Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

bam
18. máj 2007

Lenusa, este som ti negratulovala k tehu, takze blahozelam 😵 😵 a len ziadna depky, mne doki povedal, ked som sa mu stazovala, ze sa stale bojim, ze teraz sa musim v prvom rade tesit z toho krasneho drobca a uzivat si to🙂
Inac aj ja som otehotnela s PCO, myslim ze pomohol metformin, hned na 2 mesiac sa nam to podarilo. Drzim vam vsetky palceky 😉

lenusa
18. máj 2007

Ajka a čo to vlastne je to mi len ukazuje aké je veľké bábo či čo, ja som anglický antitalent 😅

ďakujem bam, budem pokojnejšia keď uvidím niečo na utz

ajka2
18. máj 2007

Lenuš tak teraz tvoje bábo vyzerá.To som ťa chcela len potešiť.

lenusa
18. máj 2007

hej hej ďakujem som sa potešila, som to potom pochopila 😀 vieš tá moja tehu demencia 😀

andusa
19. máj 2007

aj ja sa pripajam ku gratulácii bam a ajka, 😉
drzim vám palceky, nech je vsetko ok.otehotnela niektorá z vás s PCO po vysadeni HAK?
ja mam PCO,som 2. mes po cistení, lekár mi chce nasadit HAK, a ja ju plánujem v polovicke cyklu vysadit.hned prvý mesiac... co si o tom myslíte baby?

lenusa
19. máj 2007

andusa a na čo ti ju dáva?

andusa
19. máj 2007

aby som 6 mes.neotehot.po potrate. ☹ ibaze ja poznám baby co otehotneli po potrate na 2-3mes.a maju zdravé krásne deturence. chcem to vyskusat aj ja, len s tou AHK.a kedze mám PCO, chcem vediet, ci sa niektorej podarilo otehotniet, po vysadení HAK v strede cyklu. 😔 .bojim sa ,ze ak nieco neurobím, nepodniknem, nevyskussam, ze to bude zas trvat 4roky, kym sa k tomu dopracujeme. som zufala 🙄 nechcem tak dlho cakat...

nikeske
19. máj 2007

to andusa:ja som mala PCO, ale to bolo zvlastne, raz som mala, raz nie 😉 asi tie cysty po HAK niekedy popraskali...po vysadeni som neotehotnela, skusali sme asi rok /ale ja mam koli tomu strasne nepravidelny cyklus/, az som skoncila na prefuku a resekcii vajecnikov, hned nato som po mesiaci otehotnela! tak drzim palce!!!

andusa
19. máj 2007

nepravidelný cyklus mam aj ja....HAK som pred tým brala asi 6 r.potom 4r. snazenia...atd.
asi to radsej necham tak...ja nastastie nemusim absolvovat to co ty. ja som uz raz bola tehu, tak snád aj druhý krát budem 😵 .a s testom ovulacným mas skusenost? ktovie, ci to dobre ukaze, a ci to vobec uáze, ked máme PCO?

nikeske
19. máj 2007

no udajne mne sa robili cysty z toho, ze som mala hrubu koru vajecnikov, a tie sa nemohli dostat do vajickovodu, tym padom sa hromadili pod korou a zvecsovali sa az na cysty...kedze mi urobili v tej kore dierky, uz to potom asi slo...predtym som si robievala ovulacne testy, iba jediny raz bol pozitivny...inak ma to uz potom nebavilo, uz som si len merala BT, a vedela som, ze anovulacny cyklus ☹ zelam vela trpezlivosti, a aby to skoro vyslo!

pappo
21. máj 2007

adusa a niekske radi vas uvidime aj v teme syndrom PCO a mozeme si pokecat. ja ma tiez PCO, ale zatial som len vo faze snazenia.

ajka2
21. máj 2007

Andusa ďakujem.
Ja by som to urobila ako si plánovala.Pokús sa o to.Na tehu stránke sú baby čo otehotneli hneď o mesiac po potrate a sú ok.Asi je to zaberák na organizmus,ale ak budeš ok tak si s tým určite poradí.Neviem si predstaviť čakať ďalšie roky a tie zbytočné pokusy 🙄 ...
A Lenuš tehuľka ako sa cítiš?Niečo nové?

lenusa
21. máj 2007

Ahojky ajka, prsia sú citlivé a podbruško popicháva, ale zajtra ultrazvuk 😀 😵 😵 nemôžem sa dočkať a aj manželík už je ako na tŕňoch 😀 . Ozaj pribrala som už 3 kg 😅 , lebo by som zjedla aj tanier 🤐

A ty ako ajka?

