Těhotenství po IVF

dicinka1
5. dec 2008

ajojte..aj ja som po ivf...a tehotna..prve ivf mi nevyslo.-.dali mi 2..a nechytilo sa ani jedno.. ☹ ale za to mam teraz nahradu.. 😵 😵 😵 jedneho bobika v brusku..ktory neskutocne rychlo rastie 😵 😵 😵 😵 😵

rioko
5. dec 2008

dicinko blahopřeji, to je dobře že podruhé to vyšlo 😉

dicinka1
5. dec 2008

rioko dakujem..este sme len tak v strede..ale dufajme,ze to bude ok.. 😵

satana
5. dec 2008

Holky, brala ste některá duphaston?? Chtěla sem se zeptat jaké ste měli dávkování, protože z caru mi ho dali 1-1-1 a když sem byla už u svého gyn. tak mi řekl, že je to málo a že by to mělo být minimálně 2-0-2, tak teď nevím komu věřit, nebo spíš podle koho se řídit.

katy2
5. dec 2008

satana, ja beriem este stale duphaston 2-2-0 a vecer mam utrogestan 2tb.... teda od 13tt znizujem na 1-1-1.....

torena
5. dec 2008

dicinka: gratuluju, to je super, že se to povedlo, teď už bude všechno OK, taky se nemůžu dočkat, až bude první trimestr za mnou 🙂

satana: duphaston jsem nebrala, jen utrogestan a ten beru 2-0-2 a taky po OPU beru denně Prednison 2,5mg.

dicinka1
5. dec 2008

satana..ja som mala 2 krat 2..rano som si dala 2 aj vecer.. 😉

dicinka1
5. dec 2008

tak sa mi to zda spravne..lebo mas tam vacsiu davku,ked si das 2..no a ucinkuje cely den..a vecer to zase doplnis tymi dalsimi dvoma..ja som este mala na vecer utrogestan do pisulky...

satana
5. dec 2008

jojo, ještě mi říkal, jako gynekolog obvoďák, že když čekám dvojčátka, že je to dost málo, ale - ťuk ťuk ťuk na dřevo - zatím vše ok ... jenže nakonec řekl, že se jim do toho nebude míchat a že teda zůstanem u toho nižšího dávkování, nebo prej jak chci ... jenže jak mám JÁ vědět, co je nejlepší 😒

kacatko000
5. dec 2008

dicinko tak moc moc gratuluju a at tě provází jen štěstíčko 🙂

kacatko000
5. dec 2008

ahoj holky tak jsem doma, no nejen , že mám utroš, ale doktorka mě odchytila, prý jak to dopadlo?? že je moc zvědavá, protože tu stimulku nějak prožívala se mnou, měla jsem nejmín vajíček ze všech holek a chtěly mi to stopnout a nakonec to takhle dopadlo, tak když jsem jí řekla co a jak, tak mě hnala do ordinace, že má 5 min času a pokud jsem měla HCG už přes 600 tak by mohlo být něco vidět a udělala mi ultrazvuk.
No tak upně čistě to vidět nebylo, ale ukázala mi místo, kde se určitě něco děje a prý to vypadá, že se každým dnem vyloupne a bude vidět, tak mě místo příštího pátku sama objednala už na toto pondělí Usmívající prý už by jsme bobka a nebo bobky vidět mohly.
jo a říkala, že děložní sliznice je pěkně vysoká těhotenská.

Tak mi udělala radost a doufám, že v pondělí už uvidím víc
_______

torena
5. dec 2008

kacatko: to je super, mám radost, máš super doktorku 🙂 Já byla dnes u obvoďačky na krvi, v pondělí budu volat pro výsledky. Do CARu budu volat až ve středu 10.12, kdy jsem si měla poprvé udělat test, 17.12 bych měla jít na kontrolu, to bych měla být 6tt, myslíte, že už bude vidět srdíčko? Trochu se bojím, podle Dr. mám malou dělohu a hrozí tedy zamlklý potrat, ale snad budu mít štěstí

rioko
5. dec 2008

kacatko tak vidíš, samé dobré zprávy 🙂

katy2
5. dec 2008

kacatko, gratulujem 😵 😵 😵
torena, v 6tt este nemusi byt srdiecko... my sme ho este nevideli... zvykne nabehnut v 7+8tt... ale v 6tt vidno amnialnu dutinku a embryonalne struktury....

kacatko000
5. dec 2008

děkuju holky.
tereno určitě to bude v pořádku, musíme věřit že ty naše prďolky jsou bojovníčci.
Já taky nevím kdy je vidět srdíčko, ale pochybuju že bych ho do vánoc viděla

satana
5. dec 2008

u nás byla srdíčka vidět na konci 6 týdne

dicinka1
5. dec 2008

dakujem vam baby..

aj ja vam zelam vsetko naj naj..nech sa dostanete krasne k porodu a zdravemu babetku...alebo babetkam? 😵

gabika25
5. dec 2008

Ahojte, nam to vyslo po 1. IVF. Vlozili 2 embryjka a obidve sa chytili. Este mame 5 zamrazneych. Teraz dokoncujeme 18. tt. Mne pocitaju termin porodu od poslednej ms, ale babatka su podla velkosti o tyzden neskor, co vychadza na den odoberania vajicok. Prvy krat sme ich videli asi 3 tyzdne po ponkcii. Boli to krasne machulky a teraz mame okolo 18 cm a mame sa skvele. Od zaciatku som na rizikovom, lebo lekar povedal, ze po IVF je to automaticke.

