😉

ozaj, mirka, si si istá, že malá to hádzanie hračiek odkukala? lebo sa nezadržateľne blíži do obdobia, kedy sa väčšina detí stáva "agresívnejších". nemyslím to zle, proste to tak je.

ygreen
15. feb 2008

Tak to je hustý téma 😉 koukám, že se máme spolu s ostatníma spoluskoromaminama na co těšit 😔
Ale je to těžké když vlastní rodiče té holčičky nic neudělají. To nemůžeš jen tak přijít a hryznout jí taky.To bych spíš hryzla její matku 😅 Ale fakt je ten, že psychologové upozorňují že do 3 let dítěte je vhodnější ho plácnout přes ruku než mu dlouze vysvětlovat, že ta sklokeramická deska je fakt horká 😉
Ani já s manželem se moc netěšíme na návštěvi tchýně, páč tak žije manželova sestra (jinak výborná holka), ale děti jsou v období takovejch malejch fašounů 😀 Já chci, já musím, udělej to takhle, jdi pryč, já to chcíííííííííííííííííííííííí 🙄 Uf

liana
15. feb 2008

ešte bývalej susedky dcéra to tiež robila. hrýzla, kopala, ničila hračky - nielen svoje, ale aj návštev. robila to zo vzdoru. išli s tým k lekárovi aj k psychológovi a tí naznačili mamičke, že dieťa je práve v tom veku, že fakt nevie čo zo sebou a vraj takýmto spôsobom dáva okoliu najavo, kto je tu pán! psycholog jej poradil, že sa nemá báť dieťaťu stále prízvukovať, že toto sa nepatrí a sem tam jej naozaj dať aj päťkrát výchovnú po zadku a keď začne revať, tak jej pohroziť. Jednoducho si musí uvedomiť, že sa také veci nerobia a nie je tu od toho, aby ona diktovala podmienky. Malá bola samozrejme ešte vzdorovitejšia, ale keď jej došlo, že to mama myslí naozaj vážne tak sa skludnila a prestala to robiť. Tak neviem, záleží asi od dieťaťa a jeho veku, rozhodne by som sa s mamičkou porozprávala a dala jej najavo, že ak to so svojim dieťaťom nepreberie, tak jej za ňu tresnem po zadku ja. Ak by neboli nejaké výsledky, rozhodne by som zašla za detským psychologom a upozornila ho na to.
Možno majú nejaké problémy v rodine a dieťa to prežíva a navonok takto ventiluje.

aktak
15. feb 2008

aj my mame v okoli chlapca ktory hryzie, aj do krvi a aj ovela mensie deti, je to strasne, skusim jeho mame poradit to hryznutie naspet (alebo to rovno ja sama skusim ked tam ona nebude 😅 ) lebo on inak nepochopi ze robi zle, hlavne ked mu len povedia ze to neni pekne a nic viac 😖

vesi
15. feb 2008

moja staršia dcéra, ked bola v tom veku to robila tiež, až kým som ju pár krát nekusla aj ja 😅 poradila mi to moja teta, ktorá mala rovnakú skúsenosť so svojim synom, hrýzol každého až kým ho nekusol jeho starší brat...

sue
15. feb 2008

...no aby ste tu neboli len samé maminy čo majú potiaže s detičkami, hlási sa aj jedno "kusadlo" - jasličkách keď som mala dva roky, som pohrýzla a poštípala (do krvi) dcéru mojej budúcej učiteľky angličtiny 😀 ...no a pokiaľ viem, sestričky v jasličkách to vyriešili tak, že ma malo uštipnúť a uhryznúť aj to dievčatko... tak sme si to vrátili, vyskúšali a vraj bol potom kľud 😀 (to viem samozrejme z rozprávania...)

