Susedove dievčatko hryzie. Ako sa brániť?

mirka414
15. feb 2008

ahoj mam taky problem vedla nas byva jedno dievcatko v maji bude mat 2roky.je to zive striebro,mame ju radi ale kuse.najprv pokusala jedno dievcatko v centre kde sme boli s mamickami,to som este netusila aka je to bolest,kym nepokusala aj mna a potom aj moju Leonie a na dalsom stretku jedneho chlapceka a vcera znovu Leonie na prstek az do krvi 😢 mamina jej na tom stretku len pohrozila a nejak inak to neriesila...ako sa mam zachovat?a este moja leonie nikdy nehadzala hracky o zem a ona to robi a moja potom opakuje a par kusov je uz dolamanych a tiez balkoneste nemame zabranu chceme tam dat drevenu stenu a vcera uz susedka bola na prvej latke a nasa sup opakovat to 😠 .viem je starsia vie vela veci a nasa opakuje to je normalne ale ako sa branit voci kusaniu,a hadzaniu hraciek o zem???poradte mam ju naozaj rada a nechcem leonie zobrat kamosku...ako by ste to riesili???dakujem.

katka76
21. feb 2008

podobnu skusenost s hryzajucim a besnym dietatom mam aj ja. tazko ho odnaucit, ked mama sa tvari, ze nic sa nedeje. raz tak sa jej maly uz uz zahryzol malemu do chrbta, mama akoze to nevidi- ja som vsak mala oci na stopkach, priskocila k nemu a capla mu po zadku so slovami, a toto viac nech ta nenapadne urobit 😠 . jeho mama od prekvapenia stratila rec, no odvtedy sa neopovazil malemu nic urobit...
co sa tyka nicenia, u nas zaberalo: bud si maly a tomu nerozumies - tak ti dam hracku pre male deticky, alebo si hlupy, ked take veci robis. no maly nikdy nechcel byt hlupy

mirka414
autor
14. máj 2008

dievcata ja som taka napalena to hryzenie stale nekonci a dnes ju pokusala pod ockom a ja som sa len silou vole zdrzala aby som jej jednu nevlepila alebo nebodaj etse nieco viac...a to malinka nema este zahojenu modrinu na ruke od minuleho tyzdna 😠 😠 ja uz fakt neviem a maminka toho dievcatka na to len no,no,no to nesmies 😠 😠 ...co robit,poradte...

vesi
14. máj 2008

povedz svojej malej, nech jej to vráti...inú pomoc nevidím, ako som už písala minule, moja staršia prestala hrýzť, až ked sme jej to zakaždým vrátili... 😒

pacna
14. máj 2008

mirka no to je des. a jej mama nič nerobi?????? 😠 naša Beatka sa odnaučila kopu veci ked jej to niekto vratil.
skus si pohovoriť s jej mamou nonono asi stačiť nebude. asi je rozmaznana 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

mirka414
autor
14. máj 2008

nie ona nerobi nic ani len nepotresta,lebo vo svajciarsku su telesne tresty zakazane 😠 a tak si kuse o sto sest...to jej no no no si moze srcit,boze som ale napalena uz ju tu viac nechcem vidiet,najhorsie je ze nemame nikde plot a da sa volne dostat vedla k susedom.

pacna
14. máj 2008

no to mas potom ťažke ani zakazať sa jej neda aby k vam nechodila? 😕

mirka414
autor
14. máj 2008

uz na tom pracujem a postavime ohradu okolo dvora...inak sa neda moja hned uteka tam,lebo ma rada deti...

pacna
14. máj 2008

ved to a takemu prckovi nevysvetliš, však?

karolinkafe
14. máj 2008

Tak to je fakt tazka situacia. Ale skus si pohovorit s jej maminou a ukaz jej modriny tvojej dcerky, nech pochopi, ze to nie je len hra, ale ze to naozaj boli 😒

mirka414
autor
14. máj 2008

karolinkafe ona ma take iste modriny,hadaj od coho 😒

karolinkafe
14. máj 2008

Akoze ta jej matka? Cize telesne tresty su zakazane, zato decka mozu rodicov tyrat 😀 😀 😀

mirka414
autor
14. máj 2008

ano aj jej matka...uz som sa rozhodla,manze mui spravit plot a dcerka tam uz viac x nepojde.