dicinka1
5. dec 2008

gabika mam s teba radost,ze sa ujali obe..to je super..ja som chcela dvojky..no mala som silne ohss po gonale som velmi reagovala,tak mi velmi neodporucal et...povedal,ze zmrazime a potom vlozime ked sa zlepsi..no nakoniec som ho ukecala aspon k 1 babetku..tak suhlasil..a som stastna..lebo moje telo emryjko krasne prijalo...vobec som nespinila,ani nekrvacala....akoby moje telo bolo na to stvorene 😀

dicinka1
5. dec 2008

mam este 6 zmrazenych po icsi a pk..dozili sa az 6 dni..a potom ich zmrazili,tak su urcite silne...na dalsie ket pojdem cca..o 3 rocky a dam si uz vlozit 2.... 😵 😵 😵 😵 😵

gabika25
5. dec 2008

dicinka gratulujem. Hlavne nech sa vam dari. My sme ICSI nemali, lebo manzel mal akoby zazrakom vyborny spermiogram, takze nam to doktorka neodporucila. Tiez sme kultivovali 5 dni a z 8 embryjek sa 1 prestalo delit. Tych 5 co mi zostalo asi darujem, lebo 2 deticky mi budu stacit.

kay..
6. dec 2008

Kacatko - ja som 3 dni pred tebou. na 13 den po ET som mala HCG 751. Vystelka je tiez hruba. v stredu idem znova na krv zistit ci stupa a o 10 dni na ultrazvuk.

torena
6. dec 2008

kay: já jsem v pátek byla na krvi, to jsem byla také 13. den po ET, tak jsem zvědavá na výsledek, jestli budu mít alespoň tolik HCG jako ty 🙂.

Dělám si test každý den, první test GS jsem si udělala 10. den po ET, potom 11. den a čárka sílila, 12. a 13. den jsem si udělala test jiné značky a tam už byli tlustice, dnes jsem si opět udělala test GS a čárka je o něco slabší než na těch jiné značky (ty se nemuseli máčet do nádobky, ale stačilo je počůrat, byli z umělé hmoty). Myslíte, že to bude v pořádku?

kay..
6. dec 2008

torena - nie vsetky druhy testov ukazuju testovaciu ciarku rovnako silnu. Ja som tiez pouzila 2 druhy, ten slabsi druh som pouzila najprv a tie silnejsie neskor. Pokial su dve // tak vsetko je v poriadku. Na domacom teste sa neda zistit ci HCG klesa alebo stupa. Tebe vysledky testu nepovedia hned v ten den? Mne volali po 3 hodinach.

kacatko000
6. dec 2008

Ahoj holky jdu vás pozdravit, jak se vám daří o víkendu??? mě dnes docela dost bolely prsa, jinak dobrý. jsem moc zvědavá na to pondělí, ale než se dostanu do ordinace budu nervozní jako u zabaře, možná víc 🙂
Tak si budeme navzájem držet palečky a snad nám tahle diskuze nezanikne, protože mě fakt dost pomáhá, když vím, že můžu si popovídat s lidmi co jsou na tom stejně jako já a prakticky i ve stejném časovém useku. 😉

babulka123
6. dec 2008

ahojte ... takze patrim medzi vas.. hehehe vo stvrtok 4.12 na 13 den som mala HCG 353... tak sa tesime.. na bud.stvrtok ideme na ultr. tak som zvedava co tam uvidime.... velmi sa tesim ze v tom nie som sama... tak ako som sa doteraz na to tesila teraz sa bojim... vsetkeho, ako to zvladnem, co s tym mrnusom budem robit .. a vobec ze budem matkou a hlavne budem zodpovedna uz aj za niekoho ineho nie len sama za seba.... 😀 😀

kacatko000
6. dec 2008

Babulko moc moc gratuluju a přeju ti at je i do budoucna vše v pořádku

babulka123
6. dec 2008

kacatko dakujeme... aj vam prajeme aby cele toto stastne obdobie preslo bez najmensich komplikacii...

lucie.krajcarova
6. dec 2008

Holky, moc vám držím palce!! Prožívám to s vámi, protože moje ségra jde taky na IVF v lednu. Chtěla bych vás moc povzbudit. My jsme srdíčko viděli v 7. týdnu, teda celé embrio. Dřív je vidět asi jen váček. Určitě je dobré dát si pozor na stravu, nejlepší je koupit si nějakou velkou knihu o těhu, kde je rozepsaný každý týden, co se v miminku vyvíjí a jaké potraviny to podporují. celý první trimestr. Ty další už miminko převážně roste, vše důležité už má vyvinuté. Já jsem se vyhýbala uzeninám, bublinkám, umělým sladidlům, syrovému masu a vejcím a nedopečenému masu. Sama od sebe jsem začala mít chuť na ovoce a zeleninu. Jo a rybám jsem se rozhodně nevyhýbala, mořské jsou zdravé. Aspoň jednou týdně rybu. Držím moc palečky!!! Nejste některá z brněnského centra?

babulka123
6. dec 2008

lucka mi ti dakujeme..

ja som momentalne v stadiu ze mi moc nechuti jest... jedine co mi ako tak ide su polievky akekolvek.. a zatial zijem na rozku a syre.. snad to bude len lepsie a lepsie... ale zaklad je ze som sa naucila pit mineralky ciste.. neochutene.. sice jemne sitene ale oproti kofole a podobnym veciam je to u mna neskutocne zazrak.. bola som na tom priam zavysla...