Tehotná počas štúdia na vysokej škole

lucindusa
16. sep 2008

Čaute kočky,

nájde sa tu medzi Vami daktorá, s ktorou si môžem pokecať o tehotenstve počas štúdia na VS????
🙂

maggie37
24. okt 2011

Ak súdiš podľa môjho "profilu", tak to som sa naozaj len informačne pýtala 🙂 ale medzi nami, zajtra má prísť mrcha, tak uvidíme, či som si isté veci len nahovárala, alebo... 😀
bývame spolu, odkedy spolu chodíme.. to je cca tri mesiace. dosť krátko na myšlienky o dieťati, ale po minulých skúsenostiach máme obaja jasno v tom, čo hľadáme v partnerovi a pod. 😉 takže tým je to iné zase..
ale keby sa zadarilo, denne by neprichadzalo do uvahy kvoli diaľke ako som už vyššie písala, je to 250km škola vs. domov. Uvidím čo bude, ale asi IŠP... A vy a bábo??? 😅

kukucg
24. okt 2011

Ahojte 🙂 Ja mam 4 a pol rocneho synatora a narodil sa v druhom rocniku VS, rocnik som dokoncila, potom som bola dva roky doma s nim, u nas totiz tiez nie je externe a je toho dost a okrem toho byvame s MM v BA a nemame tu siroko daleko ziadnu rodinu... ale bolo to super, po dvoch rokoch som pokracovala dalej, teraz som v piatom rocniku, chceli by sme druhe mimi, aj sa nam podarilo termin som mala v aprili, presne ako s prvym zial sme o neho prisli v 11tt. Dufam ze sa nam skoro podari znova a po statniciach co mam v juni uz bude po skole a mozem si uzivat mimisa 🙂

beruska11_1
24. okt 2011

@maggie37 ja som s priateľom tiež iba rok a už máme obdobie ,,bábo´´ 🙂 s predchádzajúcim priateľom som bola 6 rokov a o dieťati nebola ani reč...takže ťa viem uplne pochopiť, že po takej dobe už uvažujete, vobec tu nejde o počet spoločne prežitých rokov, či desaťročí 😀 takže ked obaja chcete, nie je čo riešiť 😉 ja by som už aj uvítala bábo, no bojím sa toho ako by som to spojila s tým mojím štúdiom, kedze som už predtým študovala a odišla z inej školy, tak som si povedala ze tuto dokoncim aj keby čo bolo 😀 a s tým individuálnym štúdium by sa to podľa mna dalo zvládnuť...no ja ti budem držať palčeky 😉

beruska11_1
24. okt 2011

@kukucg ahoj 🙂 v prvom rade ma veľmi mrzí čo si prežila, viem že to muselo byť ťažké, no stále máš veliký dôvod prečo ísť ďalej, máš malinkého drobčeka 🙂 a ja verím, že nepotrvá dlho a bude mať aj svojho surodenca 🙂 a denné študium by sa nedalo zvládnuť s bábatkom, že nie? to by som musela mať v zásobe zbor ľudí, ktorí by mi ho strážili cez cvičenia a prednášky, to si ani predstaviť neviem...budem musieť počkať ☹

kukucg
24. okt 2011

@beruska11_1 Dakujem, bolo a aj je to tazke ale prave kvoli drobcovi som sa celkom rychlo pozviechala a snazim sa mysliet do buducna a tesim sa ze sa nam dufam mimi podari 😉
Vies co ja mam aj teraz v piataku skolu kazdy den 😒 ale aj u nas boli baby ktore aj s detickami studovali bez prerusenia, dokonca jedna s dvojickami, ale to urcite musis mat blizko rodinu ktora ti pomoze a postara sa o mimi ale na druhej strane aj keby som ja mala tiez by som zostala radsej doma, mne to jednoducho nedalo nechat ho s niekym a ist som salela bez neho 😅 😅 😅

