Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

lurina
24. nov 2014

Ahojte, tak aj ja sa pridavam s cielom povzbudit. Prvu dcerku sme pocali bez akychkolvek problemov. Cakali sme, ze takto bez problemov to pojde aj zvysne razy. No nestalo sa tak a ja som narozdiel od nasich planov po 3 rokoch musela nastupit do prace. Zaroven som vsak chodila na folikulometrie a brala duphaston, neskor parkrat aj clostylbegit ale stale nic. Manzelovi v ISCARe povedali, ze sanca je nizka, odporucaju ist umelou cestou a ze ani nie je pravdepodobnost, ze sa to u neho upravi. Bral vitaminy, kontrolne vysetrenie zaznamenalo mierne zlepsenie ale babo stale nic. Rozhodla som sa zmenit dr., ze snad zvoli efektivnejsi pristup, prvykrat som pocula diagnozu PCO a dozvedela sa aj o uprave zivotospravy. Tu som upravila len mierne. Novy lekar mi dal na niekolko mesiacov clostyl... ale nic... dokonca raz mi vravel, ze mam 1x uplne normalny nalez a mohlo by sa to podarit, ale nepodarilo sa. Dcerka sa uz dozadovala babatka, jej rovesnikom sa rodia uz druhi surodenci, bolo mi to luto. Zacala som cvicit mojzisovu, pit zensky caj a jest kyselinu listovu... Bola som u dr., ze moje vajecniky stale vyzeraju ako Ondras Machula - Neprebudeny... A dostala som od dalsieho cyklu metformin. Nuz, ale ten som uz nestihla uzit, lebo som zistila, ze som tehu. Btw. Ten novy lekar vravel, ze on by moc vysledkom z CAR neveril a dal nam kontakt na ineho urologa. Ten dal manzelovi vysetrit viac parametrov, vzorku kludne mohol odobrat doma a vysledky boli "hlboko v normale". Pripominam, ze v ISCAR sa tvarili, ze nie je moznost zlepsenia. Nuz... A napriek vsetkemu, je to tu. Som v 11tt 🙂 Na babatko sme sice cakali 5 rokov, ale aj toto obdobie nas vela naucilo a prospelo nasmu vztahu, aj ked sme si vela veci predstavovali inak. Na okraj: bmi mam v norme, 😅 ani inzulinovu rezistenciu nemam. Menstr. Som mavala s liekmi na 35ty den, bez nich aj 45 - 60 (obcas s vyvolavanim). Na skratenie cyklu mi pomohlo cvicenie podla mojzisovej.

jalula
29. dec 2014

Ahojte baby s PCOS,aj ja vas chcem povzbudit...Patrim medzi zeny s PCOS spojene s inzulinovou rezistenciou a problemami s pecenou. Rok som brala Inofolic,3 mesiace metformin,potom dovolenka-cas bez stresu,co je velmi dolezite pri snazilkovani a sup babo je v brusku.Uz som za polovickou tehotenstva.Som trosku viac sledovana u lekarov (hepatolog,diabetolog,internista a gynekolog), ale stoji to zato. Takze vsetkym snazilkam s PCOS drzim palce,vsetko je mozne,hlavne treba odburat stres!!!

martina7286
5. jan 2015

Baby tiež mám pcos a brala som antikoncepciu 5 rokov, aj kvoli pco a aj aby si bol moj chlap istý, že neotehotniem.. Brala som ju na hodinu presne denno denne ( 3 mesiace v kuse bez prestávky a potom 7 dní pauza, kvoli mojmu stálemu krvácaniu dokonca 2 tabletky denne). Asi začiatkom decembra mi začalo bývat nevolno, doktori riešili, že mám pokazený žalúdok, lebo som schudla a viac to neriešili.. Potom, že skúsime tehotenský test, aj keď je nemožné byť tehotná 🙂 a tam dve čiarky 🙂 tak som šla doktorovi, že teda asi som tehotná... Ten ma skoro vysmial, že to nie je možné.. Tak mi teda urobil sono a čuduj sa svete ja som bola v 12-tom týždni tehotenstva, bez toho aby som niečo tušila 🙂 síce sme bábo neplánovi, aj tak to bol pekný darček na vianoce, kedže sme sa to dozvedeli 2 dni pred vianocami🙂 takže aj nemožné sa môže stať 😉 držím všetkým palce 🙂

