Tehotná počas štúdia na vysokej škole

lucindusa
16. sep 2008

Čaute kočky,

nájde sa tu medzi Vami daktorá, s ktorou si môžem pokecať o tehotenstve počas štúdia na VS????
🙂

danulicek
17. okt 2010

@aninenka, ja poznám kočku, čo rovno z promócií odišla do pôrodnice 😵 majú krásne zdravé bábätko a sú šťastní a spokojní. stihli počas tehulkovania pripraviť svadbu, odštátnicovať a všetko dopadlo fajn.

a inak, aj ja som počula, že sú to stresy pre dieťa a tak, ale asi je to individuálne, ako k tomu mamička pristupuje (aká je stresáčka 😀 ) a akú má podporu v partnerovi, príp. v okolí. takže sa nemusíš obávať a určite všetko zvládneš... držím place 😉

aninenka
15. dec 2010

@danulicek dakujem krasne za podporu 🙂 prave prezivame skuskove obdobie, zatial je to ok :D snazim sa to brat tak, ze nejde o zivot, aj ked pri mojej povahe to ide tazko...tie statnice dako musim zmaknut...isto tie stresy budu fuska...:((((( no hadma rovno odtial nepojdem do porodnice :D

p3tra11
15. dec 2010

@aninenka jeeeej, drzim prsty...neboj vsetko zvladnes... 🙂 ja som tiez v piataku, tiez dochadzam... ale o babo som prisla... :(( vela sa opatruj, nestresuj sa vela...ved ak budes doma pri mimi, tak si statnice dokoncis 🙂 urcite je babo dolezitejsie, ako skola... 🙂

zuzik9285
16. dec 2010

ahojte, som taká rada, že som tu našla takúto tému, aj ked je už staršia Ja chodím teraz do prváku externe a tiež by som chcela mimi, ale sa bojím , že či to bduem zvládať počas školy a zase nechcem, aby bolo bábo ukrátené, že sa mu nemôžem venovať kvôli škole Ale ked to tu tak čítam, ako to všetko zvládate, tak mám hned väčšiu chuť sa do toho pustiť Veď je pravda, že my ženy zvládnem viacej vecí naraz 🙂

aninenka
16. dec 2010

@zuzik9285 no to mas pravdu ja som si vzdy pripadala tak...lemra nic sa mi nikdy nechcelo, vzdy vsetko tesne pred terminom...myslim ohladom skoly, teraz musim mysliet aj na zadne dvierka tak makam, staram sa o seba a myslim na to, ze priode babo, treeba mat vsetko hotove aby som sa mohla venovat jemu 🙂 myslim ze pri externom studiu to bude ok 🙂

lienka1304
18. dec 2010

ahojte.. konecne nejaka dobra tema pre mna... 🙂 vyska a male mimi... drzajte sa baby.. a skusky lavou zadnou.. ja mam este dve.... 😒

danielkka
4. jan 2011

ahojte. rada by som sa pridala, tiez by som chcela dieta, priatel tiez, som v polovici druheho rocnika na vs, ktora nie je takmer vobec narocna na cas, buduci semester budem chodit v podstate len na 1 a pol dna aj s prednaskami, ktore by bola hracka vynechat a budem mat toho stale menej a menej vo vyssich rocnikoch. sice denne 50 km dochadzam, ale neberiem to ako nieco nutene, skor si to dochadzanie uzivam, milujem totiz cestovanie. byvanie by sa dalo vyriesit celkom jednoducho, mame moznost byvat u priatelovych rodicov, maju totiz 2 domy, cize by sme nemuseli byt vobec s nimi v kontakte, ak nebudeme chciet. priatel vsak chce stavat dom, ale mne sa to az tak moc nepozdava, zadlzit sa na desiatky rokov, ked mame takuto moznost vlastneho byvania. to este musime doriesit. kazdopadne si myslim, ze by teraz bol najvhodnejsi cas na dieta, pretoze tej skoly naozaj nemam vela, s ucenim nemam ziadne problemy, dokonca sa snazim o prospechove stipko, ktore som uz raz dosiahla. jediny problem, ktory v tom vsetkom vidim, je to, ze priatel a jeho rodina su silny katolici. on by to sice v pohode zvladol, len neviem, jak by to bolo s nimi, pre nich je nemyslitelne take nieco ako dieta a vobec spoluzitie bez svadby. uz teraz maju velke problemy s tym, ked u nas priatel prespi. co sa tyka nasich, mna mali, ked bola mamina este na strednej, ked mala 16 otehotnela, takze z ich strany ocakavam akusi ,,nutenu" psychicku podporu, kedze boli v podobnej situacii. co myslite? chcela by som vediet nazory nezaujatych ludi. vopred dakujem 🙂

p3tra11
5. jan 2011

@danielkka ahoj Danielka, na tvojom mieste by som do toho sla...nebudete ani prvi ani posledni, ktori by mali dieta skor ako svadbu...a ak mas taku skolu, ako pises, tak uz vobec nevidim problem... akurat s tym byvanim pouvazuj, aby vam nakoniec nebolo nieco vycitane, ze byvate v ich, tak sa podla toho mate aj spravat...existuje tu vela takych for (skus modru strechu pozriet), kde sa pise o vztahoch v rodine...drzim prsty, aby ste sa obaja rozhodli spravne...hlavne pocuvaj svoje srdce... 🙂 lebo my zeny sme take a aj tak vsetko zvladneme...muzi skor rozumovi, ale aj tak nedokazu robit viac ako jednu vec naraz, a priznajme si, nie vzdy to robia tak poriadne ako si to myslia :D
este raz drzim prsty...

