Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

lauricka
21. apr 2011

@betina1984 neda sa to odstranit ani vyliecit, je to vrodene. Laparoskopia je diagnosticka operacia, cize Ti len pozru co a ako funguje a je nutna, pretoze bez toho to nie je iste a pre ucely poistovne je tiez potrebne dolozit diagnozu potvrdenu laparoskopiou. Mozu k tomu urobit este zakrok, ak nieco najdu alebo je vopred planovany. Drillingom sa urobia do PCO vajecnikov dierky, pretoze niektorym to pomoze, vajicka sa uvolnia a moze prist k otehotneniu.

lauricka
21. apr 2011

@nienna naopak, vobec sa toho neboj, moze to pomoct a nie je to nic take hrozne

lauricka
26. apr 2011

Ahojte, tak som trochu patrala a ze vraj drilling nepomaha preto, ze sa uvolnia cez dierky vajicka, ale preto, ze sa poskodi cast steny vajecnikov, co akoby oslabi ich vplyv a vlastne zlepsi situaciu (v tom celom ide hlavne o hormony). Mne to pomohlo otehotniet hned po prvej menstruacii, co som po drillingu mala a dufam, ze to bude uspesne tehotenstvo napriek vsetkemu. Sme vsak len na zaciatku. Hormony som nebrala ziadne.

effkaa
27. máj 2011

Ahojte, tak na povzbudenie pridavam prispevok aj ja. PCO mi zistili asi pred rokom. Na operacii som bola 6.4. a dieta sme zjavne pocali hned ako som prisla z nemocnice - aspon tak tvrdi moja lekarka. Nebrala som ziadne hormony, tie navrhol lekar, az ked to prirodzene bez hormonov nepojde.
Robili mi diagnostiku, driling a chromopertubaciu. Este som nepresla prvy trimester, tak som trochu vyplasena, ako to dopadne, uz som bola aj v nemocnici kvoli krvacaniu, ale verim, ze to bude OK. Drzte sa baby, drzim palce, snad to vsetkym dobre dopadne 🙂 🙂 🙂

ludkaol
6. jún 2011

Ahojte baby potrebovala by som poradiť,lekár mi predpísal Clostilbegyt a dufaston,stratila som papierik ako sa to ma vlastne brať a kedy mám ist na tu injekciu a hanbím sa mu zavolať,tak som si to vyhladala v teme a vás mi tu nahodilo.Poradí mi niekto? dik baby

jerry23
24. aug 2011

ahojte baby...nemali ste problemy pri IVF s PCO?

zdenin
5. mar 2012

ked mame pcos tak nas daju na rizikove??

micak
19. mar 2012

Zistuje sa z krvi branej endokrinologickou pocas prvych 10 dni cyklu aj hladina prolaktinu ? Alebo na to treba ine vysetrenie?
Ake su prejavy zvysenej tvorby prolaktinu mimo obdobia tehotenstva a dojcenia?

simik22
19. mar 2012

ahojte baby, tak aj ja vas trosku povzbudim. zitili mi PCO, tazke stadium, partner mal k tomu este zle spermie, jeden cyklus som brala Clostil, absolvovali sme IUI a dnes som v 20 tyzdni, takze nezufajte, treba verit 🙂

zdenin
22. mar 2012

dnes som citala ze zeny s PCO mavaju castejsie potraty ako ste to mali vy? Cakam prve babo este to nemam potvrdene tak ma to vystrasilo.

eninka27
3. dec 2012

Baby, ja tak chcem bábo a tiež mi povedail, že mám sy PCO...... Všetky kamošky okolo mna uz babo maju, alebo su tehu a mna to tak nejak bolí pri srdiečku :( Prekročila som 3O tku minulý týždeň.... ešte aj vek ma stresuje 😖

scarlet
autor
28. máj 2013

ŠTATISTIKA – OPAKOVANÉ POTRATY

Štatistika by mohla obsahovať nasledovné údaje: MENO (nick) - vek (X)- genetika (X)- hematológia (X)- hormonálny profil (X)- Leidenská mutácia (X)- operačné vyšetrenia/zákroky (X)- reprodukčná imunológia (X)- IUI/IVF/IVF-ICSI (X)- iné (napr. výsledky partnera) - počet potratov + štádium (X)
Liečba: X

SNAŽILKY:

RACHEL36a: 39r.- genetika(OK), hematológia(OK), hormonálny profil(OK), operačné zákroky (0)- 5 potratov (8tt,9tt,9tt,6tt,9tt) NEVZDÁVA TO!