mouse
15. feb 2008

Ahojte, ja som ako dieta hryzla otca az do krvi, ale jemu sa to pacilo, drzal a bol hrdy na tie otlacky, co som mu vyhryzla.. Ale hryzla som iba jeho, vraj som mu tak prejavovala lasku.
Viem, ze to sem mozno nepatri, ale ista suvislost medzi ludskymi a zvieracimi mladami je... Ked bol nas pes este stena, ale uz take odrastene 25kilove teliatko, s oblubou nas hryzol pri hre kade kade, najradsej do nosa, sice docela jemne, ale obcas som mala aj znacky, az raz som mile steniatko kusla do nufaka, zaknucalo a odvtedy ma uz nekuslo. Manzela kusalo dalej, az kym sa neodhodlal a cez vsetok odpor sa premohol a kusol psa tiez do nufaka. Inak na toto prestym neplatili ziadne tresty, nic... okrem toho pes posluchal na vsetko ostatne stopercentne. Cudzich ludi nikdy neohryzal, iba svojich domacich. Vydobyjal si tak vodcovsku poziciu vo svorke 😀

mirka414
autor
16. feb 2008

cairka luisa tak sa vola to dievcatko chodi knam casto a mame ju velmi radi,lebo sa snazia spolu sprechovat nemecky 😀 je to mile dievcatko neuprednostnujem ju pred mojou vzdy u nas dostane to co leonie a tie hracky?ona jednoducho jednu hodi o zem a mala to zopakuje.ja ucim moju,ze aj hracky to boli,dava im potom pusinky a hadze len ked pride Luisa.

cairka
16. feb 2008

aha, tak to nie.ja som myslela, že aj keď je sama, tak hádže, ale keď len vedy, tak to je jasné 😉 a nezábraníš tomu nijak, pokiaľ to bude kamoška robiť 😠

jabber
17. feb 2008

mirka414 - tak jak jsi dopadla s tou maminkou, vyřešilo se už něco?

mirka414
autor
17. feb 2008

jabber luiska bola zasa u nas a uz sa zasa lubkali povedala som to mamicke a hovorila ze ju zato karha ale ze nevie sama co dalej.tak som jej navrhla to stym kusancom od leonie samozrejme pod dohladom a suhlasila,ze to skusime. 😵 vies tu je problem,ze ona sama nema tak vela casu venovat sa malej tak ako ja a moj svokor ona uz chodi do prace a myslim,ze luisa si tym kusanim vynucuje pozornost...uvidime ako to dopadne dam vediet.

musko
17. feb 2008

Ahoj miri!
Myslím, že s tou pozornosťou si udrela klinec po hlavičke. A myslím, že kusanec od Leonie bude dobrá škola života 😉

mirka414
autor
17. feb 2008

ahoj musko ja viem,ale ked ja mam aj luisku rada,niekedy ma svokor trosku zjazdi ked si ju pritulim k sebe 😀 ale kusat to sa nema.videla som aj ten kusanec co pohryzla toho chlapceka a to sa hned zalialo krvou 😢 ved uvidime.

musko
17. feb 2008

Ale to je dobre, že Ty ju máš rada a pritúliš si ju! To, že kuše Leonie je podľa mňa tak trochu žiarlivosť z jej strany - nevie to inak spracovať a dať najavo, tak to robí takto..... Bojuje o miesto na slnku 😉

monkula
20. feb 2008

mirka, ja mám len jednu radu... Dávaj si pozor nato, s kým sa Tvoja dcérka kamaráti v takomto citlivom veku...
Keď mal jarko niečo vyše troch rokov, presťahovali sme sa do do mu, susedia mali vnučku ao rok staršiu od nášho krpca...
Zo začiatku bolo všetko fajn, ale po čase sa z dievčatka vykľula malá, sebecká a manipulatívna osôbka... Hrali sa len tak ,ako ona chcela, a čo je horšie, všetko si vynucovala plačom,k rikom a dupotom.. Náš malý, dovtedy najzlatšie chlapčiatko na svete sa mi začal meniť pred očami, opakovapo nej jvšetko, hrali sa tak, že ich neposlúchali motorky, tak ich trieskali o zem, kopali do nich a jej matka len povedala, a čo, veď ju dostala, my sme za ňu neplatili... keď som jej povedala ,že nejde o peniaze, ale o to, aby sa malý naučil vážiť si hračky, tak sa mi len vysmiala...
A odvtedy bolo všetko inak, jarko bol drzý, a keď som mu povedala, že to sa nerobí, jeho veta bola, aj xxx to robí...

A aj keď sa s ňou už nekamaráti, (presťahovali sme sa inam), toto správani a vety, gestá a tón hlasu po nej opakuje dodnes...