Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

siska78
30. okt 2007

Ajka, lenusa, neviem preco ale po stimulaciach vychadza 80 percent dievcat. 😉 My sa mame zatial dobre, ale rozhodla som sa ist na PN uz od decembra aj ked mam este cas, ale cim dalej tym viac ma vsetko obtazuje. Raz sa mi zle dycha, inokedy ma boli chrbat. No proste kazdu chvilu nieco. Nevadi vydrzime. Drzim palce aby ste boli v poriadku a vydrzali co najdlhsie kinderkami 😉

ajka2
30. okt 2007

Ahoj Siska,dievky to proste vedú! 🙂
Držím palce aj ja tebe a určite to všetky dotiahneme do úspešného konca.
Máš pravdu choď na PN a kašli na prácu, vlastné miminká sú dôležitejšie.
😉

lenusa
31. okt 2007

svetluska, no môj manzel tiez super spermiogram a u mna ziadna ovulka, po dvoch rokoch snazenia som postupila laparku a potom zakrok iui, ktore nevyšlo a potom dalšie iui, ktoré uz bolo úspešné....na zač. tehu som v 10tt krvacala, ale dalo sa to dokopy a potom som bola ok, no a v 22tt som išla na rizikove lebo sa mi skracoval krčok...ale inak tehotenstvo prebieha fajn 🙂
inak dievčatá sú väčšie bojovnice ako chlapci 🙂

ajka2
16. nov 2007

Ahojte baby,ako sa máte?
Čo brušká,poslúchajú?
Ja som bol týždeň v nemocnici.Som otvorená na dva prsty a prečneva mi plodový vak.Držali ma tam do ukončenia 36tt, aby skončilo rizikové obdobie a dovivíjali sa pľúcka.

Dnes som bola v pordani.
Vítal ma slovami „ešte odolávate?“ :o)
Nič nové nezistil, nález mám stále ten istý, čo znamená že mi môže kedykoľvek prasknúť voda.
Takže ak sa do bud.týždňa nič nestane mám prísť znova a uvidíme či sa niečo zmení.
Akože k lepšiemu sa to už nevráti, lebo zastaviť sa to nedá, ale mohlo by sa to rapídne zhoršiť a to nechce riskovať.
Vravela som mu že doktorka čo ma prijímala mi pri prepúšťaní povedala, že by tú sekciu bolo dobré naplánovať.
On sa toho dosť chytil a povedal že ak to v utorok bude vyzerať horšie pošle ma v stredu naspäť do nemocnice a vo štvrtok by ma mohli operovať.
Dosť ma to šokovalo že až tak rýchlo, ale ono je to v tom 38tt vraj už v pohode.
Takže uvidíme.Je to dosť blbý pocit takto čakať.
Ale teším sa na miminko a na to ako ho už za chvíľku budem mať domka.

Vy ste na tom ako?

ajka2
20. dec 2007

Baby,
Siska,Lenuš,Papo atď..
Čo je s vami,napíšte nejaké nové info o sebe.
Čo brušká,poslúchajú?
My sa s Dominikou máme fajn.Sice sme nevyspatí,ale šťastní.

fabiana
20. dec 2007

Ajka, aj keď trochu neskôr, blahoželám k malej Dominike a želám len to najlepšie do života... 😀
PS - Neboj, my sme tiež chodili ako zombíci, ale mať doma malé bábätko je také jedinečné, nenahraditeľné, že si to treba vychutnať, kým sa dá. 😉

lenko
25. dec 2007

Ja takisto blahoželám Ajke aj Dominke, a všetkým prajem krásne sviatky.

augustovka
25. dec 2007

ahojte babulky, mozem sa vas opytat kolko ste sa snazikovali?a aku ste mali liecbu?moc dakujem 🙂

siska78
27. dec 2007

Jej Ajka blahozelam k Dominicke. Krasny darcek pod stromcek. tak a uz to mas uspesne za sebou, este raz blahozelam.
My sa zatial hemzime v brusku a a cakame na ten vhodny cas. Uvidime kedy to bude ale pomaly ale iste sa to blizi.

lenusa
28. dec 2007

Ahojte dievčence 😀 ...