danielkka
11. jan 2011

@p3tra11 dakujem za odpoved a povzbudenie 🙂 ale predsa to tak skoro nebude, to s tym byvanim bude este na dlhsie, pretoze u svokrovcov byvat urcite nebudeme, priatel je z nich totalne ko, stale sa v nom rypu a nenechaju ho zit vlastny zivot, takze sa bude stavat. ale to si najskor budem musiet najst pracu a pripadne aj on lepsiu nez ma, aby bolo aj z coho stavat. tak teraz hladam a hladam. tak uvidime, ako sa to bude vyvijat, kazdopadne, ak zlyha antikoncepcia , budeme len a len radi 🙂

p3tra11
11. jan 2011

@danielkka drzim prsty, aby si si raz mohla povedat, ze bolo dobre vsetko, co si spravila 🙂

motylikova
11. jan 2011

@danielkka velmi drzim palce aby teda zlyhala antikoncepcia ;))))) ja som tretiacka na VS, ale prerusila som studium (mala som rizikove tehotenstvo velmi casto v nemocnici, a k tomu narocnu skolu).. zavidim trosku co pises o svojej skole, lebo mne ta moja uz dost chyba 🙂 buduci rok sa chystam vratit, mala bude mat v septembri 9 mesiacov, tak snad sa nam podari zostatnicovat uspesne 🙂)
inak ja som bola osobne v soku (aj s priatelom), ked som otehotnela... ale nad interrupciou sme ani neuvazovali, ked sok presiel hrozne sme sa tesili.. a teraz sa ani vypovedat neda aky je nasa Margaretka pokladik. neplanovala som deticky tak skoro a ani som neuvazovala ake to bude - a teda je to pre mna prekvapivo krasne 🙂
som si ista ze podla toho, co pises, to zvladnes v pohode, zelam potom hlavne bezproblemove tehotenstvo a zdravucke dietatko ;) drzime prsty

tea333
11. jan 2011

Ahojte baby,
pozeram ze tato tema sa tykala aj mna 🙂
chcela by som Vas povzbudit, ja som sa vydavala ako druhacka hned po skuskovom, na skusky som chodila v 7.mesiaci, a teraz skuskujem s takmer 5 mes. syncekom.Ucim sa ked malinky spinka, mm mi velmi pomaha.
o chvilu mam pred sebou statnice.Vsetko sme si takto s manzelom naplanovali 🙂 Studujem pravo..
Urcite sa netreba bat mat deticky pocas studia, da sa to krasne sklbit 😉

dankamat
1. apr 2011

je tu niekto, kto sa chystá na štátnice tento rok??? mne to vychádza, že budem štátnicovať v 34. týždni ☹ bojím sa, či to zvládnem bez väčších stresov...

fatulda
1. apr 2011

@aninenka ahoj, ja som tiez otehotnela v 5. rocniku, statnicovala som v 33tt, a to s dvojickami, tiez som bola na dennom, ale zvladla som to uplne v pohode, babulky su v poriadku, aj ked som bola v strese, samozrejme..Inak na zaciatku som sa velmi bala, ci to stihnem a hovorila som si, ze ak nie, tak sa nic nedeje a urobim statnice potom..nakoniec som vsetko pekne postihala. Presne tyzden po promociach som rodila 😉

fatulda
1. apr 2011

@dankamat ta odpoved bola pre teba, nevsimla som si, ze som zle odpovedala @aninenka prepac, vidim, ze to bol skorsi prispevok 😅 a drzim palce

dankamat
1. apr 2011

@fatulda no trošku si ma potešila, lebo sme v ročníku až 3 tehotné, ale tie 2 majú rodiť niekedy teraz, ale ja si s takým veľkým bruškom akosi neviem predstaviť túto udalosť 🙂 ale asi budem rada nech to dopadne akokoľvek, len nech mám už pokoj. 😒

fatulda
1. apr 2011

@dankamat prilis sa nestresuj, v najhorsom urobis statnice potom. Ja som sa normalne ucila, bola som pripravena, aj ked nie na 100% 😅 , tiez som mala riadny stres, ale vsetci boli velmi mili, stretla som sa len s dobrym pristupom..kazdy mi hovoril, ze ved ked ta uvidia, tak ti to urcite daju, ale na to som sa nespoliehala..Uvidis zvladnes to 😉 Drzim palce

vandavanda
1. apr 2011

Ahojte. Ja som do 7meho mesiaca pracovala, kupili sme dom, stahovali veci a do toho som porobila skusky a dala Bc. statnice za A :D Da sa to. Nemala som pocit, ze bol voci mne iny pristup ako voci netehotnym - skor by som povedala, ze vsetko bolo rovnake okrem mojho trocha ustrachaneho prezivania situacii 🙂 Momentalne pokracujem v studiu s malym babom (externe) a pohodka 🙂 urcite vacsia ako za cias pracovnych.