vilca
14. máj 2008

Ahoj, no my máme podobný problém. Kamarádka má zhruba stejně starou holčičku jako my, no a ona je taková dost hrrr, se vším tříská, naši malou pořád plácá apod... Kámoška říká, že je naše malá přecitlivělá, protože nechodí mezi děti (což je blbost - v naší rodině jsou 2 další děti do dvou let věku a stýkáme se hodně často, nejen s nimi). Jenže když jsme viděli, že se jí bojí i o rok starší holčička a nechce si s ní hrát, tak nám bylo jasný, že chyba není u nás... Jenže se s nimi stýkáme hodně často a já vždycky přijdu od nich úplně vytočená, protože z naší malé dělá rozmazlenýho mamánka........ 🤐

jabber
14. máj 2008

mirka414 - zrovna jsem si tuhle na tebe vzpomněla jak to s tím kousáním asi dopadlo.... 😖 . Já bych řekla dceři až jí ta holčička zase kousne, tak ať jí kousne okamžitě taky, podle mě je to jediná možnost 😖 🙄

mirka414
autor
14. máj 2008

jabber som uplne hotova,ja om to videla ako si ju pritiahla pri hre k sebe akoby jej isla nieco posepkat a potom ju kusla.strasne sa malinka zlakla a ja som az neskor vracala doteraz mi je zle..jednoducho som urobil ohradu a malink sa s nou nebude stretavat,uz to nedovolim...idem si k nej lahnut.dakujem

jabber
14. máj 2008

mirka - no to ti věřím... 😒 , to je pěkně záludná potvora - ta holčička 😠. A nevíš náhodou, jestli kouše i nějaké další děti?

jabber
14. máj 2008

víš co je zvláštní? Že se jí vaše malá ještě nebojí.... 😕 to je mi fakt záhadou 😅

mirka414
autor
15. máj 2008

jabber ano uz pokusala aj ine deti,jedneho chlapceka do chrbta,aj ten hrozne plakal.
a co je zvlastne moja ju stale zboznuje a chce ju stale stiskat.inak mam aj jej foto v albume to je ta luisa.

nikes
15. máj 2008

víte co je sranda, když to tady tak čtu, tak každá maminka píše, naše holčička , chlapeček je taková hodná, poslouchá a to sousedovic děcko je takové zlé, rozmazlené, neposlušné. Od nikoho jsem tady nečetla, že např. " Vím , že ten náš prcek je taky čertík". Holky.já vím, že každá máme si myslí o tom svém dítěti, že je to nejhodnější na světě a to druhé je to špatné, to je normální, ale pak se nedivte, že ta sousedovic máme, si to samé myslí o svém prckovi.

mirka414
autor
15. máj 2008

nikes ale ja mam rada aj to susedove,bolo u nas skoro stale,mame ju na kazdej druhej fotke,ale co je vela to je vela,ja si dcerku hryst nenecham 😠 a ked pridu ine deti,tak sa nadherne hraju na dvore a ja si mozem v klude tukat do pocitca,le pri luise to nieje mozn to musis byt len v strehu co sa stane...aj naposledy to vyzerlo,ze jej ide dat len pusu a zahryzla s jej pod ockom do lica 😠 ako by si reagovala ty,keby o spravila viac x tvojej malinkej???