Ajka Dominika je neskutočné krásnučká 🙂 už, aby som aj ja mala malinkú pri sebe sa nemôžem dočkať 😵 .

Včera sme boli na utz a máme už 3150 g, takže už je pekne dopečená babulka, ale pekne nech vydrží do nového roku, aby jej tam svietil rok 2008 🙂 .

Ahoj siska tak sa to kráti už aj tebe 🙂 tak držím palčošky.....

augustovka no my sme sa s manželom snažili 2 roky o bábenko, potom som minulý rok išla v septembri na laparku s podozrením na endometriozu, ale nič mi nezistili, teda až na pco...no a v januári tohto roku sme boli na prvom iui, ale bolo neúspešné a druhé iui v apríl, no a to sa krásne podarilo 🙂 , takže za nejakých 2O dní bude výsledok našej snahy už pri nás 🙂

ajka2
31. dec 2007

Dík babuľky. 😉
Držím aj vám palce nech máte batôžky čím skôr pri sebe. 😵 😵
Dúfam že mi dáte vedieť sem alebo do súkromnej pošty,myslím na vás.
A niečo vám prezradím.Keďže sa malá narodila 3týždne pred termínom a bola úplne zrelá a placenta dozretá už pár týždňov pred tým,vyzerá to že malá je výsledkom IUI z mesiaca pred predpokladaným počatím.Dátum pôrodu nikomu nevyšiel a môj doky teda predpokladá že bol zle vyrátaný 😀 😀 😀
Krásny Nový rok prajem ešte s bruškami a šťastný celý nový už s bábikami.
Držte sa!

lenusa
3. jan 2008

Ajka, no to je sila ale hlavne, že to takto krásnučko všetko dopadlo 🙂 Tí doktori sami nevedia, čo a ako...

My ideme zajtra na kontrolu, tak som zvedavá ako dopadneme, ale už by konečne mohla vykuknúť, ja sa jej už neviem dočkať 🙂 Potom dám vedieť....

ededik
9. máj 2008

Jéééé..ahojte....teraz som objavila túto tému....vlastne aj ja sem patrím.....
Škoda, už tu dávno nik nenapísal.....
Táto téma je len na skk, že ???

bocianka
12. máj 2008

ahojceek, aj ja som prave objavila tuto temu 🙂 ale je tu nejak ludoprazdno 😒

ededik
13. máj 2008

Hm...to teda....
Asi ju založím znova, v tehuľkách a aj v czk aj skk.
Bocianka aj ty si PCO ?? Že som na teba nenatrafila...

shaarka
3. apr 2009

temu posuvam hore.
kde su tehulky s PCO? 😀

anaxamon
2. júl 2009

tu by som rada skoro pisala, snad sa dakedy dockam 😀 😀 😀

hiva
13. júl 2009

snad sem coskoro budem moct aj ja plnohodnotne prispiet 😉

shaarka
13. júl 2009

hlavne ze sme tu napisali my. teraz. 😀 😀 😀

jastrab
14. júl 2009

Ahojte,
tak ja tiez posuvam temu hore, PCO mi zistili minuly rok, liecila som sa clostilom (a na vyvolavacku duphastonom), "stihla som" 2 cykly, celkove snazenie 1 rok, brala som aj Gynex a v cykle, ked som pauzovala sa "zadarilo"... a teraz sa tesime na zivy vianocny darcek...netreba zufat a najma skuste vypnut, naplanujte si dovolenky a pod., drzim palce!

monykaaa
14. júl 2009

baby,
mozno to znie neuveritelne, ale skuste tuto bylinkovu zmes, pije sa 2x denne na lacno, odporucila mi ho moja byvala prirodopisarka, ktora sa zaobera bylinkami a mne zatial velmi pomaha

natrznik lekarsky
alchemilka
mysi chvost
jahodove listy
skorocel
pupavove listy

caj sa pije vzdy tri tyzdne a potom je tyzden prestavka, ja som uz bola v stave ze som nemala pol roka menzes, a teraz huraaaa uz sa to upravuje.

