Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

lenusa
24. aug 2007

Ahojky ajka 🙂 , ty ešte nič nekupuješ? ako si to vydržala? Ja som len v 5 mesiaci a už máme skoro všetko, dokonca aj postieľku pekne nachystanú 🙂 . Inak nám bábulko začalo kopkať v 17 tt 🙂 Teraz som mala po dva dni problémy s tvrdnutím bruška, tak som sa zľakla, že som bola radšej zalezená v postieľke s vyloženými nohami...

ajka2
27. aug 2007

Ahoj Lenuš!
No vydržala som to len preto že sa bojím aby som to nezariekla.Ja viem že je to možno detinské,ale...
Teraz ma to už ale prešlo a pomaly sa obzerám po vecičkách.
To si dávaj moja pozor na to tvrdnutie!Ja som bola dnes u dokyho a ten sa somnou vyvadil,že kde som bola.Mne totiž tvrdne už dobrý týždeň v kuse.Len som nemyslela že je to také vážne.Po vyšetrení mi povedal že je malá veľmi nízko a veľmi tlačí na krčok maternice.Že je zázrak že sa neotváram.Nasadil mi Proveru+magnézium a kľudový režim.O dva týždne mám ísť na kontrolu a potom ak sa to nezlepší tak ležať do nemocnice 😨 😨

siska78
27. aug 2007

Caute baby Ajka, Pappo, tak uz sa to asi zacina. V sobotu sme mali svadbu a brusko mi uz bolo v satach vidiet, hlavne na fotkach 🙂 Kedy vam zacalo kopkat a ako ste vedeli ze je to ono.
My sme v sobotu tolko tancovali, ze ked male neutieklo vtedy, tak uz sa snad nikam ponahlat nebude. A vy ako, co noveho v PCOve

ajka2
30. aug 2007

Ahoj Siska,tak gratulujem!!!
Mne zase všetci vravia že mi práve v šatách nič vidno nebolo.Inak sa už vypúča riadne.Hoď si dáke foto do albumu,nech môžme pokukať 😉
Kopkať začalo tak v 19tt.Ono je to len také šklbkanie zo začiatku.
Ja musím doma ležať tak sem nakúkam pomenej,držte sa baby.
Prajem pekný víkend!

nadac
1. sep 2007

Ahojte, pridavam sa do kolekovu.Taktiez mam PCO, som po laparke,3xIUI a 1X neuspesne IVF.Tera stimulujem Decapetylom, puregonom a od ajtra menopur.Som rada, ze som tu nasla babenky, kt. sa podarilon otehotniet aj napriekm tomu hnusnemu PCO.Vsetkym tehulkam, natehulkam a cakatelkam drzim palceky.

scarlet
autor
3. sep 2007

Ahoj Nadac, držíme ti palčeky, aby ti 2.IVF vyšlo 😉. Zaraďujem ťa do našej PCO štatistiky, ale tú už aktualizujeme v téme " Syndróm PCO", tak tam k nám zájdi 😀.

ajka2
13. sep 2007

Halóóó je tu niekto????
Ako sa máte tehuľky PCOčky?
Už mám doma konečne net tak nazerám a nikoho nevidím.
Siska,Pappo,Lenuš atď.
Napíšte nové infošky.
My sa máme fajn,rastieme ako z vody,len musíme ležkať.
Včera sme boli na cvičku pre tehuľky a obzrieť si pôrodnú sálu,vám poviem chce to guráž tam ísť 😨 ,dúfam že sa to zbehne rýchlo a bez zbytočného čakania lebo neviem neviem či nezutekám. 😀 😀

ededik
13. sep 2007

Jeeee ahojte kocky,
ja mám tiež pco len nie som tehu... ☹ Som tesne po laparke a drillingu, absolvoval ho niekto z vás ??? Tento prvý cyklus budem bez liekov na stimuláciu, myslíte že mám šancu byť tehu ?? 😢

nika251
14. sep 2007

Dobre ranko. Edenik- ano, ja som oba zasahy absolvovala. Dr. zvyčajne riešia prvý mesiac po laparke tak, že nenasadia lieky, lebo nevedia ako by vaječniky, ktoré sú drillingom poriadne povzbudené, reagovalo. Ja som prvý mesiac brala najnižšiu dávku clostilu a mala som krásny folík. Druhý mesiac tiež a nič z toho. Potom mi to na moje riadne prekvapenie vysadil- predtým mi vravel, že budem brať 1/2 roka a odrazu takto. Ale ovu bola ale zas nič z toho. No a ten ďalší mesiac- druhý cyklus bez clostilu- veď vidiš, to je náš malý anovulačný cyklus. Takže netreba zúfať ani ak sa nezadari na prvý krát, druhý alebo ak ti lieky vysadia. Ja si myslim, že mne ho zobral preto, lebo som sa na ten clostil až moc upla a stresovala sa. Keď mi ho vzal- prvý mesiac rovnaký stres a ten druhý keď 10DC nebol folik som sa vzdala a začala si užívať- nie plodiť. A on nám dorástol až na 20DC. Držim vám všetkým palce a nevzdávajte sa, ale nazabudnite na radosti života (neviem ako inač to napisať) 😉

