Těhotenství po IVF

torena
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuspitka
11. dec 2008

mojka ja som mala 11vajok a7 sa mi oplodnilo

kuspitka
11. dec 2008

1to nemolo cez ICSI robene???

len
11. dec 2008

Takhle - pokud není problém se spermiem, tak až na naprosté výjimky je úspěšnost oplodnění s/bez ICSI naprosto stejná (cca 7 vajíček z 10). Já chodím do toho samého CARu co Kacatko a u nás se na to opravdu moc nehraje - když není indikace, ICSI prostě nedoporučují, a úspěšnost mají báječnou. Však my jsme toho důkazam 😉 Mně to nakonec nedopadlo, ale to nemá s metodou oplodnění nic společného, jakmile se začne vajíčko dělit, je jedno, jak bylo oplodněno...

kuspitka
11. dec 2008

tak ked mame darcu to su velmi dobre spermie tak si kludne mozme tak len IVF.....?????tak to som rada tak to skusime tak....

len
11. dec 2008

Nebo to můžete zkusit půl na půl 🙂 Aspoň pak uvidíš, jestli to v tvém případě má vliv nebo ne 😉 Ale fakt je, že s dárcem je situace trochu jiná. Nám šlo i o to zjistit, jestli se naše spermie a vajíčka dokážou přirozeně spojit, a to by s ICSI nešlo. U dárce už je celkem jasno... Nechala bych to na doktorech 😉 Ale jestli ti doporučí, že ICSI není nutné, tak ti chci dodat naději, že to jde i bez něj - držím palce! 🙂

kuspitka
11. dec 2008

len dakujem .len ak nechcu zarabat ze povedia ze ICSI musi byt a nebude potrebne..vies su lekari co chcu zarabat na vsetko a myslim aj centra chcu zarabat

torena
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuspitka
11. dec 2008

my sme mali pry prvom 11 vajicok.
neviem moja co je lepsie uvazujem natom ale neviem.....som zvedava co nam poradia v centre

torena
11. dec 2008

tak se na všechno zeptej, ale 11 vajíček je hodně dobrý, co nechat polovinu oplodnit samovolně a tu druhou ICSI?

kuspitka
11. dec 2008

este neviem ale aj tak keby spom dala oplodnit s ICSI tak vsetko je to jedna cena

len
11. dec 2008

Nojo, to je sice risk, ale zase to vyvažuje to, že po ICSi je o trochu zvýšené riziko potratu, jak tam není ten přirozený výběr. (a my měli potrat i bez ICSI) A věř mi, že půlku vajíček určitě víc spermií neoplodní, to se stane u jedný-dvou. A stejně tak u jedný-dvou můžou vybrat špatnou spermii, to je všecko v rámci statistický odchylky. Jo, asi spousta center rejžuje prachy za každou cenu. U nás zase ICSI většinou nedoporučují jako zbytečné a některé pacientky na ně koukají, jak kdyby je chtěli ošidit či co 🙄

adrosek
11. dec 2008

Ahojík holky moje tak vás zdravím

torena
11. dec 2008

nazdar adros 🙂

torena
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
torena
11. dec 2008

kuspitka: koukni sem, mohlo by ti to pomoc s rozhodováním: http://www.pronatal.cz/content.php?pg=uvod-vysl...

len
11. dec 2008

Uf, nemůžu si pomoct, ale instituce, která je schopná napsat těhotenstvý s tvrdým y, je mi nějak podezřelá 😀 jak tak na to koukám, ty čísla jsou naprosto srovnatelný, ale dle mého by se srovnávat neměly, protože ICSI podstupujou většinou lidi s jinou diagnózou než čisté IVF 😒

adrosek
11. dec 2008

Ahojík všechny

kuspitka
11. dec 2008

tak ja len 8.1 podavam ziadost do poistovni tak neviem ...chcem sa dobnre rozhodnut prto pisem takto skor .chcem sa dobre rozhodnut

torena
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuspitka
11. dec 2008

neviem dievcata ako sa mam rozhodnut spravne.
rada by som keby toto bolo posledne IVF tak by somto chcela urobit spravne.
ozaj co ste robili po IVF lezali pracovali ale bo co...
ja som pri IVF prvom lezala alen tak chodila na prechazdku ako keby som bola tehu.
1KET some boli na dovolenke chodili sme do parku a tak proste ako keby som nebola tehu a nic.
2KET vsetko odumrelo necviem kde som urobila chybu nechapem tomu

len
11. dec 2008

Torena, jasně, že ne vždycky, ale troufnu si říct, že 100 % párů se špatným spermiem jde do ICSI (+ ještě další), zatímco bez ICSI jsou jen páry s jinýma diagnózama. Tudíž srovnávat skupinu s ICSI a bez dost dobře nejde. Jediná možnost srovnání je u jedné a té samé ženy, když má dostatečný počet vajíček (a dobré spermio), tak vzít půlku s a půlku bez ICSI a porovnat je.

len
11. dec 2008

Kuspitka, normálně jsem chodila do práce (sedím v kanceláři a nijak se nepřepínám) a uchytilo se. Dle statistik nějaké ležení nemá větší vliv... Jediné, na čem záleží, je kvalita sliznice a kvalita embrya, ani jedno ležením nezlepšíš.

kuspitka
11. dec 2008

tak ja som mala 11mm najlepsia je aka sliznica???
ako sa da sliznica zvadsit co musis robit aby bola vadsia???

torena
11. dec 2008

kuspitka: nám vyšlo hned první IVF, byla jsem doma týden po ET, teď chodím do práce na dopoledne a odpoledne pracuju z domova. Dřív jsem hodně cvičila - 5x týdně, ale teď nic, Dr. to zakázal.

kuspitka
11. dec 2008

torena a to si po ET lezala ale si co robila vies úpreto sa pitam aby som vedela co mam robit

torena
11. dec 2008

ten první den jsem ležela, ale další dny jsem už pracovala z domova, takže jsem seděla, normálně jsem i uklízela a vařila, podle Dr. se embryo uhnízdí do hodiny po ET a i kdyby jsme leželi s nohama nahoru celý týden, tak to nepomůže

kuspitka
11. dec 2008

a ty este raz si mala ICSI alebo nie......

kuspitka
11. dec 2008

ozaj ked ste nemali ICSI mali ste predlzenu kultivaciu???

kacatko000
11. dec 2008

Ahoj holky to jste se tu konečně trochu rozjely. Vítám len 🙂
No my jsme měli jen š vajíčka a oplodnila se všechna bez ISCI, pokud je dobrej spermiogram tak mi to přijde zbytečné, my to riskli a vyšlo to, ale jak už psala len, tak u nás v CARU ani ISCI nedoporučujou pokud není důvod a slyšela jsem že někde až na druhej pokus. Jinak co se týká ležení po ET, tak já byla 3 dny doma v klidu, ale normálně jsem vařila jídlo a tak a navíc v našem caru se vůbec neleží po ET, prostě je tam šoupnou a hned jsem šla. Já jsem pořád na neschopence ale to proto že jsem odešla už před IVF z práce a jelikž jsem otěhotněla tak mě do nové práce už nevemou. tak doufám, že to dobře dopadne, ještě pořád čekáme na srdíčka