Tehotná bez manžela. Nájdete sa tu také?

nosoroztek
2. apr 2007

ahojte, otvaram novu temu, kt. by mala byt predovsetkym o zenach, dievcatach, ktore este nie su vydate, ale maju priatelov, snubencov, alebo su same, no napriek tomu cakaju babatko. bola by som rada, keby sme sa tu delili o svoje pocity, o skusenosti s oznamovanim tehotenstva nic netusiacim rodicom, o skusenosti s lekarmi, o tom ci chystate napriek svojmu stavu svadbu alebo nie, atd. jednoduucho by to tu malo byt o vsetkom,s cim sa stretne tehotna a slobodna 😉 tesim sa

olianko
3. apr 2007

nosoroztek nove foto 😀 pekne 😀

nosoroztek
autor
3. apr 2007

tie niektore zakony su poriadne na hlavu, kamoske sa v okt. narodilo babo, otehotnela este vo 4.roc. na stred. skole, vydala sa a okrem prispevku na 1.dieta nedostava nic, ani matersku, kedze min. 270 dni si neplatila zdravotnu ci co to sa ma platit, tak zije z nicoho, ak to mam tak napisat. v nasej "nadhernej" krajine su niektore veci naozaj ako v kocurkove, vlada a stat by mali prispievat mladym mamickam a nielen jednorazovym prispevkom na prve dieta, ved co je 15000? nic 😠

nosoroztek
autor
3. apr 2007

olianko dakujem, som z orig. foto len vystrihnuta, na celej foto som s malym danielikom, je to babo mojej kamosky a krmim ho 😀

nathalie111
3. apr 2007

to staci vybavit v SP,netreba ist za zamestnavatelom???

nathalie111
3. apr 2007

a v rodnom liste dietata sa neda nic menit? 😅 ked sa s priatelom vezmeme,tak som citala,ze priezvisko,na ktorom sa dohodneme,bude platit pre vsetky nase spolocne deti,a kedze mala ho ma zapisaneho v rodnom liste,tak aj jej sa zmeni priezvisko,nie? ja v tom mam chaos!!!!!
no na tieto vybavovacky a papierovacky sa hrozne tesim.... 😒 😠 😖

bellasandra
3. apr 2007

Ahoj Nathalie 🙂 v prvom rade gratulujem k plánovanej svadbe 🙂
Myslím že je to tak,že po svadbe potom musite požiadat o zmenu priezviska malej

froschka
3. apr 2007

diddi no zober si priklad ze dieta mas s inym muzom za ktoreho si bola vydata....tiez sa s rodnym listom nic neda robit....cize by som sa nad tym nezamyslala.V Liste je uvedene predsa meno tatka a ked raz budete zosobaseny a kocky sa pojdu niekam predstavit....napr prac.pohovor....tak nikto nebude pozerat na to ze ste neboli zosobaseny.....

diddi
3. apr 2007

nathalie chcem sa na tu zmenu v rodnom liste opytat, ale myslim, ze toto je jediny doklad, kde sa neda nic zmenit....jasne,ze tam bude meno otca, ale chceme tam dat obe priezviska, lebo keby sme tam dali len moje a po svadbe pripisali aj jeho a neslo by to v rodnom liste, tak by ma fakt piclo

olianko
3. apr 2007

kocky idem na prechadzku
nathalie neviem ako to je so zamestnavatelom ale ja len zavolam na persobnalne a dohodnem sa .ahojte zatial 🙂

nosoroztek
autor
3. apr 2007

froschka, no nie je to az tak uplne, ak sa druhykrat vydavas a v rodnom liste ma dieta meno svojho biologickeho otca, mozes ho zmenit, len musis dat ziadost

nosoroztek
autor
3. apr 2007

teda zmenis meno dietata, ale meno biol. otca ostava

froschka
3. apr 2007

nosoroztek ahaaaa no to som nevedela....nase zakony su pohroma xixiiiii
treba sa najlesie obratit na matriku alebo ministerstvo....

nosoroztek
autor
3. apr 2007

baby, ake vam robili vysetrenia, ked ste prisli 1x k lekarke, ze vam vysiel poz. test?

diddi
3. apr 2007

ja viem froschka, ja to chcem preto, aby sa ma v buducnosti nepytali preco mame na rodnom liste tvoje meno mami a preco tam nie je tatinkove....preto tam chceme fuknut obe mena, lebo aj po svadbe to tak bude.....ozaj a ked nie sme zosobasení, co treba do porodnice?...uznanie otcovstva ci co?

froschka
3. apr 2007

diddi otcovstvo sa uzna az po narodeni nie???

nathalie111
3. apr 2007

no,na matrike podpisete taky papier..suhlasene vyhlasenie o otcovstve...

a bellasandra,dakujeeem... 😉

diddi
3. apr 2007

takze hned v porodnici im fuknu na batozik moje priezviska, kedze podla tehu knizky nemam manzela?...do kelu

pipi1211
3. apr 2007

ahojte babule... tak ja sa pridavam 🙂 zijeme s drahym cez dva roky spolu no a nahodou sa nam podarilo otehotniet a tak sme sa rozhodli ze sa koli babatku teraz nebudeme nahanat so svadbou ale ze si ju nechame na cas ked malinka bude uz chodit a bude nam robit krasnu druzicku 😀 a to uz si aj maminka bude moct vypit a nie len tatino no nie? 😀 😀 a taktiez budu aj korunky a krasne saty a prenadhernu hostinu 😀 😀 😀

nosoroztek
autor
3. apr 2007

diddi, hlavi hore, na slovensku je to, bohuzial, tak 😠

nathalie111
3. apr 2007

to vyhlasenie sa da urobit aj pred narodenim....a je to asi jednoduhsie,ako sa po porode vlacit po uradoch....teda aspon my sme to urobili pred tym,a meno otca uvadzali do dokumentov uz v porodnici a bolo hned aj v rodnom liste...

nosoroztek
autor
3. apr 2007

pipi, super, gratulujem k babu a tu svadbu si potom vsetci traja uzijete naplno 😉

diddi
3. apr 2007

pipi, presne aj my to tak chceme...kazdy si vezme na ruky jednu slecnu a pojdeme spolu k oltaru 😵

nathalie, da sa ten papier podpisovat este pred porodom na matrike, aby som ho mohla v nemocnici ukazat a reklamovat priezvisko 😎

nathalie111
3. apr 2007

detickam daju priezvisko,na akom sa s tatom dohodnete...a budu to mat aj pisomne..preistotu... 😵

diddi
3. apr 2007

ok nathalie, uz som spokojnejsie 😉 ...idem si pozriet este nejake clanky o tom

nosoroztek
autor
3. apr 2007

nathalie, ake vysetrenia ti urobila lekarka ako prve, ked si za nou prisla, ze si tehotna?

nathalie111
3. apr 2007

tusim sono..na potvrdenie tehotnosti...ster z krcka maternice..a potom ma objednali na odbery krvi...vypisali tehotensku knizku...a tak...

nosoroztek
autor
3. apr 2007

nech viem, na co sa mam pripravit 😉

nosoroztek
autor
3. apr 2007

sa na jednej strane tesim, ale sa aj trochu bojim, lebo to bude nieco nove, nezname 😒

nathalie111
3. apr 2007

..ale kazdopadne krasne..tak si to vychutnavaj od zaciatku.. 😉 drzim palceky..

nosoroztek
autor
3. apr 2007

nathalie, dakujem, ozvem sa a dam vediet, ze ako som dopadla, ci bude babo alebo nie, zatial ahoj a pekny vecer 🙂