Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

ajka2
10. máj 2007

Ale jasne Leni a hlavne tetkám sa nedaj stresovať.Aj mi ideme na dovču a ešte nás čaká svadba a neviem čo všetko.Len nech je bábika ok a potom môžeš robiť úplne všetko ako pred tým.

pappo
10. máj 2007

no vidis a to je to co hovorim ja, ze rodina ti zacne do toho kecat a je po zabave. ja tiez neviem ako by somto riesila ked by to uz bolo po 12tt tak preco nie aj dovca zalezi vsetko od toho ako to budes znasat. ved uvidis 🙂
to mas tak ten strach ta uz asi neopusti, ved kazda mamicka sa boji o sovoje diata a je jedno ci je v brusku alebo ma 2 alebo 30 rokov. takze len mysliet pozitivne a ono to pojde. 🙂

lenusa
10. máj 2007

pappo ja sa stále neviem zbaviť tej depky, včetko vidím čierno, že nemôžem nič robiť, aby som neohrozila bábo to by som si potom vyčítala, ale na druhej strane chcem sa ďalej korčulovať, bicyklovať, kosiť trávičku ktorú som si posadila a ísť na dovču, ja proste neviem nič nerobiť, mňa to potom ubíja, ty to máš lepšie si na byte je to iné prídeš domov a môžeš oddychovať, ale ja mám okolo seba záhradku a množstvo vecí, ktoré na mňa čakajú, idem sa z týchto myšlienok zblázniť ešte klinec že nesexovať ☹ . Som hrozná viem, ale babulky neviem sa z tohto kolotoču dostať a ešte k tomu prispel aj doky, že sa nemám moc vytešovať,...keď si predstavím aká som bola včera šťastná, tak dnes je to úplný pokles na dno 😒 Fakt neviem čo s tým...

ajka si ma potešila, veď keď sa predsa budem cítiť ok ....

ajka2
11. máj 2007

Lenuš ty to vidíš moc čierne.Veď ten najväčší pozor by si si mala dávať tie prvé tri mesiačiky,kým sa vyvíja.Ale to budeš cítiť či sa musíš šetriť,alebo nie.Keď bude všetko ok a nebude ti bývať zle a tď..tak ani nebudeš vedieť že si tehu 😉
Len sa pekne vytešuj a nepodliehaj pesimistickým náladám.Tu ide o to že si na túto chvíľu tak dlho čakala,tak si to nepokaz neuváženými skutkami.Bicyklovať je ok,kosiť trávičku tiež.Akurát s tým korčuľovaním by som si to rozmyslela,čo keď sa vytneš a ublížiš bábetku.Musíš už myslieť za dvoch 🙂 Hlavu hore veď to nieje choroba.

lenusa
11. máj 2007

no jo ajka ja viem, budem sa snažiť to ničím nepokaziť, korčulovanie som si povedala, že odložím až do ultrazvuku a potom sa dokyho všetko povypytujem, čo môžem čo mi odporúča a tak...... ďakujem za podporu 😉 a ty sa ako cítiš?

ajka2
11. máj 2007

Dnes som mal veľa práce,nestíham písať.Lenuš tak ako som tvrdila že mi nebýva zle,tak dnes som mala hroznú migrénu a nadrapovalo ma ako žabu.Takže žiadny pekný zážitok.Inak až na tie obrovské boľavé prsiská 😀 sa mám celkom dobre.
Pekný víkend prajem a poriadne to oslávte,spravte si domka nealko párty 😉

lenusa
11. máj 2007

Ďakujem ajka a tebe krásny víkendík 🙂

lilinka76
12. máj 2007

Lenuška, si tu, prosím??? Chcem radu od čerstvej tehulky 😀
Po vkladaní utrogestanu ma dosť bolieva bruško a kríže ako pred menzesom a niekedy aj počas dňa. Myslíš, že to môže byť z lieku? Ja som ich pri prvom IUI papala a nič také mi nebolo... Ešte musím týždeň to testovania vydržať, idem až 21.5., tak neviem, čo to má znamenať. Žeby sa fazuľka zavŕtavala??? 😀 😀 Ináč, mňa prsia nebolia na dotyk, ale mám v nich taký pocit napätia.