ajka2
21. máj 2007

Ja fajn,prsia bolia tiež.
Nafukuje ma a už znova mám zápchu 😖 ,ale niečo mi musí byť,no nie?
Zle mi nieje tak už ma to asi nechytí,len tak výnimočne v aute.
A práve som začala mať žravé obdobie 😒 🤐 🤐 Čo ma dosť štve bo som kukala na svadobné šaty a stále mám pocit že už sa do nich nevojdem 😅
Sice som ešte nepribrala ale na veciach fest cítim.
Tak ty máš prvý utz!Držím palčiská!Pýtaj fotočku a šup s ňou do albumu 😀

lenusa
21. máj 2007

Ajka neviem čo s tou zápchou 😒. A kedy to máš tú svadbu zase som zabudla 😅 .
Ja sa bojkám, že bábulko ešte neuvidíme a my ho tááák chceme už vidieť, som 26 deň od oplodnenia..

lilinka76
21. máj 2007

Lenuška, tak tie bolesti nič neznamenali, test bol dnes negatívny. Píšem Vám so slzami v očiach a neviem, ako ďalej.

pappo
21. máj 2007

lenus kuk uz by ho malo byt vidiet, zajtra napis. kedy ides na UTZ?
http://www.porodnice.cz/kniha/kniha_kapitoly/ka...

nikeske
21. máj 2007

to pappo: neviem, ak by ma tu niekto "uvital", tak budem rada...ja mam dost obavy, aby som sem "zapadla"...
to lilinka76: bojuj! drzim palcoky....

pappo
21. máj 2007

nikeske ziadne obavy sup do temy syndrom PCO 🙂 tesim sa na teba

nikeske
21. máj 2007

O.K.

ajka2
21. máj 2007

Lenuš až 11.8.,to je ešte dosť ďaleko.
A s tou zápchou nič nenarobím,skúšam šaraticu,ale ani tá moc nezaberá.
Lili mrzí ma to,ale akože nevieš ako ďalej,tak ako aj ostatné PCOčky,musíš bojovať ďalej.Nevzdávaj to!

lilinka76
21. máj 2007

Ajuška, ja nemám PCO, sme obaja úplne zdraví. Neviem, či mám ešte skúšať IUI alebo ísť rovno na IVF.

ajka2
21. máj 2007

Aha,tak to je iné.No a IUI bolo prvé?Ak áno ešte skús aspoň raz.Ak nie asi by som ja osobne šla radšej už na IVF.
Ťažko radiť,záleží aj od lekára čo ti odporučí.

lilinka76
21. máj 2007

Nie, toto už bolo druhé a bola som presvedčená, že úspešné. Mýlila som sa. Nevieš mi poradiť, na aké vyšetrenia sa ešte povypytovať? Okrem manželovho SPG a môjho HP a sledovania folikulu uprostred cyklu nič nerobili.

pappo
21. máj 2007

lili dalsie vysetrenia nie su potrebne je to prostetak su pary ktore su neplodne a nevie sa preco. tak skus IVF, porad sa s lekarom co navrhuje on mne hned navrhla IVF ale ja som PCO a bola si uz na laparke?

lilinka76
21. máj 2007

Na laparke som bola v januári 2007. Okrem toho, že mi zobrali malú cystu som zdravá jak rybička. Teraz si musím dať mesiac nechtiac nútenú pauzu a vyriešiť nejakú infekciu, absolvovať výtery a pôjdem sa s pani Dr. Ďurechovou poradiť, čo a ako.

pappo
21. máj 2007

sa nahaname z temy so temy lili som ti pisala v IUI rozne centra myslim.

lenusa
21. máj 2007

lili to je mi teda fakt ľúto ja som tomu totiž veľmi verila, že ti to vyšlo ☹ a som s tebou smutnučká, ale musíme bojovať ďalej veď sme silné ženy a pre mimi spravíme aj nemožné nie? Ja osobne by som skúsila aj 3 iui, ale zároveň by som si podala žiadosť na poisťovňu a ked nevíde iui, tak pôjdete hneď na ivf 😉 hlavu hore...

pappo si ma krásne dnes potešila tou knižkou ďakujem. Zajtra ideme aj s mužíčkom kuknúť, či už toho našeho mrňúska uvidíme 😉 ideme na desiatu a potom prídem domko a dám vedieť čo a ako a bereme aj foťák tak potom pridám fotečku...

ajka to máš zachvíľu tú svadbu, ale dovtedy asi dosť priberieš 😀

pappo
22. máj 2007

lenusa tak napis ake to bolo tesim sa na fotecku 🙂

ajka2
22. máj 2007

Lenuš čakáme na infošky 😀