Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

glamorous55
4. dec 2016

Je pravda, ze vajicko, ktore je poškodené sa po oplodnení nezačne vyvíjať ? Bojim sa, ze bude oplodnené poskodené vajicko, z ktoreho sa vyvinie aj poskodeny plod.

martina9999
4. dec 2016

necitala som to tu cele mozno pomoze moj stastny pribeh. 10 rokov som brala hak, ms s nou ok v pohode. pred hak a po dllhe pauzy,aj pol roka bez ms. ked som chcela baby, mesiac som dietovala, ziadna muka cukor ziadne pecivo. a dva mesiace som chodila 2x tyzdenne cvicit. pila som alchemiku, a brala kyselinu listovu. merala si bazalnu teplotu. na prve nastartovanie na prvy cyklus som mala duphastol. potom nic. na druhy cyklus, 28den ovu a baby. mam zdraveho 17m syna. drzim palce

bagerka
26. jan 2017

Ahojte..pridám sa k Vám, keďže doktor mi dnes oznámil PCO. Prečítala som tu pár príspevkov a celkom ma ukludnili,,keďže prvé čo som vygooglila boli katastrofické scenáre neplodnosti rakoviny atď. Môj doktor mi odporučil infolic, ze aj on so ženou ho pri treťom synovi majú odskúšaný a ze viacerým pacientkam sa po ňom zadarilo. Tak uvidime a dufam ze aj ja sem budem môcť raz pridat veeelmi pozitivny prispevok 😊 A este som rada ze Môj drahý je poklad, povedal ze to ze sa nám nedarí zo mňa nerobí žiadnu menejcennú ženu a ze ma bude ľúbiť aj keby sa nám zrovna nepodarilo...a to je opora akú má muž dávať.

michaella17
27. jan 2017

Ahojte žienky, ja mám tiež PCO a som tehotná , k čomu mi dopomohol inofolic joga a zdravá strava, kedže už inofolic nepotrebujem tak ak by ste niektorá mala záujem mám 38 sáčkov a poslala by som ich z poštou za 20 eur, plus mám aj vitamíniky indol 3C neotvorené rovnako cena aj s poštou 20 eur. Veľmi vám všetkým želám aby ste čoskoro našli svoje //.

slovenskanevesta
29. jan 2017

Mile slecny a damy, nebojte sa a nezufajte, S PCO som otehotnela aj bez lekarskej pomoci! na dovolenke. Takze asi pomohlo odburanie stresu 🙂

alex.nr
19. feb 2017

Ahojte, pridavam sa k skupine s diagnozou PCO. Po dvoch rokoch skusania bez vysledku a som v apr.2016 zmenila lekara, nova dr mi urobila vsetky mozne vysetrenia a v maji prisla s diagnozou pco. Bol to sok, stale som tomu nechcela uverit ale aj sono bolo tak zrejme ze to proste bola pravda. Odporucila mi lprsk. a drilling vajecnikov v Sliaci- 1dnoova chirurgia. Povedala som si ze si cez leto oddychnem a v sep.pojdem a tak aj bolo. Ludia v Gynpore aj primar velmi fajn, urobil kontrolu-diagnoza potvrdena a stanovil termin, kt padol na vyrocie nasej svadby- to ma rozplakalo druhy krat. Vsetko sme to ale zvladli, komplikacie ziadne a zivot siel dalej. Nasadila som vit c, d a omega 3 mastne kys. a agnus castum- prirodn.liek na pco a pila som alchemilku a nechtik. Kedze som mala vzdy neprav.cyklu prekvapila ma prva ms na 26den, dalsie sa uz ale zacali oddalovat. Koncom novem.som bola na kurze horm jogy a povedala si ze sa jej budem naozaj venovat kedze som ostala aj doma z prace. V dec som cvicila doma mozno 8krat - musela som predsa piect🙂 Takto som prisla az do noveho roku, na ptahu januara s novou pracou a klasicky bez ms kt meskala ako vzdy 5den. Muz sa ma raz vecer pytal - a nie si ty tehotna? A ja uz urcite nie yo by som snad vedela citila- aaale necitila 🙂 ked uz ani na 9 nic rozhodla som sa ist k dr nech mi pihnne vyvolavacku ale uz nebolo treba na teste sa zjavili //. Neverila som, nechapala som. Ked mate uz tolko testov za sebou vzdy s rovnakym vysledkom a zrazu ked to ale ze vobec necakate su zrazu tam. Panika, plac aj radost- to vsetko tu bolo. Dr.potvrdila 5tt, dala mi podpor.progesteron a povedala ze vidime sa o 2 tyzdne. Dnes zacinam 10tt viem, ze je sme na zaciatku a ze hocico sa moze stat, ale neriesim to- co ma byt to bude. Chcem vam vsetkym povedat aby ste sa nevzdavali a sli stale dalej. Nasla som prislovie: co ta caka, to ta pocka ..... a je to tak
Drzte sa 🙂

