Tehotná bez manžela. Nájdete sa tu také?

nosoroztek
2. apr 2007

ahojte, otvaram novu temu, kt. by mala byt predovsetkym o zenach, dievcatach, ktore este nie su vydate, ale maju priatelov, snubencov, alebo su same, no napriek tomu cakaju babatko. bola by som rada, keby sme sa tu delili o svoje pocity, o skusenosti s oznamovanim tehotenstva nic netusiacim rodicom, o skusenosti s lekarmi, o tom ci chystate napriek svojmu stavu svadbu alebo nie, atd. jednoduucho by to tu malo byt o vsetkom,s cim sa stretne tehotna a slobodna 😉 tesim sa

olianko
2. apr 2007

ahoj nosoroztek 🙂 super, ze si zalozila tuto temu a som zvedava kolke sa pridaju 😀

morusa
2. apr 2007

Nosoroztek, sice úplně nevím, co vše bych tu měla vypsat, ale každopádně se přidávám do klubu těch, co nejsou vdané, mají přítele a čekají miminko. 😉 Co se týče svatby, tak ji plánujeme, respektivě plánovat jsme začali loni, měla být tento rok v květnu, přítel si ale už moc a moc přál miminko a já se rozhodla ,že mu ten sen splním, vysadila jsem prášky, ale počítala jsem s tím ,že to bude nějakou dobu trvat, otěhotněla jsem ale do dvou měsíců, takže tím pádem se svatba odložila, jelikož já chci svatbu jedině v květnu a nehodlala jsem se vdávat ještě s neshozenýma kilama a brečícím mimčem za zády, takže ted momentálně to vidíme za rok až dva, podle toho, jakto půjde s mimčem, ale nikam se nehrneme.

kalupinka
2. apr 2007

ahojte 🙂
ja nie som tehulka zatial ale som uz raz bola 😀 mam 4rocnu dcerku siminku
ale spadam do kategorie vztahov bez "papiera"...tak rada sa k vam pridam 😉
zatial sme tri 😀

olianko
2. apr 2007

ahojte kocky 🙂 papier nie je dokaz o tom ,ze ma miluje aj ked priznavam,ze v mnohych situaciach je to jednoduchsie ak ste manzelia 🙂

morusa
2. apr 2007

Papír určitě není důležitej, já to tak ani neberu, ale když už moje dítě bude mít přítelovo jméno ,tak já bych byla vyjímka. No a svatba mi přijde jako skvělá příležitost k tomu udělat pořádnej mejdan 😀

olianko
2. apr 2007

morusa ani ja nie som proti svadbe 🙂 len teraz to nejde presne ako ty pises...treba zhodit kila a nech Alex trosku podrastie len kto vie ci to potom este bude aktualne 😀

kalupinka
2. apr 2007

dcerka sa vola ako ja chcela som to tak aby sme sa obe volali rovnako vsak som ju priviedla na svet tuzobne ju chcela a ocakavala ...........tak sa volame obe rovnako

olianko
2. apr 2007

kalupinka aj nasa Alex ma priezvisko po mne.Tak sme sa dohodli, ved ja ako matka s nou budem chodit po lekaroch a vybavovat vselijake veci. 🙂

kalupinka
2. apr 2007

vsak prave....vsade by ta oslovovali menom manzela by sa nedovtipili najprv ako sa volas automaticky by ta po synovi oslovovali
morusa....ked si dvaja ludia rozumeju a chcu a su presvedceni ze chcu spolu prezit cly zivot...a maju aj predstavu o tom co bude o 20 rokov ked uz deti si budu zariadovt zivot vlastny a vidia v tom buducnost a spokojnost tak svadba je na pravom mieste a velkaaa a kraaansna na oslavu ich spojenia
to je fakt kraaasna predstava

skoda vsak ze nie moja ak tak vo sne 😔

olianko
2. apr 2007

kalupinka preco by to nemala byt aj tvoja predstava? 😕

kalupinka
2. apr 2007

lebo potom netuzim...nie teraz uz nie
pred tym som tuzila po takych nepodstatnych veciach...satz biele ja ako nevesta krasne
ale to bola len taka naivita

olianko
2. apr 2007

tak ja mam niekedy taku chvilku , ze som smutna z toho ☹ ale to o chvilku prejde a ja uz na to nemyslim 😉 mam svoje vytuzene babatko 🙂 , je zdrave a to je pre mna najdolezitejsie 😉
kalupinka nepisala si v nejakej teme , ze nevies ako dalej?