mirusik1807
13. feb 2015

Ahojte prave som sa zaregistrovala od augusta som vyaadila antiku a snnazime sa o babo kramy som mala presne 36dnovy cyklus a naraz 11dni meskanie plna ocakavania som isla gynde ze bude babo a ona mi povedala ze mam PCO ☹ dala mi nosifol a femibion a vyvolavacku tak dufam ze dostanem kramy ak nie mam prist na dalsiu mam z toho strasnu depku 😒 mam aj nadvahu a nedari sa mi schudnut neviem co mam robit

enife
8. apr 2015

ahojte. Baby nepotrebujete clostilbegyt? mam dve balenia(1 bal=10ks tabletiek/50mg klomiféncitráru).
Dátum spotreby 05/2019. Cena 7€.
Zostalo mi aj 1 balenie glucophage 500mg- 50tabliet(metformin).Dátum spotreby je 08/2019. Cena 3€.

luciazen
13. máj 2015

ahojte baby,aj sa sa chcem pripojiť k diskusii,užívala som clostil,pregnyl a duphaston pol roka a nepodarilo sa mi otehotnieť,potom som išla do košíc do gyncare a ten mi povedal,že mám pco,v novembri som išla na laparoskopiu,prvé tri mesiace po som bola bez liekov akurát na štítnu žľazu som brala euthyrox 100.štvrtý,piaty mesiac beriem metformin a od 15.dňa duphaston,potom som mala mesiac pauzu a zase metformin a duphaston a stále nič.menštruáciu mám pravidelnú a ovuláciu skoro tiež akurát jeden alebo dva mesiace mi lekár nevidel žiaden dominantný folikul.manžel je v poriadku.myslíte že je potrebné umelé oplodnenie alebo mám ešte počkať?máte niektorá podobnú skúsenosť?snažíme sa asi 2 roky.

lenuska1009
20. máj 2015

Cawte pacientky s PCO, po uspesnej liecbe na endokrinologii a uzivani SIOFORU (METFORMIN 800) darujem este nevyuzivane 2 balenia.. nech sa neplytva liekmi, ak ich nejaka PCO zienka uziva tiez, rada jej ich darujem ;)

luciazen
20. máj 2015

@lenuska1009 takže si otehotnela?ako dlho si ten siofor užívala,keď sa môžem spýtať pretože ja som už vybrala 2 balenia a začínam tretie a stále nič ☹

emili31
27. máj 2015

@martina7286 😖 blbost....nemohla si to zistit tak neskoro..az v 12 tt to ti 2x vynechal menzes pocas brania HAK a nic....sry..ale na co je to dobre si taketo blbosti vymyslat?to robi dobre komu akoze?nechapem

ivepr
29. máj 2015

Ahoj holky,
na konci ledna jsem vysadila HA, s tím, že v létě se začneme snažit o miminko. Po vysazení přišla MS normálně, jako vždy. Další se už neobjevila, dostala jsem vyvolávačku, po které jsem to dostala, spíš takové slabé…Čekala jsem na další měsíc a zase nic, dostala jsem Norethisteron, po týdnu braní se dostavila MS a poté jsem měla přijít na kontrolu na gyndu.
Z krve mi zjistili, že mám všechny hormony v pořádku, i testosteron. Sám doktor říkal, že s tím žádnej problém není. Potom mi udělal ultrazvuk, kde mi zjistil PCO. Doma jsem z toho byla docela vykolejená a zklamaná. Dostala jsem další Norethisteron na týden, a Inofolic k tomu. Teď v pondělí večer, beru poslední Norethisteron, potom bych to měla dostat. Další cyklus by měl být už s INOFOLICEM, tak uvidíme, jak to dopadne.
Chci se zeptat, jak je možné, že mám hormony v pořádku a i přesto mám PCO?? Je tu někdo takový?