Dalsia vec, ktora ma pomahat liecit chore vajecniky je praslicka - da sa do plateneho vrecka a napari sa v hrnci nad horucou vodou a vzdy na noc sa priklada na chore vajecniky. - tato vec zatial nieje overena, skusam to pomerne kratko, tak uvidime 🙂))

deb
31. júl 2009

Ahojte maminy/buduce maminy 🙂 Ja by som sa vas chcela opytat, ktorej robili laparoskopiu kvoli PCO, nech mi napise. Bolo to uspesne?

shaarka
31. júl 2009

monykaa, a ake gramaze tych byliniek???

hiva
19. aug 2009

deb...o 2 tyzdne idem na laparoskopiu kvoli PCO....snad ti dam coskoro vediet, ze to dopadlo uspesne 😉

shaarka
19. aug 2009

hiva, a ja pozeram, ze co ty tu robis! 😀
deb, ja idem v oktobri.
a ako myslis, ze ci bola uspesna? laparka je dobra na nasledujucich 4-6 mesiacov (co sa tyka drillingu pre PCOckarky) 😉

majka231
23. aug 2009

Ahojte kočky.

Chcem Vám napísať, diagnóza PCO je u každej ženy iná. Mne potvrdili diagnózu PCO mala som strašne vela cýst okolo vaječníka, a bum som druhykrát tehotná a ani neviem ako. Tým Vám chcem povedať keď prestanete sa nad tým zamýšlať a počnete prirodzene bez liekov všetko bude ok. Držím Vám palce.

shaarka
23. aug 2009

majka, dik, ale to tvoje "ked nad tym prestanete rozymslat... " ma rozosmialo.
PCO je naozaj u kazdej zeny ine, ale ked raz niekto (napr. hiva a ja) nema ovulaciu a menzes (ja), tak asi tazko otehotnie, nie? 😉

nika251
24. aug 2009

Ahojte. Sharka- tiez som nemavala po vysadeni HAK MS ani ovulaciu. Vlastne MS som mavala tak na 63-70 den- obcas sa tam nejaka ta ovu asi pritrafila ale nic z toho nebolo. Bola som na laparke, prefukli mi vajecniky, urobili drilling a nic. Dostavala som clostil a utrogestan 3 mesiace - ovu bola krasne a nic aj ta. Potom mi to Dr. vsetko zhabal, ovu bola ale bez vysledkov. Potom po 4 mesiacoch od vysadenia clostilu sa zadarilo ale to skor koli tomu ze som to vzdala pretoze mi Dr. povedal ze folikul sice je ale maly a nic z toho nebude.Tak som sa uvolnila, unavila telo, bola som uvolnena a stastna ze sa nemusim obmedzovat (vzdy som sa bala ze ublizim mimi ak by som bola nahodou tehula). A neratala som vobec s tehotenstvom. A prave vtedy sa zadarilo.
K druhemu syncekovi sme prisli ani nevieme ako.

Babulky,nevzdavajte to. Nebudem vam pisat ze na to nemyslite- mna vtedy z tychto slov isiel slak trafit- AKO SA DA NEMYSLIET na to, co vam furt chodi po rozume, co pre vas znamena vsetko??
Ja vzdy hovorim- ak mate maternicu zdravu, tak poriesit sa to bude dat ked pride cas.
Velmi vam drzim palce nech sa vam zadari- co sa urcite zadari. 😉

shaarka
28. aug 2009

baby, ako je to s PN? PCO-ckarky idu automaticky na rizikove alebo nie?

augustovka
17. mar 2010

Ak sa Vam paci nase foto prosim poslite nam hlas!DAKUJEME http://www.mcdonalds-sutaz.sk/detail/id/2187/or...