Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

ededik
26. sep 2007

Ahoj Miriamka, vitaj "doma" 😀
Nikuška, díky za obšírne info..Ja som chodievala k dr na sono, tak folík dorástol až na 19,2 mm /posledné meranie/ a keď som išla na tretí deň, tak tam už nebol...Dorástol pekne a bez liekov...teraz už len čakám buď na mrchu ☹ alebo na zázrak.. 🙂

miriamka
26. sep 2007

Ededik...dakujem,predsa len doma je prijemnejsie nez v nemocnici 😉

ededik
26. sep 2007

Však jasné, ale aspoň vieš, že je všetko tak, ako má byť...
Tak len pekne v pohode, však do práce už nechodíš, že ??
Teraz sa budeš v podstate aj nudiť 😀 😀

miriamka
26. sep 2007

No dufam,ze do prace pojdem...dokyho ukecam 🙂

ededik
27. sep 2007

😀
Však uvidíš, keď ti to cystisko zmizne, tak potom hádam aj áno..
No ja sa lúčim, som síce PCO, ale nie tehu /aspoň o tom neviem/...takže prídem sem, až keď budem, tehu.. ☹ ☹

gabika24
28. sep 2007

ahojte, mam chvilu cas, tak pisem sem. drzim palce vsetkym. Teraz beriem lieky, ak vsetko pojde tak ako ma, buduci mesiac ideme na IVF. tak drzkajte palce aj nam... dufam, ze to vyjde vsetkym. pekny den... 🙂

miriamka
28. sep 2007

Gabika...drzim palce nech sa to podari!Hlavne bude v pohodke!

ajka2
11. okt 2007

Baby, Lenuš Pappo Siska - tehuľky žijete????

lenko
12. okt 2007

Po dlhšom čase sa ozývam, konečne nezvraciam, ešte málo jem, ale už je to lepšie. Na pn som nebola, bábetko pekne rastie. Prajem všetkým krásne tehuľkovanie, aby sa dočkali aj tie, ktorým sa zatiaľ nedarí a nech každá z nás môže prežívať krásne pocity pri zrode nového života.... 🙂

miriamka
12. okt 2007

Aj ja prajem vsetkych tehulka len vsetko dobre!
Ja idem v pondelok na kontrolu,tak dufam,ze ta hnusna cysta sa straca a mimi rastie!

siska78
12. okt 2007

Ajka zijeme, zijeme. Vcera sme boli na 4D ultrazvuku a budeme mat zdrave dievcatko, tak sa velmi tesime. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . A vy ako? Tvrdnutie uz preslo?

lenusa
19. okt 2007

Ahojky babulky ajka, siska...mne sa v poslednej dobe nechce nejako písať už sa na mne odráža lenivosť....min. týždeň sme boli na 4D a sme ok...no a to tvrdnutie nám ostalo aj so skráteným krčkom, tak doma ležkám s vyvýšenou postielkou...ale dnes som to prehnala boli sme na pohrebe a potom v tescu nakúpiť si a teraz mi celý večer tvrdne bruško a už depkujem,...no ale hádam to prejde...

siska78
21. okt 2007

lenusa, viem o com hovoris, ani mne sa nechce a hlavne tu uz nikoho nepoznam, tak sa ani nechytam. My sme nastastie v poriadku, len sa mi horsie dycha, ale asi mi nepomoze nic, len cakat. Uf to sa ale este nacakam.Nech uz brusko prestane tvrdnut a hlavne treba dodrziavat kludovy rezim. 😉

ajka2
23. okt 2007

Ahojte babuľky Siska,Lenuš!
Konečne ste sa ozvali.Veď ani ja už sem veľmi neprispievam len na vás bývalé PCOčky som zvedavá.
My sme boli včera na ultrazvuku a máme už 1833g.Krásne nám pribrala naša bambuľka.
Dnes na poradni ma ale nepotešili.Doky mi povedal že sa otváram.
Malá má stále krížovú polohu a ako kopká tak si zakliesnila nohu ku krčku že naň moc tlačí.Už sa vraj asi neotočí tak som zvedavá čo bude ďalej.
Takže mám aj ja oddnes znova kľudový režim a nohy hore,vraj ešte aspoň dva týždne musí v brušku vydržať.
Majte sa krásne a občas niečo napíšte nech viem ako si žijete.

lilinka76
23. okt 2007

Ahoj Ajka, Pappo prispieva do témy Čakáme dvojičky. Závidím Vám, že už do máte do konca len krôčik, ja som v 19. týždni s dvojičkami a stále vraciam. 😠 Tak oddychujte, maminy čakateľky.

ajka2
23. okt 2007

Ahoj Lili,to je nepríjemné že stále vraciaš.
Ale držím ti palce nech to čoskoro prejde a už si to budeš len užívať.
Ďakujem za info o Pappo musím ju vyhrešiť že na nás už zabudla.
Tebe všetko dobré prajem do ďalšieho tehuľkovania 😉

lenusa
27. okt 2007

ahojky babulky 🙂 no tak my máme stále kľudový režim, tak som zvedavá čo nám pán doktor povie v pondelok, dúfam ze to bude ok...Ajka tak pekne oddychuj a nechceli ťa zobrať do nemocky?

miriamka
27. okt 2007

tehulky s PCO,aj niektora uzivate Duphaston?

lenusa
27. okt 2007

Ahojky miriamka, ja ho užívam až do ukončenia 34tt a ešte aj guayacuran, lebo mi tvrdlo bruško a skracuje sa mi krčok, tak aby mi oddialili pôrod...a zo začiatku tehu som užívala utroš, to je to isté len sa to inak volá na udržanie tehu do 14 tt...