ALUSIK13: genetika(OK), hematológia(neviem), hormonálny profil(OK), hysteroskopia(OK), spermiogram (neviem), počet potratov 3 (12t, MA medzi 5tt-6tt, tehu prirodzene), chystá sa na hematológiu a potom na spermiogram

IF: 32 r.- genetika(OK), hematológia(OK), leidenská mutácia(OK), mutácia MTHFR-heterozygot, infekčné(OK), chlamídie, ureoplazma, mykoplazma(OK), spermiogram(O
K), hormonálny profil - chýba progesteron, reprod.imunológia - mierne pozitivná BI-hraničná hodnota na spermie, potraty 2x- 8tt, 6tt - bez srdečnej akcie.
Liečba: Duphaston, kyselina listová 10 mg denne, Prednison

MIMKA1710: 25 r., genetika(caka na vysledky), hematologia(OK, ziadne mutacie nie su potvrdene), endokrinologia(OK), imunologia(OK), operacne zakroky (kyret po prvom potrate), pocet potratov: 2 - 1. cca v 12. tt (tehu prirodzene na prvykrat po vysadeni HAK), 2. v 23. tt (hydrops plodu) - cele tehotenstvo do 21. tt uplne bezproblemove...potvrdeny prekonany parvovirus B19 a cytomegalovirus

TEHUĽKY PO OPAKOVANÝCH POTRATOCH:

VIKA34: 40r., genetika(OK), hematólogia(OK), hormonálny profil(OK), mutácie žiadne, pre mimomaternicové tehotenstvo- laparoskopicky odstránený vajcovod, kyrety po potratoch, manželov spermiogram ideálny, potraty(5x spontánnny, 1x mimomaternicové, 7tt, 7tt, nasledovalo bezproblémové tehotenstvo a dcéra Vika, 6tt,7tt,všetko bez akcie srdiečka, 8TT-mimomater. s akciou plodu, všetko prirodzene, IVF s PIGD-pozitívne nasledoval v 8tt potrat bez akcie, 2ivf, 3ivf, 1ket, 2ket-negatívne, .
3.KET POZITÍVNE ja na začiatku 8 mesiaca   

MARYC: zisteny malo vyznamny faktor MTHFR heterozygot, imunologia a genetika nevysetrena, stitna zlaza ok, 3x potrat, 1 porod

MAMIČKY PO OPAKOVANÝCH POTRATOCH:

SCARLET: 36r., genetika(OK), hematológia(opakované testy OK), leidenská mutácia(OK), hysteroskopia a hysterosalphingografia(uterus arcuatus), reprodukčná imuno(OK), 2x IVF/ICSI, 2xIUI - manžel (opakovane zlý spermiogram + malá životnosť spermií), 4 potraty (6tt, 5tt, 5tt, 5tt. – všetky tehu prirodzene) PORODILA SYNCEKA 5/2013

LULU10: 28r., genetika(OK), hematológia (MTHFR C677T homozygot), hormonálny profil(OK), reprodukčná imunológia(OK), hysteroskopia(odstránená časť prepážky), spermiogram(96-99% patológia, fragmentácia 21%), počet potratov(3: 1-anembryomola, 2 v 5tt, 3v 7tt, tehu prirodzene), chystáme sa na prvá IVF s P-ICSI PORODILA SYNCEKA 4/2013

