Tehotná počas štúdia na vysokej škole

lucindusa
16. sep 2008

Čaute kočky,

nájde sa tu medzi Vami daktorá, s ktorou si môžem pokecať o tehotenstve počas štúdia na VS????
🙂

cipuska_
16. sep 2008

ahoj, som rada že tu niekto založil tuto temu my sa tiež snažíme otehotnieť, momentálne nastupujem do tretieho ročníka...

lucindusa
autor
16. sep 2008

ahoj cipuska

no my sa este nesnazime, ak sa mam priznat, svadbu budeme mat na rok 08.08.a hned po svadbe chcem otehotniet. Momentalne som ukoncila Bc. a tehotna chcem byt v 5 rocniku, lebo nam vravia, ze uz nebudeme ani chodit do skoly, tak sme si s buducim manzelom povedali, ze preco nie vtedy.... chceli sme babo uz tento rok, ale nechcem byt gulata v svadobnych satach🙂)))vies co myslim....
a ty uz si vydata????

cipuska_
16. sep 2008

ano my sme sa brali minulý rok 07.07.2007 🙂 , ja som vysadila tabletky už na začiatku roka aj som otehotnela v marci ale potom som v 8tt potratila, tak teraz začíname odznovu

lucindusa
autor
16. sep 2008

tak to mi je luto cipuska, aka nahoda, ze aj ty mas den a mesiac svadby rovnaky???ze???
ja ti drzim velmi palce....
my s priatelom by sme chceli uz aj teraz babenko,lebo ked vsade okolo seba vidim male,tak mi az srdiecko taha...a moj drahy to na mne vidi...aj on ma vztah k detom idealny a bude z neho vyborny otec....rodicia su za, tiez cakaju kedy im oznamime novinku🙂))
a ak smiem vediet, co sa ti stalo ked si potratila????

cipuska_
16. sep 2008

no ja ani neviem, išla som doktorovi že stále krvácam skoro 3 týždne v kuse ,(som si myslela že je to po vysadení tabletiek také rozhádzané)a ako som ležala na tej koze tak mi zrazu kpovedal že som tehotná......dva týždne som ete potom preležala a napchávala sa tabletkami a pri každom pohlade na krvi na vložke som plakala.......a po dvoch týždnoch som išla do nemocnice a povedali mi že už tam nieje vobec nič.....

cipuska_
16. sep 2008

vtedy som si povedala že už nebudem tehotenstvo odkladať a prisposobovať štátnicim,bakalarke,skúškam.....ale všetko sa bude musieť prisposobovať tehotenstvu...

catjob22
16. sep 2008

AHojte baby! Ja som sice skolu skoncila uz pred rokom, no na konci 2.rocnika som otehotenela s dcerkkou, chodila som do skoly az do 35.tt autobusom 260 km tyzdenne tam aj spat a estte som v tom 35.tt robila stastnice z anglictiny,
Teraz si vravim, ze som asi nebola normalna, ale babika v brusku so mnou naozaj spolupracovala a bolo to nadherne obdobie. Na konci 5.rocnika som otehotnela 2.krat a to s dvojickami, v 14.tt som robila zaverecne inzinierkse statnice a v 19.tt som promovala.
Ale chcem tym povedat, ze sa to vsetko da zvladnut a vsetkym drzim palce, ktore ste v podobnej situacii! Katka

cipuska_
16. sep 2008

tak to ta teda obdivujem že si to tak zvládla dufam že aj tot ak zvládnem

lucindusa
autor
16. sep 2008

paaanecku, ved to, preto som tuto temu zacala, lebo sa chcem dozvediet, ci neskodi malickemu alebo malickej stres pred skuskami, a mne teda bude hrozit, ze statnice budem robit v 8 mesiaci tehotenstva...neskodi to nejak tomu malemu v brusku???toho sa najviac bojim...asi budem musiet byt v pohode..teraz co som mala statnice, som sa velmi bala a bolo to v pohode....tak som si povedala, ze nabuduce uz nebudem tak stresovat, ved naco....