miriamka
27. okt 2007

Ahoj Lenusa...aha.Lebo ja som minuly tyzden jednorazovo na WC papieri spinila a doky po kontrole dal Duphaston.Mimi bolo ok,tak dufam,ze to tak bude az do konca!!!
A si na rizikovom,ci pracujes?

lenusa
27. okt 2007

SOm od septembra na rizikovom, takze doma lezkam...
Ja som krvacala v 10tt som bola polepená a to som od začiatku brala ten utros, lebo som po iui otehotnela...no sa mi odlupovala placenta, ale som si trošku polezala a bolo to ok som bola bez problemov az do 22tt, ked sa mi ten krcok zacal skracovat 😒 , ale dufam ze to bude na kontrole ok, lebo do nemocky nejdem a hotovo...

miriamka
27. okt 2007

Lenusa...aj ja som ostala riadne vystrasena ked som spinila,ale dufam,ze bude vsetko ok a mimi pekne rastie!!!Tiez cely tyzden pre istotu len lezim a oddychujem

ajka2
29. okt 2007

Ahojte Babenky,
Lenuš neposlal ma do nemocky pod podmienkou že budem doma ležať s nohami hore a nechám sa obskakovať.A že keby boli eké koľvek bolesti či iné nepríjemnosti už aj sa mám zbaliť a ísť rovno tam.
No ale keby videl ako nemôžem obsedieť na jednom mieste nie to ešte ležať tak ma tam asi pošle hneď.Ale ja tam nechcem ísť!
Ja verím že to bude OK a malá si na ten svoj december pekne počká.
Mimochodom gratulujem k dievčatku,dúfam že nám to tí lekári dobre videli,lebo ak budem mať chlapca bude sa mu musieť páčiť ružová farba 😀 😀
Držkaj sa a pekne ležkaj,nech sa tých dievok v zdraví dočkáme.
Miriamka aj ja som brala Duphaston na udržanie do 20tt.
Keďže neboli problémy tak mi ho potom vysadil.
Teraz do seba zase pchám tony magnézia a No-spu nech sa neotváram.
Dúfam že to špinenie nič nebolo a budete obaja OK.

lenusa
29. okt 2007

AHojky ajka, no som ťa tu akurát stihla 🙂 . Tak pekne ležkaj aj ty aj ked už by to malo byť fajn aj keby sa malá narodila, ale radšej sa nemocke čo najdlhšie vyhýbať, ja som tam bola v sept. a vkuse som revala a to som tam bola len tri dni 😀
Dnes nám doky na kotrole povedal, že je to ok tak som happy 🙂 a už nám vypísal aj materskú od 15.11.
ahojček

ajka2
29. okt 2007

Super že sme sa tu stretli.
Ja som na materskej od 31.10 čiže to mám za pár😀 😀
Aj keď je to len relatívne a pracovať pomaličky pre drahého firmu musím stále,ale robím už len to najnutnejšie.
Ja idem na kontrolu v utorok a povedal mi že keď to do toho 36tt vydržím tak to už je potom skoro jedno.Tak držím 😀 😀 😀
Moja mama ale tvrdí že to bude decembrovka tak či tak takže sa spolieham na jej inštinkt.Som rada že ste OK,kukla som tvoje fotčky máž už pekné bruško.
Ja sa pomaly už neviem najesť,lebo miesto žalúdka mám malej hlavičku tak sa k tanieru ani nezohnem. 😀
Ale to som predsa chcela a je to tak ako má.
Prajem pekný večer.PA

svetluska.p
30. okt 2007

Ahoj kocky, zaujala ma vasa tema. prezradte mi prosim, ako u vas dlho trvalo otehotnenie? bolo to prirodzene? manzelov mate v abs poriadku? a priebeh tehu je aky? vdaka za odpovede a opatrujte sa 🙂.

miriamka
30. okt 2007

Svetluska...moj manzel uplne ok,spermiogram bol na 1*.U mna bola naplanovana laparoskopia a driling vajecnikov,a namiesto potvrdenia terminu som u dokyho dostala potvrdenie ze som tehu 😉

svetluska.p
30. okt 2007

miriamka, ty sa maaaaas 🙂 . Pekne sa drzte.

miriamka
30. okt 2007

Svetluska...ale zase ja som nemala ovulku,a tak mi museli nasadit Clostilbegyt aby mi naskocila 😉 Sice pravda je,ze som ostala tehu az po ich vysadeni,a nie ked som ich uzivala...bol to v podstate zazrak ze som ostala tehu,necakala som to.

ajka2
30. okt 2007

Svetluška ja som ostala tehu po štyroch rokoch spoločného chodenia a nechráneného styku. Bábätko sme chceli. Z toho dva roky intenzívneho snažania bez úspechu. Mám za sebou laparku a od 15tich som striedavo užívala Duphaston a Proveru a všetko možné na udržanie akej takej ovulácie. Bez liekov nebola žiadna. Podstúpili sme 1xIUI a mali sme začať stymulovať na druhý pokus a čakala som len na ďalšiu menštruáciu a tu zrazu miesto nej boli na teste // 😵 😵
Manžel mal trošku horší spermiogram - pohyblivosť na 60% a dosť patologických spermií. Teraz je v pohode a teší sa so mnou na naše bábätko.
Takže nech máš aký koľvek problém nevešaj hlavu,raz sa ti to určite podarí 😉.