emili31
29. máj 2015

@ivepr no nemozes mat PCO a vsetky hormony ok..asi ti nerobil hodnotu AMH ze....aj podla nej vies ako "zle" si na tom....ja som mala vsetko ok okrem tej amh...a lahke pco...

ivepr
29. máj 2015

No bral mi hormony, prvně ohledně štítné žlázy, a potom nějaký ty různý jiný hormony, všechno prý vyšlo v pohodě...Tak jsem z toho právě docela zaskočená. Do týhle doby jsem ani nevěděla, že by mě něco takovýho mohlo potkat.. ☹ ☹ ☹

emili31
29. máj 2015

@ivepr neni to katastrofa zase;) ja som bola z toho tiez prvy mesiac mimo ale na druhej strane som bola rada ze viem na com som.treba vynechat sacharidy,sportovat a vela kys listovej a pojde to ;)

katuska101
20. jún 2015

@ivepr aj ja mám hormóny v poriadku a mám pco a k tomu ešte inzulinovu rezistenciu 4roky sa snažíme a nič som rozhodnuta ísť na umelé oplodnenie

martina7286
31. júl 2015

emili31 tvoj nazor, nemienim sa hadat, ale nauc sa citat 🙂 kedze som antiku brala bez vysadenia 3 mesiace v kuse, bez prestávky a az potom 7 dni pauza, tak asi som menzes mat nemohla a ani som tehotenstvo zistit nemohla... A po vysadeni HAK som do 3 tyzdnov potratila v 15 tt... Viem cim som presla a nemienim sa hadat

modry_mesiac
15. aug 2015

Ahojte zienky,

mne lekar diagnostikoval PCOS pred cca 4-mi rokmi, ked som za nim prisla, ze mi meska hadam 2 tyzdne... U mna nie je sposobena inzulinovou rezistenciou, asi skor vrodena hormonalna nerovnovaha. Nikdy som nemala problem s vahou ani pletou, ale ostatne priznaky aj ano, vratane "rozhasenej" menstruacie a dlhych cyklov. Ale k veci. Vtedy to nebolo pre mna aktualne, ale Dr mi povedal, ze ak budem chciet raz otehotniet, budem potrebovat nejaky hormonalny povzbudzovak, a ak ten nezafunguje, tak nejake dalsie pomocne zakroky. S priatelom sme sa teraz rozhodli, chceme vyhladovo babo. Aj po precitani tohto fora sme tomu nedavali nejake sance, povedali sme si teda, ze tomu dame volny priebeh, budeme skusat prirodzene, bez nejakych hormonov, ziadne stresy ci cielene snazenie, a ked po roku-dvoch nic, tak to zacneme riesit u lekara. Pisem vam to tu preto, ze na moj celkom velky sok sme nasli dve ciarky hned druhy mesiac, jasne ako biely den! Takze sme 5tyzden tehu, uplne necakane. Viem, ze pri PCOS je vacsie riziko potratu v prvom trimestri, takze sa na to snazime zatial velmi citovo neupinat, ale pisem vam to preto, aby ste vedeli, ze aj s touto protivou diagnozou nemusi byt nic take cierne, ako sa zda. Niekedy je ta priroda fakt carodejka...

PS: Minuly mesiac bol "modry mesiac", ukaz, ked je spln dvakrat v jednom mesiaci... a vraj si ma vtedy clovek nieco zelat. Ja som si tak uprimne vtedy spontanne zapriala viete co... a ahaho 🙂 Verte neverte, ale fakt je ten, ze mesiac nato cakame dietatko 🙂

lauricka
15. aug 2015

@modry_mesiac ja som otehotnela po laparke a drillingu s tym, ze tomu niektori dr nedavali moc nadej a mala som dvojcata a potom zrazu som otehotnela znovu len tak z cista jasna a to sme ani s muzom moc cas na seba nemali 😀 nechapacky boli, no a babulo uz ma 7 mesiacov a dodnes sa nad tym pousmejem