KACULIATKO88: 23r. - genetika (pondelok), hematológia (herpetická infekcia potvrdená, inak zatiaľ všetky parametre OK), hormonálny profil (OK), operačné zákroky (1 - kyretáž), histologické vyš. (missed ab.), potraty 2 x (10-12tt samovoľný potrat bez zistenia príčiny, 10+7 bez reakcie srdiečka, úmrtie plodu v 7tt)
Liečba: kyseliná listová s radou vitamínov B, preventívne vitamín E. MÁ DCÉRKU 

BETYNKA222: mala hematologický problém

svistinka
11. jún 2013

Ahojte, ja mám tiež PCOS a mám 2 deti. Pri prvom som brala Clostilbegyt 1 cyklus, potom pauza a za 2 mes som otehotnela spontánne. Pri druhom som brala Clostyl 1 cyklus, potom pauza 1mes., potom3 cykly potom pauza brala som ešte kys. listovú a pila som ženský čaj z Alchemilky a za 2 mes som bola zas tehotná. Ja normálne menzes ani nemám len po vyvolávačke, alebo niekedy spontánne ale v rozmedzí 35-46 a viac dní... 🙂 🙂 🙂

icer
18. jún 2013

@svistinka ahoj, tak super, ja som mala clostyl + pregnyl a duphaston 2 mesiace, tretí clostyl, povedali že nezabral, a bum otehotnela som ale aj potratila, no aspom viem, že to ide úplne prirodzene, teraz mám 3 mesiace od čistenia, a rozmýšlam, čo daľej,, mrcha začala chodiť pravidelne, 29 DC až som sama prekvapená... možno aj ovulka bude 🙂

evka97
18. jún 2013

Baby, zaujimalo by ma, na ako dlho pomoze drilling vajecnikov. Pocula som, ze na pol roka, ale najväcsi ucinok ma 3 mesiace po. Trochu ma to desi. Laparku som mala 25. aprila. Uz som stihla aj 2x IUI od laparky 🙂 Vysledok z druhej este neviem. Takze, by som chcela vediet, ze po akom case od drillingu sa Vam to zacalo vracat do stavu pred operaciou.

effkaa
18. jún 2013

@evka97 ja mam vajecniky v poriadku, operacia bola 6.4.2011, otehotnela som hned, maly sa narodil v januari 2012 a uz presiel rok a pol a su OK. Je to podla mna pripad od pripadu.

icer
19. jún 2013

@evka97 každá sme iná, ja som bola na laparke asi v september bol, tak dako, a otehotnela som v januáry... aj ked to dopadlo jak dopadlo...

evka97
19. jún 2013

@icer to mi je ľúto. U nás s PCO nie je výhra ani tak otehotnieť, ako skôr aj donosiť dieťa.

evka97
19. jún 2013

@effkaa tak to je super 🙂 Čítala som, že po pôrode sa niekomu môžu zmeniť hormóny, takže PCO akoby zmizlo 🙂

effkaa
19. jún 2013

@evka97 no... ja sa stale bojim, ze sa to vrati, takze sa nijako specialne netesim, len som nonstop v strehu... 🙂

icer
19. jún 2013

@evka97 no v pohode, ja som rada, že viem, že môžem otehotnieť, bol to krásny zážitok, ale proste prišlo to len preto aby mi dal niekto z hora preplesk, až to tak nesilím, a neženiem sa hlavou proti múru, krásne som pochopila, čo dokáže sila psychiky ... verím, že druhý pokus ak výde tak už dopadne dobre 🙂 ja som naozaj v pohode, niekedy mi príde že som divná, ale čo mi pomôže depresia? a sebalútosť? mám geniálneho manžela, a úžasných ludí okolo mna... tak už som na to skoro aj "zabudla"

donna11
19. jún 2013

ahojte, aj ja mam PCO, aspon davnejsie mi to dr vravela..ja som brala HAK asi 10rokov a po vysadeni skoro hned otehu a aj potratila na zaciatku..a potom som opat na nejaky 3-4cyklus otehu, to som zacala brat inofolic a zatial je vsetko ok..ja som mavala dlhsie cykly 35dni, ale chodili pravidelne bez vyvolavacky..uvidime, ako to bude po porode.