vierocka888
6. mar 2017

Ahojte kočky. Pridám sa k vám, ak smiem 🙂
V piatok nám s manželom v centre asistovanej reprodukcie oznámili, že vraj mám PCO. Nechápala som, keď predsa cyklus mám 28 dňový, ako hodinky. Každý mesiac cítim ovuláciu, striedavo na kazdej strane a on mi povie, že nie som OK :-/
Manžel má pomalé spermie s deformáciou hlavičiek.

Som z toho smutná ☹ poslal ma aj na testy so štítnou žľazou. Aj vy máte problémy so štítnou pri PCO?

Budem rada ak mi napíšete, či ste boli v podobnej situácii 🙂

mima_27
9. apr 2017

Ahojte ja beriem duphaston+ fortilup lebo inofolic mi absolutne nezaberal bola som u gynekologa a cela stastna ze vyzera to slubne mala som ovulku a zas nic z toho. Snazime sa uz par mesiacov tak neviem... poradte co vam zabralo?

lenuskatokarova
9. apr 2017

@mima_27 ahoj hlavne kľud...Možno si teraz povieš tebe sa to povie ale dam ti malú nadej aspoň ktorá pomohla mne a mam teraz nádhernú a zdravú dcérku....
Asi cca 3,5roka do zadu mi zistili pco po prvom vyšetrení po vimene lekára predtym 2roky doki neriešila nič....
Šla som k lekárovi po 1,5snaženia stym že proste chceme babo tak sa spustila halda vyšetrení liekov atd
Zistili mi pco s Ir tak šli na rad lieky vitaminy atď....
Nič sa nedialo ani po clostile Nič vôbec
Tak šiel na rad manžel unho sme zistili iba 1percento schopných spermii po troch vysetreniach bolo povedané že inak ako umelo to nebude
Neboli financie tak sme to.o rok odložili no mne to nedalo čas plynul a ja som veľmi túžila po babu no nič sa nedialo stresy plač psychika mimo
Ja som velmi chcela ale žiadne lieky nepomahali sekla som zo vsetkym a dala si pauzu začala žiť nie prežívať
Po roku sme sa dali na Úver ze uz je čas a ako vravim bola som uvolnena a vysporiadana stym že možno to pride ak to ma byť...
5rokov čakania preplakanych noci som našla aj ja dva čiarky a vravim nič bola som čistá a bez menstruacie vuac ako 7mesiacov
Je to zazrak ale oplatilo sa toľko čakať...
Psychika robí veľmi veľa
Tak nezúfaj a všetko pride v pravý čas...
Moja kamarátka nemohla mať detičky 10 rokov všelijako tlačila na pílu podarilo sa ma 3pokus umeleho oplodnenia a aj Tak prišla o oba detičky to bolo len tak ako príklad toho tlačenia a nahanania sa za tym
Trošku dlhé ale od srdiečka😉

niiiqush
12. apr 2017

Ahojte, ak mozem tak aj ja pridam svoju skusenost. Pco mi zistili niekedy este na strednej, doktori ma strasili, ze nech sa ponahlam cim skor mat dieta aby nebolo neskoro.. Pamatam si ako ma to dostalo, vysla som s placom a nevedela prestat. Deti som chcela ale nie v tak mladom veku. Tak som to neriesila, bola som kontrolovana, niekedy bolo horsie niekedy lepsie ale nijak som to nepocitovala, okrem bolestivych kramoch a strasne dlheho cyklu. Potom neskor prisiel vek, ze si hovorim, som uz pripravena. Samozrejme nic sa nedialo to bolo tak cca tri roky. Nakoniec som narazila na jednu doktorku kt. mi odporucila inofolic. Neverila som tomu, ale reku skusim, nebolo to ani take drahe. Vybrala som mozno balicek na 2 tyzdne, potom som to zase hodila za hlavu, ze to nepomoze a prestala som to brat. Ake bolo moje velke prekvapenie, ked mi zase meskala a ja uz fantasmagorie pri kazdom meskani kupovala test ci nahodou. Tak aj teraz som si kupila test a neverila som vlastnym ociam, ze vidim dve ciarky. Teraz som 14 tt a stale tomu nemozem uverit 🙂)