Pekný víkend

miriamka
12. máj 2007

Baby,tehulky s PCO...podarilo sa niektorej otehotniet len tak,bez uzivania liekov,merania BT...?

lenusa
12. máj 2007

lilinka ahojky až teraz sa mi podarilo prihlásiť sa nejak mi blbol celý deň net 😠 .
Ja som tiež pri prvej iui nič nepociťovala a teraz pri druhej to bolo, že ma tiež bolievalo bruško ako pred mz a tiež som mala citlivé prsia, takže si myslím, že by si mohla byť aj tehuľka a ešte k tomu tie kríže 😀 to by bolo super. A budeme spolu pekne netrpezlivo čakať, ja idem totiž tiež v tom týždni na ultrazvuk, tak s malou dušičkou verím, že tam niečo uvidíme 🙂 ...
Ozaj dnes som po tom prvom neúspešnom testíku spravila druhý a // síce bola slabučká, ale bola 😀 , tak som mala hneď lepšiu náladu...
Dobrú nôcku, dúfam že zajtra mi už net blbnúť nebude a stretneme sa tu 😉

lilinka76
13. máj 2007

Lenuš, vďaka za odpoveď.
Dnes už necítim vôbec nič, ani kríže, ani brucho, ani tlak v prsiach,neviem, či mám byť 🙂 alebo ☹ No, nič s tým nenarobím, neostáva iné, len čakať.
Mala si len slabulinkú čiaročku??? Ja som si myslela, že už tam bude riadna čiara. Tak potom sa fakt neoplatí testovať. Veď ty vieš už týždeň, že si tehu a čiaročka slabulinká.
Držme si spolu palce, nech dobre dopadneme.

machova
13. máj 2007

Lenuš ahoj,

ten utrogestan mám užívať až pokiaľ nedostanem mrchu? Alebo dostanem až po jeho vysadení?

lilinka76
13. máj 2007

Ahoj Machova,
menzes dostaneš až keť Utrogestan vysadíš.

lenusa
14. máj 2007

Dobré ránko, ajka keď ti prvý krát robili utz, robili ti ho zospodu?

ajka2
14. máj 2007

Ahojte babky 😉
Áno Lenuš,všetky tri razy len zospodu.
Až to prvé "veľké" sono čo sa píše aj do knižky v 12tt,mi bude už robiť cez bruško. 🙂
Mimochodom vidím že máme rovnaký vkus,aj ja mám CAM-CORTINU X3 vysnívanú a ešte aj tú istú farbu 😀 😀 😀 Má ten kočík suseda a je fakt super,ľahučký.

lenusa
14. máj 2007

🙂 Je to super kočík, ja som si ho bola odskúšať v obchode, a budeme ho kupovať od jednej babulky odtiaľto 🙂 , a knižka sa kedy dostáva?

ajka2
14. máj 2007

To je relatívne,ja ju mám už týždeň a niektorým babám z tehu tém ju dali až v 12tt.Inak aj ja chcem kúpiť tento kočík z ruky,je riadne drahý keď je nový.Ale zase za pol roka možno budú už trošku lacnejšie.
Ty kedy ideš na vyšetrenia - krv,atď...?

lenusa
14. máj 2007

Vieš čo, veď krv mi brali a na utz mám ísť 24.5.2007, už sa neviem toho dočkať, to by som mala byť podľa toho ako to rátajú doktrori 6-7tt, ale popravde od oplodnenia 4-5tt., bože ja som z toho jeleň tu mi to vypisuje, že 5 tt a ja som v skutočnosti 3 tt.
No ja by som ten kočík chcela kúpiť najradšej tak do tých 15tisíc, no šak ešte uvidíme aj my nemáme nič isté, tej babulky manžel sa musí ešte vyjadriť, ale ona hovorila, že ho chcú predať....

ajka2
14. máj 2007

Tak podľa mňa ti dajú knižku keď budú všetky výsledky z krvy a keď už na UTZ bude vidieť bábiku,ale najskôr v tom 9tt(podľa doktorov).
Ja som tiež 10tt+6dní podľa nich a 8tt+6dní podľa oplodnenia.Ale keď oni to tak rátajú,tak čo s nimi 😎
Takže ma čaká posledný týždeň prvého trimestra 🙂 ,sakra to ale letí.

