Tehotná počas štúdia na vysokej škole

lucindusa
16. sep 2008

Čaute kočky,

nájde sa tu medzi Vami daktorá, s ktorou si môžem pokecať o tehotenstve počas štúdia na VS????
🙂

dankamat
3. máj 2011

@aninenka ahooj, no co uz mas po statniciach, alebo ta len cakaju niekedy teraz??? Ja sa este len pripravujem, ale radsej by som isla rodit ako na statnice 🙂

aninenka
3. máj 2011

@dankamat ahojky, nie nie no mam par dni do statnic a citim sa ako vypluty rezanec, ucim sa, teda snazim sa a tak....ti teda poviem, ze aj ja by som radsej sla rodit ako statnicovat :D ale snad to nejako zvaldneme a ty mas kedy???? ja bud. pondelok 9.maja.... 😖

dankamat
3. máj 2011

@aninenka juuj tak ti drzim palce, lebo ma hned napadlo ze ako si to prezila, tak potom daj vediet. Ja mam len 2.6. takze sa len zacinam ucit. Snad mi mesiac na to bude stacit. Ale som na PN uz a stale si cosi najdem ine na robote ako ucenie. Neviem ako mi to pojde. Tak sa drzte - obaja. 🙂

aninenka
3. máj 2011

@dankamat urcite to zvladnes mesiac je dost casu na ucenie 🙂 keby si sa aj viac ucila, by ti aj preplo z toho :D netreba zasa prehanat 🙂 no, zacnem sa asi aj modlit pomaly 🙂 aj vy sa drzkajte 🙂

katecameron
3. máj 2011

no ja som tiez bola 😉

dankamat
10. máj 2011

@aninenka supeeeer uz to mas za sebou, gratulujem ti 🙂 myslela som na teba, ze ako si to zvladla? Brali trosku na teba ohlad??? Ja akurat hladam na nete nieco, co si obleciem, ale zatial neuspesne ☹ ty co si mala na sebe?

aninenka
10. máj 2011

@dankamat ahooj dakujem krasne...dalo sa to naozaj 😉 boli celkom aj mili, aj ludski, ale samozrejme neprihliadali na znamky alebo co kvoli tehotenstvu, odkrutit som si to vsetko musela tak ci tak...vies co? kukni www.mojamoda.sk ja som si odtial objednala taku tehot.suknu a taku koselovu bluzku som mala, co je od prs volnejsia a na nohach balerinky...inak na tej stranke ked to kuknes tak su celkom aj dobre ceny, lebo ine tehot.oblecenie je brutal drahe.... 😔

dankamat
10. máj 2011

@aninenka tak super, mozes "prazdninovat" a pripravovat sa na dalsie krasne starosti 🙂 Dakujem za stranku, urcite si nieco objednam, lebo fakt za niektore veci nevedia co maju pytat. Ako keby to na slona bolo, take ceny su na niektorych 😀

aninenka
12. máj 2011

@dankamat bolo by aj zbalit sa do porodnice konecne 🙂 mam v taske zatial ponozky a nohavicky aj to pre mna do kelu...ale ja sa citim taka vycerapana, hlavne psychicky teraz, iba spim cele dni... 😖 a nic poriadne neurobim.... kedy to presne mas? este raz mi povedz, nech na teba myslim 😉

dankamat
12. máj 2011

@aninenka este nestresujes??? Ja uz by som kazdy den ocakavala asi na tvojom mieste 🙂 neviem si predstavit, ze mi do porodu chybaju 2 tyzdne... Noo ja som tiez vycerpana, uceniu vela nedam cez den, len po veceroch aj to stale pri tom zaspim 🙂
Ty hlavne mysli na seba a maleho, lebo mozno budes akurat rodit, ked ja budem statnicovat 🙂 lebo ja to mam 1.6. - to uz mozno aj mamicka bude z teba.