dankaaa1
2. sep 2015

ahoj,mam pco a nemozem to liecit az po 6mesiacoch som v uk a tu to tak chodi...aledocitala som sa ze zenam s pco vraj pomohlo otehotniet infolic...ma niekto s tym skusenost?dakujem za odpovede

sany944
12. okt 2015

@dankaaa1 ahoj ja mam slabsie PCO a inofolic som uzivala asi 5-6 baleni ale nepomohol vobec, a popri tom so brala aj clostyl 3 mesiace, vajko bolo ale nepodarilo sa aj tak, beriem rok vkuse aj kyselinu listovu, vitamin E, zinok, pijem alchemilku a caj ktory mi naordinovala bylinkarka na PCO a tvorbu vajicok - Vitex jahnaci, ale nepomaha vobec, ovulacia stale nikde.... tak uvidime, asi by som chcela ist na laparoscopiu a driling, lebo po nom vela ien otehotnelo priridzene, ale skus inofolic, vela zenam pomohol co mi hovoril moj gynekolog, asi je to velmi individualne a zalezi aj od toho ake spermie ma muz, stres a vsetko dokopy

maca098
28. feb 2016
modry_mesiac
28. feb 2016

Zienky, tak my uz mame osmy mesiac, conevidiet nas caka porod... chcem vas len povzbudit, ze aj s pcos to ide, nestracajte nadej!

maca098
20. mar 2016

@enife ten metformin kúpim prosím poslať na adresu domanova Martina katkovce213okr.trnava91955

enife
21. mar 2016

@maca098 už nemám..

buckeye
22. mar 2016

ja beriem inofolic takmer rok, pretoze moj cyklus bol taky, ze skor nebol, najprv som ho brala vkuse, po studiu odbornejsich clankov, som ho zacala brat len prve dva tyzdne cyklu, co zaucinkovalo, moj cyklus, kedy bol raz 80 dni raz 60, sa skratil na 38, teraz uz ho beriem len prvy tyzden od zaciatku ms, a cyklus mam 30 dnovy...pravda je, ze so schudla 5kg a PCO diagnoza, boli len mierne zvysene hormony, nic katastrofalne, testosteron v norme...

stelastrela
28. máj 2016

no po precitani vasich prispevkov som sa rozhodla, ze aj ja prispejem k teme. PCO mam diagnostikovane uz hadam 8 rokov, menstruaciu som mala nepravidelnu uplne od zaciatku a hormony totalne rozhadzane tiez. asi od 19 rokov mi moj gynekolog nasadil antiku ktoru som brala do skoncenia vysky, po vysadeni menses zase nahovno, cykly boli aj tri mesiace, potom po dvoch tyzdnoch zas krvacanie a potom zas dva mesiace nic. s priatelom sa snazime o babo posledny rok a mam aj novu gynekologicku, ta tvrdi ze pianko, ze treba tomu dat cas, ale ja som uz z toho nervozna, hormony mam blbe, preto som brala antiandrogeny a aj HKO teraz tri mesiace a ze po vysadeni urcite otehotniem, ale nestalo sa ☹ asi dva tyzdne beriem teraz tiez inofolic a som zvedava ci mi to pomoze...ale pevne verim ze hej.
ako ste si inak testovali ci mate ovulaciu? mate tie ovulacne testy? alebo podla hlienu ci teploty???

buckeye
28. máj 2016

@stelastrela ovu testami, aj bt, aj hlien, ked budes testovat ovu testy, nezlakni sa ak budes mat rad pozitivnych, u nas sPCO je zvysene lh (ten zachytavaju ovu testy), takze treba sledovat a prvy negativny po rade pozitivnych sa treba snazit, vtedy bude ovulacia, u mna to tak bolo, potvrdene aj bt, drz sa🙂