lazikova
5. júl 2017

Ahoj pridám môj príbeh 🙂
S manželom sme veľmi túžili mať dieťatko a tak rok po svadbe sme sa začali o to aj snažiť...vedela som že mám polycysticke vaječníky... išlo to ťažšie keďže veľa krát ovulácia nenastala poprípade som bola odcestovana za prácou keď by sme sa o dieťa mohli snažiť
Po roku a 3 mesiacoch snaženia mi dr predpísal clostylbegit brala som ho iba dva mesiace a potom som prestala (pred tým som skúšala inofolic ale nezabralo) Povedala som si že už sa nejdem trápiť a dáme so snaženim pauzu....o mesiac na to mi meškala menštruácia brala som to športovo keďže mi meškala často
Ale tento krát bol test pozitívny prvý krát po roku a pol 👌
Tehotenstvo bolo na šťastie bezproblémové krásne a žiadne ťažkosti ani komplikácie nenastali ;) dnes mám krásneho 7 mesačného synčeka ❤ držím palce každej nech je vaše tehotenstvo bezproblémové a užite si ho 🙂 (aj manžel bol na vyšetrení a bral nejaké vitaminiky 2 mesiace ...je dôležite aby aj manžel bol vyšetrený )
Skopírovala som to aj sem z iného príspevku čo som komentovala možno vás aj takto povzbudim a podporím že dá sa to zvládnuť ❤❤

jasmina232
26. júl 2017

Ahoj 🙂, tiež mám pco a snazime sa o druhe babo, prve sa nám podarilo(po 5 rokoch) prirodzene po úprave životosprávy a po zhodení 20kg 🙂, po porode vsetko nazad a znova problem ☹, nasadila som inofolic 2 mesiace 1 sáčok, cyklus sa upravil, ale ked som na dovolenke vynechala zrazu sa mi posunula mrcha o tyzden, nasadila som si teda 2 sacky denne momentalne druhý deň a bojujeme ďalej budem vďačná za každú skúsenosť či radu , životosprávu som upravil znova je to ťažké, ale to aj potrvá ..

lazikova
27. júl 2017

@jasmina232 mne pomohol zrejme veľmi clostylbegit ;) inofolic u mňa rok nezabral vôbec iba ms som.mala pravidelnú
Brala som kyselinu listovú a vítam E 200 ...plus zinok 🙂.
Cvičila som pravidelne ,behala som
Jedla som veľmi pestrú stravu.... veľmi veľa zeleniny a mäsa 🙂 vtedy som žila naozaj zdravo
A asi najhlavnejšie bolo že aj manžel išiel na vyšetrenie a začal brať folandrol 🙂 takže obaja sme sa.velmi snažili 🙂
Ale samozrejme tu sa nedá povedať reálne že čo asi pomohlo možno šťastie možno vitamíny .... 🙂 V každom prípade ja som to robila takto 🙂

jasmina232
27. júl 2017

@lazikova gratulujem 🙂 , dúfam, že aj nám sa pošťastí, manzel bol tiež na vyšetrení on je úplne v poriadku našťastie, a ten clostylbegit ti predpísali na gynde? A keď si potom vyradila inofolic, nerozhadzalo ti znova cyklus? Inak vďaka za odpoveď 🙂 😉

lazikova
28. júl 2017

@jasmina232 ďakujem 🙂
Mne dr predpísal clostylbegit kvôli tomu že mi aj ovulácia vynechávala a vypísal mi to po roku a pol snaženia 🙂.

Po inofolic som mala normalne menštruáciu naďalej pravidelnú (samozrejme mala som kvoli ovuláciam.aj meškanie menštruácie) .
Ale inak bežne som mala menštruáciu ako s inofolicom ;)

Nemáš za čo 🙂 keď môžem aspoň nejak poradím možno pomôže 🙂
Jasné že ten clostylbegit je na základe pohovoru s lekárom a on musí určiť či je to nutné Alebo nie...ja som kúsok aj naliehala už....lebo som veľmi chcela bábätko 🙂

jasmina232
30. júl 2017

@lazikova viem si predstaviť juuj, v piatok sa mám dostaviť na gyndu uvidíme čo sa dozviem, sledovala ti dr ovulku či len na základe domacich testov ?