nikes
15. máj 2008

samozřejmě by se mi to nelíbilo a malé bych vysvětlila, že se to nedělá. Ale taky vím, že naše malá je taky čertisko a taky někdy provokuje a pak nahodí nevinný kukuč, jako že ji jiní ubližují a ona je ta hodná. No, asi je vyčůraná po mně 🙂 No a taky (na základě doporučení mojí kamarádky, dětské psycholožlky) ji učím, aby se uměla i trošičku sama bránit a nespoléhala, že vše za ni vyřídí maminka. Ježíš, aby jste si nemyslely, že ji třeba nechám mlátit od jiných dětí a nevšímám si toho, to tedy ne. Myslím tím takové drobnosti, jako např. když je u nás její kamarádka (o 4 měsíce starší holčička) a třeba ji bere hračky a naše malá je chce, tak se vždy dívala na mně a ukazovala prstíkem na holčičku, abych ji jako hračku vzala. Vysvětlila jsem ji, že si kamarádka s hračkou pohraje a pak ji ji vrátí a dala jsem ji jinou hračku nebo jako děti, jednou lehce plácne naše malá holčičku a pak zase naopak.Taky se ji snažím vysvětlit, že se to nedělá, to samé taky kamarádce. Ted, když kámoška plácne naši malou, tak ta ji to oplatí a pak se navzájem pohladí, jako na usmíření. Mirko, nevztahuj si to na sebe, myslím tím to, co jsem napsala. Nemyslela jsem to nijak zle. Myslela jsem to jako všeobecně. Víte, já si myslím , že se ještě nedá poznat,jeslti je dvouleté nebo tříleté dítě rozmazlené nebo nevychované. Na to je myslím ještě hodně brzo. Zkrátka si myslím, že jsou dětí , které jsou klidné a děti, které jsou hodně živé až rozdováděné a to nemusí znamenat, že jsou rozmazlené. A taky si myslím, že je hodně přehnané, jak tady zaznělo, hlídat,s kým takto malí špuntíci kamarádi. Holčička, která navštěvuje naši princeznu je taky hodně živé dítě , ale přece kvůli tomu nebudu naši malé bránit, aby se s ní kamarádila. Ale možná takto mluvím proto, že se navštěvujeme s maminkami, které mají na to podobný názor, jako já, takže nemáme problémy, když even. nastanou podobné situace, jako ty, které jste tady uváděly.

nikes
15. máj 2008

ještě chci dodat, že já jsem prý byla taky velké čertisko 😀 a nevydržela jsem na jednom místě. Taky prý jsem se občas i s klukama bila a naše jsem dost zlobila, na rozdíl od mého hodného bratra. No a nemyslím si, že ze mně vyrostla rozmazlená a zlá ženská. Tedy, já vím, že by to měli posoudit jiní, ale nikdy jsem nikomu vědomě neublížila, tak soudím podle toho.Takže se vlastně ani na naši malou nemůžu pořádně zlobit, protože zdědila hodně po mně. 😒

aponchie
15. máj 2008

jj souhlasim naprosto s nikes,kazde dite ma sve mouchy a ani ja si rozhodne nemyslim,ze ma holcicka je ta nejlepsi a ostatni ji jen krivdi taky obcas kousla nekoho ,ale to prej v urcitem veku delaji vsecky deti..myslim,ze to kolem 2az3let to prakticky zkusi kazde dite jako urcitou formy hry a neuvedomuje si co dela.jako delat sceny ,ze se nebud ekamaradit s nekym kdo ji kouse neni reseni podle me ,ale spis neco jineho komplexnejsiho..ja nevim co nektere maminky chteji po te druhe mamce konkretne za okamzite reseni?kdyz rekne svemu diteti ne ne ne to nesmis to boli nestaci takze ocividne pro uspokojeni druhe maminky by to dite mela serezat? 😅 nebo zakazat kamaradit se?takove radikalni reseni nikdy k nicemu nevedlo a nepovede ba naopak..miry co tak si ten plot udelat? 😉

mirka414
autor
15. máj 2008

nikes este jeden priklad moja kamoska je tiez slovenka ma ma o 2tyzdne starsieho chlapceka a keby som ti ukazala ako ho dala leonie do laty,ked jej vzal hracku a to filipko chodi uz do skolky medzi deti a je ako anjelik ani sa nevie branit ani nic,to tiez nechcem pre malu,aby sa nevedela branit.
a na druhej strane moj mamina povedala,,mirka chran ta boh,ked sa leonie poda na teba 😀 moj prvy krok a hned som si na seba prevratila hrnek s vriacou vodou,odniesla si to ruka,mala som 10 a podbehla som po auto,skoncilo sa to zlomeninou,pred prvym svt.primanim som sa podkla na rovnej zemi a vybila som s prednu stolicku to si mala vidiet tu fotku 😀moja prva diska a s bicyklom som sa otacala na ceste a nedala som prednost autu a zasa zlomenina a toho bolo est viac 😵 😵 skoncilo sa to utekom do svajciarska,o com sa nas dozvedeli asi 2dni pred odchodom.som skratka poklad.