ededik
14. sep 2007

Ahoj nikuska,
a teraz si už ako krásne tehu !!! 😉 Mne to dr tiež zdvôvodňoval, že tento prvý cyklus nechce nič ukvapiť a chce vedieť, ako moje telo bude reagovať na ten drilling. Bola som v 11ty DC na folikulometrii a vajičko malo 11mm - to je síce málo, ale keď mi robili strichabraziu tak sa zisilo, že ja mám cyklus 30 až 32 dňový...To znamená, že ovulku by som mohla mať na 16 DC. Tak to by ešte mohol dorásť...Nevadí, aj tak už teraz vidím ten efekt, predtým mi clomexhal vôbec nezaberal, pretože som ten obal mala veľmi zhrubnutý.. 😖
Vďaka za povzbudenie...

miriamka
17. sep 2007

Tehulky s PCO,ked vam doky potvrdil tehotenstvo dal vam nejake liecky na udrzanie tehotenstva?Alebo nie?

nadac
17. sep 2007

Ahojte, už som písala dotaz do inej témy, ale radšej sa opýtam tu, v svojej diagnóze. Ako dlho ste brali Siofor resp. kedy ste ho vysádzali? Ja mám dvojakí info a tak neviem 😒

jolanka
18. sep 2007

Ahoj nadac, ja jsem ho brala 3 mesice samotny a pak jsem v nem pokracovala i pri lecbe na UO, dr v car mi ho vysadil asi v 8tt, ale rikal ze se muze brat cele tehotenstvi. 🙂

ajka2
18. sep 2007

Ahojte!
Ja som brala Duphaston a to až do 20tt.
Tiež sa ale môže brať celé tehotenstvo.

lenusa
18. sep 2007

AHojky ajka, no tak konečne som sa sem dostala, s tým tvrdnutím bruška som sa priznala dokymu a zistil, že malá je hlavičkou dole, tak ma šupol do nemocnice, že ma idú zašívať, no ale chvalabohu som sa nezačala otvárať, tak mi nasadili duphaston a guayacuran a pustili ma domenko, ale musím byť na PN až do materskej a mám mať kľudový režim. Vídím, že aj tebe to tak naordinovali, no a ako to zvládaš? Mne sa tááák nechce ležať, ale to tvrdnutie mi ustúpilo, včera to bolo tak nejak 6 krát a dnes zatiaľ nič, tak uvidíme o dva týždne, čo nám doky povie 😉 ale ak to bude ok tak by som od oktobra do polky novembra teda do zač. materskej chcela ísť do robotky, tak uvidím....a čo má nového pappo ešte pracuje? už vie čo to bude?
Ozaj mi máme už Viktóriu potvrdenú 🙂

miriamka
18. sep 2007

Ajka...a ten Duphaston Ti napisal doky kvoli PCO?

anka
18. sep 2007

Lenusa alebo ostatne babulky, co je to vlastne tvrdnutie bruska a ako sa to prejavuje?

lenusa
18. sep 2007

Anka je to také úplné stvrdnutie dolenej časti bruška, ako keby si tam mala kameň, také stiahnutie a po chvílke to povolí, ja to mám keď sa mi chce cikať, alebo keď sa namáham.

miriamka
19. sep 2007

Ahojte!
Scarletka...tak hlasim,ze zatial sa laparka nekona,lebo mi dnes doky potvrdil 6tt 😵 😵 (otehotnela som prirodzene po vysadeni Clostylu)
Lenze Clostyl mi spravil cystu,a okrem fliacika v maternici som videla aj skaredu cystu na vajecniku tak teraz bojim,ci bude vsetko ok ☹

ajka2
20. sep 2007

Ahoj Leni!!!!
Konečnč som tu niekoho našla.Ja papám NO-SPU proti tvrdnutiu a Magnesium na kŕče.Ešte mi nakázali železo kôli zlým výsledkom z krvy.Hotová lekáreň!
Nejako to však nepreháňam a jem to len tak sporadicky,vôbec nie v takých množstvách ako by som mala.&skôr sa snažím veľa ležať.
Presne ako vravíš je to ťažké dodržiavať kľudový režim,lebo ja som tiež živší typ,ale čo by sme nespravili pre tie naše dievky no nie? 😀
Gratulujem k bambuľke,škoda že nebývame bližšie že by sme pokočíkovali. 😀
Mne brucho tvrdne tak sporadicky,ale stáva si mi ti každý deň,len raz častejšie raz menej.Malá je zatiľ stále krížom tak žiadna zmena.
Do práce ale chodím,no len tak 3x do týždňa.Ja musím,mám živnosť a odvody si z niečoho musím platiť.Kým by mi preplatili maródku tak by som bola švorc😒
O Papo vôbec nič neviem,ani o Siske,nikto sem nenapíše a to chodím nakukovať stále.Dúfam že aspoň ty teraz na PN hodíš občas nejaké info. 😉
Včera som si bola po výsledky z glukózového testu a boli 4,9 tak je to OK.
Bud.týždeň mám sono aj poradňu tak uvidíme ako na tom sme.