maggie37
25. okt 2011

@beruska11_1 takže dnes prišla mrcha... nejdeme to ďalej siliť zatiaľ... 😖

dankamat
26. dec 2011

Ahojte baby, bola som v tejto téme asi pred polrokom, keď som študovala 5. ročník a už som bola tehotná. Našťastie som všetko stihla včas - v júni som spravila štátnice a začiatkom júla som rodila 🙂
@maggie37 veru netreba nič siliť, aj my keď sme veľmi veľmi chceli, tak to nešlo. Snažili sme sa rok aj pol a nič. Potom sme to neriešili a nechali na náhodu a prišlo to v ten pravý čas. Proste my úplne všetko do seba zapadalo. Presťahovali sme sa, stihla som si napísať diplomovku, učiť sa na štátnice, zoštátnicovať v 9. mesiaci a potom aj porodiť. Proste jedno za druhým 😀 Držím ti palce. Inak ja tiež pochádzam z okresu LC.

anickaaa6aaa
4. jan 2012

Ahojte žienky...
velmi Váas obdivujem ako to zvladate. Ja som v tretom rocniku na vyske..V juni statnicujem a chodim na denne studium cca 250km od domova a s drahym sme zistili ze tento rok uz nebudeme dvaja ale treja.Ostali sme zlaknuty,lebo babo sme este neplanovali...ale tak tesime sa...velmi sa bojim toho ako sa to da zvladnut..zatial o tom nevie nikto len my dvaja..bojim sa reakcie mamky,lebo je dost upeta na mna..takze to bude asi prezivat onieco viac...hlavne sa bude bat o mna a o to ako skola....

dominika2227
4. feb 2012

chcem sa opytat skodi stres s ucenia a skusok mojmu babetku som 22tt

koralinka
4. feb 2012

ja som tiež 2.6. min rok štátnicovala a 30.6 rodila 🙂) a teraz pokračujem ešte magistru, už su to len 3 semestre tak to musim dobojovať 🙂
@anickaaa6aaa u nás sú všetci ochotní a ústretovní až na jednu výnimku ale tak som sklonila hlavu nech si udrie ked jej to spravi dobre, študujem kvázi individuálne-aj ked oficiálne sa to u nas neda - chodim len na skúšky
@dominika2227 - no stres nie je dobrý samozrejme, preto som to brala športovo aj ked som šla na štátnicu - učila som sa tak hadam mi to daju - treba myslieť na to bábo a povedať si že kvôli nemu sa stresovať nemôžem 🙂

dominika2227
4. feb 2012

ja sa snazim som v klude ale taky podvedomi stres tam urcite je? dnes mam poslednu skusku a potom zacina druhy semester, cely tyzden sa ucim a potom som trocha nervozna so skusky myslite ze to vadi?

dominika2227
4. feb 2012

ked som bola na sone bolo v poriadku v 20tt mala mala uz 360g a 23cm takze rastie pekne, aj jest mi normalne chuti, len niekedy mam take pichanie v maternici, ale to moze byt ze sa zvedcuje co myslite?

kkkika
4. feb 2012

Ahojte holky 🙂 Ja som počas štúdia na VŠ bola tehotná hneď 2x, raz som síce mala 1 rok pauzu medzi Bc. a Mgr. stupňom, no druhýkrát už nie. Mám denné štúdium, nemám individuálny plán ani nič také (v mojom odbore také čosi nie je možné) - našťastie mi vo všetkom pomohla rodina. Teraz ma už čaká "len" napísanie a obhajoba diplomovky a štátnice. Ak to pri týchto dvoch drobcoch zvládnem, tak si srdečne pogratulujem 😀 Ale snáď áno, myslím, že to najhoršie v podobe štúdia a skúšok mám už za sebou.

lenuschka1
21. sep 2012

Ahoj, tak to prišlo už aj na mňa 🙂 Som v 6.tt., o 2 týždne začínam 3.ročník na VŠ, čakajú ma štátnice..... Mimi by sa mi malo narodiť v máji, štátnice sú v júni.... Veľmi sa toho bojím.... Rodili ste niektorá takto tesne pred štátnicami? Zvládli ste to potom v škole?