lenusa
14. máj 2007

Takže doky mi napíše budúci týždeň, že som v 6 tt, ak to dobre chápem.

ajka2
14. máj 2007

Presne.On mi to vysvetľoval takto:tehotenstvo trvá priemerne 38t.Ale keďže oni nerátajú dátum pôrodu podľa oplodnenia ale podľa poslednej MS tak sa ráta 40t tehotenstvo.Ja som tiež išla keď mi mrcha meškala len dva týždne a on že vraj 6tt,som naňho len oči vyvaľovala.

lenusa
14. máj 2007

🙂 tak fajn aspoň nám to čakanie trošičku rýchlejšie ubehne....tá moja kolegynka mi dnes písala, že budeme mať dievčatko, tak som rada 😀

ajka2
14. máj 2007

A mne kamoška včera povedala že má tušáka na chalana 😨 Ja by som sice bola radšej keby to bola baba ale v podstate je mi to jedno a oteckovi tiež.

lenusa
14. máj 2007

🙂 ja to mám zrejme stopro, no klop klop....To tá liečiteľka čo mi povedala, že som tehu 🙂

pappo
15. máj 2007

ahoj lenus tak ako sa ti dari? co mas nove bola si uz na UTZ dnes som tu prvy krat tak mi napis co a ako.

lenusa
15. máj 2007

Ahojky pappo, akurát včera som na teba myslela, že ako bolo 🙂 .

No ja sa cítim ok zle mi nebýva, iba mi zostalo to pobolievanie v podbrušku ako pred mrchou, časté cikuškanie, bolesť pŕs, a hrozne som začala jesť, jak šroťák keby si videla moje brucho jak v treťom mesiaci, mužíček sa na mne včera rehotal, že či už ideme rodiť 😀 ...
Na ultrazvuk ideme 24.5.2007, ale už vieme že jej bije srdiečko a asi sa bude volať Viktória, to bol včera mužíčkov výplod....toto mi hovorila zase tá kolegynka, čo mi povedala, že som tehu 🙂 , tak sa jej snažím veriť....

A vám ako bolo, ja som sa tu rozrečnila a ty nič...pííííššš...

pappo
15. máj 2007

lenus no pozeram ze teba to riadne chytilo. pozerala som album mas tam pekne vecicky. takze uz si videla bit srdiecko? to je uzasna sprava tak dufam, ze vsetko pojde ako ma. a co manzel bol s tebou na UTZ videl to aj on? tatino sa vytesuje co?

v Rime bolo paradne 4 dni sme sa len poflakovali, pozerali mesto chodili na dobre jedlo a obdivovali velkomesto. takze uplna parada vsetko mi vyfucalo z hlavy kompletne som zabudla na cely svet. uplne som si oddychla to som potrebovala ako sol. a teraz uvidim co zajtra povie lekarka. mozno da prestavku uvidime.

lenusa
15. máj 2007

super pappo a vyšlo vám aj pekné počasie? u nás to bolo také striedavo oblačno....

ešte sme neboli na utz až toho 24.5. už sa nevieme dočkať, to mi len tá moja liečiteľka-kolegynka hovorila, že už vidí byť srdiečko a že je to dievčatko.....manželík sa riadne vytešuje a stále mi hladká bruško je mi to také smiešne....a už sa tiež nevie dočkať ultrazvuku keď uvidí naše bábulko 🙂

pappo
15. máj 2007

jaj tak to hej posli tu liecitelku aj za mnou nech ma vylieci. a to ako tak skoro vie ze to bude baba 😀 sa tesis vsak ? a pekne meno ste vybrali to ako vitazstvo? victory? pocasie bolo vyborne az horuco, v nedelu sme chodili na slnku a som sa dost opalila normalne 30 stupnov tam bolo takze horko az do vecera. to sme chodili spat az pred polnocou, paradne sa chodilo vecer po meste a oni tiez vyliezaju az vecer.

lenusa
15. máj 2007

jéj pappo aj ja by som hneď išla...Ja chcem ísť, ale na konci leta do Prahy ešte som tam nebola, tak dúfam že to už tento rok víde, bo sa tam už chystáme riadne dlho 😀 ...áno vytešujem sa, ale ešte tak opatrnúčko...