lazikova
1. aug 2017

@jasmina232
Mňa dr vyšetril teda ovulaciu raz keď som bola v Tom čase na kontrolu keď mala byť ovulácia....no videl že nič z toho a aj domáce testy stále teda väčšinou negatívne... takže na základe aj toho vyšetrenie čo on robil mi vypísal clostylbegit (chodila som do Rakúska robiť a bola som rada ak za celý rok som bola doma 6x počas ovulácie čiže dr asi aj na to prihliadol už a to som si aj turnusy upravila aby som bola čím viac ovu doma ....a videl že nič tak sa rozhodol pre clostylbegit) čiže po 18 mesiacoch skúšania som otehotnela 🙂 z toho som brala 2 x clostylbegit ;) potom daj vedieť čo dr povedal

jasmina232
4. aug 2017

@lazikova dnes idem napíšem potom som.zvedava no 🙂

jasmina232
4. aug 2017

@lazikova U dr som.dobre dopadla ze neni to az take hrozne tam urobila vyter o 10 dni mam volat ak do septembra nic mam prist samozrejme chudnut mam ale Povefala ze vyzera to velmi dobre dkonca aj tie cysty co som mala. Su vraj lepsie len nemam este ten dominantny folikul mam sa len testovať to vraj isto preto lebo mam dlhsi cyklus ale to som vedela takze som nakopnuta 🙂 a pokracovat s inofolicom teraz uz davam 2x denne dúfam že to bude ok, vaha vraj podstatne zvysuje sance zatial mam za 2-tyzdne 5 kg dole nastartovala a este viac 🙂 momentalne mam 99 kg takze este mam.co robit ale ten chtic je silnejší musi to ist 🙏😇

lazikova
5. aug 2017

@jasmina232 tak super to som rada že máš dobré správy ,👌 veľmi držím palce a určite sa ozvi ako postupujes kľudne aj do správy 🙂
Ja idem v pondelok ku gynekológovi posledná ms bola 22 máj od vtedy nič... testy negatívne....pred mesiacom som bola u dr a vravel že to asi kvôli cyste ale mám prísť na kontrolu.... tak uvidím 🙂

jasmina232
6. aug 2017

Nikdy nehovor nikdy 🙂, držím silnoo palce ak bude niečo nové ozvem sa aj ty daj vedieť 🙂 ešte raz vďaka za každú radu :-*, možno je to tam 👏

levik2018
7. aug 2017

Baby, chcem sa s Vami podelit o moj PCOS zazitok. Mam 35r a uz roky pocuvam od lekara + bola som v 3och ferti centrach na konzultaciu, ze ja deti bez pomoci mat nebudem. Ze doma sa budem márne snazit, ze stracam cas... a ja som uz pomaly aj vzdala nadej, ze raz budem mamou, hoci je to moj najvacsi zivotny sen.

V JAN 2017 som bola v Brne v ReproFit na odber + uskladnenie vajicok, ze co keby nahodou raz sa najde niekto kto by deti so mnou chcel. Predsa, vek- najvyssi cas.

Po odbere vajicok (11 ich zamrazili) mi nezabrala antikoncepia, ktoru som vzdy uzivala a nejako som spinila neustale. Tak mi gynekolog (moj obecny) navrhol, aby som vysadila antiko a 2mes vycistila organizmus od zostatku liekov, ktore mi tam mozno ostali z Brna.

V maji som zistila, ze som tehotna. Otehotnela som (april) s PCOS uplne bez pomoci (mozno to Brno malo vplyv, mozno nie) na prvy sup. Som v 18tt a cakame babatko.

Baby, zazraky sa deju a ked to ma prist tak to pride. Ja len aby ste to nevzdavali tak ako ja. Ked som zistila ze som tehotna som MUDr. neverila ani po pozitivnom HCG teste. Proste som to vzdala, ze mne by sa to mohlo postastit.

Drzim Vam vsetkym palce, je to dlhy boj ale stoji ta zo 🙂

jasmina232
8. aug 2017

@levik2018 podobne som na tom bola s mojim synom, urcite prirodzene nie hovorili vzdy.... a nakoniec som na preventivnej prehliadke dozvedela ze na dalsi den rano začínam stvrty ano dobre čítate stvryy mesiac bola som uplne bez priznakov az na menzes ale to nebolo nič nezvycajne ho.nemat najkrajsi.pocit ale aj taky sok vobec do teraz neviem.co mi dr dávala za vyklad úplne som prestala vnimat na chvilocku vsetko okolo, a dalsi som bol ked mi povedali že že sa má narodiť presne v carse mojej svadby 😀, preložili sme najuzasnejsie obdobie strašne po tom.tuzim zas , hlavne sa nevzdavat 😉