lenuskatokarova
7. jún 2016

Ahojte dievčatá som rada,že sa založila takáto skupina a dúfam,že nás bude čoraz viac..
Moj príbeh je takyto....Pco s ir mi diagnostikovali zhruba pred 3troma rokmi začalo to tým že uz som bola zúfalá lebo sme sa snažili mať babo vyše 1,5roka no nedarilo sa pretože ja som nemavala menstruaciu niekedy aj 8 mesiacov no nic som nato nebrala...potom začali všelijaké vyšetrenia týkajúce sa mna potom manžela..Keď to už bolo neúnosné dali sme si pauzu neriešili sme nič lieky som brala pravidelne ale na Centrum som sa ešte necitila...Po 4,5ročnom snažení a boja s pocitmi ktore každá znas prežíva som si povedala DOSŤ ak to ma prísť tak príde ak nie tak sa naučíme vážiť si viacej jeden druhého a milovať sa viak než predtým jednoducho žiť jeden pre druhého...Lenže dlho mi to nevydrzalo po novom roku som zase myslela len na Dieťatko a preto som sa rozhodla ísť do Centra...Lenže ono to prišlo samo od seba mala som bolesti tak som siyslela že konečne pride Ms skoro po 6tich mesiacoch no neprišla a bolesť neustupovala..Tak ma napadlo predtym ako pojdem k lekárovi si urobit test a prišlo to Nadšenie,radosť ,slzicky no nevedela som sa uplne tešiť.Prišiel ultrazvuk a tam bolo naše vytuzene babo..Teras som v 14tt dotiahnut to do konca a bude to úžasné...Prajem aj vám všetkým nech mate takú radosť a nech všetky môžme s pokorou prežívať to najkrajšie obdobie po ktorom tak dlho túžime..Nech sme šťastnými MAMIČKAMI

stelastrela
14. jún 2016

super lenuskatokarova, drzim prsty aby to vsetko dobre dopadlo 🙂
my sa snazime uz vyse roka, po HAK a antiandrogenoch mam sice menses relativne pravidelny, ale uz druhy mesiac si robim ovulacne testy a tie mam cely cyklus negativne :( resp. okolo 17. dna sa tam ukazuje minimalna druha ciarka, ale velmi slabucka...tak to berem ze je to negat.
tento tyzden idem na gyndu a uvidim co mi navrhne, lebo som z toho uz pomaly zufala :(

misela103
22. aug 2016

ahojte aj ja mam PCOS.... ms mam pomocou duphastonu... nedarilo sa nam 4 roky... bola aj liecba clostylom 2x ziadna reakcia.... tak sme boli odporuceny na CAR.... zacali sme v GynFive.... tam odporucili laparoskopiu ta dopadla tak ze som nepriechodna 2 x prefukovana nepomohlo... takze neostavalo ine ako umele oplodnenie... do car chodíme zhruba rok... 1 ivf neuspesne... ani jedno vajko nebolo dost dobre ani to co vlozili sa neuchytilo... mala som ich moooc vela ale len 11 ich bolo vhodných na odsatie ostalo ich 5 ... z toho sa oplodnili 3 formou ICSI jedno vlozili po PK zvysne 2 sa nam prestali delit... samozrejme to jedno sa nechytilo... nastalo dlhe 3 mesacne cakanie kedze nas poslali na genetiku ta je ok.... dnes zacinam stimulovat mam dlhy protokol... a bojim sa velmi lebo mi pcos to mame fakt tazke kedze vajok vela ale malo dobrych kvalitných... ale stale sa snazim presviedcat ze nam to vyjde.... ono je to moc narocne a mna to dost vyciciava zo sil ale ine mi neostava len nadej a dufat ze sa podari... s partnerom sme sa uz teraz dohodli ze na 3 nejdeme... aspon nie hned ak by toto nevyslo jednak co sa tyka financii aj zdravia a nervov... pretoze tento proces cely okolo toho a je strasnyyy... a to pychanie zdaleka nieje take hrozne ako cakanie na vsetko okolo toho.... vsetkym vam drzim palceky 🙂 ps: mam kamaratku kolegynu ktora ma tiez pcos je krasna tehulka prirodzene ani nevie ako ale je 🙂 pekny den 😎

buckeye
22. aug 2016

@misela103 drzim palceky🙂