Tehotná bez manžela. Nájdete sa tu také?

nosoroztek
2. apr 2007

ahojte, otvaram novu temu, kt. by mala byt predovsetkym o zenach, dievcatach, ktore este nie su vydate, ale maju priatelov, snubencov, alebo su same, no napriek tomu cakaju babatko. bola by som rada, keby sme sa tu delili o svoje pocity, o skusenosti s oznamovanim tehotenstva nic netusiacim rodicom, o skusenosti s lekarmi, o tom ci chystate napriek svojmu stavu svadbu alebo nie, atd. jednoduucho by to tu malo byt o vsetkom,s cim sa stretne tehotna a slobodna 😉 tesim sa

nosoroztek
autor
3. apr 2007

angua, dakujem, a ano, tesim sa. u nas v rodine by to bola rovnaka situacia ako v tvojom pripade, v mojej rodine to bude prve vnuca, v priatelovej tretie 🙂 , rozmyslala som, ze by som to mohla oznamit rovnakym sposobom, ako moj ocko svojmu otcovi. bola to taka vtipna prihoda: ocko prisiel za dedkom a povedal mu, aby zobral pusku a zastrelil ho. dedko sa opytal, ze preco? ocino na to, ze len nech vezme pusku a zastreli ho, dedkovi to uz nedalo a o5, ze kvoli comu, tak mu ocko povedal, ze treba svadbu chystat a dedko na to, a ze co preto ho ma zastrelit, zobral to uuuplne super, a moja mamka, ked to vravela doma, bolo 25.12.1982, sedeli v kuchyni, cela rodina, prisla a narovinu povedala, ze je tehotna, babka s prababkou zacali plakat (mamina este chodila na VS a mysleli si, ze ju nedokonci, hoci ja som sa narodila az v auguste 83) a dedko vstal a opytal sa: a on si ta nechce vziat? mamka na to, ze ano, chce a dedko, tak potom co revete🙂 a ked som sa narodila, vsetci boli happy, v maminej rodine som bola prve vnuca, takze boli vsetci z toho hotovi 😀

olianko
3. apr 2007

ahojte kocky 🙂 nosoroztek drzim palceky nech mas // 🙂
my sme to povedali tiez normalne ale az po troch mesiacoch-pre istotu ale vsetci boli radi a tiez je to prve vnucatko v nasej rodine 🙂

nosoroztek
autor
3. apr 2007

tak ja si netrufam cakat az tolko, ak by som bola tehotna 🙂 , nevydrzala by som to 🙂 😀

nosoroztek
autor
3. apr 2007

inak, olianko, podla poslednej mrchy by som bola cca v 5-6.tyzdni, a to sa tusim robi aj ultrazvuk, vsak?

olianko
3. apr 2007

nosoroztek ja som tiez asi v tom case bola u lekara a robil mi ultrazvuk.bolo vidiet malinku fazulku 😀 a tak sme sa tesili.
ja som to nechcela povedat preto lebo som sa bala aby sa to neskoncilo zle ako prvy krat ☹
a pravdu povediac som to svojej mamke povedala skor ale buducej svokre az po troch mesiacoch 🙂

nosoroztek
autor
3. apr 2007

a prosim ta, ak by som chcela foto z ultrazvuku, plati sa?

nosoroztek
autor
3. apr 2007

pytam sa preto, ze ak bude testik pozitivny, chcem ist hned k svojej lekarke a ked mi bude robit ultrazvuk, chcela by som foto, tak ci treba brat vela penazi so sebou 😉

olianko
3. apr 2007

mne doktor automaticky foto vytlacil a dal mi ho zadarmo.teda myslim take to klasicke ciernobiele.Ten 3D ultrazvuk sme platili 🙂

nosoroztek
autor
3. apr 2007

a 3D ultrazvuk sa robi az vo vyssom stadiu tehotenstva ci nie?

froschka
3. apr 2007

ahojteeeeee jaka super tema
tak aj ja sa pridavam.Mam super priatela no pozname sa kratko.Teda dost dlho na to aby som vedela ze je to clovek s ktorym chcem byt cely zivot...svadbu si predstavujem ako svadbu snov s riadnou babskou rozluckou a vsetkym ako ma byt....kostolik zahradka ....snubenci niesme ale rozpravali sme sa o svadbe aj mi povedal ze dievcatka budu mat ponarodeni jeho priezvisko.....
zo zaciatku som bola smutna ze ma este nepoziadal o ruku no viem ze ma miluje a keby sme mali lepsiu fin.situaciu urcite by to urobil
Je totiz stroskotany podnikatel no pomaly sa stavia na nohy.Je to hrdy clovek a na veci ktore urobi chce mat aj krasne spomienky....cize nerobim si absolutne starosti
Dokonca bude nadherne ked nam malicke prinesu obrucky 🙂 🙂 🙂

nosoroztek
autor
3. apr 2007

ahoj froschka, to by bolo naozaj krasne, ked vam snubne prstienky donesu vlastne deti 😀