catjob22
16. sep 2008

Baby nebojte sa, ja mam pocit, ze moja Bianka sa ucila so mnou, bola mi iuz v brusku neskutocnou oporou a niekto mi povedal, źe babatka studujucich mamiciek su mudre 🙂 Mozno si to nahovaram, no moja bibi chodila odd 10 mesiacov, s rocnou sme sa dohovorili, aj teraz je strasne sikovna a ma neskutocnu pamat,
Vobec na to nespominam ako na stresove obdobie, prave naopak, bola som pokojna a mala som pocit, ze mi dodava silu. Samozrejme, aj vsetci okolo mna sa mi situaciu snazilio ulahcit, napr.proffeosri v skole 😉
U mna to bolo o to tazsie, ze som ju porodila cez prazdniny medzi zimnym a letnym semestrom a ked mala 5 tyzdnov, utekala som naspat do BB do skoly ☹
No naozaj by som nemenila, bianka je moje sikovne dievcatko, teraz je velka slecna a mna stale dojima, ked si predstavim, aka bola statocna v mojom brusku, A najkrajsie bolo, ked mi na inzinierske promocie niesla kyticku moja 2,5 rocna slecna!

katika1
16. sep 2008

ahoj, ja som bola tehotná počas výšky preto mám také múdre dieťa 😀

lucindusa
autor
16. sep 2008

jeeeej, catjob to si ma velmi potesila, normalne si mi zlepsila naladu a dodala aj odvahu, dakujem si zlata, povzbudila si ma, takze to neni az take strasne, len teda musim byt pokojna...

lucindusa
autor
16. sep 2008

katika a ty si kedy porodila malinke 🙂 🙂

catjob22
16. sep 2008

Lucka drz sa, urcite to zmaknes, to zlaticko v brusku ti doda vela energie! A hlavne nebudes mat cas riest take veci, ako su vsetky mozne tehotenske problemy, som si ista, ze aj tvoj anjelik, tak ako kedysi moja Bibi, bude dobrucke a statocne cloviecatko.
Drz sa a nech Vam to dobre spolu uci!!!

lucindusa
autor
16. sep 2008

dakujem catjob, mas krasnych anjelickov, dufam, ze budem taka v pohode, ako si bola aj ty...
teraz vlastne chcem otehotniet presne o rok, viete mi poradit ako sa na to prichystat, ci nejak vynimocne sa stravovat, ci to nechat tak ako to je, a nezaoberat sa moc tym????

sisisi
17. sep 2008

jeeeeeeej, paradna tema!!!

ja som prave v 3. rocniku a nezavazne by sme chceli zacat robit babatinko v aprili. takze ja by som tiez promovala uz tehotna, teda ak pojde vsetko podla planu. a porodila by som prave cez skuskove v zimnom semestri vo 4. rocniku... tiez som rozmyslala, ci to budem stihat a nebude lepsie to trosku odlozit aspon po tom skuskovom...
no baby, veru by sme sa tu mohli rozkecat co a ako a mozno by sme sa na to nase pocatie aj dobre pripravili 😀

petka_s
17. sep 2008

ahojte tak aj ja sa pripajam,
studujem vozv,a budem pisat bakalarku ked sa budem starat o malicku 🙂
ale hlavne skuskove bude po mojom porode:(

tete
18. sep 2008

ahojky tak aj ja sa pripajam, ja studujem VS v BB, ...min tyzden som mala zapis do 5 rocnika, termin porodu mam v decembri, takze akurat cez skuskove obdobie......moja konzultantka diplomovej prace, ma upokojila slovami....nebojte sa mi zeny to zvladneme!!!!!! Tak do toho!!!!!! 🙂

lucindusa
autor
18. sep 2008

Kocky ste velmi zlate, ze pisete na tuto temu. ja sa na svoje babetko tesim uz teraz, lebo viem z vasich reci, ze sa netreba obavat...je vas vela takych co studujete a zaroven ste tehotne, alebo uz mate dietatko....upokojili ste ma, da sa to zvladnut a mozno trosku aj s pomocou bliznych.treba to brat v pohode.

