Tehotná bez manžela. Nájdete sa tu také?

nosoroztek
2. apr 2007

ahojte, otvaram novu temu, kt. by mala byt predovsetkym o zenach, dievcatach, ktore este nie su vydate, ale maju priatelov, snubencov, alebo su same, no napriek tomu cakaju babatko. bola by som rada, keby sme sa tu delili o svoje pocity, o skusenosti s oznamovanim tehotenstva nic netusiacim rodicom, o skusenosti s lekarmi, o tom ci chystate napriek svojmu stavu svadbu alebo nie, atd. jednoduucho by to tu malo byt o vsetkom,s cim sa stretne tehotna a slobodna 😉 tesim sa

ika.
3. apr 2007

Pôjdem si ľahnúť, nejak ma začína obchádzať únava. Dobrú noc baby.

olianko
3. apr 2007

dobru nocku ika 🙂
musko aj ta lososova moze byt pekna 🙂

musko
3. apr 2007

Tak dobrú nocku dievčatá! Ahoj zajtra! 🙂

iwis
3. apr 2007

Ahojte, ja sa sem ku vámm tiež pridávam.Sme s priateľom zasnúbený, stihli sme to pár dní pred tým ako som otehotnela 😀 , len v poslednej dobe si tým nie som až taká istá, tým, že si ho chcem aj naozaj vziať. Ale asi to na mňa vplývajú tehotenské hormóny, lebo poslednou dobou nie som akosi vo svojej koži. mám z neho také divné pocity 😖

A k tým rodným listom... Ja som dostala také varovanie, že keď nie sme zosobášený, tak sa s priateľom musíme dostaviť na matriku a tam pred úradníčkou vyhlásiť že je on otcom dieťaťa a bude mať aj jeho priezvisko(prípadne priezvisko na akom sa dohodnete, ale to sa rdašej spýtajte, o tom nič neviem lebo som o takej možnosti neuvažovala).
A ten papier potom zoberte so sebou do pôrodnice, lebo ak ho tam mať nebudete a nedáte im ho tak uvedú otca ako neznámeho - čiže prázdnu kolonku a bábo bude mať vaše priezvisko.

Teda to s tým otcom neznámim neviem isto, bolo mi povedané vraj...

Je to dobré najmä pre baby, ktoré plánujú s otcom dieťaťa aj svadbu, ale až neskôr, a teda by málo bábo iné priezvisko ako oni dvaja keby si ho to dievča zmení. a vtedy by nasledovali behačky po úradoch, lebo zmeniť priezvisko nie je až taká sranda ako sa zdá. Dokonca som počula aj o prípadoch, keď si musel otec svoje vlastné dieťa adoptovať. A to sa stalo aj dlhoročným manželom, že ich dcére uviedli do rodného listu prázdnú kolonku pri otcovi 😅

Som sa akosi rozpísala 😀

Len je lepšie si to teraz pekne rozmyslieť čo ako bude ako potom tráviť celé dni na úradoch a míňať peniažky na cšeliaké kolky 😔

iwis
3. apr 2007

Ten papier o tom prehlásení otcovstva sa dáva v pôrodnici miesto sobášneho listu

escada17
3. apr 2007

baby, ja mam fajn muza, ale deti by som chcela, aj keby som ho nestretla- teda radsej deti a sama ( podla mna ) ako vydata za nejakeho idiota... a tyyyych je 😉

ivanka982
4. apr 2007

ahojte baby tak moja prva dcerka ma uz 4roky a to s priatelom zijeme len tak bez sobasa a je to takto lepsie si myslim

ika.
4. apr 2007

Kde ste babule?

musko
4. apr 2007

Čafte!
Tak sme uložili dieťa a mám namočené záclony, tak ich pojdem oprať a necháme stiecť a zavesíme. 😀 Štrajkoval nám celý deň počítač, až teraz sa to podarilo nakopnúť.
Plánujeme, čo cez Veľkú noc, lebo k našim nejdeme - máme tu budúceho svokra(tchána), ten iba leží, takže ho nenecháme samotného. Malý je na šibačku ešte malý, ja tieto sviatky( keď opomeniem kresťanskú stránku veci) veľmi nemusím. Asi pondelok vypadneme do Valtíc.... A čo Vy?

musko
4. apr 2007

Tak babule, kde ste kto?

olianko
4. apr 2007

ahojky 🙂 tak Alex uz konecne zaspinkala a som hotova 😝
ja sibacku tiez nemusim, zvlast v meste je to take divne.Tu nejde ani o nejaku tradiciu.Ved skus dat teraz niekomu normalne vajicko alebo aj nejaku cokoladu.Vsetci chcu len prachy 😠

musko
4. apr 2007

Tiež si myslím, že je to zárobková činnosť - deti sú čoraz prešibanejšie....
Tu na Morove je taký zvyk, že na smrtnú nedeľu( 2 týž pred Veľkou nocou) chodia vinšovať dievčatá a tie dostávajú výslužku, takže potom chodia na oplátku chlapci... My sme na malom mestečku a tak sa tí malí tešia zo sladkostí a cukríkov, ale nepohrdnú ani korunkami...

olianko
4. apr 2007

ahoj musko 🙂 ja budem rada ked budu tieto sviatky za nami.Isto je mile vidiet chlapcekov ako sibu, hovoria riekanky a tesia sa z cokoladok. 🙂 ale my takychto chlapcov v rodine nemame ☹

musko
4. apr 2007

Ani my, takže vypadneme z domu. navyše malý z toho nemá ešte rozum 😉 .

musko
4. apr 2007

No babenky, idem spať! Prajem Vám dobrú a pokojnú nocku!