aninenka
12. máj 2011

@dankamat to mas pekny datum statnic na den deti :DDDD vies co, ja sa citim tak dobre, ak neratam bolesti v slabinach, ale na tie osm si uz zvykla, ze mi to ani nepride ze by som mala onedlho rodit. Nejak nestresujem...alebo si to skor neuvedomujem...mala by som si...zajtra musim obehat urady vsetky, socialnu pistovnu aj zdravotku kvoli ukonceniu studia aj kvoli nastupu na matersku...tak sa mi nechce :( a verim ti, ze si unavena...poznam to, mna ku koncu chytali uz riadne stavy ked osm sa ucila...vies, ja som bola predtym fajciarka, kavickarka tazka, teraz na odreagovanie som mala len telku, taku kratku prechadzku s nasim psikom, alebo som si tak lazkat mohla, dobre mi to slo na mozog.... 😒 ale inak vravi sa, ze tehotne zeny zvladnu viac ako ine, lebo proste musia makat, kym mozu... 😉

janula987
19. máj 2011

@dankamat Ahojte kočky, aj ja sa pripájam k tejto téme... štátnice mám 30.júna čo by som mala byť už asi v 37. týždni tak dúfam že to zvládnem (e) 🙂

dankamat
20. máj 2011

@janula987 vitaj medzi studujucimi mamickami - cakatelkami.... ja mam teraz 1.6. a len teraz sa zacinam trosku ucit ale nejak mi to tazko ide ☹ na aku skolu chodis?

chrumen
20. máj 2011

ahojte mamičky, super téma, rada by som pridala 🙂 ja už drobca mám a štátnice ma čakajú až v septembri, dala som si odklad - nieže by som nestíhala ale nemám rada šialobenec - takto pekne v kľude - aj sa malej povenujem dosť aj poštudujem 🙂 začalo leto a malá poobede vie v kočíku dobre vyspať (dúfam že jej to zostane dlho) tak berem učivo a idem niekde do prírody 🙂

denisekkk
26. máj 2011

ahojte🙂 ja som statnicovala koncom augusta a v oktobri som rodila , este v stvrtok som bola v skole a v pondelok som mala malicku 🙂 stale studujem ale je to pre mna riadne narocne som v 1 roc mgr a mam pocit ze to nezvladam lebo mam tazku kombinaciu. Mam individualny plan ale aj tak je tazke to sklbit lebo nechcem malicku nechavat samu z mojou maminou ked nieje doma jej ocko, bojim sa ze bude plakat...je na mna moc naviazana a tk uvazujem ze prerusim studium lebo ani neviem ci mi vystacia kredity na to aby som presla do dalsieho rocnika :(

janula987
1. jún 2011

@dankamat no tak dúfam že to dnes dobre dopadlo! 😉 chodím do BB na ekonomickú, vlastne už som zoštátnicovala tento pondelok tak si to konečne začínam užívať bez starostí... ešte mám na to mesiac ale moj "drobec" možno aj skorej príde 🙂

dankamat
2. jún 2011

@janula987 veru dopadlo to dobre a myslím si, že vo veľkej miere zabralo aj bruško - boli ku mne dosť tolerantní a netrápili ma. Keď som začala sypať otázku (ktorá bola asi jediná ktorú som perfektne vedela) ma stopli s tým, že na také vysoké štádium tehotenstva som excelentne pripravená a poslali ma domov rodiť 😀 Takže super.

bubbble
2. jún 2011

ahojte.. najde sa tu nejaka medicka, co ma babo pocas studia? 🙂 ja teda este nemam, ale zrejme nevydrzim cakat do konca skoly... tak by ma zaujimalo, ako to zvladate.. 🙂

bbarboraa
3. jún 2011

@bubbble no ja som teda mdicka akurat som ukoncila s radostou 5.rocniik tak uz iba statnice 🙂 .. a babo si este nemam ale planujme sa posnazit v oktobri/novebri aby v juli 2012 hned po skole bolo narodene 🙂 .. no a asi by som ti osobne neodporucala pocas skoly lebo u nas neexistuje nieco take ako individualny studijny plan.. ved sama poznas ake to je ked chces chybat co i len jeden den na stazi nie to este viac... a statnicovy rocnik urcite niee 🙂

bubbble
3. jún 2011

@bbarboraa ahoj, no ja este len idem do druheho rocnika 😀 cize to este nie je aktualne, ale tak dopredu rozmyslat mozem, nie? 🙂 takze este staze a podobne veci nepoznam, uvidim ako to bude u nas... na nasej skole individualny funguje pokial viem, aspon tento rok ho jeden spoluziak mal, neviem ako to bude dalej. tak aspon ti drzim palce nech ti to vyjde tak ako planujes 🙂 a na aku specializaciu sa chystas?