lenkove
18. sep 2008

lucindusa,
ja uz sice mam VS za sebou a snazim sa mat babtko.. a akurat vcera sme sa s manzelom rozpravali, ze ake to bolo hlupe obdobie, ked my sme studovali, ked nam kazdy (to ako mamka, babka a tak🙂 vtlkal do hlavy, ze babo az po vyske..
ja keby som mohla vrati cas, tehotnim pocas vysky urcite.. je to ine, ked je clovek mladsi Je veselsi, uvolenenejsi, problemy akosi lahsie zvlada {sudim podla seba} a v neposlednom rade, je v lepsej kondicii... 😀 my sme stare skatule s muzom, tiahne nam na tridsiatku 😀 . Sme este relativne mladi no, ale sme presvedceni ze cim skor babo tym lepsie... nasu debatu som vcera ukoncila tym, ze ked nam Boh da deticky a a budu dospele a nahoudou budu aj na vyske 😀, budu mat normalny vztah budem ich podporovat v tom, aby si zalozili rodinu aj pocas studia na vs 😀

lucindusa
autor
18. sep 2008

lenkove, asi mas pravdu,ja to beriem tiez tak ako ty, teda podobne, preto uvazujeme o babetku, ze no a co, ked porodim este na vyske. ale najvacsi strach mam z tych skusok...ze ci to nebude malemu skodit, ten stres, atd...chapes co myslim???preto tato tema...vela mi tu napisalo, ze ide rodit cez skusky, paanecku, ale vnutorne citim taky strach, ze keby som aj ja tak bola...teraz mam v oktobri este len bakalarske statnice a v nastupujem hned do 4.rocnika.Svadbu mame naplanovanu na 08.08.09 a hned chceme babo, no to vychadza ze by som rodila na statnice v piatom rocniku, a toho sa bojim, co ked to nezvladnem..inak mozno aj ti profesori budu trosku ohladuplnejsi, no neviem, nie vsade su rovnaki....a zasa ked sa rozpravame s frajerom, ze co keby som bola tehotna este pred svadbou, tak zasa, co ked priberiem a nezmestim sa do svadobnych???este na svadbe by som chcela byt stihla🙂)))smejeme sa nad tym vsetkym...rodicia z oboch stran su v pohode, stoja pri nas, ale uz aj na mna prichadza taky stav, teda hovori sa mu materinsky cit,kedze sesternica ma malu, a uz sa pomaly vzbudzuje tuzba po dietatku aj vo mne...

lenkove
18. sep 2008

lucindusa
ja neviem, ja som stresy nikdy zo skusok nemala.. hoci som nebola vzdy na 100 pripravena.. vravela som si, bud budem mat stastie a vytiahnem dobru otazku (bude lahky test) alebo smolu a dostanem, co som si zasluzila 😀
saty date zvacsit 😀 ak sa citite na babatko, neodkladajte to.. ale ak sa naozaj citite, chcete ho obaja.. my sme s sa s mojim manzelom stretli neskor (keby som si zalozila rodinu na vyske, tak sa nikdy tak dobre nevydam 😀 ma to len jeden hacik, nemala som ani vlastne frajera vtedy 😀 😀 ). Tiez sme hned ako sme zistili, ze chceme babatko zacali na nom pracovat.. je to uz viac ako dva roky.. a stale nic 😔 tak asi preto ta tak podporujem 😀
ak mas v snubencovi oporu, rodicia su pri vas a citis sa na to, len ta skusky moria, tak sa neboj.. skuska je len chvilka, polhodinka v tvojom zivote... mamicka budes cely zivot.. drzim vam palce 😵