olianko
4. apr 2007

my zvykneme na velku noc zahajit grilovaciu sezonu 🙂 ideme vzdy v pondelok na cely den do prirody, grilujeme a zabavame sa s priatelmi.som zvedava ako nam to vyjde tento rok, predsa len prvy krat pojdeme s malou Alex 🙂 ale tesim sa na to.len nech nam vyjde pocasie

tomaslavka3
4. apr 2007

Ahojte.K tomu ultrazvuku u nas sa plati za obycajnu cierno-bielu100sk.Mne na tie tri doktor odpustil,ale CDsom musela uhradit.Prvu fotku som sa rozhodla zaliat do tvrdeho obalu.Zo stroja vysli tri cierne obrazky,znicili mi moje prve foto.Este ta dotycna,co zalievala bola dotknuta,ze ako mala ona vediet.Musela som to zaplatit!A domov som prisla zo slzami v ociach,lebo kazdy chcel vidiet,ze naozaj budu tri.

tomaslavka3
4. apr 2007

Ten doklad sa vola:Uznanie otcovstva este nenarodeneho dietata.Nesmie byt starsi ako 3mesiace.Potvrdzuje sa na hociktorej matrike.Nemali sme original tlacivo,takze nezabudni na rozne podstatne veci.Rodny list dietata vybavuje len otec dietata.Ak mate ockov v zahranici,tak potom sa na to radsej informujte priamo na matrike.

tomaslavka3
4. apr 2007

S priezviskom je to na nasom Slovensku takto:kvoli zdravotnej poistovni sa priezvisko babätka pise v porodnici LEN take,ktore MAS TY v obcianskom.Maminy,ktore ste mix napr.ako ja nebudte zaskocene.Ja som tento trapas,o ktorom som nevedela zazila pred polrokom.Kedze som rozvedena a stale mam priezvisko po exmanzelovi moje trojcatka,sa narodili s jeho priezviskom.Baby,bolo to hrozne.Ja som sa to dozvedela vecer pred porodom,ked sa chystali papiere k cisarskemu a pisali sa mena babätiek.Bolo vsetko vypisane,podpisane,ale na otca sa nepytali.Ked mi sestricka na moju otazku odpovadala mala som celeho sveta dost."nas nezaujima priezvisko otca,deti dostanu priezvisko vase"vsetky ukony,co sa robia okolo babätka plati poistovna matky a vsetko ide na karticku matky.Verte mi, bala som sa ako mu to povedat.Tazko,ale prehltol to.Nastastie je to len do doby,pokial sa nevybavia rodne listy.V porodnici,kde som bola babätka maju napisane na postielkach len priezvisko.Citila som sa hrozne pri kazdom pohlade.Aj,ked priatel prisiel pozriet svoje dcerky,do postielok vsimla som si jeho vyraz.

musko
5. apr 2007

Ahoj Slavka!
Máš moj obdiv, a verím, že ten šok musel byť hrozný..... Ale nakoniec všetko dobre dopadlo. V kežmarku som istý čas pracovala v nemocnici a veľmi sa mi tam páčilo. 😉

iwis
5. apr 2007

Páni, tak to musel byť šok...

A keď ste vybavovali tie rodné listy, tak potom nebol problém s priezviskom?S tým dokladom?

ika.
5. apr 2007

Ahoj Slávka,
presne to je to, na čo naša legislatíva vôbec nemyslí a je smutné, že v podstate nikoho nezaujíma, čo chceš Ty, resp. na čo by teoreticky žena mala mať právo - rozhodnúť sa, že jej deti dostanú priezvisko svojho partnera už v nemocnici a nie "ex-manžela", za to, že Ty máš jeho priezvisko. A vidíš, je to už vyše polroka a stále cítiš v podstate krivdu, že Ti to nebolo umožnené. Chápem, že všetky úkony spojené s ošetrovaním bábätka po pôrode sú hradené zo zdravotnej poisťovne matky, ale nerozumiem prečo nemôže mať dieťa po narodení uvedené priezvisko svojho otca? Je to len byrokratický nezmysel a nemyslím si, že to má niečo spoločné s identifikáciou údajov. Slávka, to musí byť skvelé byť taká krásna veľká rodina a mať 5 krásnych dcér, úžasné. Snímam klobúk. Zvládaš to s trojičkami-dievčatkami sama? Alebo Ti niekto s bábätkami pomáha? Myslím cez deň, kŕmenie a všetky činnosti okolo bábätiek.

olianko
5. apr 2007

ahojte kocky 🙂
ozaj slavka klobuk dole.Starat sa o trojcata a este k tomu aj o ostatnu rodinku.Mas toho dost.Ja pri málej som rada ked stihnem co chcem 🙂

olianko
5. apr 2007

jej Slavka akurat ta vidim v telke na jojke 😀 😀 😀

nathalie111
5. apr 2007

aj ja.... 😵 a ako ste to doriesili s priezviskami a rodnym listom?v nom sa da nieco zmenit????

ivanka982
5. apr 2007

baby ja neviem co teraz po 5 rokoch krasneho vztahu z ktoreho coskoro vyjde 2. dievcatko ma vcera moj priatel poziadal o ruku a neviem co teraz 😅

olianko
5. apr 2007

ivanka urob to co citis 😀

ika.
5. apr 2007

Slavka bola v telke?

ika.
5. apr 2007

Ivanka, Ty trdielko, veď na to sa nedá inak odpovedať, iba ÁNO 😉

ivanka982
5. apr 2007

olianko ja neviem vobec aj by som do toho sla ale tweraz nam je tak supeer

ika dakujem krasne este pouvazujem