mirka414
autor
3. jún 2008

mame novinku luizu tu nasu susedku pokusala jj sestranicka do licka,mala ho cele opuchnte a podliate krvou,a odvtedy je to uz par dni ju ani len nenapadlo niekoho pokusat nadobro s tym prestala a teraz prezmenu zasa velmi stik leonie a chce ju akoze lubkat 😀 leonie mala najprv hrozny strach no teraz je uz vsetko okej a su zasa priatelky ako nikdy predtym.som rada ze to takto dopadlo 😵

jabber
3. jún 2008

mirka414 - tak to je fajn, nakonec teda opravdu pomohla vlastní zkušenost s pořádným kousnutím 🙂

anielik
28. jún 2008

Ahojte,

tak ja sa pridava ako mamina toho hryzuceho...mam y toho poriadne nervy. Som cela pohryzena a vyzeram ako keby ma manyel mlatil....
Maly ma 15 mesiacov...este nikoho ineho nepohryzol ale nas s manzelom tym doslova terorizuje. uz som ho karhala, vysvetlila ze nas to boli, dostal aj po plienocke....aj som ho jemne pohryzla ale nic nezabera.
Deti zatial nepohryzol, ale je to asi tym ze ho sledujem, a akonahle ma taky tik tak ho odtiahnem. A co mame kamosov, tak davame pozor navzajom aby matko niekoho nepohryzol. Nechcela by som aby skoncil s nalepkou "s tym sa nehrame lebo hryzie"
V nicom insom nie je "zly". Krasne sa hra s hrackami, poslucha...
Dnes si to zlizol moj krk ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ uz neviem ci mam plakat alebo co vlastne robit...

dakujem za kazdu radu..

lukin
28. jún 2008

anielik: Já bych mu praštila přes ruce, aby si zapamatoval, že toto teda ne. Mělo by ho to trochu bolet, jak jste mu dali na plenku, tak to je nic 🙂

mirka414
autor
7. júl 2008

takze my sa vraciame do tejto temy 😠 to co zasa luise zacala robit sa uz neda pochopit 😖 v piatok sme boli na party s detmi a pokusala tam 5deti a do kazdeho sacala a vcera dokonca postipala mojho manzela a pytala sa ci ho to boliiiiiiiiiia stlacala mu to stale vic ako masochysta 😠 vazne neviem co dalej...

maruschka
7. júl 2008

mirka,tak upozorni na to rodičov,alebo trocha prevetraj malú Luisu..Niekedy pomôže zvýšený hlas a zlovestný pohľad..Naša malá by každého objímala a to je hrozné,lebo deťom sa to pochopiteľne nepáči a naša malá zasa nevie pochopiť,prečo zakaždým od deciek schytá,keď ich ide objímať..Minule sme boli s mamičkami vonku a bolo tam asi 14 mesačné dievčatko.A naša malá ju pokúsala na ručičku.Veľmi ma to mrzelo,lebo naša už prešla tým kúsacím obdobím.A bolo mi to teda čudné.A nakoniec,keď som jej vynadala,tak sme zistili,že to dievčatko jej pchalo pršteky do hrdla a našej malej sa to nepáčilo.Druhý raz to isté dievčatko poštípala.Samozrejme,zasa som jej povedala pár výchovných viet,ale som vedela,že to dievčatko našej malej bralo kľúčiky,ktoré mala zavesené na krku na šnúrke a tak ju ťahala,že naša malá chytila nervy.A pritom naša malá bola zapásaná v kočíku a vôbec nebola na vine.Samozrejme,tá druhá mamička,ktorá sa rozprávala tri metre ďalej si to nemyslela.Takže,kto zostal najhorším deckom na svete??Naša malá.Najviac ma mrzí,že sa vždy všetko zvezie na naše decká,že sú bitkárky,ale nikto sa nepozerá na svoje deti,že väčinou sú všetky rovnaké a mamičky zakročia až vtedy,keď je plač a slzy..Systém obrany:moje dieťa je vychované,pokojné a ideálne je divný,predsa nikto z rodičov nemôže vedieť,ako práve jeho dieťa zareaguje za jeho chrbtom...Alebo to radšej nechcú vidieť a potom to dopadá tak,že na piesku sa hrajú dve skupiny detí: pokojní,láskaví anjelikovia a zlí,nevychovaní fagani ..A to vždy veľmi mrzí ☹ 😕 🙄 🙄