Miriamka najprv gratulujem k 6tt 🙂
O cystu sa neboj vraj to pri tlaku rastúcej maternice zvikne prasnúť,alebo sa vstrebe.To mi vravel na sone,lebo aj ja som jednu mala a teraz už ju nevidno.
Duphaston som brala podobne ako Lenuša na udržanie plodu,ale máš pravdu brala som ho aj predtým celé roky kôli PCO,len v inom dávkovaní.
On je to nejaký typ hormónu,ktorý nám v tele chýba.

ajka2
20. sep 2007

A ešte Lenuš,len tak mimochodom.Budem mať predsa aj ja ten kočárik čo ty len v šedo oranžovej kombinácii.Mali ho v BB v Eúrópe v akcii tak sme si ho objednali.Veľmi sa teším a neviem sa dočkať kedy príde. 😉

miriamka
20. sep 2007

Ajka...a aku velku cystu si mala?Si na rizikovom?Lebo mna dava teraz na PN

ajka2
20. sep 2007

Cita bola väčšia ako nález na maternici(bud.bábätko),presne to však neviem.Aj keď ma ľavý vaječník bolieva ešte aj terz,doky tvrdí že už tam žiadnu nevidí.Uvidíme na bud.týždeň.
A na PN by som mala byť,len som sa z toho vyhovorila,že si budem nosiť prácu domov tak ma nevypísal.
Ty si len pekne poležkaj a počúvaj pána doktora,lebo ťa čaká najkritickejšie obdobie tak nech to dobre dopadne.

miriamka
20. sep 2007

Ajka...ja viem,snazim sa nestresovat,relaxovat...a v nemocnici sa uz snad o mna postaraju

lenusa
20. sep 2007

NO samé super infoľky Ajka, len tak ďalej musíme to nejako zvládnuť do ciela 🙂 My sme sa dohodli, že pre kočík si pôjdeme niekedy v novembri, nemáme ho kam dať, tak aspoň tak... Inak ideme 12.10. do Hlohovca na 4d dúfam, že tentokrát to už víde, lebo minule ma hospitalizovali... 😖 ale teraz sa už cítim ok...

ajka2
20. sep 2007

Tak prajem pekný zážitok,keby si videla ako ten môj na to oči vypliešťal.
Bol taký zlatý ako sa snažil tam niečo rozoznať.My sme boli tu vo Zvolene,veľmi milá doktorka to robí.Tu to stojí 1000,-,ale stiojí to za to.
Veď mám v albume aj fotky tak kukni.
Držím palce nech ležkáš radšej domenka,tá nemocnica to neni búh ví co.

siska78
24. sep 2007

Ajka, celedni makam v robote, stahovali sme sa a tak dalej. Moc nestiham, ale sledujem ze vam tvrdnu bruska. a to ako? Kedy to zacalo? Ja totiz vobec necitim ze som tehotna. Kedy ste zacali mat prve pohyby?My ideme 11.10. na morfologicky ultrazvuk, tak sa uz tesim a troska sa aj bojim. A kedy vam povedali pohlavie? Drzim palce.

lenusa
24. sep 2007

ahojky siska, ja som cítila prvé pohyby v 17tt a dovtedy som ani nevedela, že som tehu, no a potom v 21tt mi začalo tvrdnúť bruško 😒 tak pekne domenka vylihujem 🙂 a pohlavie 🙂 nám povedali na tom morfologicko utz 🙂

ajka2
25. sep 2007

Ahoj Siska.Ja som cítila prvé pohyby v 19tt a tiež bolo všetko ok.
Pohlavie viem tiež z utz.Potvrdili nám to potom aj na 3D-4D utz,tak už je to dúfam na sto pro.
A bruško mi tvrdne už pekný mesiac ale teraz je to už trošku lepšie,teda menej časté.Dnes idem zase na utz tak som zvedavá ako sa bábika má.

miriamka
26. sep 2007

Ahojte kocky!
Tak konecne doma z nemocnice...nakoniec ta cysta nemusi byt az taka zla ako ma strasili.
Keby jej nebolo,zatial tehu prebieha uplne super podla dokyho 😵