maggie37
30. sep 2012

@dankamat ahoj teraz som len zbadala tvoju reakciu z minulého roka 🙂 Odtiaľto si z okresu? Ja som priamo z mesta (už). Už ani neviem o čom sme si písali predtým, ale teraz čakáme Drobčeka a pozerám že aj ty si na tom nejako podobne 😉 😉 Som v 5. ročníku a Termin mám na koniecmarca.. Škola strašne ťažká, už som preliala kvoli nej potoky sĺz. Je to na nervy dochádzať dvakrát do týždňa do BA a vracať sa večer naspäť a hlavne ked som od piatej unavena, ako keby bola polnoc. Uvidím či to zvládnem ale optimisticky to nevidim... Tebe to vyšlo veľmi dobre a obdivujem ťa, že si to zvládla! 🙂

maggie37
30. sep 2012

@lenuschka1 Ja budem rodiť v marci a štátnice mám v juni.... No neviem neviem ako to dopadne 😀

a2303
30. sep 2012

Je to náročné ale podľa mňa sa to dá 🙂 Pri Bc štátniciach sa mi dcérka narodila a presne o 2 týždne na to, som mala štátnice /to som si vedela sadnúť pred komisiu len na okraj zadku, tak ma ešte bolelo šitie 😀 ). A pri synčekovi som mala Ing štátnice, keď som bola cca v 5-6 mes. (a to som už doma mala dcérku). Netreba sa zbytočne stresovať.. stres je hnusný... ja som išla tak, že keď spravím dobre a keď nie, aj tak dobre (max. pôjdem na opravný termín). Hlavné je zdravie deti!!!! učila som sa po nociach a ing. štátnice som spravila na A-čka a obhajoba na B. Hlavne je sa fakt nerozčulovať a brať to z nadhladom... je to len skúška a vždy je opravný termín. Ak nejde o život, tak nejde o nič... 😉 Držím palce!

1aduliatko1
5. nov 2012

ahojte....študujem posledný rok na VŠ, v máji ma čakajú inžinierske štátnice...S priateľom by sme chceli začať pracovať na bábätku, ale som dosť veľký stresák a bojím sa, aby som neublížila bábätku pred štátnicami (keby sa nám zadarilo). Dajú sa zvládnuť štátnice s bruškom?? dakujem za Vaše názory a skúsenosti 🙂

zuzi0911
5. nov 2012

@1aduliatko1 ja so sice nemala statnice ale otehotnela som v maturitnom rocniku. maturovala som 5 dni pred terminom porodu a uspesne. vsetko sa da. neboj sa a co je najlepsie tiez som hrozny stresak ale ani raz som v celom rocniku ani na skuskach nezastredovala vobec som sa nicoho nebala a pritom cele tri roky som z maturity bola na nervy a vtedy nic babatko ma skosi ukludnovalo.

savana12
24. nov 2012

Ahojte, vidim, ze tu riesite tehotenstvo a statnice. Ja to sice este nemam potvrdene od lekara, ale testy zatial pozitivne. Takze ak som naozaj tehotna, budem statnicovat s bruskom 🙂
Som vsak typ studenta, ktory sa uci den aj noc a stres prezivam teda poriadne. Ja neviem, ako to mam eliminovat a ked si predstavim, co vsetko ma este caka....
Uz som si precitala, ze viacere z vas to uspesne zvladli, ale chcela by som vediet konkretne info, AKO ste to zvladli, to jest ako ste si delili svoj cas, ako ste pristupovali k uceniu a co vsetko ste v suvislosti s ucenim museli obmedzit.
Dufam, ze som to nenapisala velmi chaoticky, ale prave mam pred sebou pozitivny test a nedokoncenu seminarku 😀
Dakujem vopred za odpovede