bbarboraa
3. jún 2011

@bubbble tak mozno v nizsisch rocnikoch ano ale viem ze jedna baba ide teraz do 6.r a budu mat babatko v novembri a ze v ziadneom pripad sa to neda jej povedali...ze musi prerusil alebo pokracovat... no ja asi gyndu alebo aro uvidim 🙂 jak sa podari... lebo planujeme ist do nemecka-tu neni ani roboty nic blieda... a ty na aku?

bubbble
3. jún 2011

@bbarboraa skoda, ale tak zase u nas na skole su celkom povolni, uvidime 🙂 aa ja by som chcela ist tiez na gyndu 🙂 odjakziva som chcela robit porodnika, tak dufam ze ma to za tie roky neprejde... aj ked to bude asi dost narocna zalezitost.. :-/

bbarboraa
3. jún 2011

@bubbble ja som isla na medicinu s tym ze budem pediater, ale na stazach boli taki hnusni ze ma normalne odradili-to si nevidela, co by si cakala ze prave tam budu zlati tak boli hnusniii jak psi :D ...ptm som presedla na gyndu a to som aj odrodila jedno babatko! je to kraaaaasny pocit...lenze je to ako kazdy chirurgicky odbor dost narocne aj na fyzicku a tak... a kedze chcem mat rodinu tak ma dilemu ci byt stale len v robote alebo si vybrat taky oddbor co budem aj s detmi(to je ARO napr., interna a tak) takze uvidime mozno budem aj neurochirurg xixixixixi ked ma naseru :D ... ty chodis do martina?

bubbble
3. jún 2011

@bbarboraa jeej, tak to muselo byt super, to babatko.. 🙂 vsak to, ta narocnost na tom aj mna odradza.. ☹ ale zase neviem si predstavit nic ine co by ma mohlo bavit, to porodnictvo je moj sen, vidim to ako svoje poslanie, venujem sa tomu v kazdej praci co robim do skoly.. 🙂 nechodim do martina, som v BA na SZU. a ty? tvoj drahy je tiez medik?

bbarboraa
3. jún 2011

@bubbble tak to sme v jednom meste... no zo zaciatku ani ja som si nevedela predstavit nic ine ale ako pisem pozeram sa trosku realnejsie teraz ked co chvila ma uz caka realny zivot :D ved uvidis ako ta ohuria ine odbory... nie a nie je medik(ani by som nechcela aby sme boli obaja doktori) 🙂) ... a tvoj je medik? 🙂

bubbble
3. jún 2011

@bbarboraa no ved jasne, uvidim. ale aj tak stale dufam, ze to pojde vsetko nejako sklbit.. ja uz to nejako vymyslim. 😀 moj tiez nie je medik, moj je informatik 😀

bbarboraa
3. jún 2011

@bubbble 😎 jasne uvdis co a ako 🙂 tak ficim ja uz off 🙂 pekny den zelam

beruska11_1
19. okt 2011

jeeej, presne túto tému som hľadala 🙂 je medzi vami ešte niekto alebo zanikla? ja som sa chcela spýtať čo hovoríte na kombináciu 3. ročník denné štúdium a tehotenstvo? Nie som tehotná ale uvažujem nad tým s priateľom, no bojím sa či by som to zvládla...

maggie37
23. okt 2011

@beruska11_1 ahoj, aj my uvažujeme nad bábom, ale som v 4.ročniku práve, chodim do školy v BA... bývame s priateľom ale v LC. a teda si neviem predstaviť, akoby som zvládala tehotenstvo, poprípade rovno bábo s dochádzaním do školy, písaním diplomovky a pod... denné študium v BA a bábo by bolo kde? 😢 externe u nás nie je, čo si o tom myslíš?
ja si myslím, čo sa teba týka, že určite neváhaj, ak to obaja chcete, ľubite sa a tebe sa bude v pohode dať chodiť na denne, prečo nie?? 😝

beruska11_1
24. okt 2011

@maggie37 no ako tak čítam tak nie že uvažujete ale asi sa aj zadarilo 🙂 to by si bola potom mojou inšpiráciou, keby to tak bolo, pretože mám kamarátky čo študujú s babatkami ale iba externe a nie denne 🙂 ty to máš odomna lepšie v tom, že už spolu bývate...to mi zatiaľ nie...som zvedavá, ako to s tebou dopadne 😅