lucindusa
autor
18. sep 2008

lenkove,
dakujem ti za povzbudenie, ved uvidime, ako sa s drahym rozhodneme, ale vela nam nechyba,aby sme sa rozhodli skusit to, ved nam nic nechyba, milujeme sa a to je hlavne, obaja pracujeme, byvame sami, rodinu mame uzasnu....co si clovek moze zelat viac,ze???
velmi ma mrzi, ze sa vam zatial nedari, ale neklesaj na duchu, ja verim, ze kazdej, co tu pise, sa raz splni sen, kazdy dobry clovek si to zasluzi,treba byt trpezlivy,byt v klude a raz vam panbozko 🙂) pozehna, neboj sa nic...
stojte s manzelom pri sebe, to vas posilni, budte si vzajomnou oporou a ani sa nenazdate a prirastie k vam do rodiny male nemluvniatko🙂)))

oneri
18. sep 2008

ahojte. aj my sa snazime o babo, hoci obaja studujeme na VS. ja idem do druheho, priatel do prve rocnika. myslim si, ze ked som to v pohode zvladala pri praci, tak aj na materskej to dako zvladnem.. a doma mame este buducu babku, tak hadam sa dako postara. ak budem kojit, vezmem so sebou, ved prednasky nie su povinne. a co viem aj u nas na skole,je vela mamin- dokonca v triede jedna porodila! tak uvidime ci nastupi s nami

kukulik30
18. sep 2008

ahojte...chcem vas iba povzbudit 😵pekne si napisala lucindusa....nic vam nechyba ....a mozem povedat , ze je to naozaj v pohode, teda zavisi, aka je to skola, ale da sa to zvladnut.....
my sme sa snazili od roku 2000, pocas druheho roku na VS /2005/ sme sa rozhodli absolvovat IVF aj napriek tomu, ze studium a praca mi zaberali vela casu...boli sme vsak rozhodnuti a nic by nam v tom nezabranilo 🙂 , otehotnela som v o februari a v tretom rocniku som v oktobri porodila, vyslo to uplne uzasne,lebo som nevynechala ani jednu prednasku, odbiehala som domov maleho dojcit a obcas som aj skor odisla domov..prednasajuci to pochopili, ved na skusku sa clovek musi pripravit tak ci tak 😉 a dokonca som absolvovala aj bakalarske skusky, maleho mi v ten den doniesol manzel , nadojcila som ho v triede a pokojne odisli domov.....no a magisterske skusky uz boli malina 😀 ucila som sa vzdy iba v case, ked prisiel domov manzel,velmi mi v tom case pomahal,nemusela som volat ani nikoho z rodiny.....zvladli sme to sami 🙂 chvala Panu Bohu
takze drzim palcea hor sa do snazilkovania 😵 😉 🙂

lucindusa
autor
18. sep 2008

kukulik30, dakujem za povzbudenie, si zlata, potrebujem taketo reci pocut, nech sa toho nebojim, ved dolezite je rozhodnut sa a povedat si, ze to zvladneme. 🙂

ilijanka
22. sep 2008

u nás na škole bola jedna baba, ktorá nastupovala tehotná do 1.ročníka, porodila, bývali s maličkou aj s manželom na internáte v jednej izbe, pomáhali im všetci spolužiaci, a ona študovala, dieťa bolo takým maskotom internátu, a v 5.ročníku sa rozhodli pre 2.dieťa a v pohode dokončila aj šiesty ročník 😕 , priznám sa, že som ju obdivovala, ale nemenila by som s ňou, my sme predsa len mali bezstarostnejší študentský život, určite sa nám aj ľahšie učilo ako s bábom, ale ona to fakt všetko zvládla, takže je to každého vec, čo uprednostní a ako sa zariadi, ale keď sa chce, všetko sa dá 😉

lumimi
19. okt 2009

Rada by som obnovila tuto tému. kto sa pridá?

aninenka
2. okt 2010

ahojte,viem ze je to uz starsia debata, ale len teraz som ju vygooglila, lebo sa ma to tyka... je este skoro hovorit, lebo som len v druhom mesiaci. Som v 5.rocniku na vyske, dochadzam do skoly kazdy den, chavlabohu mi nebyva zle, lebo inak by to asi ani nebolo mozne...v maji mam statnice, ale aj termin :D takze asi odstatnicujem, ak sa na to budeme citit a o dva tyzdne porodim, myslite ze je to dobre? neohrozim tym nenormalnym stresom babatko?