kalupinka
2. apr 2007

ano pisala

mona81
2. apr 2007

ahoj holky, taky se přidávám ke svobodným matkám. Snoubence sice mám, ale je to azylant a nemá vyřízené ani papíry, takže žádná svatba se ani konat nemůže 😔 Malá sice plánovaná nebyla, ale už jsme spolu přes dva a půl roku a oba jsme dítě chtěli, akorát ne za takových podmínek. Když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, vůbec jsem nepřemýšlela NECHAT-NENECHAT. Hned jsem věděla, že dítě si nechám i jako svobodná matka. Můj byl azylantem v německu a teď odešel do švédska. Na malou se moooooooooc těšíme. Přestože nemůžeme být teď spolu, tak se snažíme jak můžeme. Malá bude mít taktéž moje jméno a snoubence jako otce ani neuvedu (pro zatím), neboť jak odešel do švédska, tak je tam teprve dva měsíce a nemá ještě vůbec žádné papíry, pas, potvrzení o existenci atd. Na to se teprve musí čekat a nikdo neví jak dlouho. Já mám termín porodu na květen. Těhotenství prožívám u rodiny, kde se mám výborně a nic mi nechybí (kromě partnera). Nedá se nic dělat, ale život je už takový ☹

olianko
2. apr 2007

citala som si co ste tam pisali 😔 a niekedy mam podobne stavy ale snazim sa ich predychat aj ked nie vzdy to ide.
A je to medzi vami uz lepsie? teda pytam sa preto, ze si snazilka 🙂 a ze chces babatko s muzom s ktorym si nerozumies./ ak som to pochopila spravne 😅 /

mona81
2. apr 2007

copak psala kalupinka? Nemám přehled ☹

olianko
2. apr 2007

ahoj mona 🙂 tak tiez to nemas lahke ale my zeny sme silne a zvladneme vsetko 😉
kalupinka pisala v inej teme o zivote a tak 🙂

tomaslavka3
2. apr 2007

Ahojte som tu po prvy krat.Tato tema ma velmi zaujala,lebo mna sa tyka v plnom rozsahu.

mona81
2. apr 2007

No určitě jsme silnější než chlapi 😉 Vím třeba, že když tomu mýmu jsem řekla, že mu vyštipnu pupínek, tak sebou mrskal jak o život 😀 Nevydrží žádnou bolest i tu nejmenší. Kdyby měli chlapi rodit, asi by jsme vymřeli 😉
Zatím se snažím situaci řešit jak můžu. Můj si našel od včerejška práci, tak uvidíme jestli mi bude moct něco přispívat (je to práce jen na černo). Jinak já nad ničím nebrečím. Snažím se žít s tím co nám TEN SHORA nadělil 😉 Žiju sice ze sociálky (dřív jsem měla v německu živnosťák, ale co jsem otěhotněla, tak jsem se vrátila do česka, kde mě hned šupli na sociálku, protože si nemohli dovolit mi vyplácet 60%, 50% a potom 40% z pracáku), ale nikdy jsem si na svoji životní situaci nestěžovala. Nějak bylo, nějak bude 😉

mona81
2. apr 2007

ahoj tomaslavka3. Nad tvým nickem jsem se teď parádně zasmála, protože jsem si přehodila písmenka a místo tomaslavka jsem četla TMAVOVLÁSKA 😀 no a když jsem se mrkla na tvé foto, tak vidím že jsi blondýna. No jo, to jsem celá já 😅

Téda, ty máš trojčátka? To musí být taky nadílka. My máme doma dvakrát dvojčata (teda ve společné domácnosti)...máma má totiž 11dětí v pěstounské péči a řeknu ti, že jedny dvojčata(holky) mají o rok mladší sestru a všechny dohromady vypadají taky jak trojčata. Nikdo, kromě nás je nerozezná 😀

tomaslavka3
2. apr 2007

Tvoja mama musi byt tiez zaujimava zena,ze to zvlada.My si ich uz rozozname,cudzim sa zdaju byt rovnake.Narodili sa len v partnerskom vztahu,nie v manzelskom.