froschka
3. apr 2007

trosku som si robila starosti koli obcianstvu...priatel je rakusak...ale mam take iste prava na matersku a pridavky ako rakusacky,akurat co mi je trosku neprijemne ked sa predstavujem niekde mojim priezviskom napr pri hladani bytu priatel svojje priezvisko a ja bruchata svoje....no ale to su detaily....podstatna je laaaaaaaska 🙂

nosoroztek
autor
3. apr 2007

z toho si nic nerob, hlavne, ako sama pises, ze sa milujete a ze tehotenstvo prebieha tak ako ma a ze sa tesite a ste stastni, nikoho nic do vasho sukromia

olianko
3. apr 2007

3D je vraj najlepsi robit v 22tt ale ja mam z 27tt a tiez su tie fotky skvele 😀
ale zda sa mi , ze niektore dievcata pisali , ze im robili aj skor ten ultrazvuk, tak neviem,Mne robil na kazdej poradni ten klasicky ciernobiely ultrazvuk. a teraz ma tak napadlo, ze raz mi kolegyna spominala , ze ked ona chcela foto tak doktor chcl 100sk.

nathalie111
3. apr 2007

super tema..a potrebujem poradit..svadbu planujeme v lete..tatinko je v uvedeny v rodnom liste,mala ma moje priezvisko..som slobodna..mam narok na matersku dovolenku 37 tyzdnov??? 😕 vsade sa pise o osamelych matkach...a nie slobodnych.. 😒

nosoroztek
autor
3. apr 2007

🙂 uvidime, to len tak zistujem, zatial ani neviem ci som v tom 😀 ale mozno uz zajtra budem testovat, sice az niekedy poobede, ale snad to nevadi, ved na testoch sa pise, ze mozes kedykolvek pocas dna, dnes je mi tak cudne na zaludku, tak dufam, ze to nebudu nevolnosti 😀

nathalie111
3. apr 2007

ja som platila 50Sk za ciernobiele..asi je to rozne...

nosoroztek
autor
3. apr 2007

nathalie, asi ano, aj ked si myslim, ze by to malo byt automaticke, ze ti ciernobiely ulrazvuk vytlacia zadara, poistovna by to mala preplacat 😝

nathalie111
3. apr 2007

asi ano,ze som osamela matka??? 😉 (aj ked sa tak teda necitim,lebo zijeme spolu..) 😵

froschka
3. apr 2007

nosoroztek presne tak 🙂

froschka
3. apr 2007

poistovne preplacaju ultrazvuk len 2x pocas tehu...vsetko ostatne je nadstandardna sluzba....
aj u nas v rakusku to tak je no ja som relativne rizikovka tak by mali uznat aj ostatne

olianko
3. apr 2007

nathalie presne o tom rozmyslamaj ja- o tej materskej.to musis na socialke podpisat nejake cestne prehlasenie ,ze nezijes s otcom dietata a vtedy by nam mali vyplacat 37tyzdnov.Tak som zvedava.Kamoska to takto urobila a platilo jej to.
.. a ten ultrazvuk, no asi zalezi kto je ako chamtivy 😠

nosoroztek
autor
3. apr 2007

nie, ze asi ano, ze vsade je to rozne

nosoroztek
autor
3. apr 2007

sa mi zda malo len 2x ultrazvuk pocas tehu, ved tehotna si 9 mesiacov a len 2x ti pozru, ci je vsetko ok? hmmm, cudne

nathalie111
3. apr 2007

olianko,myslis,ze to niekto bude kontrolovat?

nosoroztek
autor
3. apr 2007

nathalie, ja si myslim, ze skor nie ako ano

nathalie111
3. apr 2007

musim to niekde nastudovat,ze ako to vlastne je,materska sa mi pomaly krati...a rodicovsky prispevok,no nic moc... 😕

diddi
3. apr 2007

caute baby, froschka 🙂 aj my sa chceme az o rok vziat....len neviem ako to bude s dokladmi, ked pojdem do porodnice, chceme aby male mali obe nase mena, kedze sa vraj uz na rodnom liste neda nic zmenit a ja si po sobasi tiez davam obe mena...neviem co na to nasa legislativa a co musim pred porodom vybavit, aby napisali dievcatka obe priezviska

olianko
3. apr 2007

nathalie ta moja kamoskaco mi to povedala tak ju kontrolovali 😠 telefonicky.No ved aj ja by som chcela na buduci tyzden volat do socialky, nech mi poslu to tlacivo lebo tiez sa mi bude materska koncit a ako hovoris, tak rodicovske nic moc 😠

froschka
3. apr 2007

no treba vziat do uvahy ze volakedy ultrazvuk ani nebol...v tehu knizke mas kolonky teda aspon ja v mojej rakuskej na zapis uzv vysetreni a to medzi 18-22 a 30-34tt
no cudne ja som mala najmenej 15 ultrazvukov uz