snehulienka_mrazova
28. nov 2012

Chcela by som sa poradit zienky..otehotnela som na VS (studovala som ale externe), v 3.rocniku Bc. Uprimne, nikdy ma to nebavilo, nemam k tomu vztah,dokonca som sa raz na skolu vykaslala,alle kvoli naliehaniu rodicov som zas isla na prijmacky, kde ma opat zobrali. realita je taka, ze hoci som v 3.rocniku, mam strasne vela skusok co mi treba spravit, este som aj prenasala dost a pod..no katastrofa. Drzim sa tam ltt🙂 ale pointa je ina...straaaasne sa mi skolu dokoncit a vratit sa tam (mam v plane dat si prihlasku na elementarnu pedagogiku do PO), keby to bolo aspon niekde nablizku, ale z PP sa musim terigat do BA. Mam 1,5 rocnu dcerku, a naozaj od nej nechcem odchadzat-aj ked to by som len na skusky, na otocku PP-BA. Neviem, ci je lepsie do skoly nastupit nablizsi rok-t.j. od sept. 2013 alebo az ten dalsi (to je posledna moznost predlzenia,viac sa neda). Strasne sa mi nechce, s nechutou sa do toho nutim. Ale tak si vravim, ze "aspon" ten Bc nech uztam dokoncim..ide o to, ze ta skola aj dost stala, nasi ju platili a teraz mi to vyhadzuju na oci, takze vlastne to kvoli nim, ja s tym oborom nic nechcem🙂 Co si myslite? Nastupit ked bude mat mala 2 roky? Alebo pockat, kym bude mat 3? co je lepsie? V troch asi pojde do skolky a tak..

bejli
5. jan 2013

Ahojte babenky, chcela by som poradiť. Som v 7. mesiaci a uvažujem si dať odklad na štátnice, vie mi niekto napísať, čo má všetko tá žiadosť obsahovať? Lebo ja vôbec netuším ako to má vyzerať. Ďakujem.

simi906
23. jan 2013

Ahojte 🙂 Ja sa zas chcem spýtať,že či vám vychádzal termín pôrodu cez niektoré skúšobné obdobie. Mne to vychádza v máji, čo je skúškové... neviem ako , a či to zvládnem... máte s tým skúsenosť?

wudz
23. jan 2013

@simi906 Ahoj, ja mám našťastie termín až v týždne po skončení skúškového, no u nás (UMB) sa dá vybaviť preklad, resp. predĺženie skúškového. Mne napríklad na študijnom povedali, že ak by som porodila skôr, tak mi predĺžia skúškové do konca augusta, čo si myslím, že sa už dá zvládnuť..

simi906
23. jan 2013

@wudz mne zas moja profesorka povedala, aby som sa dohodla s vyučujcimi, že tak potíšku, aby mi dali predčasné termíny. Ale na druhej strane nemusí s tým každý profesor súhlasiť. Termín mi vychádza 11.mája, a stresovať sa na skúšky, na porod... to sa mi veru nechce 😖 skúsim teda behnúť na to študijné. Spolužiačka mi povedala,že po pôrobe školu neprerušila, ale dali jej koli dieťatku individuálne štúdium. Vieš o tom niečo?

wudz
23. jan 2013

@simi906 No ja mám napríklad už teraz individuálny plán, aj keď plánujem chodiť do školy čo najviac, momentálne som štvrtáčka, takže sa mi to zíde.. Musela som si obehnúť každého vyučujúceho zvlášť, aby mi napísali, koľko účastí musím mať v priebehu semestra, ako a dokedy ukončiť predmet.. Väčšinou boli dosť ústretoví, ale naozaj to závisí od každého osobitne. Hlavne si to na študijnom vyzisti. Kde študuješ?

simi906
23. jan 2013

@wudz Tebe už teraz dali individuálne, a bez problémov??? 😕 úúú, tak to sa musím popýtať aj ja, lebo tej spolužiačkepovedali že jej to môžu dať AŽ PO pôrode... Ja študujem v Nitre na UKF,2 ročník

wudz
23. jan 2013

@simi906 ono to je asi individuálne, ja som sa tiež bála, že mi neschvália, ale do žiadosti som nenapísala presný termín, iba že rodín v júni. A okrem toho hocikedy ešte zvraciam, tak som si od doktora popýtala razítko. Skús sa teda spýtať, len čo najskôr, lebo u nás sa to musí vybavovať pred začatím semestra. Ja som chcela už zimný semester individuálny plán, lebo som vtedy zvracala každý deň tak 6-8x, no to mi neschválili..

simi906
23. jan 2013

No tak možno to bude tým, že sa to vybavuje pred začatím semestra... ešte že hovoríš, tak sa pôjdem na to veru spýtať 🙂 ja práveže žiadne ťažkosti nemávam...

wudz
23. jan 2013

@simi906 Držím palce potom=)