zuzka_majko
3. apr 2007

jejooo babulky tak supet tema 🙂

bybi
3. apr 2007

jeej, tak aj ja sa pridavam. Tiez nie sme zobrati, ale planujeme. Ked bude mat male tak 2 rocky, aby si aj ono uz svadbu trosku uzilo 😵

zuzka_majko
3. apr 2007

biby nas tu bude tiez dost vela 🙂

jess28
3. apr 2007

Jeeeej babenky, tak sem patríjm aj ja. Teda, my sa snažíme o bábätko, ale k svadbe sme sa ešte nedopracovali. Teda doteraz som bola skôr toho názoru, že veď načo veď spolu žijeme, že čo nám ten papier zmení a teraz keď sa už snažíme o bábätko tak sme si tak povedali, že aby to bolo všetko také uuuplné, tak by mala byť aj tá svadba. Ale tehu neprichádza ☹

zuzka_majko
3. apr 2007

jess nic neplanuj pride samo

jenis
3. apr 2007

Ahojte, aj ja sa pridavam ku vam. Mam priatela, ale svadbu zatial neplanujeme. Ked som otehotnela bola som na rizikovom, tak sme to nechali radsej tak nieze sa nieco stane a teraz mi to az tak velmi nechyba. Mala ma sice jeho meno, ale mne to nevadi. Ked bude uz vediet chodit tak mozno vtedy sa odhodlame. 😉

angua27
3. apr 2007

ahojte babenky, tak som rada, že niekto otvoril aj takúto tému. pridávam sa aj ja.
s drahým sme spolu už cez 8 rokov a čakáme bábätko, ktoré bolo plánované. svadbu sme plánovali na tento rok (keby sa nedarilo otehotnieť), ale tehu prišlo rýchlo, tak som si povedala, že sa nebudem strestovať teraz. užijeme si to možno tak o 2 roky (na 10 vyročie zoznámenia napríklad), keď aj malé s toho bude niečo mať a može nám ísť za družičku, alebo družbu. hneď od začiatku som rozhodnutá, že dieťatko bude ma priezvisko po otcovi, keďže časom ho budem mať aj ja.
momentálne mi manželstvo nechýba, aj keď občas by bolo jednoduchšie vybavovanie niektorých vecí, keby sme boli manželia. beriem to ako takúto čerešničku na tej úžasnej torte, ktorú papáme už tak dlho.

nosoroztek
autor
3. apr 2007

ahojte, som rada, ze sa to tu tak pekne rozbehlo 🙂 ja som slobodna, s priatelom sme spolu uz vyse 4 rokov, svadbu zatial neplanujeme, teda cakame, kym skoncim VS (uz len jeden rok 😉 ), ale tak sa zda, ze priroda akosi zaspasovala a zajtra al. vo stvrtok idem testikovat, lebo mi mrcha meska uz 6 den, prsia mam naliate a bolia na dotyk, brusko mam uz vyse 3 tyzdnov akoby nafuknute, je tvrde, takze spat na bruchu dlho nemozem, lebo ma boli. bolesti podbruska uz mam viac ako dva tyzdne, takze takto. moj priatel je katolik, takze keby sa babo hlasilo na svet viem, ze svadba by jednoducho musela byt, aj kvoli nemu, jeho rodicom, ale aj mojim rodicom. celkom sa tesim, ale urcite nebudem planovat svadbu co najskor, ja sa nehambim vydavat aj v osmom mesiaci 😀 , moja starka sa dokonca vydavala v 9 mesiaci tehotenstva a to je uz co povedat 😀 , len rozmyslam, akym sposobom to povedat rodicom, viem, ze to zoberu fajn, pretoze aj oni sa s planovanou svadbou museli o par mesiacov poponahlat, ale chcela by som im to povedat tak nejak vynimocne, poradite?

angua27
3. apr 2007

nosoroztek držím palce, aby testík vyšiel pozitívny. z Tvojho príspevku mám pocit, že sa na bábo tešíš. 😉
niektoré baby v októbrovkach dávali malé darčeky s prvou fotkou z UTZ a povedali to takto rodičom. je to celkom milé.
my sme to jedným aj druhým rodičom povedali tak normálne, keď sme boli u nich na návšteve. moji rodičia sa strašne vytešovali (bude to ich prvé vnúča) a budúci svokrovci to zobrali normálne (bude to tretie vnúča). podľa mňa je pekné, keď sa to oznámi v uvoľnenej atmosfére, napr. pri spoločnom obede. je to dosť intenzívny prežitok.