evka97
19. jún 2013

@icer tak to je fajn, ze si v takejto faze 🙂 Ja som este vo faze, ked trochu tlacim na pilu. Nemozem si pomoct, ved to urcite poznas. Tiez mam skveleho manzela, ktory je trpezlivy, znasa moje nalady a je optimisticky naladeny, co je premna obrovska pomoc a podpora 🙂

evka97
19. jún 2013

@effkaa ja si hovorim, ze hlavne nech sa nam raz narodi prve dieta a potom uz PCO nebudem riesit, bude mi to uz uplne jedno.

effkaa
19. jún 2013

@evka97 to som si aj ja myslela... no chceme prenho surodenca. No kazdopadne, aj toto dieta je vyhra a keby druhe nebolo, bolo by mi luto, no aj tak by som bola stastna, ze ho mame 🙂 Drzim palceky...

icer
20. jún 2013

@evka97 no poznám, ja som trochu tlačila ... vemľmi tlačila, až mi šibalo len som čitala kraviny na nete hororové scénare na konovi, diagnozy ako lusk čo sa ma ani netýkali, a potom jednoducho povedali v heliku tento mesiac bohu žial... tak som sa ale že úúúúúúúúúúúplne na to vyprdla,,, a bum ho prišlo to.. čiže som okúsila aká strašná je sila psychiky... švagrinu mám tak trochu alernativne založenú a ta mi vždy povie... babatko je dušička, ktorá si vyberie kedy príde na svet a akým rodičom.... tak asi tak... 😀

evka97
20. jún 2013

@icer presne to o tej dusicke som pred casom citala 🙂 Ze sa nemame zameriavat na to, ze velmi chceme dieta. Lebo v konecnom dosledku su to skor negativne myslienky a to vytvara blok a nepodari sa to. Mame na to mysliet tak, ze my chceme dat dietatu zivot a ked sa ta dusicka rozhodne, ze chce prist, tak pride 🙂 Odkedy nad tym rozmyslam takto, tak mi je trochu lepsie 🙂

icer
21. jún 2013

@evka97 Jasné ja nad tým tak nerozmýšlam, ale nechala som tomu volný priebeh, príroda vie najlepšie.. ked to išlo raz... pojde to aj druhý krát 🙂 proste, vraj sa tá malá dušička rozhodne vrátiť späť... už každá si musí urobiť o tom svoj názor a zaujať svoj postoj, mám kamošku čo prišla o mimino v 3 a 4 mesiaci, a teraz má malý synček 1 ročik... a pritom je úúúúúúúúúplne zdravá, pokaždé prirodzene, náhodne, v podstate neplánovane.... a vidíš, myslela si že v živote mať dieťa nebude, zmierila sa s tým, bála sa... a bum, malý je zdravý a ja sa teším s nimi, nabrala som obrovskú silu ked som videla, ako to ona zvládla..

icer
24. jún 2013

baby.... v piatok som bola u nového gyndosa... a mi povedal, že nerozumie tomu, že prečo mi povedali že mám PCO, lavý vaječník (bez vajcovodu) je úplne čistý, a na pravom je malý náznak.... ale nehodnotil by to tak... ja poznám sono svojich vaječníkov naspamäť... ale pred tým takto nevyzerali... 🙂 pijem dáke bilinkové kvapky, a odpadol mi riadny streš spôsobený VS, ale nechce sa mi veriť, že PCO čo je vrodené sa dá odstrániť,,, ale tearz to tam nebolo, a mal vymakanejšie sono ako v heliose.. 🙂 po 3 rokoch som počula, nemal by byť problém s otehotnením 🙂))))

icer
24. jún 2013

@evka97 ahoj v piatok som bola u nového gyndosa, a povedal mi, žen emám PCO, žena pravej strane jemný náznak, a to mal riadne vymakané sono, som rada, ale zas som ostala prekvapená, helios jedno on druhé, ale mi to ukazoval, fakt to tam nebolo..