dankamat
1. apr 2011

@fatulda @vandavanda baby dakujem za podporu a povzbudenie. 🙂

dibik
1. apr 2011

@fatulda Ahoj, mna cakaju teraz statnice, to by som mala byt v nejakom 20-21.tt. Cakam tiez dvojicky, len ja som si este zmyslela, ze si chcem urobit aj magistra, kedze tento rok koncim bakalara. Chcem poprosit o tvoju radu, ci je to mozne zvladnut externe studium pri dvojickach. Mam na to rozne nazory, doteraz mi studium problem nerobilo.

dibik
1. apr 2011

@vandavanda tak vidim, ze aj ty studujes pri malo dietati... no to je fajn, ze je vas takych viac, len ja sa bojim, ci sa to da zvladnut aj pri dvojickach...

fatulda
1. apr 2011

@dibik ahoj, bude to urcite narocne, ale zvladnut sa to da 😉 Poznam par mamin dvojciek, co pri nich vystudovali VS (samozrejme externe) Urcite zalezi od podpory rodiny, bez nej to pojde tazko a tiez aj od tvojich deticiek..ak mas velku motivaciu, daj sa na to a budes to riesit za pochodu, prinajhorsom prerusis studium na rok, mozno to ani nebude treba, sama uvidis.
Drzim palce na statnice. Inak ja som toho tiez dost v tehu stihla, do 20tt som popri skole aj pracovala (denne studium a 2/3 uvazok v praci), vydala som sa, riesili sme dom a nakoniec som statnicovala, len teraz nestiham nic 😀 😝

dibik
1. apr 2011

@fatulda Diky za pozitivny nazor 🙂). ja teraz tie pracujem a studujem externe, len naozaj pocuvam rozne nazory, dokonca aj take, ze aj bez skoly budem mat co robit, aby som to vobec zvladla. ale ja som tiez z dvojiciek a mamina hovorila, ze mi sme boli dobre so segrou, tak dufam, ze aj moje deti to podedia 🙂).
ja sa teda na to studium dam, malo by to byt aj tak uz zamerane prakticky, prinajhorsom dake skusky neporobim a budem ich prenasat, sa zase neodstrelim.

dibik
1. apr 2011

@fatulda neboj, postupne sa popridavam vselikam 🙂).

vandavanda
1. apr 2011

@dibik neviem ako sa funguje s dvojickami, ale pri jednom babatku to fakt ide pomerne lahko. prvy semester som skoro vsetky skusky spravila v predterminoch (dcerka mala 3 mesiace, vela spala) - chce to len proste nezahalat a vyuzit cas ked babo spinka. ale priznam sa - niekedy aj so skriptami kocikujem 🙂 seminarky pisem vecer - to uz nemam energiu na ucenie sa. a ako taky vtip - mam lepsie znamky ako kedykolvek predtym :D drzim palce vsetkym studujucim ;) mne to umoznuje udrziavat sa v urcitej intelektualnej kondicke, co je fajn 🙂

dibik
1. apr 2011

@vandavanda Ja poznam tiez vela bab, co to zvladli s babom, aj mam take spoluziacky, len som sa troska obavala tych dvojiciek, ale tak snad to dako doklepem do buduceho konca 🙂.

aninenka
5. apr 2011

@fatulda ahooj dakujem krasne za povzbudenie, no akurat sa ucim na tie statky :D vychadza mi to na ten 37. az 38.tt tak to kazdopadne bude zaujimave 🙂 budem sa snazit stihnut to aby som sa potom mohla venovat len malemu 🙂 mas krasne deticky, som kuk foto su take zlateeeee 😝

dankamat
6. apr 2011

@aninenka Držím ti palce, mne to tiež tak vychádza, keďže mám štátnice v júni ☹ Potom daj vedieť ako to prebiehalo a či ťa malý nekopal počas odpovede, aby som vedela na čo sa pripraviť 😀
Ja už teraz riešim čo si oblečiem, lebo to už budem mať poriadne veľké bruško 😝

aninenka
7. apr 2011

@dankamat no o tom obleceni mi ani nehovor :D musim si aspon nejaku fesnejsiu suknu zadovazit a nejake elegantne tricko..dufam ze tam neporodim :DDDD snad to nejako zvladneme 🙂