lazikova
8. aug 2017

Tak ženy ja som dostala menštruáciu v nedeľu a riadnu teda .... takže tehotenstvo vylúčené....je pravda že teraz sme ani neplánovali keďže som len 8 mesiacov po cisárskom ešte mám čas 🙂 ale ak by som aj bola tehotná určite sa veľmi teším chcem to zažiť ešte raz 😍
Tak držkajte sa a nevzdávajte to 😘

jasmina232
9. aug 2017

@lazikova tak hlavne ze je vsetko fajn, uzivaj.drobceka ja sa idem snažiť ďalej 😀, držím palce nech ide vsetko podla predstav :-*

tettap
13. nov 2017

@miriamka ahoj mne PCOS diagnostikovali nedavno a pozeram temy na mk. Vidim ze uz mas 3 deticky - gratulujem! Ako sa podarilo prosim??😇😇🙏

lusyc
17. nov 2017

Ahojte žienky. Tiež mám PCOS, ale mám aj zázrak, prirodzenou cestou. Roky som brala hak na upravu cyklu, aj inofolic, ale pomohlo mi az zmenit prácu, bydlisko, chodza denne aspon hodina a zmena lekára v neposlednom rade. Vsetko mi znovu vysvetlil, ukludnil, poslal na vysetrenia mna i muza. Nasadil clostyl, ktory som ale nestihla zacat uzivat, uz bolo babo na ceste, doktor bol tiez v soku. Dcerka ma 11 mesiacov, tehu bolo velmi komplikovane, mala musela zabojovat. Ale veľmi by som chcela dalsie babatko. Doktor povedal, ze dva roky po sekcii čakať. Tak sa Vas pýtam, kolko Vam trvalo kym ste otehotneli druhýkrát? Kedze predtým sa nedarilo skoro tri roky, tak to by uz bolo päť, keby sme čakali a to uz budem mat vela rokov a viac rizik. Dakujem.

tettap
29. dec 2017

@bagerka Ahoj, tiez mam PCO a snazime sa o babo 🙂 pozeram, ze ty uz cakas, velmi silno gratulujem a drzim palce, nech je vsetko ok!! 🙂 Rada by som len vedela, co nakoniec pomohlo - ozaj len ten Inofolic? vdaka 🙂

bagerka
29. dec 2017

@tettap ďakujem! No ja som mala viac menej jeden vajecnik viac ako druhy. Neviem ci inofolic, doktor mi povedal ze by som ho mala brat ak chceme babo, ale mala som len mesacnu kuru, s tym, ze rano a vecer jeden sacok. To bolo v marci. Pak som to uz nechcela, lebo mi to prislo take nasilu. Povedali sme si, ze co sa ma stať stane sa a nasadila som si len čaj ktory sa vola Pravidelna menstruacia. Pila som nie uplne pravidelne prve dva tyzdne cyklu. A tiež iba jun, jul, august uz iba naozaj pomenej lebo bolo teplo 🙂 no a teda v auguste na konci som mala tym padom uplne presnu ovulaciu lebo 15.9. Mi ukazal test dve ciarky 😁 držím palce

layla20
30. dec 2017

Ahojte baby, čítam rôzne diskusie ale nikde neviem nájsť moje odpovede, tak vás prosím poraďte mi 🙂
Nedarí sa mi otehotniet bola som na vyšetreniach a zistili mi polycysticke vaječníky, môj lekár mi 3DC kázal užívať klomifen 2x1tbl 5 dní na 11DC som bola na kontrolu vravel že sa mi to zlepšilo o dosť tak mi pichol pregnyl a kázal nám mať sex v deň pichnutia pregnylu a na ďalší deň a ďalší takže 3 dni... 1.deň aj druhý sme sa snažili no tretí sa už nedalo ale myslím si že tie dva dni to úplne stačilo, od pichnutia pregnylu si myslím že ovulácia prišla do 24hodin počas ktorých sme sa snažili...
Mňa teda zaujíma či je šanca že sa zadarilo lebo teraz mám 6DPO a bolí ma v bruchu raz na pravo potom na ľavo, vlastne od pichnutia pregnylu ma bolí každý deň brucho ale nie vkuse len občas za deň niekedy viac niekedy nie, mala ste to niektorá ako ja? Prosím poraďte ďakujem a ešte som zabudla že 3 dni od pichnutia pregnylu mi kázal užívať progesteron ale zo spodu aby sa udržalo